• Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem"

     •          „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”

       

      Uczniowie klasy 3a zakończyli realizację wiosennej części ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem.”  Etap wiosenny poświęcony był tematyce etykiet na produktach żywnościowych oraz aktywności fizycznej. Uczniowie mieli do wykonania sześć zadań:

      1. Lekcję: zbieramy informacje na temat tego, co jemy.
      2. Konkurs: gazetka ścienna „Jak czytać etykiety?”
      3. Lekcję: aktywnie spędzamy czas.
      4. Konkurs: strefa aktywności – stwórzcie własną grę zespołową.
      5. Forum zdrowia dla rodziców: wychowanie fizyczne – ważna lekcja.
      6. Promocję: Dzielimy się wiedzą!

      Głównym celem projektu było kształtowanie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem było również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.  Podczas zajęć chciałam uświadomić dzieciom, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną. Ważne było uświadomienie uczniom, dlaczego należy czytać etykiety i jaki wpływ ma reklama na sposób odżywiania. Realizacja zajęć przebiegała w formie zabawy, pogadanki, eksperymentów, prac plastycznych, plakatów quizów. Dzieci w ramach tego etapu przybliżyły sobie wiedzę na temat tego, co powinna zawierać etykieta umieszczona na produkcie spożywczym oraz jak należy odczytywać informacje na niej zawarte. Wykonały w grupach gazetki ścienne w formie plakatu dotyczącą „Jak czytać etykiety?”, które następnie zostały umieszczone na gazetce szkolnej. Gazety wykonane przez trzecioklasistów  zachęcają innych uczniów do czytania etykiet kupowanych produktów.

      Uczniowie kl. 3a wzięli również udział w zajęciach dotyczących aktywnie spędzanego czasu, na których dowiedzieli się, jaki wpływ ma aktywność fizyczną na  zdrowie człowieka. Przypomniane zostały oczywiście  zasady bezpieczeństwa podczas zabaw i  uprawiania sportów. Kolejne zadanie polegało na wymyśleniu w grupach własnej gry zespołowej, którą uczniowie opisywali i przedstawili graficznie.

      Zdobyta  wiedza przyczyni się do uświadomienia dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie, jak ważny jest skład produktów które spożywamy i sport w naszym życiu.

      Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, na której zostały przedstawione efekty pracy klasy 3a!

      Prezentacja_ZDROWO_JEM.pptx

      Uczniom dziękuję za zaangażowanie w realizację projektu.

      Bernadetta Mazur

     • Projekt "Wieża czytelnicza"

     • PODSUMOWANIE PROJEKTU

           „WIEŻA CZYTELNICZA”                                                                                    „...Czytanie to najpiękniejsza

      zabawa,

      jaką sobie ludzkość wymyśliła”

       

                            Wisława Szymborska

       

      Uczniowie klasy drugiej i trzeciej  przystąpili do projektu  „Wieża czytelnicza”. Projekt trwał trzy miesiące i miał na celu popularyzację  czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów, wzmocnienie aktywności czytelniczej, promowanie wartości czytelnictwa
      i literatury, rozwijanie  i poszerzanie wiedzy o świecie oraz  wspomaganie rozwoju emocjonalnego i moralnego dzieci.

      Dzieci czytały książki w domu, w świetlicy, podczas przerw. Korzystały ze zbiorów bibliotek oraz własnych kolekcji. Uczniowie wykazali się niebywałą aktywnością podczas realizacji projektu.

      Wychowawcy co miesiąc umieszczali na tablicy ogłoszeń wieże czytelnicze, na których zapisywali ilość przeczytanych stron. Dzieci ponadto  wykonały plakaty dotyczące promowania czytelnictwa, rysunki bohaterów, wybranych  wydarzeń i zakładki do książek.

