• INFORMACJE

• Od 1 września 2022 roku, nasza szkoła rozpoczyna realizację Programu Laboratoria Przyszłości. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach projektu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

• Klocki LEGO, klasa 3a

• Cóż nie cieszy dziecka bardziej, jak dobra zabawa klockami LEGO.

Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości otrzymaliśmy dla naszych uczniów klocki LEGO Education. Podczas zajęć dzieci w interaktywny sposób poznają zagadnienia związane z przedmiotami STEAM, równocześnie rozwijając zdolności językowe, matematyczne, oraz kompetencje społeczno-emocjonalne. Połączenie popularnych klocków LEGO, elementów do konstruowania uczy najmłodszych programowania, wytrwałości i samodzielnego myślenia.

IMG_26195593(3).mov

IMG_17516386(1).mov

M. Raputa

• Klasa 8b

•

18.11.2022  odbyła się niezwykle ciekawa lekcja matematyki, podczas której wykorzystane zostały pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Uczniowie klasy 8b pod opieką dydaktyczną p. Ireneusza Borowińskiego na lekcji matematyki pracowali z klockami Lego. Uczniowie pracowali w 3 grupach. Każda grupa samodzielnie wybrała projekt do wykonania. Wszystkie grupy zdążyły wykonać swoje projekty.

Wszyscy uczestnicy tej fascynującej „przygody dydaktycznej” byli zadowoleni!

VID_20221118_141628.mp4

Ireneusz Borowiński