• Zakładanie konta i korzystanie z e-dziennika

„Witryna dla rodziców/ucznia” umożliwia przeglądanie informacji z dziennika elektronicznego. Dostęp do informacji ma tylko zalogowana osoba  (login w postaci adresu email oraz utworzone przez Państwa i tylko Państwu znane hasło). Zalogowana osoba może przeglądać informacje dotyczące wyłącznie ucznia, któremu w systemie przypisano adres e-mail.

Witryna umożliwia przeglądanie informacji tylko o swoim dziecku lub dzieciach!

W celu założenia konta należy złożyć w sekretariacie szkoły wniosek o dostęp do e-dziennika.

Wniosek można pobrać tutaj: edziennik.docx

Po złożeniu wniosku w sekretariacie w ciągu 2 dni roboczych zostanie wpisany Państwa adres mailowy. W celu założenia konta należy:

1. Odwiedzić stronę e-dziennika https://uonetplus.vulcan.net.pl/skawina i kliknąć przycisk „Zaloguj się”, po czym        na kolejnej stronie „Przywracanie dostępu ” i wypełnić kolejny formularz wpisując swój adres email i kończąc kliknięciem w „Wyślij wiadomość”.

WAŻNE! Zakładanie konta należy wykonywać tylko na komputerze lub laptopie, gdyż nie wszystkie tablety i smartfony otwierają poprawnie stronę zakładania konta.

2. Odebrać list od UONET+. Po zalogowaniu się na swoją skrzynkę e-mail, odbieramy list                      od UONET+ i klikamy w link zaznaczony na obrazku.

3. Wprowadzić do systemu swoje hasło. Po kliknięciu w link pojawi się formularz, do którego wpisujemy swoje hasło. Hasło musi spełniać kilka reguł. Musi posiadać przynajmniej 8 znaków, duże            i małe litery, cyfry. Hasło jest znane tylko dla użytkownika. System co jakiś czas (około 30 dni) wymusi   od Państwa zmianę hasła. Taka procedura zwiększa bezpieczeństwo i utrudnia dostęp osobom niepowołanym.

4. Przeglądanie e-dziennika

Otworzyć dowolną przeglądarkę internetową: MSIE, Firefox, Opera, Chrome, Safari lub inną.

Na pasku adresu wpisać https://uonetplus.vulcan.net.pl/skawina

W formularzu logowania wpisać swój login (e-mail) i utworzone przez Państwa hasło.

Kliknąć w przycisk „Zaloguj się >”

5. Bezpieczeństwo

Wpisów do e-dziennika mogą dokonywać tylko nauczyciele dysponujący specjalnymi uprawnieniami. Każda zamiana w e-dzienniku jest rejestrowana – wiadomo kto, co i o której godzinie zmienił. Każdy zapis dokonany przez nauczyciela jest natychmiast dostępny na stronie internetowej dziennika. Rodzice mogą tylko przeglądać wpisy dokonane przez nauczycieli. Rodzice mogą wysyłać komunikaty nauczycielom.

Witryna umożliwia przeglądanie informacje tylko o swoim dziecku lub dzieciach! Nie można zobaczyć danych innych osób!

Rodzice mogą zmieniać swój login (adres e-mail) i hasło.

W razie problemów proszę kontaktować się z Administratorem Dziennika Elektronicznego pod adresem  magdalenamajcherek5@gmail.com