      Podczas konkursu „Mistrz czytania”  dzieci czytały fragmenty swojej ulubionej  książki, zachęcając wszystkich do przeczytania akurat tej pozycji. Każdy uczeń pracował na swój wynik oraz ogólny wynik klasy. Klasa, która przeczytała największą ilość stron, otrzymała tytuł – Najlepiej Czytającej Klasy. Za największą aktywność  w czytaniu, wybrani zostali  Klasowi Mistrzowie Czytania. 

      Ilość przeczytanych stron przez uczniów poszczególnych klas w ciągu trzech miesięcy prezentuje się następująco:

      • Klasa 2a – 8713  przeczytanych stron!
      • Klasa 3a – 5916 przeczytanych stron!


      Tytuł Najlepiej Czytającej klasy otrzymała  klasa II a.

      Tytuł  Klasowego Mistrza Czytania zdobyli:
      Bartosz Juszczak, Yuliia Vovchuk  z kl.II a

      Barbara Zaremba – Śmietańska, Natalia Tyrka z kl. III a

      Serdecznie gratulujemy  wszystkim uczniom,  którzy przyczynili się do ogólnego wyniku w klasie oraz zwycięzcom, którzy otrzymali tytuł „Pożeracza książek”J
       

      Bernadetta Mazur

      Magdalena Raputa

     • Gminny Konkurs Czytelniczny

     • Gminny Konkurs Czytelniczy

      Znamy baśnie Andersena

       

      Cały świat jest serią cudów,

      ale jesteśmy do nich tak przyzwyczajeni,

      że nazywamy je zwykłymi rzeczami.”

                                                Hans Christian Andersen

       

      Dnia 31 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Skawinie   odbył się konkurs czytelniczy „Znamy baśnie Andersena”.

      Naszą szkołę reprezentowali:  Natalia Tyrka i Antoni Suder z klasy 3a, którzy przygotowywali się  do konkursu pod opieką p. Bernadetty Mazur. Uczestnicy odpowiadali na pytania drużynowo w zespołach 2-osobowych. Losowali pytania oraz cytaty z baśni. Wszystkie zadania dotyczyły treści baśni  H. CH. Andersena oraz życiorysu i twórczości H. Ch. Andersena. Jedna z konkurencji polegała na przygotowaniu i prezentacji kostiumu baśniowego. Oprócz dobrej znajomości baśni Andersena
      i życiorysu pisarza, uczestnicy musieli się wykazać szybkością wykonywania zadań, bystrością, umiejętnością rozwiązywania krzyżówek i układania puzzli. Natalka
      z Antkiem zdobyli 15,5 punktów na 16,5 możliwych, zdobywając tym samym wyróżnienie.

      Wielkie brawa!

       

      B.Mazur

     • Koło chemiczne

     • Kropelkowe mistrzostwa i rozdzielanie

      W jaki sposób można rozdzielić niejednorodną mieszaninę cieczy? Młodzi chemicy (rozwijający swoje zainteresowania na zajęciach koła chemicznego)  rozwiązali ten problem  rozwarstwiając mieszaninę oleju i wody za pomocą rozdzielacza. Ponadto wzięli udział w mini konkursie... Uczestnicy za zadanie mieli zmieścić jak najwięcej kropel na poszczególnych monetach. Najwięcej kropel wody na monecie o wartości 1 gr zmieścił Jan Baran - uczeń klasy VIa. Na monecie o wartości 1 zł najwięcej kropel zmieścili w duecie - Filip Sikora z klasy IVa wraz z Szymonem Kawalerem z klasy VIIb. Filip i Szymon mogą poszczycić się również wygraną konkurencją w kategorii monet o wartości 5 zł. Składamy serdeczne gratulację dla zwycięzców i zapraszamy do odbioru nagród.

      Radosław Przebinda, 8a

    • XI Ogólnopolski Tygodnia Świadomości Czerniaka
     • XI Ogólnopolski Tygodnia Świadomości Czerniaka

     • Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

       https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

      Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

       

      Pozostaję z szacunkiem,

      Lek. Michał Siwik
      Młodszy asystent, Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Onkoma

      E-mail:

      skn.onkoma@pib-nio.pl

       

       

      Klinika Onkologii i Radioterapii
      Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie 
      - Państwowy Instytut Badawczy

      02-781 Warszawa, ul. W. K. Roentgena 5
      www.pib-nio.pl

     • Koło chemiczne

     • Lekcja o dyfuzji

      Na pierwszych zajęciach w maju uczestnicy dowiedzieli się, na czym polega dyfuzja, czyli samoistne mieszanie się cząsteczek. „Dlaczego herbata miesza się szybciej w ciepłej niż
      w zimnej wodzie?", „Od jakich czynników zależy szybkość zachodzenia dyfuzji?", „Gdzie występuje dyfuzja?" - na te pytania młodzi pasjonaci chemii znaleźli odpowiedź wykonując doświadczenia oraz przysłuchując się prowadzącym.

       

      Radosław Przebinda, 8a

       

      Wiem, czym oddycham!

      Uczestnicy kółka chemicznego pożegnali kwiecień zgłębiając tajemnice powietrza. Wykonane doświadczenia miały na celu zaprezentowanie, z czego składa się jednorodna mieszanina gazów, którą oddychamy. Najlepszymi efektami wykonanych doświadczeń mogą poszczycić się nasi najmłodsi chemicy - Lena Kot oraz Daria Ziembańska z klasy IV.

       

      Radosław Przebinda, 8a

     • Koło Biologiczne

     • Obserwujemy! Doświadczamy!

       

      Na zajęciach koła biologicznego młodzi biolodzy podjęli próbę sprawdzenia, jak światło wpływa na proces fotosyntezy. W tym celu założyli dwie próby - badawczą i kontrolną. Dzięki ogromnej cierpliwości, systematycznej obserwacji i umiejętnej analizie udało im się wyciągnąć trafne wnioski z przeprowadzonych doświadczeń.

       

      K.Kopacz

     • Biologia w szkole

     • „Nerwowy” eksperyment 

      Możemy uczyć się i odkrywać biologię niemal na kilka różnych sposobów. Uczniowie klasy VII a oraz VII b uczestniczyli w nowatorskim projekcie, którego celem była nauka o układzie hormonalnym i nerwowym poprzez wykonywanie różnych zadań. Nie od dziś wiadomo, że te układy człowieka należą do jednych z najtrudniejszych i najbardziej wymagających. Zamiast „klasycznego sprawdzianu” wykonywali fiszki, modele kory mózgowej (z zaznaczeniem ośrodków znajdujących się w danym płacie), animację lub filmy prezentujące działanie łuku odruchowego, czy opracowywali własne sprawdziany. Efekt? Świetnie przyswojona wiedza,  z niezwykle trudnego tematu. Można? Można!  

       

      Pantofelki, nie tylko te z bajki 

      Czy istnieje świat niewidoczny gołym okiem? Otóż tak! Przekonali się o tym uczestnicy kółka biologicznego. Uczniowie w czasie zajęć obserwowali barwne preparaty histologiczne oraz nauczyli się podstawowego warsztatu pracy naukowca. Każdy uczestnik kółka miał możliwość obejrzenia oraz analizy własnego preparatu mikroskopowego z założonej kilka tygodni wcześniej hodowli pantofelków. 

       

      Minerały z całego świata  

      W ramach lekcji przyrody uczeń klasy IVa Filip Sermet przygotował prezentację o różnych pierwiastkach, skałach i minerałach. Dzięki jego wystąpieniu wiemy, dlaczego piryt nazywany jest „złotem głupców”, jak wygląda zastygnięta lawa oraz dlaczego bizmut przybiera różne kształty. Wszyscy słuchali wystąpienia kolegi z niezwykłą ciekawością i zadawali prelegentowi sporo pytań, na które starał się cierpliwie odpowiadać. 

