• Zakończenie programu „Przyjaciele Zippiego” klasy: 1a, 2a

• W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy 1a i 2a realizowali program „Przyjaciele Zippiego” . Program ten miał na celu promowanie zdrowia psychicznego wśród małych dzieci. Zajęcia prowadzone były raz w tygodniu. Uczył on różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonalił relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentrował się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promował zdrowie emocjonalne wszystkich dzieci. Realizując zajęcia, nie mówimy dzieciom, co mają robić, ani: "To rozwiązanie jest dobre, a tamto złe". Natomiast zachęcamy dzieci do analizowania sytuacji życiowych i zastanawiania się nad możliwościami postępowania w tych sytuacjach .Program pokazuje także, jak ważna jest rozmowa z innymi, kiedy odczuwamy smutek lub złość i  jak ważne jest słuchanie innych, kiedy oni przeżywają trudne chwile. Dzięki zajęciom dzieci nawiązują lepsze kontakty z rówieśnikami. Otwarcie mówią o swoich uczuciach, uczą się pomagać innym oraz poznają różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Magdalena Raputa

Wioletta Wełna

• PODSUMOWANIE PROJEKTU

„WIEŻA CZYTELNICZA”

„...Czytanie to najpiękniejsza

zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej  przystąpili do projektu  „Wieża czytelnicza”. Projekt trwał trzy miesiące i miał na celu popularyzację  czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów, wzmocnienie aktywności czytelniczej, promowanie wartości czytelnictwa
          i literatury, rozwijanie  i poszerzanie wiedzy o świecie oraz  wspomaganie rozwoju emocjonalnego i moralnego dzieci.

Dzieci czytały książki w domu, w świetlicy, podczas przerw. Korzystały ze zbiorów bibliotek oraz własnych kolekcji. Uczniowie wykazali się niebywałą aktywnością podczas realizacji projektu.

Wychowawcy co miesiąc umieszczali na tablicy ogłoszeń wieże czytelnicze, na których zapisywali ilość przeczytanych stron. Dzieci ponadto  wykonały plakaty dotyczące promowania czytelnictwa, rysunki bohaterów, wybranych  wydarzeń i zakładki do książek.

Podczas konkursu „Mistrz czytania”  dzieci czytały fragmenty swojej ulubionej  książki, zachęcając wszystkich do przeczytania akurat tej pozycji. Każdy uczeń pracował na swój wynik oraz ogólny wynik klasy. Klasa, która przeczytała największą ilość stron, otrzymała tytuł – Najlepiej Czytającej Klasy. Za największą aktywność  w czytaniu, wybrani zostali  Klasowi Mistrzowie Czytania.

Ilość przeczytanych stron przez uczniów poszczególnych klas w ciągu trzech miesięcy prezentuje się następująco:

• Klasa 2a – 8713  przeczytanych stron!
          • Klasa 3a – 5916 przeczytanych stron!

Tytuł Najlepiej Czytającej klasy otrzymała  klasa II a.

Tytuł  Klasowego Mistrza Czytania zdobyli:
          Bartosz Juszczak, Yuliia Vovchuk  z kl.II a

Barbara Zaremba – Śmietańska, Natalia Tyrka z kl. III a

Serdecznie gratulujemy  wszystkim uczniom,  którzy przyczynili się do ogólnego wyniku w klasie oraz zwycięzcom, którzy otrzymali tytuł „Pożeracza książek”J

Bernadetta Mazur

Magdalena Raputa