• Tydzień Korczakowski- Przedszkole gr.II

     • TYDZIEŃ KORCZAKOWSKI W PRZEDSZKOLU

       

      „Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy” to jeden z wielu cytatów charakterystycznych dla największego przyjaciela dzieci – Janusza Korczaka. Jak co roku w naszej szkole obchodzimy tydzień korczakowski dla uczczenia pamięci wielkiej postaci, naszego patrona. Dzieci z grupy drugiej miały okazję zapoznać się z ciekawostkami z życia i twórczości wielkiego poety oraz obejrzeć film pt. „Król Maciuś I i nowi przyjaciele”. Na koniec stworzyły piękne ilustracje do filmu, który bardzo im się spodobał.

       

      B.Jaskuła

      A.Janik

     • Tydzień Korczakowski w klasie 4a

     • Tydzień Korczakowski w kl. 4

       

                  Jest taka historia... Jaka historia? Niesamowita, niezwykła i nietuzinkowa! Napisana przez   p. Beatę Ostrowicką, a jej tytuł brzmi... Jest taka historia opowieść o Januszu Korczaku. I właśnie fragmenty tej opowieści poznawali uczniowie klasy czwartej w ramach Tygodnia Korczakowskiego.

                  Dzięki niej – razem z chłopcem o imieniu Jasiek- czwartoklasiści przenieśli się do „Domu Sierot” w Warszawie przy ulicy Krochmalnej 92, gdzie przed II wojną światową dyrektorem był
      „Pandoktor”.

                  Dzieci z klasy czwartej nie mają magicznej różdżki ani zaczarowanego pierścionka, a jednak... odbyły podróż w czasie. Dzięki wyobraźni zobaczyły p. J. Korczaka, jak na facjatce ( malutkim pokoju na poddaszu) siedział do późna w nocy i pracował... Jak stworzył tablicę, na której zamieszczał informacje, ilu chłopców i ile dziewczynek potrzebnych jest do pomocy w kuchni, w stolarni, kotłowni...

                  Szczególnym zainteresowaniem cieszył  się fragment książki dotyczący Różyczki- mieszkanki „Domu Sierot”. Ta dziewczynka napisała kiedyś, że jak rano wstaje, to bardzo jej się oczy zamykają. „Pandoktor” karteczkę przeczytał i pozwolił dziewczynce dużej spać. Nie musiała wcześnie rano wstawać, tak jak inne dzieci. Pewnie wszyscy by tak chcieli!

                  Uczniowie kl. 4 poznawali fragmenty wcześniej wspomnianej książki i dzielili się swoimi refleksjami i spostrzeżeniami. Słuchali fragmentów Króla Maciusia Pierwszego i wykonywali ilustracje. Uczestniczyli w uroczystej akademii przygotowanej przez kl. 5 i 7. Rozwiązywali krzyżówki związane z postacią Patrona. Stawali w szranki z uczniami klasy piątej w turnieju „Familiada Korczakowska”.

       

      J.Pukło

     • FAMILIADA KORCZAKOWSKA

     • FAMILIADA KORCZAKOWSKA

       

      28.10.2022 roku odbyła się w naszej szkole „Familiada Korczakowska” z okazji tygodnia Korczakowskiego. Klasy 4-5, 6-7, 8a-8b rywalizowały między sobą. Każda klasa dostała zestaw 16 pytań. Osoba, która pierwsza nacisnęła dzwonek miała prawo do pierwszeństwa odpowiedzi . Podczas rywalizacji ocenie podlegała nie tylko liczba  pytań, na które poprawnie odpowiedziała dana klasa, ale również oceniano współpracę oraz zachowanie klasy w trakcie rywalizacji.

      W międzyklasowej rywalizacji bezkonkurencyjna okazała się klasa 7a!