       

      K.Kopacz 

     • ZEBRANIA RODZICÓW

     • ZEBRANIA  RODZICÓW  - 11 maja 2022 r.

       

      Szanowni Rodzice!

      Informuję, że spotkania z wychowawcami klas odbędą się w następujących terminach:

       

      Klasa 1a – 11.05.  godz. 17.00 – sala nr 7

      Klasa 2a – 11.05.  godz. 17.00 – sala nr 8

      Klasa 3a – 11.05.  godz. 17.00 – sala nr 14

      Klasa 7b – 11.05.  godz. 17.00 – sala nr 13

       

      Klasa 4a – 11.05. godz. 17.30 – sala nr 15

      Klasa 5a – 11.05. godz. 17.30 – sala nr 19

      Klasa 6a – 11.05. godz. 17.30 – sala nr 13

      Klasa 7a – 11.05. godz. 17.30 – sala nr 0

      Klasa 8a – 11.05. godz. 17.30 – sala nr 6

       

      Jolanta Kozłowska

     • Radosna Niepodległa - Festiwal Pieśni Patriotycznych

     • Radosna Niepodległa - Festiwal Pieśni Patriotycznych

      27 kwietnia 2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji zorganizowany  został Festiwal Pieśni Patriotycznych pt. Radosna Niepodległa. W uroczystości wzięła udział cała społeczność – przedszkolaki, uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Przypomniano okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ale i inne ważne wydarzenia z historii Polski: kolejne rozbiory, walkę o wolną Ojczyznę, radość z odzyskania niepodległości i ponowny atak sąsiadów - Niemiec i ZSRS - we wrześniu 1939 roku. Pochylono się nad polskimi oficerami zamordowanymi przez Związek Sowiecki w Katyniu w 1940 roku.

      Głównie jednak skupiono się na radości z posiadanej suwerenności, którą wyrażono wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Wszystkie klasy oraz przedszkolaki przygotowały prezentację  wylosowanej wcześniej pieśni. Podczas nauki pieśni należało zwrócić uwagę na poprawność wykonania melodii, dykcję, trzeba było również nauczyć się na pamięć słów pieśni. Przygotowane utwory można było śpiewać z akompaniamentem lub bez muzyki. Ponadto wszyscy uczestnicy festiwalu powinni mieć stosowny do okoliczności strój galowy  oraz dowolny akcent w barwach narodowych.

      Repertuar był zróżnicowany – od „Płynie Wisła, płynie” , „Witaj, majowa jutrzenko” poprzez „Rotę” aż do pieśni legionowych nawiązujących do walki o niepodległość. Wszyscy uczestnicy festiwalu ubrani w stroje galowe, wykazali się znajomością tekstów oraz pięknym śpiewem. Było  radośnie, ale i wzruszająco.

       

      Uroczystość prowadziły dwie uczennice z klasy 5a – Natasza Kochana i Martyna Szczerbak. Ponadto zaprezentowano dwa wiersze Polska flaga (Yulia Vovchuk  z klasy 2a) oraz To jest moja ojczyzna (Victoria Sikora i Amelia Suder z klasy 5a).

      Jak wspomniano na początku uroczystości: Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka, muzyki, pieśni czy samego krajobrazu ojczystego. I właśnie wspólne radosne śpiewanie jak najbardziej wpisuje się w taką definicję.

