• DZIEŃ ZIEMI- klasa 3a
     • DZIEŃ ZIEMI- klasa 3a

     • Światowy Dzień Ziemi obchodzimy co roku 22 kwietnia. Odbywa się podczas niego wiele akcji promujących dbanie o środowisko. O planetę powinniśmy troszczyć się przez cały rok, to właśnie w Światowy Dzień Ziemi mamy ku temu więcej okazji. Co ważne, do akcji ekologicznych włączają się wtedy nie tylko dorośli, ale również dzieci. Wszak Ziemia to wspólne dobro łączące pokolenia na całym świecie. Uczniowie klasy III “a” w obecnym roku szkolnym, dając wzorowy przykład innym  zaangażowali się w projekty promujące dbanie o środowisko, a co najważniejsze sprawia im to ogromną radość. To mali Ekolodzy, którzy zasługują na złoty medal! Dbają o planetę przez cały rok biorąc udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym “Czytam z klasą-lekturki spod chmurki” - edycja II EKOlogiczna i wykonują w każdym module zadania ekologiczne, które budzą zainteresowanie całej społeczności. Ciekawym sprawdzeniem swoich sił było skonstruowanie swojego małego eko stworka z odpadów oraz wykonanie makiety Ziemi w formie przestrzennej. Klasa III “a” uczestniczyła również w ciekawej lekcji ekologicznej na którą zapraszają również Ciebie, drogi czytelniku! :) -------> kliknij link:

      https://view.genial.ly/6081c04e64f90b0d9d9c9580/presentation-waterfalls-presentation

       

       

      Wioletta Wełna

    • Przedszkolaki z gr. II świętują Dzień Ziemi
     • Przedszkolaki z gr. II świętują Dzień Ziemi

     • 22 kwietnia obchodzimy najpopularniejsze i najważniejsze na świecie święto ekologiczne-

      DZIEŃ ZIEMI!

      Jest to doskonała okazja, by uczyć najmłodszych jak należy dbać o naszą planetę. Dzisiejszy dzień uświetniła nam prezentacja multimedialna wraz z ekologicznym quizem „Milionerzy” i piękne prace dzieci.

       

    • Dzień Ziemi- klasa 2a
     • Dzień Ziemi- klasa 2a

     • 22 kwietnia to święto naszej planety – Dzień Ziemi. Celem obchodów Dnia Ziemi jest zwrócenie uwagi na stan przyrody i podjęcie działań, które pozytywnie wpłyną na środowisko przyrodnicze.

      Uczniowie klasy 2a naszej szkoły z okazji Dnia Ziemi wykonali piękne plakaty pt. „ Co możemy zrobić aby chronić Ziemię?”

      Zaproponowali szereg prostych działań,   które są możliwe do realizacji przez każdego. Te jakże  łatwe zadania mogą      zmienić przyszłość Ziemi i każdego z nas.

                                                                Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

      DZIEN_ZIEMI-_prezentacja.pptx​​​​​​​                                                                                                    Uczniowie klasy  2a z wychowawcą.

    • Dzień Ziemi- klasa 1a
     • Dzień Ziemi- klasa 1a

     • „Mamy tylko jedną Ziemię,

      a jej przyszłość zależy od każdego z nas...”

       

      „Pojedziemy dziś do lasu, zaśpiewamy kwiatom, drzewom……..

      Taką piosenką uczniowie klasy 1a rozpoczęli cykl działań mających na celu kształtowanie ekologicznych postaw wobec przyrody, budzenie wrażliwości na jej piękno oraz uświadomienie szkodliwego oddziaływania odpadów na środowisko przyrodnicze. Uczniowie oglądali filmik edukacyjny „Czysto, ładnie i bez śmieci’’, rozwiązywali zagadki i łamigłówki o tematyce przyrodniczej, zapoznali się z hasłami ekologicznymi, dla których sami wymyślali rymujące się zakończenie. Pierwszaki bawiły się również w tworzenie „ekologicznej sztuki’’ ze zgromadzonych odpadów i wykonały piękne rysunki i plakaty podkreślając, że są  „Przyjaciółmi Ziemi’’

      M. Przęczek

     • KOMUNIKAT

     • Szanowni Państwo,

      w okresie od 1 kwietnia do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin.

      Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

      W tym trudnym okresie pandemii tegoroczny spis jest realizowany przede wszystkim przez Internet. Obowiązkową metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl jest dostępny interaktywny formularz, który należy wypełnić.

      Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub urzędzie gminy i miasta, które są dostępne w zależności od sytuacji epidemicznej, albo dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–18.00.

      Z mieszkańcami województwa małopolskiego, którzy nie spiszą się samodzielnie, od 4 maja będą kontaktować się telefonicznie rachmistrzowie spisowi.

      Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w rozpowszechnianiu informacji o spisie, promocję poprzez kanały informacyjne np. media społecznościowe oraz udział w innych działaniach promocyjnych. W załączeniu znajdują się materiały graficzne, które mogą być pomocne przy tworzeniu wpisów.

      Bieżące informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 są zamieszczane na stronie internetowej spis.gov.pl.


      eduresized_Narodowy_Spis_Powszechny_Ludnosci_i_Mieszkan_NSP_2021_-_grafika_II.JPGeduresized_NSP2021_Seniorzy.jpg

      Narodowy_Spis_Powszechny_Ludnosci_i_Mieszkan_NSP_2021_-_grafika_I.PDF

      NSP2021_Seniorzy.pdf​​​​​​​

      Zastępca Wojewódzkiego Komisarza Spisowego

      Dyrektor Urzędu Statystycznego w Krakowie

      Agnieszka Szlubowska


    • 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja- konkurs plastyczny
     • 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja- konkurs plastyczny

     • REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

      „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”

       

      1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kopance, jak również dla dzieci z Przedszkola (wspólne wykonanie pracy grupowej).

      2.   Cele konkursu:

      • przekazanie wiedzy w zakresie poznania ważnych wydarzeń z historii naszego kraju;
      • budowanie poczucia wspólnoty narodowej oraz popularyzacja wiedzy o polskiej fladze i polskich barwach narodowych wśród uczniów;
      •  kształtowanie wśród dzieci świadomości i emocjonalnego przywiązania do tożsamości narodowej;
      • popularyzacja twórczości plastycznej uczniów prezentującej postawy szacunku do Ojczyzny;
      • poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego.

       

      3. Warunki konkursu:

      • konkurs jest przeznaczony dla uczniów kl. 4 - 8 oraz dzieci z Przedszkola;
      • uczestnicy konkursu wykonują pracę plastyczną, której tematem jest: „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”;
      • na każdej pracy koniecznie musi znaleźć się polska flaga państwowa lub biało-czerwony motyw (prace bez flagi nie będą oceniane);
      • dowolna technika wykonania prac: np. rysunek, grafika, malarstwo, collage, haft, techniki elektroniczne. Prace nie mogą być grupowe (oprócz pracy Przedszkola);
      • jeden autor może przedstawić tylko jedną pracę ;
      • praca powinna być sfotografowana i przesłana w terminie do 30 kwietnia 2021 r., wraz ze zgodą rodzica;
      • wyniki konkursu oraz fotografie prac uczniów zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

       

      4. Termin:

      Zdjęcia prac uczniów należy przesyłać do 30 kwietnia 2021 r. przez platformę Teams lub na adres mailowy: olga.wielgus.wosatko@gmail.com

       

      5.  Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Kryteria oceny prac konkursowych:

      • każda praca musi zawierać polską flagę państwową lub biało-czerwony motyw,

          prace bez flagi nie będą oceniane;

      • wygląd, estetykę oraz ciekawy pomysł na pracę;
      • samodzielność wykonania pracy;
      • zastosowanie ciekawych technik plastycznych - mile widziane techniki łączone.

       

      6. Tematy prac konkursowych:

      1. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz, jak obchodzisz Święto Konstytucji 3     Maja.