       

      Gratulujemy zwycięstwa i życzymy radości w smakowaniu pysznej „wygranej” pizzy😊

     • Święto Patrona Szkoły- Janusz Korczak

     • Zagłębiowski konkurs literacko-plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pt.: „Żonkil dla Janusza Korczaka” – VI LO im. J. Korczaka w Sosnowcu

      ŚWIĘTO PATRONA

      25.X.2022

       

      Święto Patrona Szkoły-Janusza Korczaka

      W dniach 24-28 października br. w naszej szkole obchodziliśmy TYDZIEŃ KORCZAKOWSKI, podczas którego w sposób szczególny wspominaliśmy postać wybitnego Polaka i Wielkiego Przyjaciela Dzieci – Janusza Korczaka.

      Lekcje wychowawcze, zajęcia pozalekcyjne, a nawet zajęcia dydaktyczne koncentrowały się na tematyce Korczakowskiej. Konkursy, quizy, spotkania tematyczne, międzyklasowy turniej  „Familiada Korczakowska” …to tylko niektóre z wydarzeń tego wyjątkowego tygodnia, którego najważniejszym dniem był wtorek – 25 października – Święto Patrona.

       Z tej okazji klasy V a i VII a przygotowały apel poświęcony życiu i działalności tego Niezwykłego Człowieka. Oprócz pięknych recytacji wierszy, usłyszeliśmy ważne informacje biograficzne i wzruszające piosenki zaprezentowane przez uczniów obu klas. Wszyscy uczestnicy spotkania na długo zapamiętają to ważne dla naszej społeczności szkolnej wydarzenie.

     • Przedszkole- Grupa Motylki

     •                                     DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

                                DOMOWE PRZEDSZKOLE 15.04.2021. - Przedszkole nr 10 w Świnoujściu

      4 listopada przedszkolaki z grupy ,,Motylki’’ obchodziły Dzień postaci z bajek.

      Dzieci otrzymały kolorowe maski i mogły wcielić się w wybranych przez siebie bohaterów ulubionych bajek. Każdy musiał rozwiązać przygotowane przez panią zagadki dotyczące znajomości bajek. Przedszkolaki pomogły Kopciuszkowi oddzielić groch od ryżu oraz Baba Jadze naprawić chatkę z piernika. W nagrodę Baba Jaga poczęstowała ich smacznymi piernikami.

                                                                               Grupa 1 ,,Motylki’’, opiekun: Natalia Światłoń

     • Dzień Patrona Szkoły w Świetlicy Szkolnej

     • 😊"Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat" - Janusz Korczak

       

      Dzień Patrona w świetlicy szkolnej

      W dniach od 24 do 28 października Zespół Placówek Oświatowych w Kopance obchodził Tydzień Korczakowski.  Dni Patrona naszej szkoły - Janusza Korczaka - świętowaliśmy również w szkolnej świetlicy. W ramach zajęć można było zapoznać się z sylwetką Starego Doktora – wychowawcy przedstawili życiorys oraz ciekawostki z życia Janusza Korczaka. Uczniowie wykonali piękne prace przedstawiające jego wizerunek oraz uczestniczyli w quizie tematycznym. Przygotowane zostały również materiały na gazetkę szkolną, która niosła ze sobą przesłanie, że dobro, empatia i pochylenie się nad losem każdego człowieka, nawet tego najmniejszego, są wartościami, które każdy powinien naśladować. Jesteśmy dumni i szczycimy się imieniem tego wielkiego Człowieka w nazwie naszej placówki.

      M.Lempart

       

     • Przedszkole- grupa Motylki- Teatrzyk

     • Spektakl „Szkoła Pana Kleksa”

       

      Wizyta teatrzyku w przedszkolu jest dla dzieci zawsze ogromną atrakcją. Tak było i tym razem do naszego przedszkola zawitał teatr Blaszany Bębenek ze swym przedstawieniem pt. „Szkoła Pana Kleksa”. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały pełne humoru przygody Adasia. Spektakl bez wątpienia dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń.