      K. Jaśnikowska-Toboła

     • DZIEŃ BEZ PLECAKA

     • „DZIEŃ BEZ PLECAKA"

       

      21 kwietnia 2022 roku w naszej szkole zorganizowany został ''dzień bez plecaka". Tego dnia zadaniem uczniów  klas 1-8 było przyniesienie do szkoły zamiast plecaka jakiejś rzeczy,
      w której można było zmieścić podręczniki i przybory szkolne. Samorząd Uczniowski – z  którego taka „akcja“ została zorganizowana – postanowił przeprowadzić   z tej okazji konkurs, w którym należało wyróżnić ucznia za najlepszy pomysł. Jednak wytypowano aż trzech uczniów, którzy jako nagrodę otrzymali dodatkowe przywileje uczniowskie. Trzecie miejsce zdobyła Wiktoria Kochana z klasy 7a, która zamiast plecaka przyniosła samochód zabawkowy. Na miejscu drugim znalazł się Krystian Dźwigał również z klasy 7a, który przyniósł zabawkową ciężarówkę. Zwycięzcą konkursu został Dawid Dąbrowski z kl. 6a, który przyniósł ze sobą grilla. Reszta uczniów również  wykazała się kreatywnością. Niektórzy zdecydowali się na przyniesienie do szkoły przenośnej zamrażarki, wanienki dla niemowląt czy kosza na śmieci. Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w tym wydarzeniu i za wspaniałą zabawę!

       

      Natalia Tyran

    • DZIEŃ ZIEMI
     • DZIEŃ ZIEMI

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

       

      to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Największe ekologiczne święto świata, obchodzone jest 22 kwietnia. Dodatkowo, Organizacja Narodów Zjednoczonych wyznaczyła tę datę jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

       

      Dbajmy o naszą Planetę - nasz Dom przez cały rok! Wszak Ziemia to wspólne dobro łączące pokolenia na całym świecie. Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka  w Kopance podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, mieli okazję uczestniczyć w ekologicznej prezentacji multimedialnej promującej EKO - życie przygotowanej przez p. Wiolettę Wełnę.

       

      Ciekawym doświadczeniem dla każdego ucznia była lekcja ekologiczna prowadzona przez doradcę ekologicznego z UMiG w Skawinie p. Piotra Dzrzdżyka. Podczas lekcji dzieci poznały wiele ciekawych ekologicznych zagadnień, uświadomiły sobie, jak wiele rzeczy codziennego użytku zagraża planecie i można je realnie zmienić “od zaraz”. Ważnym aspektem lekcji było skupienie się na odnawialnych źródłach energii, które są przyszłością naszej planety.

       

       

      Kolejnym etapem obchodów Dnia Ziemi były doświadczenia biologiczno – chemiczne (przygotowane i prezentowane pod kierunkiem p. Klaudii Kopacz), dzięki którym dowiedzieliśmy się o mikroplastiku, powstawaniu kwaśnych deszczy, czy potrzebie właściwego segregowania odpadów.

       

      Ostatnim punktem programu były gry i zabawy wspierające ekologiczny styl życia i utrwalające ekologiczne postawy. W naszej szkole pojawiła się piękna, zielona i czysta planeta, którą kochamy i zawsze będziemy
       o nią dbać :)

       

      Wioletta Wełna

     • PODCHODY WIELKANOCNE

     • „PODCHODY WIELKANOCNE''

       

      12 kwietnia 2022 r. – z okazji  zbliżających się Świąt  Wielkanocnych –  Samorząd Uczniowski pod opieką pani Natalii Tyran zorgaizował Podchody Wielkanocne. Uczniowie klas 1-8, którzy uczestniczyli w tych  podchodach, wzbogacili swoją wiedzę na temat tradycji Świąt  Wielkanocnych, poznali wiele ciekawostek związanych z  Wielkanocą oraz doskonalili współpracę w zespole. Przed rozpoczęciem zajęć każda z klas musiała wytypować swojego lidera. W czasie 25 minut klasy 1-8 miały za zadanie znaleźć kilka pytań na temat Wielkanocy, a  odpowiedzi na te pytania były ukryte w rebusach i zagadkach. Za każdą poprawną odpowiedź klasa dostawała literę. Kiedy uczniowie mieli już komplet liter, ich zadaniem było ułożyć nazwę sali, do której powinni się udać. W tej sali uczniowie mieli za zadanie ułożyć kolejne hasło. Istniała również możliwość skorzystania z 3 możliwych podpowiedzi dla jednej klasy. Wszystkie klasy spisały się „na medal“, ale za szczególne osiągnięcia należy wyróżnić dwie klasy. Zwycięzcami została klasa Ia (w kategorii klas I-III) oraz  klasa VI a (w kategorii klas IV-VIII).

