• ŚWIETO RODZINY

          • ŚWIĘTO RODZINY

            KL. I i III

             


            „Rodzina to mały świat, stworzony przez miłość”

             

             Dzień Rodziny został zorganizowany w naszej szkole 21  czerwca 2023 roku. Łączy on dwa ważne święta – Dzień Matki i Dzień Ojca. Dzieci, aby podziękować swoim rodzicom za to, że są obecni w ich życiu, przygotowały piękny montaż słowno-muzyczny, laurki i słodką niespodziankę.

            Uczniowie zaprezentowali swoje aktorskie talenty w dwóch  inscenizacjach: w pierwszej „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” autorstwa Sam McBratney oraz przedstawieniu teatralnym  „Calineczka” inspirowane znaną baśnią Hansa Christiana Andersena. Występy teatralne przeplatane były piosenkami i wzruszającymi życzeniami dla Rodziców.

            Mali aktorzy wcielając się w rolę króliczków, a także bohaterów „Calineczki”  za pomocą gestów i słów starali się przekazać, że  doświadczanie bezwarunkowej miłości od najmłodszych lat przekłada się na zdrowe podejście do życia także, kiedy już dorośniemy. Chcieli przypomnieć, że miłość jest bardzo ważną częścią ludzkiego życia. To ona dodaje skrzydeł, raduje serce i wypełnia je ciepłem.

            Wszystkim Mamom i Tatom życzymy zdrowia, uśmiechu i pociechy z tak wspaniałych dzieciaków.

             

            Bernadetta Mazur

            Magdalena Raputa

          • Projekt czytelniczy - klasa 1a

          •   

            Podsumowanie projektu

                „Kwiatki czytelnicze”

               Kl. I

             

            „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

             

            Wisława Szymborska

             

             

            Czytanie książek pobudza wyobraźnię, ułatwia komunikację, wzbogaca słownictwo, zwiększa wrażliwość, wiedzę ogólną i uczy myślenia. Dzieci, które lubią czytać dla przyjemności z dużą swobodą piszą wypracowania, są kreatywne, tolerancyjne, pięknie wypowiadają się, posiadają dużą wiedzę o otaczającym świecie.

            W ramach promocji czytelnictwa w naszej szkole w drugim semestrze nauki w klasie I a  realizowany był projekt „Kwiatek czytelniczy”.  Przedsięwzięcie miało na celu wspieranie nawyków czytelniczych  oraz propagowanie codziennego czytania jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania wszechstronnego rozwoju.

            Każde dziecko otrzymywało swój kwiatek czytelniczy.  Zadaniem uczniów było zakolorowanie jednego płatka za każde 15 min czytania w domu. Oczywiście rodzice musieli nadzorować czytanie i kolorowanie, o czym zostali poinformowani i wyrazili wcześniej na to zgodę.
            Gdy dziecko pokolorowało wszystkie płatki, przynosiło swojego „kwiatka czytelniczego”  do szkoły, a nauczyciel wymieniał mu go na nagrodę w postaci oceny do dziennika.

            Kwiatki zawieszane były w przygotowanym na to miejscu, a uczeń otrzymywał kolejny kwiatek do uzupełnienia.

            W mojej klasie sposób ten sprawdził się bardzo dobrze. Każde dziecko wypełniło  po kilka kwiatków, a od rodziców wiem, że dzieci naprawdę chętniej czytały w domu. Projekt ten okazał się również  sposobem na zmotywowanie dzieci do czytania. Ważnym efektem  było to, że każdy pierwszoklasista opanował technikę czytania w stopniu bardzo dobrym lub celującym. Serdecznie gratuluję uczniom klasy pierwszej opanowania tej umiejętności i dziękuję za wszystkie kolorowe kwiatki😊

            Bernadetta Mazur

          • Projekt edukacyjny - klasa 1a

          •  


            PROJEKT UNIWERSYTET DZIECI-KLASA 1a

             

             

            Klasa 1a w czerwcu zakończyła realizację projektu: Uniwersytet Dzieci pt. „Czy wiesz jak żyje jeż”?   

            Pierwsze lekcje miały na celu integrację grupy oraz oswojenie ich z emocjami. Omówione zostały tematy związane z koncentracją uwagi oraz z empatią:

            - Jak być dobrym przyjacielem.

            - Jak się uczyć koncentracji uwagi.

            Wiodącym tematem projektu było poszerzenie wiedzy przyrodniczej. Każde spotkanie poprzedzone było kilkuminutowym wykładem  lub projekcją filmu. Specjalista wprowadzał dzieci w świat emocji i uczuć oraz wiedzy przyrodniczej. Uczniowie zabrani zostali w podróż po fascynującym świecie przyrody! Podczas lekcji poznali prawa, panujące w naturze oraz przekonali się, jaki wpływ ma na nią człowiek. Poznawali wiele gatunków roślin i zwierzą.   Zajęcia oparte były o zadania ruchowe, plastyczne, konstrukcyjne, a także badawcze
            i doświadczenia. Dzieci zdobywały wiedzę i umiejętności w sposób dla nich atrakcyjny
            i ciekawy. Prowadziły proste obserwacje przyrodnicze, wykonywały doświadczenia
            i samodzielnie wyciągały wnioski. Zostały omówione następujące tematy: 

            - Czy ptaki mają zęby?

            - Jak chronić wodę przed zanieczyszczeniem ?

            - Jak oczyścić brudną wodę?

            - Jak zwierzęta przystosowują się do otoczenia?

            - Co znaczy, że rośliny żyją?

            Dzieci były bardzo zaangażowane w swoją pracę, podejmowały różnorodne wyzwania i śmiało konfrontowały swoje odkrycia i osiągnięcia.  Przekonali się, dlaczego warto!

            Realizowany projekt pozwolił wesprzeć uczniów w rozwoju istotnych kompetencji, takich jak: kreatywność, otwartość, myślenie krytyczne i analityczne, innowacyjność, empatia oraz umiejętność pracy projektowej i współpracy. Gratuluję!

             

            B. Mazur

          • Wycieczka - klasa 1a, 2a

          • WYCIECZKA DO OGRODU DOŚWIADCZEŃ  IM. STANISŁAWA LEMA

            Muzeum Inżynierii i Techniki – Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema :  ADAMED SmartUP

             

            5 czerwca uczniowie klasy I i III odwiedzili Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie, w którym zapoznali się z tajnikami różnych dziedzin nauk. Głównym celem tego Ogrodu jest zainteresowanie zwiedzających nauką poprzez zabawę.

            Zwiedzając zakątek optyki dzieci poznały zasadę kalejdoskopu, spirali , krzywego zwierciadła i ukrytych kolorów. Kolejnym punktem zwiedzania była hydraulika, z której uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje wir wodny, a także mogli zważyć się na wadze hydraulicznej. Następnie zapoznali się z elementami mechaniki, gdzie zobaczyli platformę równowagową. Dużym powodzeniem cieszył się tor saneczkowy i labirynt. Dzieci uczestniczyły również w  warsztatach pt. „Fizyka balonika” podczas, których poznaliśmy wszechstronne zastosowanie balonika w eksperymentowaniu z fizyką. Uczniowie byli wyjątkowo zadowoleni z tak ciekawej lekcji, a większość doświadczeń wykonywali sami pod czujnym okiem Naukowca. Na zakończenie wycieczki wszyscy udaliśmy się na kulkowe  lody i pyszne gofry.

             

                                                                                                                              M. Raputa

                                                                                                                             B. Mazur

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej