Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
21 czerwca 2024 roku - piątek – to dzień, w którym zakończone zostały zajęcia edukacyjne w roku szkolnym 2023/2024. To także dzień, w którym uroczyście pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.
Uroczystość pożegnania ósmoklasistów to zawsze moment ważny i wzruszający. Klasa 7a pod kierunkiem wych. p. Kamilli Jaśnikowskiej – Toboła przygotowała wspaniały montaż poetycko-muzyczny. Siódmoklasiści wręczyli absolwentom oryginalne upominki, które przypominać im będą lata spędzone w szkole podstawowej. Pani Dyrektor zwróciła się do każdego z absolwentów z pięknymi słowami , w których zawarła również życzenia sukcesów, radości i odważnego spełniania marzeń w nowym etapie życia i na nowej drodze edukacji.
W trakcie tej uroczystości wyróżniono także tych uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i innych dziedzinach.
Tytuł ABSOLWENTA ROKU 2023/2024 zdobył
KRZYSZTOF BALON
Rekomendacje Dyrektora szkoły otrzymali:
JAN BARAN I KRZYSZTOF BALON
Nagrodę Dyrektora za najwyższe wyniki w nauce zdobył
JAKUB JUSZCZAK z kl. 7a (nominowany także do stypendium Burmistrza MiG).
Pani Dyrektor wraz z Wychowawcami wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem, listy pochwalne dla uczniów i gratulacyjne dla rodziców, nagrody i dyplomy za osiągnięcia w nauce, w konkursach wiedzowych, sportowych i artystycznych.
Uroczystość zakończyły serdeczne życzenia WSPANIAŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI,
które Pani Dyrektor skierowała do wszystkich uczniów.
Turniej szachowy w klasach I-VIII
W dniu 17 czerwca w naszej szkole odbyła się II edycja Turnieju Szachowego, w którym wzięli udział uczniowie klas I – VIII. Pojedynki toczyły się w dwóch kategoriach: uczniowie od pierwszej do czwartej klasy i od piątej do ósmej klasy. Współzawodnictwo przyniosło wiele niezapomnianych emocji, a przede wszystkim świetnej zabawy. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować umiejętności logicznego myślenia, przewidywania, koncentracji i cierpliwości. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwały Panie: Monika Lempart i Iwona Szułakiewicz.
Wyniki turnieju:
Kategoria klas I-IV:
I miejsce - Franciszek Zięciowski
II miejsce - Alicja Gworek
III miejsce - Bartosz Juszczak
Kategoria klas V-VIII:
I miejsce - Jan Baran
II miejsce - Jeremi Orzeł
III miejsce - Filip Raputa
Wyróżnienia:
Zofia Baran
Witold Karpiel
Tymon Karpiel
Pozostałymi uczestnikami turnieju byli:
Aleksandra Knapik, Oliwia Ożga, Adam Zieliński, Aleksander Rypina, Amelia Maślanka, Patryk Wawro, Mateusz Szczerbak, Gabriel Szablak, Sebastian Stefaniak, Ignacy Lelek, Michał Wawro, Mateusz Wilkołek, Martyna Szczerbak
Mistrzem szkoły został Jan Baran.
Zwycięzcy i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, natomiast pozostali dyplomy i drobne upominki. Serdecznie wszystkim uczestnikom szachowych zmagań gratulujemy i życzymy miłych i bezpiecznych wakacji.
Laboratoria Przyszłości - klasa 2a
Program Laboratoria Przyszłości
klasa II aW roku szkolnym 2023/2024 uczniowie z klasy II a ( Tymon Karpiel, Patryk Wawro i Franciszek Zięciowski) uczestniczyli w zajęciach rozwijających uzdolnienia matematyczne. Podczas zajęć korzystali między innymi z LEGO Education SPIKE. Zestaw do nauki spike essential, łączy klocki LEGO z programowaniem i czujnikami, aby tworzyć interaktywne projekty. Klocki LEGO Education okazały się doskonałym narzędziem edukacyjnym, które znacząco wzbogaciły proces nauczania i rozwijania umiejętności uczniów. Uczniowie mogli tworzyć modele i symulacje rzeczywistych systemów i urządzeń, co pomogło lepiej zrozumieć teoretyczne zagadnienia.
Oto kilka kluczowych korzyści z wykorzystania klocków LEGO Education na lekcjach rozwijających uzdolnienia matematyczne:
-Nauka przez zabawę: Uczniowie uczyli się podstaw nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki w interaktywny i angażujący sposób.
- Rozwiązywanie problemów: Budowanie i programowanie modeli z klocków LEGO rozwijało umiejętności analitycznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów.
- Praca w grupach: Projekty z klocków LEGO często wymagają współpracy, co pomogło uczniom rozwijać umiejętności komunikacyjne i współpracy.
- Wspólne osiąganie celów: Uczniowie uczyli się, jak pracować razem, aby osiągnąć wspólny cel, co buduje poczucie odpowiedzialności i umiejętność pracy zespołowej.
- Projektowanie i budowanie: Klocki LEGO zachęcają uczniów do eksperymentowania, tworzenia własnych projektów i rozwijania wyobraźni.
- Zdolności manualne: Koordynacja ręka-oko: Praca z klockami poprawia zdolności manualne, koordynację ręka-oko oraz precyzję ruchów.
- Budowanie i montaż: Uczniowie ćwiczyli zręczność i cierpliwość podczas składania modeli.
Wprowadzenie klocków LEGO Education do szkoły to doskonała okazja, aby uczniowie mogli rozwijać swoje umiejętności w sposób interaktywny i angażujący. Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości uczniowie mają teraz jeszcze więcej możliwości, aby odkrywać, eksperymentować i uczyć się poprzez zabawę.
Bernadetta Mazur