       

      Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w Podchodach Wielkanocnych

      Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na pyszną pizzę (nagrodę)!

       

      N.Tyran

     • KOMUNIKAT

     • DZIEŃ  OTWARTY DLA RODZICÓW!

       

      W dniu 21 kwietnia 2022 r. zapraszamy Rodziców na indywidualne spotkania

      z Wychowawcami i Nauczycielami Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kopance.

      Spotkania odbywać się będą wg następującego harmonogramu:

      Klasy 1a, 2a – godz. 16.00 – 17.00

      Klasy 4 – 8 – godz. 16.30 – 18.00

      ZAPRASZAMY!

     • ŻYCZENIA

     • Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, to czas odradzania się  miłości i wiary w potęgę życia i drugiego człowieka.

      Wszystkim mieszkańcom Kopanki, Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance oraz sympatykom i przyjaciołom naszej szkolnej i przedszkolnej społeczności przekazuję piękne, wypełnione serdecznością i wiosennym tchnieniem życzenia świąteczne.

      Życzę, aby te wyjątkowe i szczególne Święta  Wielkanocne 2022 przyniosły   wzajemną życzliwość, wzmocnienie ducha i ciała, pokój  w sercu oraz nadzieję na pokój i bezpieczeństwo codzienngo życia, a także moc siły  i wiary pozwalającej przezwyciężyć trudności i z ufnością patrzeć w przyszłość.

      Niech radość Zmartwychwstania zagości w Waszych sercach, napełniając je nadzieją, wiarą i pokojem!

       

      Jolanta Kozłowska

       

       

       

     • Klasa 3a

     • NASZE SPOSOBY NA ORTOGRAFIĘ.

       

       

      Każdy uczeń klasy trzeciej wie, że z ortografią wcale u niego nie jest tak źle.

      Zajęcia ortograficzne realizowane w klasie trzeciej mają na celu poznanie, pogłębianie już nabytych oraz rozwijanie i doskonalenie nowych umiejętności ortograficznych. Nauka  odbywa się w oparciu o różnorodny materiał ortograficzny łączący zabawę z nauką oraz nabywanie i doskonalenie umiejętności ortograficznych zintegrowanych z gramatyką, fleksją i słowotwórstwem.

      Jak się ostatnio przekonałam,uczniowie dużo zapamiętują podczas zajęć ruchowych, np. podczas zabawy „Biegane dyktando”. Metoda polega na zapamiętaniu zdania z kartki i podyktowaniu go sekretarzowi grupy, który siedzi w miejscu oddalonym o kilka metrów od umieszczonego tekstu dyktanda. Taka metoda powtórzenia treści ortograficznych bardzo spodobała się uczniom. I na ich prośbę na pewno wkrótce powtórzymy „Biegane dyktando”.

       Dobrze w naszej klasie sprawdza się też metoda skojarzeń- haków pamięciowych.Pisanie zabawnych historii, które pomagają zrozumieć odpowiednią regułę lub wyjątki oraz ortograficzne ilustracje.

      Od niedawna pracujemy również z uczniami nad „segregatorem z ortografii”. W segregatorach mają być zawarte  zasady ortograficzne, karty z obrazkami i ….., ale o tym to już w następnym wpisie😊

      Zapraszam do obejrzenia naszych prac.

      B.Mazur

       

       

     • SUKCES UCZNIA- KONKURS CHEMICZNY

     • RADOSŁAW PRZEBINDA

      FINALISTĄ MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU CHEMICZNEGO!