       2. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz, jak wyglądało uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

      3. Przedstaw swoją wizję artystyczną, prezentującą polską flagę państwową w kontekście twojej małej Ojczyzny (miasta, regionu, województwa).

      4. Przedstaw swoją wizję artystyczną ważnego wydarzenia z historii Polski (np. Chrzest Polski, Bitwa pod Grunwaldem, Odsiecz Wiedeńska, Odzyskanie Niepodległości, Bitwa Warszawska 1920 r.).

      5. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w której pokażesz,  jak wyrażasz swoją miłość do Ojczyzny.

       

      Organizator:

      Olga Wielgus-Wosatko

       

       

      OŚWIADCZENIE RODZICÓW/OPIEKUNÓW

       

      Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka w konkursie plastycznym „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych dziecka w związku z udziałem w konkursie plastycznym. Oświadczam również, że zapoznałam/em się z regulaminem konkursu i akceptuję jego warunki.

       

       

       Miejscowość i data …………………………………………………………………..

       

      Czytelny podpis rodzica/opiekuna

      ………………..……………………………….………………………………….......

       

     • Klasa 1a- W poszukiwaniu wiosny...

     • W POSZUKIWANIU WIOSNY...

      Wiosna w Polsce przychodzi w różnych terminach w zależności od regionu. Uczniowie klasy 1a rozpoczęli poszukiwanie oznak wiosny w marcu po realizacji tematów związanych ze zmianami w przyrodzie wczesną wiosną. Podczas spacerów dzieci miały możliwość obserwowania i odkrywania zwiastunów wiosny i budzącej się do życia przyrody oraz dokumentować to na zdjęciach. Wspólne odkrywanie trwało krótko, gdyż przeszliśmy na nauczanie zdalne. Jednak uczniowie szukali oznak wiosny na spacerach z rodzicami oraz we własnych ogródkach i tak stworzyli piękny album wiosennych kwiatów.

       

    • Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
     • Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

     • GRATULACJE DLA

      TOSI I NATALII!

       

      W marcu 2021 r odbył się 66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży było gospodarzem eliminacji rejonowych – dla rejonu krakowskiego. Turniej recytatorski-  obejmował 2 utwory poetyckie oraz prozę.

      Z przyjemnością informujemy, że uczennice klasy 2a Antonina Kruk i Natalia Tyrka zdobyły dwa miejsca na podium.

      Antonina Kruk została laureatką II miejsca, natomiast Natalia plasując się tuż za nią – zdobyła III miejsce.

      Przekazujemy serdeczne GRATULACJE dla dziewczynek. Brawo!

      Serdecznie dziękuję Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w realizację konkursu.

       

      B.Mazur

     • KAMPANIA Rowerowy Maj

     • Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Natomiast w przypadku, gdy placówka funkcjonuje w trybie zdalnego nauczania, za podróże punktowane w rywalizacji uznaje się przejazdy do dowolnego celu (rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach), które trwają minimum 30 min.  Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

      Koordynatorem kampanii w naszej szkole jest p. Magdalena Raputa, natomiast działaniami przedszkolnymi koordynować będzie p. Jolanta Pieniążek.

      Wszystkie informacje o kampanii znajdziecie Państwo w zakładce „Rowerowy Maj 2021”

      ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA I WSPÓLNEJ ZABAWY !

    • "ROWEROWY MAJ"
     • "ROWEROWY MAJ"

     • ROWEROWY MAJ

      2021

       

      W maju rusza kolejna edycja kampanii „Rowerowy Maj”. Zadeklarowaliśmy udział w tej ogólnopolskiej akcji, która rozpocznie się 4 maja 2021. Nasi uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele i pracownicy szkoły i przedszkola z radością przygotowują się do tej akcji.

      Ważne jest przygotowanie naszych „pojazdów”, ale też trzeba zadbać o kondycję. Jednak najważniejsza jest właściwa motywacja, uśmiech i wyjątkowa radość pojawiająca się , gdy już poczujemy „wiatr we włosach…”.

      Niech te wspaniałe wrażenia i doznania nigdy nie przysłanają nam tego, co najważniejsze: ZAWSZE PAMIĘTAĆ MUSIMY O  BEZPIECZEŃSTWIE!

     • Katyń – Pamiętamy!

     • „Naród, który nie szanuje swojej przeszłości

      nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

      i nie ma prawa do przyszłości”

                                                     Józef Piłsudski

       

      Katyń – Pamiętamy!

                              

      13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Mianem Zbrodni Katyńskiej określamy zamordowanie przez NKWD  prawie 22 tysięcy wziętych do niewoli Polaków. Byli oni oficerami, żołnierzami, policjantami, nauczycielami, prawnikami, lekarzami, inżynierami, duchownymi, politykami, artystami, posłami, senatorami, dyplomatami…

      W obozach jenieckich w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku  polscy oficerowie znaleźli się po tragicznym wrześniu 1939 r., kiedy to Niemcy i Rosjanie zaatakowali Polskę realizując ustalenia tajnego protokołu paktu Ribbentrop-Mołotow (z 23 sierpnia 1939 r.). Dlaczego ich zabito? Bo według Rosjan nie rokowali żadnych nadziei na zerwanie z niepodległą Polską… Wniosek o egzekucji został rozpatrzony 5 marca 1940 roku i wkrótce zaczęto go realizować. Wyrok był jednoznaczny – najwyższy wymiar kary – rozstrzelanie. Oficerowie polscy byli mordowani i chowani w bezimiennych grobach w Katyniu, Miednoje i Charkowie.

      Pamięć o tych wydarzeniach była przez dziesiątki lat zakazana, a prawda zakłamywana.

      Obowiązkiem nas, współcześnie żyjących, jest pamiętać - mimo upływu lat - i upominać się o pamięć o zmordowanych. Wiedzieć, kim byli, dlaczego zginęli i kto był winny zbrodni…

                                                                                                                              Kamilla Jaśnikowska-Toboła

       

       

       

     • ZEBRANIA Z RODZICAMI

     • ZEBRANIA  RODZICÓW

       

      Szanowni Rodzice!

      Informuję, że spotkania z wychowawcami klas odbędą się w następujących terminach:

       

      Klasa 1a – 19.04. g. 17.00

      Klasa 2a – 19.04. g. 17.30

      Klasa 3a – 19.04.  g. 18.00

       

      Klasa 4a – 15.04. g. 17.00

      Klasa 6b – 15.04. g. 18.00

       

      Klasa 5a –  20.04. g. 17.00

      Klasa 6a –  20.04. g. 17.30

      Klasa 7a –  20.04. g. 17.30

      Klasa 8a –  20.04. g. 18.00

       

       

      Szczegółowe informacje dotyczące formy przeprowadzenia spotkania przekażą wychowawcy klas.

       

      Jolanta Kozłowska

     • KOMUNIKAT- PRZEDSZKOLE, SZKOŁA

     • OGRANICZENIA

      W FUNKCJONOWANIU

      SZKOŁY I PRZEDSZKOLA

      Godziny pracy przedszkola

      7.00 – 16.00

       

      Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance informuje, że zgodnie z decyzją rządu RP dotyczącą utrzymania obowiązujących obostrzeń, w tym ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 do dnia 18 kwietnia 2021 r., w Przedszkolu Samorządowym w Kopance opieką zostaną objęte dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci, których rodzice m. in. :

      • są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,
      • realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,
      • realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,
      • pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,
      • wykonują działania ratownicze,
      • są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej,
      • są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach,
      • są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku,
      • są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty;
      • są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych.

       

      Warunkiem przyjęcia dziecka do przedszkola jest  złożony do Dyrektora ZPO wniosek rodziców.

       

      W przypadku pytań  - zapraszam do kontaktu.

       

      Dyrektor ZPO w Kopance

      Jolanta Kozłowska

     • SUKCESY UCZNIÓW

     • GRATULACJE DLA AMELII!