       

      Katarzyna Littner- Gucia

      Natalia Światłoń

     • Przedszkole- grupa Motylki- Spotkanie z Policjantem

     • Spotkanie z Policjantem

      W dniu 4 października ważnym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta Pana policjanta. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominał, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

      Katarzyna Littner- Gucia

      Natalia Światłoń

     • JESIEŃ- Przedszkole

     • Przedszkole dla Dzieci z Autyzmem w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Z. Tylewicza w Poznaniu

       Z darami natury świat nie jest ponury, tym bardziej, że pogoda dopisuje.
      I tak, my Leśne Ludki ruszamy z mapą na poszukiwanie skarbu, obserwujemy mikro świat przez lupę i świetnie się bawimy. Nauczanie outdoorowe to dla dzieci świetna nauka i zabawa na świeżym powietrzu, myślę, a raczej wiem na pewno, że takie zajęcia w terenie powtórzymy nie jeden raz.

      Piękna nasza jesień to musimy koniecznie to wykorzystać. Ruszamy do naszego zagajnika, gdzie już powstał jeżowy domek. Teraz pora na szałas. Pracy co nie miara, dzieci uwijają się jak mróweczki, aż miło popatrzeć. I oto jest nasz wspólny domek, wszyscy są zadowoleni z efektów ciężkiej pracy. No cóż, buty brudne we włosach trawa, ale popatrzcie sami, warto było, bo wyszło super.

      Już wcześniej mieliśmy okazję do zabawy pt. „Boso przez świat”, tym razem dorzucamy muzykę, której niestety nie widać na zdjęciach, ale jest. Odgłosy lasu połączone z zapachem liści, ziół, drzew i dotyk…super wielozmysłowe doznania sensoryczne. Do tego jeszcze na koniec „Patykiem pisane” czyli utrwalamy litery, układając je z patyczków. Świetna zabawa dla wszystkich, a ile sprzątania….Ale tu też dzieci się sprawdziły chętnie pomagając przy porządkach.

      Eksperyment przyrodniczy.

      Skoro z naturą jesteśmy tak blisko, więc czemu nie eksperyment? I tak postanowiliśmy, że spróbujemy rozmnożyć kwiaty z liści. Pod okiem wychowawcy dzieci robiły swoją sadzonkę, umieszczając liść kwiatu fiołka w ziemi. Zabawy z ziemią to dla dzieci fajna zabawa, chociaż eksperyment dłuuuugoterminowy,  to mamy nadzieję, że finał będzie spektakularny, na pewno pochwalimy się efektem fiołkowym, tzn. końcowym

       

      Zachęcamy do galerii zdjęć na Dysku Gmail:

      bajeczna księga – Dysk Google

      eksperyment przyrodniczy – Dysk Google

      Leśne ludki -nauczanie outdoorowe – Dysk Google

      Patykiem pisane – Dysk Google

      Szalasowe love – Dysk Google

       

       

       

      Beata Jaskuła

     • Przedszkole- grupa Motylki- Powitanie Jesieni

     • Powitanie Jesieni

       

             W naszym przedszkolu sezon jesienny uważamy za otwarty. 23 września oficjalnie powitaliśmy nową porę roku, która będzie panować przez najbliższe miesiące, W Kąciku Przyrody pojawiły się dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, owoce z sadu
      i warzywa. Zajęcia w tym dniu nawiązywały do tematyki jesiennej. Były piosenki, wiersze, zabawy. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat nowej poru roku poprzez rozwiązywanie zagadek, rebusów. Z wielkim zaangażowaniem tworzyły również kolorowe jesienne prace plastyczne. Dzień ten był wprowadzeniem do tematyki związanej z jesienią. Przedszkolaki będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany jakie przyniesie nam nowa pora roku podczas kolejnych zajęć, spacerów i wycieczek.

       

      Katarzyna Littner- Gucia

      Natalia Światłoń

     • Przedszkole - grupa Motylki- Dzień Jabłka

     • Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

      a jako przekąska niezwykle sycące...

      Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

      Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

       

      Grupa „motylki” na początku października świętowała Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu jego walorów zdrowotnych i ożywczych. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłkach. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Wspólnie zrobiły sok z jabłek oraz pyyyyszną szarlotkę. Dodatkowo wysłuchały opowiadanie pt.  „Małe Jabłuszko”, rozpoznawały drzewa owocowe oraz zagadki o jabłku i innych owocach.

       

      Katarzyna Littner- Gucia

      Natalia Światłoń

     • Wycieczka do Wadowic- klasy 8a i 8b

     • Wycieczka do Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach

       

      W dniu 18.10.2002 dwie klasy 8- 8a i 8b pod opieką wychowawców i pani N. Tyran udały się na ekscytującą wycieczkę do Muzeum Jana Pawła II  w Wadowicach. Muzeum to mieści się  
      w przebudowanym Domu Rodzinnym Jana Pawła II.  To nowoczesna, multimedialna wystawa narracyjna, która nie tylko pozwala poznać lub odkryć na nowo życie, działalność i nauczanie człowieka, który zmienił oblicze współczesnego świata, ale też zabiera zwiedzających w podróż w czasie, dotykając najnowszej historii Polski.

      Około 1 200 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej na czterech kondygnacjach budynku podzielono na szesnaście stref, które prowadzą śladami życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Najważniejszą strefą – sercem Muzeum – jest Mieszkanie Wojtyłów, w którym Karol przyszedł na świat i przeżył 18 lat.

       

      Muzeum zostało podzielone na strefy:

      Mała Ojczyzna

      Mieszkanie Wojtyłów

      Krakowie, dziękuję ci

      Wypłyń na głębię

      Przebaczam zamachowcy

      Cały Twój

      Pokój Tobie, Polsko

      Kościół zbudowany na skale miłości

      A domem stał się świat

      W poszukiwaniu jedności, dialogu i pokoju

      Papież rodziny

      Tryptyk Rzymski

      Wy jesteście moją nadzieją!

      To przemijanie ma sens…

      W Duchu Świętym

      Testament

      Na koniec

       

      Jak to zazwyczaj bywa na wycieczkach- nie zabrakło też dobrego jedzenia: „słodkości” wadowickie- czyli papieskie kremówki oraz w drodze powrotnej „przekąski” w KFC bardzo umiliły nam czas przy pięknej (niemal wiosennej) pogodzie.

     • Wycieczka do Krakowa na Wawel, klasy 1-3

     •  

      Miejsce Mocy: Wawel - Akademia Ducha

      28 października klasa I, II, III były na wycieczce w Zamku Królewskim na Wawelu. Uczniowie zwiedzali komnaty królewskie. Pani przewodnik, która oprowadzała grupę interesująco opowiadała o historii zamku, jak i również
      o postaciach mających wpływ na jej przebieg. Dzieci uważnie oglądały i podziwiały słynne arrasy, zamawiane przez króla Zygmunta Augusta oraz portrety królów i piękne renesansowe włoskie meble. Największe wrażenie na uczniach zrobiła  sala Senatorska, w której odbywały się ważne uroczystości państwowe i dworskie bale.

     • Przedszkole- Grupa Motylki

     •                     ŚWIATOWY   DZIEŃ   ZWIERZĄT

      Zwierzęta Egzotyczne - 04 Października - Światowy Dzień Zwierząt | przedszkouczek.pl

      4 PAŹDZIERNIKA  przedszkolaki z grupy 1 obchodziły ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT.

      Tego dnia każdy z nich zamienił się w wybrane przez siebie zwierzątko. Nie zabrakło rozpoznawania zwierząt po ich odgłosach oraz naśladowania ich ruchów. Dzieci wspólnie wykonały dużą kulę ziemską, na którą wklejały zwierzątka z całego świata. Opowiedziały również o swoich domowych zwierzętach oraz o tym, jak o nie dbają.