       

      Z wielką radością i dumą informuję, że uczeń klasy VIII a – RADOSŁAW PRZEBINDA – zdobył tytuł FINALISTY Małopolskiego Konkursu Chemicznego.

      To wielki sukces o dużej randze i  znaczeniu, który już dzisiaj otwiera przed naszym uczniem nowe perspektywy. Radek jest w grupie najlepszych chemików wśród uczniów szkół podstawowych w całej Małopolsce !

      Przekazuję piękne i serdeczne GRATULACJE dla Radka oraz dla jego Rodziców.

      Gratulacje i wyrazy uznania kieruję również do pani Klaudii Kopacz, która przygotowywała Radka do konkursu.

       

      Jolanta Kozłowska

       

     • XII Halowe Mistrzostwa Skawiny w Lekkoatletyce

     • W dniu 25 marca – po przerwie spowodowanej pandemią – zorganizowane zostały ponownie Gminne Igrzyska Sportowe. W ramach tej imprezy odbyły się  

       

      XII Halowe Mistrzostwa Skawiny
      w Lekkoatletyce

      szkół podstawowych i ponadpodstawowych

       

      Uczennice i uczniowie naszej szkoły – pod opieką i kierunkiem  pana Marcina Dudały – z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do sportowych zmagań. Przygotowania te zaowocowały wspaniałymi sukcesami (indywidualnymi
      i grupowymi –  młodych sportowców ze Szkoły Podstawowej im. J.Korczaka
      w Kopance.

       

      Gratuluję chłopcom, którzy w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zdobyli puchar za zajęcie III miejsca.

       

      Pięknymi wynikami indywidualnymi wyróżnili się:

       

      Hubert Bartyzel  - złoty medal na 400m i srebrny medal w biegu na 100m

      Jakub Juszczak – złoty medal  w biegu na 100m i złoty medal w biegu na  400m

      Radek Przebinda -  srebrny medal: rzut piłką lekarską

      Emilia Szczurek -  brązowy medal  w biegu na 30m

      Krystian Dźwigał  - brązowy medal w biegu na 100m

      Krzysztof Balon -  brązowy medal w biegu 30m

       

      Pozostali uczestnicy Halowych Mistrzostw Skawiny w Lekkoatletyce reprezentujący naszą szkołę:

      Ania Łata

      Joanna Kochana

      Oliwia Boroń

      Przemysław Balon

      Aleksander Jurek

      Wiktoria Fudalej

      Paulina Knapik

      Adam Juszczak

      Lena Kot

      Patryk Mieczkowski

      Anna Zajda

      Kacper Truszczyński

      również wspaniale się zaprezentowali.

      GRATULACJE!

       

      Jolanta Kozłowska

       

       

       

       

       

       

     • SUKCES UCZNIA- KONKURS BIOLOGICZNY

     • WIKTOR WĄTROBA

      FINALISTĄ MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO !

       

      WIKTOR WĄTROBA – uczeń klasy 8a – został FINALISTĄ Małopolskiego Konkursu Biologicznego!

      Jest to już kolejny tak wielki sukces Wiktora!

      Przekazuję piękne i serdeczne GRATULACJE dla Wiktora oraz dla jego Rodziców.

      Gratulacje i wyrazy uznania kieruję również do pani Klaudii Kopacz, która przygotowywała Wiktora do konkursu.

      BRAWO WIKTOR !

      Jolanta Kozłowska

       

  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych w Kopance im. Janusza Korczaka
   • zpokopanka@gmail.com
   • zpokopanka@gmail.com
   • 12 276 32 24
   • ul. Skawińska 59, 32-050 Kopanka Poland
   • zpokopanka@gmail.com
   • 12 276 32 24
   • zpokopanka@gmail.com
   • 944-20-10-336
   • /ZPOKopanka/skrytka
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Paweł Chochół e-mail: iodo@gminaskawina.pl telefon: 606487587
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Biuletyn informacji publicznej