• Kampania Rowerowy Maj- zakończona

• Kampania Rowerowy Maj zakończona, poniżej przedstawiam wyniki poszczególnych klas.

Stan

8,33

VIII a

7,69

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję wytrwałości i dziękuję za udział. Szczególne słowa uznania kieruję w stronę Amelii Maj uczennicy kl. VIIIa i Małgorzaty Zaremby-Śmietańskiej uczennicy kl. VIIa za rzetelność i systematyczność w przesyłaniu informacji o przejazdach.

BRAWO DZIEWCZYNY!!!

Magdalena Raputa

• Rowerowy Maj rozpoczęty!!!

Pierwszy tydzień za nami z wynikiem 198 przejazdów.

WIELKIE BRAWA DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW!!!

• Ruszyły przygotowania do kampanii Rowerowy Maj, która odbędzie się w dniach 4-24 maja 2021r.
      Wiosenna kampania zachęca uczniów i przedszkolaków do wybierania aktywnego środka transportu podczas podróży do szkoły lub przedszkola.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Poniżej podaję przydatne linki (zgody na udział będzie można pobrać z portierni lub przynieść uzupełnione do 15.04.2021).

Indywidualna-zgoda-na-udzial-w-kampanii-2021_(1)_(1).docx

Regulamin-kampanii-Rowerowy-Maj-2021-Skawina.pdf

ulotka_dla_rodzicow.pdf

• Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Natomiast w przypadku, gdy placówka funkcjonuje w trybie zdalnego nauczania, za podróże punktowane w rywalizacji uznaje się przejazdy do dowolnego celu (rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach), które trwają minimum 30 min.  Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Koordynatorem kampanii w naszej szkole jest p. Magdalena Raputa, natomiast działaniami przedszkolnymi koordynować będzie p. Jolanta Pieniążek.

Wszystkie informacje o kampanii znajdziecie Państwo w zakładce „Rowerowy Maj 2021”

ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA I WSPÓLNEJ ZABAWY!

• ROWEROWY

W maju rusza kolejna edycja kampanii „Rowerowy Maj”.

Zadeklarowaliśmy udział w tej ogólnopolskiej akcji, która rozpocznie się 4 maja 2021. Nasi uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele i pracownicy szkoły i przedszkola z radością przygotowują się do tej akcji.

Ważne jest przygotowanie naszych „pojazdów”, ale też trzeba zadbać o kondycję. Jednak najważniejsza jest właściwa motywacja, uśmiech i wyjątkowa radość pojawiająca się , gdy już poczujemy „wiatr we włosach…”.

Niech te wspaniałe wrażenia i doznania nigdy nie przysłaniają nam tego, co najważniejsze: ZAWSZE PAMIĘTAĆ MUSIMY O  BEZPIECZEŃSTWIE!