• MR SCROOGE- Teatr Banialuka

   • MR SCROOGE | Banialuka

     

     

    „Patrz, oto teatr, przyszedłeś boś chciał, 

    Bo tu mądrzej lub chociaż zabawniej.

    Bo wiadomo, kto gra, Z kogo śmiech, nad kim łza. 

    I że nic się nie stanie naprawdę.”

     

    CHARLES DICKENS I MR SCROOGE ODWIEDZAJĄ  TEATR BANIALUKA

               

    9 stycznia uczniowie kl.: 4a, 5a, 6a, 7a i 8a udali się do Teatru Banialuka w … Bielsku- Białej na przedstawienie pt. „Mr Scrooge”. Przedstawienie to, oparte na grze aktorów i „grze” lalek, jest twórczym i zaskakującym „dialogiem” z „Opowieścią wigilijną” napisaną przez Charlesa Dickensa.                                                                                                                                  

    Na początku występu oczom widzów ukazują się białe postaci „z niebios”, które w różnych językach zwracają się do widzów, aby poznać miejsce, w którym zupełnie „przypadkowo”... znalazły się. Wreszcie, po krótkiej konwersacji (rozmowie), dzieci i młodzież słyszą język polski! Jak miło i uroczo usłyszeć „anioły” mówiące w naszym ojczystym języku! Po chwili dzieją się jeszcze dziwniejsze „rzeczy”! Przed oczami publiczności, na szczudłach- podestach, staje autor „Opowieści wigilijnej”. To „sam” Charles Dickens zaprasza zgromadzonych do obejrzenia spektaklu. „Przenosi” nas do Londynu i do XIX wieku. Mówi nam także, abyśmy UCZYLI SIĘ NA CUDZYCH BŁĘDACH, czyli mamy... uważnie oglądać przedstawienie i nie popełniać tych błędów, które popełnił tytułowy MR SCROOGE.I na scenie, za sprawą niezwykłej twórczej „magii”, szczudła- podesty „zamieniają się” w meble, a kostium Charlesa Dickensa … staje się scenografią. Nagle „ubranie” jest częścią Londynu sprzed dwóch wieków. I jest zabawnie, i radośnie!  Zgromadzeni w teatrze śmieją się z wypowiedzi aktorów (humor słowny- językowy) i z zachowania bohaterów (humor sytuacyjny).

    Ale jeśli ktokolwiek myśli, że widzowie tylko śmieją się, to jest w wielkim błędzie! Na „deskach teatru” jest i smutno, i poważnie. To za sprawą duchów, które przenoszą tytułowego bohatera w minione, teraźniejszą i w przyszłą Wigilię. Mr Scrooge musi „zmierzyć się” z konsekwencjami niegodnego zachowania, brakiem empatii w stosunku do innych ludzi i z następstwami okropnego skąpstwa, które wpędza jego pracownika wraz z rodziną w bardzo trudne położenie. I oto – za sprawą wizji – pan Scrooge staje się zupełnie NOWYM CZŁOWIEKIEM! Dobrym, radosnym i szczęśliwym, który niesie uśmiech i pomoc potrzebującym!       Przemiana – metamorfoza bohatera, ale i każdego człowieka, jest możliwa na każdym etapie życia i zależy od chęci zmiany. I oby to zawsze była zmiana na lepsze, tak jak w przypadku głównego bohatera „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa.
     

     

   • "Serdeczna Kartka"

   • „SERDECZNA KARTKA”

    UŚMIECH NA GWIAZDKĘ!

     

     

    W tym roku uśmiech zagościł na twarzach dzieci z  Domu Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie

     

    Szkolny Projekt Edukacyjny “SERDECZNA KARTKA” kolejny raz został zakończony sukcesem. Dzieci z Domu Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie otrzymały piękny Dar Serca od uczniów Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance oraz przedszkolaków. Piękne świąteczne kartki wykonane przez uczniów klas I - VIII rozpromieniły świąteczny czas i wywołały uśmiech na twarzach wszystkich mieszkańców Domu Małego Dziecka. Piękne Dary Serca przekazano pracownikowi Domu Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie 21 grudnia 2022 r.