      Z wielką radością składamy serdeczne gratulacje uczennicy kl.8a

      AMELII  MAJ

      Gratulujemy wspaniałego sukcesu, jakim jest zdobycie wyróżnienia w Gminnym Konkursie Polonistycznym „Między światami”.

      Amelia przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem p. Joanny Pukło, do której również kierujemy słowa uznania.

             W II etapie konkursu – po niełatywcyh eliminacjach – udział wzięli także:  Paweł Dubin (7a),  Radosłw Przebinda (7a), Dorota Dubin (8a) i Julia Szczudło (8a).

      Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i odwagi w podejmowaniu kolejnych wyzwań!

       

       

      Jolanta Kozłowska

       

     • ŚWIETLICA

     • Drodzy uczniowie!

      Świetlica to miejsce, w którym spędzamy ze sobą dużo czasu. Malujemy ,wycinamy, odrabiamy lekcje, gramy w różne gry. Zachęcam Was gorąco abyście równie kreatywnie spędzili ten czas izolacji w domu z bliskimi. Możecie sami wykonać karty do gier lub pograć w wasze ulubione kalambury. Podaję też kilka pomysłów w postaci adresów do stron internetowych, znajdują się tam różnego rodzaju gry, kolorowanki, pomysły na prace plastyczne.

      www.matzoo.pl

      www.kreatywniewdomu.pl

      www.eduzabawy.pl

      www.sieciaki.pl

      www.buliba.pl

       

      Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam.

      M. Raputa

     • ŻYCZENIA KLASY 1-3

     • ŻYCZENIA!

       

      Życzenia ciepłe jak tchnienie wiosny,

      Składamy wszystkim w ten czas radosny.

       

      Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych,

      pełnych spokoju i radości,

      dobrego wypoczynku w rodzinnym gronie

      oraz optymizmu, nadziei na lepszą przyszłość.

       

      Uczniowie klas I-III z wychowawcami

    • Konkurs wielkanocny- rozstrzygnięcie
     • Konkurs wielkanocny- rozstrzygnięcie

     • WIELKANOCNY ZAJĄCZEK-

      rozstrzygnięcie konkursu

       

      Pytał raz zająca zając,

      kręcąc noskiem i wzdychając:

      „Powiedz, drogi przyjacielu,

      wszak na rzeczach znasz się wielu,

      co dać dzieciom na Wielkanoc:

      czy marchewkę, świeże siano,

      pęk sałaty lub kapustę?

      Martwię się już tak od szóstej!”.

      A przyjaciel tak mu powie:

      „Po co tracić czas i zdrowie!

      Schrup marchewkę lepiej sam,

      bo ja inny pomysł mam.

      Zajączkowa niespodzianka

      wielkanocna to pisanka!

      Sposób prosty, mówię z góry:

      trzeba jajko wziąć od kury

      i na twardo ugotować.

      Gdy ostygnie, pomalować,

      w kwiatki, kropki, kreski, szlaczki.

      Ej, ucieszą się dzieciaczki!

      Napisz jeszcze swe życzenia –

      wielkanocne pozdrowienia.

      Wszystko już kolego wiesz,

      więc do pracy teraz spiesz”.

      Pomknął ucieszony zając

      ważne słowa powtarzając.

      A w świąteczny ciepły ranek

      wszystkie dzieci roześmiane

      otrzymały niespodzianki:

      dyngus, bazie i pisanki.

      Wraz z żółtymi żonkilami

      mała kartka z życzeniami:

      Niechaj dziś dla wszystkich dzieci

      wielkanocne słonko świeci.

      Dla starszaka i dla brzdąca

      pozdrowienia od ZAJĄCA!