                                                                             Grupa 1 ,,Motylki’’, opiekun: Natalia Światłoń

     • PROJEKTY Przedszkole- grupa 5,6 latków

     • CO SŁYCHAĆ  U  PRZEDSZKOLAKÓW…

       

      1. Dzieci z II grupy w tym roku szkolnym, realizują ogólnopolski, czytelniczy projekt edukacyjny „Bajeczna księga”. Księga będzie zaprojektowana i wykonana przez wychowawcę grupy, a autorami tekstu i ilustracji są dzieci wraz z rodzicami. Księga opowiada o przygodach zająca, który miał wielki problem, bo chciał wziąć udział w zawodach, ale niestety dopadła go choroba…Jaka? I co było dalej? Tego jeszcze nie wiemy, gdyż kolejne strony opowiadania dopiero powstają. Dzieci myślą, rodzice piszą i dzieci rysują. Możecie się dowiedzieć o przygodach zająca zaglądając do naszej księgi. Chętnych zapraszamy do wypożyczenia, jak tylko zakończymy opowieść.
      2. Drugi projekt realizowany przez dzieci z II grupy to ogólnopolski projekt ekologiczno-plastyczny, „Z darami natury świat nie jest ponury”. Projekt ten realizowany jest poprzez ciekawe zajęcia i prace plastyczne z wykorzystaniem darów natury. W ramach projektu z darami natury… dzieci brały udział w zajęciach „Boso przez świat”, czyli ścieżka sensoryczna pod stopami z wykorzystaniem szyszek, traw, kwiatów, kory itp. Zadaniem dzieci było chodzenie po ścieżce boso, co umożliwiło odbieranie różnych bodźców sensorycznych, czasem przyjemnych a czasem trochę mniej. Zabawy było co nie miara i rywalizacji również, kto da radę…
      3. W ramach projektu z darami natury… dzieci zrealizowały kolejne zadanie podczas zajęć plastycznych pt. „Rzeźba z natury”. Pracowały w grupach tworząc z kartonu zwierzęta leśne: dzika, niedźwiedzia i lisa. Dzieci – pracując w grupach –  miały za zadanie pomalować farbami duże kartony przedstawiające poszczególne zwierzęta. Na koniec trzeba było uprzątnąć stanowisko pracy i … do wykonania pozostało już tylko wspólne zdjęcie z „dziełem sztuki”. Rzeźba z natury to również obrazy z materiału przyrodniczego. Podczas zajęć matematycznych dzieci przeliczały, tworzyły zbiory, a na koniec stworzyły piękne obrazy, drzewa, jeże na spacerze i inne co tylko wyobraźnia mogła podpowiedzieć.
      4. Kolejnym zadaniem, które dzieci zrealizowały w ramach projektu Z darami natury….. był jeżowy domek. Korzystając z pięknej jesiennej pogody dzieci wraz z wychowawcą wybrały się do pobliskiego zagajnika, gdzie z gałęzi i liści zbudowały domek dla jeża na czas zimowego snu. Dzieci były bardzo podekscytowane zadaniem, gdy usłyszały, jak bardzo  jest to ważne dla tak małych stworzeń w zimowy czas. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem, a przy tym bawiąc się wesoło.
      5. Realizacja kolejnego zadania z projektu ekologicznego pt. „Lecą na głowę liście kolorowe” - to zabawy w plenerze z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Zadaniem dzieci było zebranie dużej ilości liści, umieszczenie ich na chuście i stworzenie niesamowitej scenerii tańca liści w powietrzu. Wszystkim podobało się zadanie, zabawa była udana, mnóstwo radości ze wspólnie spędzanego czasu.
      6. Smacznie, zdrowo, kolorowo – zajęcia kulinarne w II grupie. Wdrażane dzieci do zdrowego stylu życia poprzez aktywny udział w przygotowaniu posiłku – to cel realizowanych zajęć. Zadaniem dzieci było samodzielne obranie warzyw, pokrojenie i wymieszanie. Muszę przyznać, że obawy trochę były przy tak licznej i energicznej grupie, ale niepotrzebnie. Dzieci zgodnie pracowały z wielkim zaangażowaniem, zainteresowaniem i starannością. Po prostu mali kucharze na medal! Jestem z nich dumna.