     

     

    Serdecznie dziękujemy!

     

     

    Wioletta Wełna

     

     

   • Jasełka i Dzień Babaci i Dziadka

   •   JASEŁKA                

     

     

               „Była noc. Zwyczajna i ziemska.

                        Tak jak dziś- albo może jak wczoraj…..”

     

     

     

     

    Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

    Magię świąt w naszej szkole można było poczuć właśnie za sprawą jasełek wystawionych 22 grudnia przez uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich, którzy wcieli się w postacie biblijne. Scenariusz Jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Sceny biblijne były przeplatane życzeniami, wierszami, wypowiedziami narratorów, które skłaniały do  refleksji.

    W rolę narratorów i recytatorów wcielili się uczniowie klas starszych: piątych i ósmych. Przedstawienie jasełkowe było dla wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji, sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

    5 stycznia Jasełka były wystawiane po raz drugi, a na widowni zasiadły Babcie i Dziadkowie,  bowiem przedstawienie było prezentem właśnie dla nich z okazji Dnia Babci I Dziadka.

    Spotkanie przepełnione było radością dzieci oraz wzruszeniem Babć i Dziadków i dumnych ze swych pociech Rodziców. Na zakończenie dzieci złożyły swoim Dziadkom życzenia oraz wręczyły przygotowane prezenty, dziękując im za wyrozumiałość, cierpliwość i miłość. Do życzeń dołącza się cała Społeczność Szkoły Podstawowej w Kopance życząc: zdrowia, szczęścia, długich lat życia wypełnionych radością i życzliwością. Życzymy , aby każdego dnia omijały Was zmartwienia, troski i choroby, a zdobyte doświadczenie i życiowa mądrość służyły innym.

     Dziękujemy małym artystom za włożoną pracę i serce. Chcemy również podziękować wszystkim, którzy przybyli na przedstawienie.  Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w organizację uroczystości, przygotowanie strojów dla dzieci, niezastąpioną pomoc i słodkości na stole.

     

    Wychowawcy klas I-III.

   •  

                                               

     

     

     

    MIKOŁAJKI KL. I i  III

     

    6 grudnia- dzień na który nie tylko dzieci czekają cały rok😊

    Ten  wyjątkowy dzień   zaczął się oczywiście wyjątkowo dla najmłodszych uczniów.

    Zaraz po przyjściu do szkoły  dzieci odwiedził  oczywiście Święty Mikołaj. Każdy dostał słodki upominek i ku zdziwieniu wszystkich nie było ani jednej rózgi. Następnie pojechaliśmy do Cinema City w Krakowie na film pt. „Świąteczna niespodzianka”. Tuż przed seansem mieliśmy chwilę, aby zakupić niezbędne przekąski i zorganizować mały piknik. I w końcu długo oczekiwany film pt. „Świąteczna niespodzianka”. Film o norweskiej dziewczynce pragnącej dostać na święta pluszowego misia. Wymarzony Teddy okazuje się jednak niesfornym egoistą, który woli bogatego właściciela i życie pełne przygód. Splot nieoczekiwanych zdarzeń powoduje, że miś dostaje nauczkę, a Marianna upragnioną przytulankę! Po seansie czekała na nas jeszcze jedna miła niespodzianka, odblaskowe misie.

    Taki dzień, mimo deszczowej pogody będzie dla nas na długo miłym wspomnieniem.

    Pozostaje nam tylko powiedzieć:

    DZIĘKUJEMY ŚWIETY MIKOMOŁAJU! DO ZOBACZENIA ZA ROK!

    M.Raputa

    B.Mazur

   • Andrzejki 2022

   • Zapraszamy na klubowe Andrzejki!!! – Zantyr Sztum

     

    Dnia 24 listopada zapanowała w naszej Szkole magiczna atmosfera, ponieważ odbyła się  tego dnia zabawa andrzejkowa.

    Andrzejki to czas wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada.

    Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. W naszej Szkole ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których uczniowie mogli poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość  😊

     

    Wróżby przeplatane były tańcami przy skocznej muzyce. Uczniowie podczas imprezy bawili się znakomicie.  Cała impreza była organizowana przez Samorząd Uczniowski oraz  Szkolny Wolontariat.