       

      Przepiękne zające: cekinowe, z kartonu, wyklejane, z drewna, wycinane, stworzone z najróżniejszych materiałów, zachwycały pomysłowością i kunsztem. Dlatego wszystkie prace zostaną nagrodzone. Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, wręczenie nagród nastąpi po powrocie dzieci do szkoły. Jury przy ocenie prac brało pod uwagę, oprócz efektu końcowego także inwencję twórczą, staranność, trud i wysiłek włożony w wykonanie pracy.  Po ocenieniu wszystkich prac jury  postanowiło przyznać I i II miejscaJ 

       Zapraszamy do galeriiJ

       

      WYNIKI KONKURSU:

      I MIEJSCE:

       Roksana Brańka, Antonina Kruk, Amelka Pyzik, Ignacy Lelek, Kacper Stopa,

      Jan  Kolstrung.

      II MIEJSCE:

      Natalia Tyrka, Sebastian Stefaniak, Filip Sermet, Lena Mieczkowska, Barbara Zaremba- Śmietańska, Julia Vovchuck, Antoni Suder.

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

     • WIEKANOC - ŻYCZENIA

     • Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, to czas odradzania się  miłości i wiary w potęgę życia i drugiego człowieka. Wszystkim mieszkańcom Kopanki, Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance oraz sympatykom i przyjaciołom naszej szkolnej i przedszkolnej społeczności przekazuję piękne, wypełnione serdecznością i wiosennym tchnieniem życzenia świąteczne.

      Życzę , aby te wyjątkowe i szczególne Święta  Wielkanocne 2021 przyniosły   wzajemną życzliwość, wzmocnienie ducha i ciała, pokój w sercu oraz  moc siły pozwalającej przezwyciężyć trudności i z ufnością patrzeć w przyszłość. Niech radość Zmartwychwstania zagości w Waszych sercach, napełniając je nadzieją, wiarą i pokojem!

      Zdrowia, cierpliwości i wytrwałości…                                                   

      Jolanta Kozłowska

     • Profilaktyka "znamię"- prezentacje uczniów

     • Nawet 50% nowotworów można uniknąć – od Ciebie zależy, czy zachorujesz!

       

       Można śmiało powiedzieć, że obecnie nowotwory należą już do chorób cywilizacyjnych. Badania pokazują, że uwarunkowania genetyczne stanowią mniej jak 10% wszystkich przypadków zachorowań. Brzmi przerażająco prawda?  Co w takim razie przyczynia się do powstania nowotworów, w tym czerniaka – najgroźniejszego nowotworu skóry?  Przede wszystkim to nasz styl życia: zła dieta, papierosy, promieniowanie UV, brak aktywności fizycznej i stres. Te czynniki są główną przyczyną mutacji komórek prowadzących do zmian nowotworowych u niemal 80% wszystkich chorych pacjentów.

      Uczniowie klas: VII oraz VIII uczestniczyli w lekcji na temat czerniaka. Poznali,  czym jest czerniak, kto znajduje się w grupie zwiększonego ryzyka, na co należy zwracać uwagę przy samobadaniu skóry, a także,  jak się przed nim uchronić i jakie są drogi jego leczenia.

      W ramach dodatkowej pracy część uczniów wykonała niezwykle wartościowe prezentacje poruszające tematy związane z czerniakiem. Serdecznie zapraszamy do ich obejrzenia.

      Badajmy się regularnie, obserwujmy sygnały, jakie wysyła nam nasze ciało, bądźmy czujni i dbajmy o siebie!

       mgr Klaudia Kopacz

       

      Prezentacja Doroty Dubin w MS Sway: https://sway.office.com/1VsPtAA7MklHEpnh?ref=email

      Pozostałe prezentacje w pdf:

      Piotr_Dabrowski__Maks_Plonka_Co_to_jest_czerniak.pdf

      Kamila_Plonka_Co_to_jest_czerniak.pdf

      Julia_Szczudlo_(prez.czerniak).pdf

      Amelia_Maj__Nikola_Suder.pdf

  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych w Kopance im. Janusza Korczaka
   • zpokopanka@gmail.com
   • zpokopanka@gmail.com
   • 12 276 32 24
   • ul. Skawińska 59, 32-050 Kopanka Poland
   • zpokopanka@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Biuletyn informacji publicznej