       

      Zachęcamy do obejrzenia gaelrii zdjęć:

      bajeczna księga – Dysk Google

      boso przez świat – Dysk Google

      rzeźba z natury – Dysk Google

      domek jeża – Dysk Google

      lecą na głowę liście kolorowe – Dysk Google

      sałatka warzywna – Dysk Google

       

       

       

      Beata Jaskuła

     • Przedszkole - Projekt - Grupa Motylki

     •                                                PROJEKT - ,,DOTYKAMY, TWORZYMY Z                                 

                                                            SENSOPLASTYKĄ SIĘ BAWIMY’’

      Dynia mrugająca oczami - Gify i obrazki na GifyAgusi.plW październiku przedszkolaki z grupy 1 rozpoczęły przygodę z sensoplastyką. Oczywiście sensoplastyka często pojawiała się już na zajęciach. Tym razem postanowiliśmy przybliżyć ją w formie projektu. Na pierwszych zajęciach tworzyliśmy ,,dyniowy wulkan’’. Zabawa z dynią okazała się wspaniałą okazją do pobudzania naszych zmysłów. Dzieci oglądały, dotykały, wąchały dynie a następnie samodzielnie ją wydrążały. Kolejnym krokiem było wsypanie do jej pustego wnętrza sody oczyszczonej i zalanie octem. Na koniec obserwowaliśmy niesamowity wynik naszego eksperymentu.

                                                              Grupa 1 ,,Motylki’’ , opiekun: Natalia Światłoń

     • Konkurs Poezji Patriotycznej, klasy 1-3

     •                                   REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

                                                      POEZJI PATRIOTYCZNEJ

                                                        „POLSKA – MÓJ DOM”

       

       

       

       Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III. Konkurs odbędzie się 15 listopada 2022r. Zgłoszenia do konkursu proszę kierować do wychowawców do dnia 07 listopada.

       

      I. CELE KONKURSU:

      • rozwijanie zainteresowań literackich;
      • zachęcanie do kształtowania poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym  narodem, z jego historią, tradycją i wartościami.
      • kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich;
      • zainteresowanie uczniów poezją;
      • promowanie młodych talentów.

       

      II. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:

      • każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest do prezentacji jednego z wybranych wierszy o tematyce patriotycznej dostosowanej do możliwości odtwórczych wykonawcy,

       

      III. KRYTERIA OCENY:

      • opanowanie tekstu,
      • dobór i rozumienie tekstu,
      • kultura słowa ( dykcja, interpunkcja, intonacja, tempo recytacji, emisja głosu)
      • ekspresja wypowiedzi (zaangażowanie emocjonalne i pomysłowość interpretacji).

       

      VIII. NAGRODY:

      Laureaci otrzymają nagrody i dyplomy zaś pozostali uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy potwierdzające ich udział w konkursie.

      VIII. INFORMACJE DODATKOWE:

       Uczestników obowiązuje szkolny strój galowy

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

      Bernadetta Mazur

      Magdalena Raputa

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     •              Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      W dniu 10 października odbyły się wybory Prezydium Samorządu Uczniowskiego. W gronie kandydujących znalazły się: Wiktoria Kochana, Nikola Kawaler, Wiktoria Fudalej, Amelia Suder, Anna Zajda oraz Emilia Królik. Ostatecznie Samorząd funkcjonuje pod przewodnictwem Wiktorii Kochana, którą zastępuje Emilia Królik. Skarbnikiem została Amelia Suder. Pozostałe funkcje pełnią: Anna Zajda, Wiktoria Fudalej oraz Nikola Kawaler.

      Opiekunami Samorządu Uczniowskiego są Pani Natalia Tyran oraz Pani Ewa Wrzoszczyk.