   • Konkurs recytatorski, klasy 1-3

   •   WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU  RECYTATORSKIEGO

    POEZJI PATRIOTYCZNEJ

    „POLSKA TO MÓJ DOM”

    https://zpokopanka.edupage.org/elearn/pics/news/5491d03602a29cdfdf8450875b88dc4bd7ee66cd.png

     
       

     

     

     

     

    Listopad to miesiąc szczególny dla naszego narodu – symbol wolności i niewoli. O Polsce pięknie można mówić również rymem.

    “Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród.
    Nie damy pogrześć mowy,
    Polski my naród, polski lud,
    Królewski szczep piastowy.”


    Za przykładem wielkiej patriotki, uznanej poetki  chcemy przybliżać młodemu pokoleniu wartości patriotyczne i miłość do ojczyzny.

    15 listopada 2022 roku w ramach OBCHODÓW ROCZNICY  ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej dla uczniów klas I – III.

    Celem konkursu było: pielęgnowanie postaw patriotycznych, upowszechnianie kultury języka wśród uczniów, popularyzowanie poezji opiewającej piękno naszej Ojczyzny, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań poezją patriotyczną, rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci, promocja talentów.

    Po wysłuchaniu pięknych recytacji wszystkich uczestników konkursu, jurorzy przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:

    I miejsce : Alicja Gworek kl. 3 oraz Patrycja Wyrwa kl. 2

    II miejsce : Tymon Karpiel kl.1 oraz Kacper Rutkowicz

    III miejsce: Zlatoslava Kharchenko kl.1a

    Wyróżnienia – Jan Kolstrung kl.3a oraz Kamil Zemła- 1a

    Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za dostarczone wrażenia artystyczne oraz refleksję nad słowami „POLSKA TO MÓJ DOM .

    Bernadetta Mazur

    Magdalena Raputa

   • Wycieczka do Krakowa - klasy 5a, 6a

   • Spacer po Katedrze Wawelskiej,  czyli niezwykła lekcja historii…

     

    16 listopada 2022 roku klasy 5a i 6a wzięły uczestniczyły w lekcji historii w „terenie”. Uczniowie wędrowali śladami naszych królewskich i książęcych przodków po Wzgórzu Wawelskim, słuchali legend z nim związanych (czy wiecie, że Smok Wawelski ma już 50 lat?) oraz oglądali znajdujące się na nim budowle (po kilku zostały tylko fundamenty…).

    Następnie udali się do wyjątkowego miejsca, prawdziwego skarbca licznych źródeł historycznych – Katedry Wawelskiej. Tam zobaczyli wszystko, co najistotniejsze dla Polaków: konfesję św. Stanisława z relikwiami patrona Polski św. Stanisława ze Szczepanowa, sarkofagi  królów Polski, Dzwon Zygmunta oraz kryptę wieszczów Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Zeszli  również do podziemnych krypt katedralnych, gdzie spoczywają władcy Polski i wielcy Polacy zasłużeni dla naszego kraju (m.in. wielki bojownik o niepodległość - marszałek Józef Piłsudski).

    Uczniowie zachwycali się gobelinami zdobiącymi ściany katedry, drewnianymi stallami, renesansową dekoracją wnętrza Kaplicy Zygmuntowskiej (tej, która na zewnątrz ma kopułę pokrytą złotą łuską!) oraz insygniami królewskimi (szczególnie pierwszego króla kobiety – Jadwigi - wykonanymi z drewna!).

    Dzięki wycieczce piąto- i szóstoklasiści poznali  polskich władców i postaci wielkich Polaków związanych z Katedrą Wawelską, rozpoznawali i nazywali style w sztuce oraz przypomnieli sobie daty ważnych wydarzeń historycznych związanych z Katedrą Wawelską (i historią naszej Ojczyzny). Zrozumieli również  rolę i  znaczenie katedry dla Polaków – szczególnie w okresie zaborów.      

                        

    K. Jaśnikowska-Toboła

   • Wieczornica Patriotyczna z okazji Dnia Niepodległości

   • Narodowe Święto Niepodległości – 104. rocznica odzyskania Niepodległości | Oficjalny portal miasta Siedlce

     

              

     

     

     

     

     

     

     

      10 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w której uczestniczyli: Pani Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Uczniowie oraz zaproszeni Goście.

    Ważne rocznice narodowe to szczególna okazja do przypomnienia wydarzeń historycznych, które w ciągu wieków kształtowały nasz patriotyzm i miłość do Ojczyzny.

    W czasie uroczystości wróciliśmy pamięcią do wydarzeń z 1918 roku, kiedy Polacy, wykazując się wielką odwagą i odpowiedzialnością za los Ojczyzny, wywalczyli niepodległość po 123 latach niewoli. Przywiązanie Polaków do Ojczyzny podkreśliły przywołane na początku Wieczornicy słowa papieża Jana Pawła II: „Słowo ojczyzna  posiada dla nas takie znaczenie […], którego, zdaje się, nie znają inne narody Europy
    i świata. Te zwłaszcza, które nie doświadczyły takich jak nasz Naród dziejowych strat, krzywd i zagrożeń”.

    Chwilę refleksji i zadumy przyniosły wspomniane w czasie uroczystości wydarzenia II wojny światowej, które ponownie uświadomiły nam, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze. Mocne ostrzeżenie przed złem i nieszczęściem, jakie niesie ze sobą wojna, stanowiło przypomniane przemówienie prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego wygłoszone 20 września 1939 roku. Przejmująco zabrzmiały również słowa wiersza poświęconego Ofiarom Katynia.

     

    Uczniowie naszej szkoły z pełnym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie Wieczornicy.
    W roli prowadzących uroczystość wystąpili uczniowie klasy 8: Piotr Kolstrung oraz Anna Zajda. Wiersze o tematyce patriotycznej recytowali: Wiktoria Fudalej, Anna Zajda, Jakub Majcherek Julian Stępski, Klaudia Boroń (z klasy 8) oraz Roksana Brańka i Kacper Truszczyński (z klasy 5). Pieśni związane z tradycją niepodległościową zaprezentowali uczniowie klasy 6.

     

    Pamiętajmy o naszych bohaterach.

    Heroizm polskiego żołnierza, miłość i poświęcenie dla Ojczyzny nie mogą iść w niepamięć.

     

                                                                                     Marcin Szczypczyk

     

   • Wycieczka do Wadowic- klasy: 8a i 8b

   • Wycieczka do Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach

     

    W dniu 18.10.2002 dwie klasy 8- 8a i 8b pod opieką wychowawców i pani N. Tyran udały się na ekscytującą wycieczkę do Muzeum Jana Pawła II  w Wadowicach. Muzeum to mieści się  
    w przebudowanym Domu Rodzinnym Jana Pawła II.  To nowoczesna, multimedialna wystawa narracyjna, która nie tylko pozwala poznać lub odkryć na nowo życie, działalność i nauczanie człowieka, który zmienił oblicze współczesnego świata, ale też zabiera zwiedzających w podróż w czasie, dotykając najnowszej historii Polski.

    Około 1 200 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej na czterech kondygnacjach budynku podzielono na szesnaście stref, które prowadzą śladami życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Najważniejszą strefą – sercem Muzeum – jest Mieszkanie Wojtyłów, w którym Karol przyszedł na świat i przeżył 18 lat.

     

    Muzeum zostało podzielone na strefy:

    Mała Ojczyzna

    Mieszkanie Wojtyłów

    Krakowie, dziękuję ci

    Wypłyń na głębię

    Przebaczam zamachowcy

    Cały Twój

    Pokój Tobie, Polsko

    Kościół zbudowany na skale miłości

    A domem stał się świat

    W poszukiwaniu jedności, dialogu i pokoju

    Papież rodziny

    Tryptyk Rzymski

    Wy jesteście moją nadzieją!

    To przemijanie ma sens…

    W Duchu Świętym

    Testament

    Na koniec

     

    Jak to zazwyczaj bywa na wycieczkach- nie zabrakło też dobrego jedzenia: „słodkości” wadowickie- czyli papieskie kremówki oraz w drodze powrotnej „przekąski” w KFC bardzo umiliły nam czas przy pięknej (niemal wiosennej) pogodzie.