     • Powitanie jesieni- Przedszkole grupa 5,6 latków

     •  

      Zobacz obraz źródłowy

      Powitanie jesieni w grupie 5 – 6 latków

      Dzień ten obfitował w zajęcia tematycznie związane z jesienią, poprzez które dzieci przyswajały sobie wiadomości o rozpoczynającej się porze roku. Celem zajęć było również integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Wspólnie z Panią Jesienią dzieci układały jesienne kompozycje, śpiewały, tańczyły, rozwiązywały jesienne zagadki oraz uczestniczyły w jesiennych konkursach. Dzieci będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany, jakie przyniesie nowa pora roku podczas kolejnych zajęć i spacerów.                                 

                                                                                            Anna Janik 

                                                                                                Beata Jaskuła

        

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

     • Ślubowanie klasy 1a

     • Ślubowanie klas pierwszych | Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie13 października 2022 roku odbyło się   ślubowanie najmłodszych uczniów. Uroczystość ta połączona była z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, a przygotowali ją uczniowie klasy pierwszej, drugiej, trzeciej dedykując wszystkie artystyczne dokonania Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły i przedszkola. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy Nauczycieli, ich poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. 


      Doniosłym momentem w tym dniu było  ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

      Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia długo, wytrwale ćwicząc teksty wierszy, piosenek i układów tanecznych. Dzieciom bardzo zależało, aby wypaść jak najlepiej i zadziwić gości, rodziców, nauczycieli, koleżanki i kolegów, którzy uczestniczyli w uroczystości. Zadanie nie było proste. W końcu, co roku o tej porze, podczas uroczystości ślubowania, dzieci prezentują wiersze, piosenki, rozwiązują zagadki. Jedna uczennica podczas występu zasugerowała więc, że aby Ślubowanie było wyjątkowe przydałby się pajac lub magik, który wyczaruje zająca z kapelusza, albo znany muzyk, który publiczność rozrusza na widowni.

      Nie było magika, nie było pajaca, nie było znanego muzyka….a uroczystość i występ pierwszoklasistów  urzekł publiczność! Bo było klasycznie😊

      Przedstawione scenki dramowe „wspomnienia z wakacji”, zaśpiewane wesoło  piosenki o szkole, recytacja wierszy o Polsce, wykonanie  dwóch tańców: taniec do muzyki Tytusa Wojnowcza „Uwertura do M",  taniec rock and roll ,  spowodowały, że Pierwszoklasiści zadziwili wszystkich na sali, a ich występ był długo oklaskiwany.

      Najważniejszym momentem uroczystości było oczywiście złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów. W niezwykle podniosłej atmosferze, stojąc przed  Sztandarem Szkoły uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom
      i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Jolanta Kozłowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Od tej chwili Pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej rodziny.

       Serdecznie gratulujemy!

      Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance oraz podziękowania za sumienną codzienną pracę.

      Pani Dyrektor podziękowała również organizatorom tej pięknej uroczystości przygotowanej przez p. Bernadettę Mazur we współpracy z p. Magdaleną Raputą, p. Olgą Wielgus-Wosatko, p. Wiolettą Wełną, p. Elżbietą Bularz, p. Natalią Tyran, p. Ewą Wrzoszczyk. Oprawę plastyczną  przygotowały: p. Anna Janik, p.Beata Jaskuła, p. Elżbieta Bularz, p. Natalia Światłoń.

      Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej zaprezentowali się wspaniale!

  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych w Kopance im. Janusza Korczaka
   • zpokopanka@gmail.com
   • zpokopanka@gmail.com
   • 12 276 32 24
   • ul. Skawińska 59, 32-050 Kopanka Poland
   • zpokopanka@gmail.com
   • 12 276 32 24
   • zpokopanka@gmail.com
   • 944-20-10-336
   • /ZPOKopanka/skrytka
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Paweł Chochół e-mail: iodo@gminaskawina.pl telefon: 606487587
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Biuletyn informacji publicznej