   • Wycieczka do Krakowa na Wawel, klasy 1-3

   •  

    Miejsce Mocy: Wawel - Akademia Ducha

    28 października klasa I, II, III były na wycieczce w Zamku Królewskim na Wawelu. Uczniowie zwiedzali komnaty królewskie. Pani przewodnik, która oprowadzała grupę interesująco opowiadała o historii zamku, jak i również o postaciach mających wpływ na jej przebieg. Dzieci uważnie oglądały i podziwiały słynne arrasy, zamawiane przez króla Zygmunta Augusta oraz portrety królów i piękne renesansowe włoskie meble. Największe wrażenie na uczniach zrobiła  sala Senatorska, w której odbywały się ważne uroczystości państwowe i dworskie bale.

   • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

   •  

     

    Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    W dniu 10 października odbyły się wybory Prezydium Samorządu Uczniowskiego. W gronie kandydujących znalazły się: Wiktoria Kochana, Nikola Kawaler, Wiktoria Fudalej, Amelia Suder, Anna Zajda oraz Emilia Królik. Ostatecznie Samorząd funkcjonuje pod przewodnictwem Wiktorii Kochana, którą zastępuje Emilia Królik. Skarbnikiem została Amelia Suder. Pozostałe funkcje pełnią: Anna Zajda, Wiktoria Fudalej oraz Nikola Kawaler.

    Opiekunami Samorządu Uczniowskiego są Pani Natalia Tyran oraz Pani Ewa Wrzoszczyk.

     

     

   • PROJEKTY Przedszkole- grupa 5,6 latków

   • CO SŁYCHAĆ  U  PRZEDSZKOLAKÓW…

    1. Dzieci z II grupy w tym roku szkolnym, realizują ogólnopolski, czytelniczy projekt edukacyjny „Bajeczna księga”. Księga będzie zaprojektowana i wykonana przez wychowawcę grupy, a autorami tekstu i ilustracji są dzieci wraz z rodzicami. Księga opowiada o przygodach zająca, który miał wielki problem, bo chciał wziąć udział w zawodach, ale niestety dopadła go choroba…Jaka? I co było dalej? Tego jeszcze nie wiemy, gdyż kolejne strony opowiadania dopiero powstają. Dzieci myślą, rodzice piszą i dzieci rysują. Możecie się dowiedzieć o przygodach zająca zaglądając do naszej księgi. Chętnych zapraszamy do wypożyczenia, jak tylko zakończymy opowieść.
    2. Drugi projekt realizowany przez dzieci z II grupy to ogólnopolski projekt ekologiczno-plastyczny, „Z darami natury świat nie jest ponury”. Projekt ten realizowany jest poprzez ciekawe zajęcia i prace plastyczne z wykorzystaniem darów natury.

    W ramach projektu z darami natury… dzieci brały udział w zajęciach „Boso przez świat”, czyli ścieżka sensoryczna pod stopami z wykorzystaniem szyszek, traw, kwiatów, kory itp. Zadaniem dzieci było chodzenie po ścieżce boso, co umożliwiło odbieranie różnych bodźców sensorycznych, czasem przyjemnych a czasem trochę mniej. Zabawy było co nie miara i rywalizacji również, kto da radę…

    1. W ramach projektu z darami natury… dzieci zrealizowały kolejne zadanie podczas zajęć plastycznych pt. „Rzeźba z natury”. Pracowały w grupach tworząc z kartonu zwierzęta leśne: dzika, niedźwiedzia i lisa. Dzieci – pracując w grupach –  miały za zadanie pomalować farbami duże kartony przedstawiające poszczególne zwierzęta. Na koniec trzeba było uprzątnąć stanowisko pracy i … do wykonania pozostało już tylko wspólne zdjęcie z „dziełem sztuki”.

    Rzeźba z natury to również obrazy z materiału przyrodniczego. Podczas zajęć matematycznych dzieci przeliczały, tworzyły zbiory, a na koniec stworzyły piękne obrazy, drzewa, jeże na spacerze i inne co tylko wyobraźnia mogła podpowiedzieć.

    1. Kolejnym zadaniem, które dzieci zrealizowały w ramach projektu Z darami natury….. był jeżowy domek. Korzystając z pięknej jesiennej pogody dzieci wraz z wychowawcą wybrały się do pobliskiego zagajnika, gdzie z gałęzi i liści zbudowały domek dla jeża na czas zimowego snu. Dzieci były bardzo podekscytowane zadaniem, gdy usłyszały, jak bardzo  jest to ważne dla tak małych stworzeń w zimowy czas. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem, a przy tym bawiąc się wesoło.
    2. Realizacja kolejnego zadania z projektu ekologicznego pt. „Lecą na głowę liście kolorowe” - to zabawy w plenerze z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Zadaniem dzieci było zebranie dużej ilości liści, umieszczenie ich na chuście i stworzenie niesamowitej scenerii tańca liści w powietrzu. Wszystkim podobało się zadanie, zabawa była udana, mnóstwo radości ze wspólnie spędzanego czasu.
    3. Smacznie, zdrowo, kolorowo – zajęcia kulinarne w II grupie. Wdrażane dzieci do zdrowego stylu życia poprzez aktywny udział w przygotowaniu posiłku – to cel realizowanych zajęć. Zadaniem dzieci było samodzielne obranie warzyw, pokrojenie i wymieszanie. Muszę przyznać, że obawy trochę były przy tak licznej i energicznej grupie, ale niepotrzebnie. Dzieci zgodnie pracowały z wielkim zaangażowaniem, zainteresowaniem i starannością. Po prostu mali kucharze na medal! Jestem z nich dumna.

     

    Beata Jaskuła

   • Przedszkole- grupa 5,6 latków

   • Powitanie jesieni w grupie 5 – 6 latkówZobacz obraz źródłowy

    Dzień ten obfitował w zajęcia tematycznie związane z jesienią, poprzez które dzieci przyswajały sobie wiadomości

    o rozpoczynającej się porze roku. Celem zajęć było również integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Wspólnie z Panią Jesienią dzieci układały jesienne kompozycje, śpiewały, tańczyły, rozwiązywały jesienne zagadki oraz uczestniczyły w jesiennych konkursach. Dzieci będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany, jakie przyniesie nowa pora roku podczas kolejnych zajęć i spacerów.                                 

                                                                                          Anna Janik 

                                                                                              Beata Jaskuła

      

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

   • Ślubowanie klas pierwszych | Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie13 października 2022 roku odbyło się   ślubowanie najmłodszych uczniów. Uroczystość ta połączona była
    z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, a przygotowali ją uczniowie klasy pierwszej, drugiej, trzeciej dedykując wszystkie artystyczne dokonania Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły i przedszkola.
    Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy Nauczycieli, ich poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. 


    Doniosłym momentem w tym dniu było  ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

    Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia długo, wytrwale ćwicząc teksty wierszy, piosenek i układów tanecznych. Dzieciom bardzo zależało, aby wypaść jak najlepiej i zadziwić gości, rodziców, nauczycieli, koleżanki i kolegów, którzy uczestniczyli w uroczystości. Zadanie nie było proste. W końcu, co roku o tej porze, podczas uroczystości ślubowania, dzieci prezentują wiersze, piosenki, rozwiązują zagadki. Jedna uczennica podczas występu zasugerowała więc, że aby Ślubowanie było wyjątkowe przydałby się pajac lub magik, który wyczaruje zająca z kapelusza, albo znany muzyk, który publiczność rozrusza na widowni.

    Nie było magika, nie było pajaca, nie było znanego muzyka….a uroczystość i występ pierwszoklasistów  urzekł publiczność! Bo było klasycznie😊

    Przedstawione scenki dramowe „wspomnienia z wakacji”, zaśpiewane wesoło  piosenki o szkole, recytacja wierszy o Polsce, wykonanie  dwóch tańców: taniec do muzyki Tytusa Wojnowcza „Uwertura do M",  taniec rock and roll ,  spowodowały, że Pierwszoklasiści zadziwili wszystkich na sali, a ich występ był długo oklaskiwany.

    Najważniejszym momentem uroczystości było oczywiście złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów. W niezwykle podniosłej atmosferze, stojąc przed  Sztandarem Szkoły uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Jolanta Kozłowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Od tej chwili Pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej rodziny.

     Serdecznie gratulujemy!

    Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance oraz podziękowania za sumienną codzienną pracę.

    Pani Dyrektor podziękowała również organizatorom tej pięknej uroczystości przygotowanej przez p. Bernadettę Mazur we współpracy z p. Magdaleną Raputą, p. Olgą Wielgus-Wosatko, p. Wiolettą Wełną, p. Elżbietą Bularz, p. Natalią Tyran, p. Ewą Wrzoszczyk. Oprawę plastyczną  przygotowały: p. Anna Janik, p.Beata Jaskuła, p. Elżbieta Bularz, p. Natalia Światłoń.

    Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej zaprezentowali się wspaniale!

    • Ekologia - klasa 3a

    • W tym roku szkolnym uczniowie klasy 3a wzięli udział w lekcji edukacji ekologicznej pod tytułem „W Gminie Skawina nie próżnują- odpady segregują!”, które było współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Celem akcji była promocja zasad właściwej segregacji odpadów. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli i utrwalili sobie zasady właściwej  segregacji śmieci, a także wzbogacili swoją wiedzę na temat wykorzystania surowców wtórnych.

      

                                                                                                            M.Raputa

    • Dzień chłopaka- klasa 3a

    • „W kalendarzu wielka draka,

     30 września- Dzień Chłopaka,

     My dziś o Was pamiętamy

     I życzenia wam składamy”.

      

     Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, szkoły. Dlatego też 29 września w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wspólnie z wychowawczyniom złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia. Oprócz życzeń było też dużo śmiechu i zadań do wykonania takich jak: recytacja, śpiew, układanie puzzli na czas, ćwiczenia gimnastyczne, jedzenie ciasta bez pomocy rąk, których pilnie strzegły dziewczynki, żeby były rzetelnie wykonane. Nie zabrakło również drobnych słodkich upominków dla każdego.

      

                                                                                                                     Wychowawca

                                                                                                                  Magdalena Raputa

    • Dzień kropki- klasy 1-3

    • 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności. Tego dnia uczniowie klasy I,II i III swoje zajęcia zaczęli od obejrzenia krótkiej opowiastki autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci- Petera H. Reynoldsa„ The Dot” (Kropka). Dzieci tworzyły różnorodne prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka, a nauczyciele zorganizowali zajęcia, które pozwalały uczniom dostrzec drzemiące w nich umiejętności.

                                                                                                        

                                                                                                                                         Wychowawcy klas I-III

    • Dzień kropki- świetlica

    • DZIEŃ KROPKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ


            Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu, zabawy i odwagi w pokonywaniu trudności. Uczniowie w tym dniu biorą udział w działaniach, które pomagają im odkrywać talenty oraz poznawać  mocne strony. 

     Uczniowie klas 1a, 2a i 5a, uczęszczający na zajęcia świetlicowe, aktywnie
     i twórczo spędzili ten dzień. Wspólnie obejrzeliśmy film animowany „The Dot – Kropka”, opowiadający o małej bohaterce Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości, ale dzięki kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki dziewczynka uwierzyła w siebie. Dzieci chętnie brały udział w pogadance na temat talentów
     i wiary w siebie. Następnie stworzyły przepiękne pracy plastyczne, w których myślą przewodnią była
     KROPKA.

     Monika Lempart

  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych w Kopance im. Janusza Korczaka
   • zpokopanka@gmail.com
   • zpokopanka@gmail.com
   • 12 276 32 24
   • ul. Skawińska 59, 32-050 Kopanka Poland
   • zpokopanka@gmail.com
   • 12 276 32 24
   • zpokopanka@gmail.com
   • 944-20-10-336
   • /ZPOKopanka/skrytka
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Paweł Chochół e-mail: iodo@gminaskawina.pl telefon: 606487587
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Biuletyn informacji publicznej