• KOMUNIKAT

          • Szanowni Rodzice!

            Witam Państwa serdecznie u progu nowego roku szkolnego 2020/2021. Rozpoczynamy ten rok szkolny w szczególnych okolicznościach. Wszyscy musimy zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa naszym dzieciom. Zapewne znane są Państwu wytyczne sanitarne, których wdrożenie pozwoli na wzmocnienie bezpieczeństwa.

            W oparciu o te wytyczne opracowano i wdrożono  „Procedury bezpieczeństwa sanitarnego”, obowiązujące w naszej szkole. Obecnie uaktualniamy te procedury, dostosowując je do prowadzenia działalności dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej szkoły w trybie stacjonarnym w sytuacji pandemii, która swym zasięgiem ogarnęła cały nasz świat.

            Przygotowujemy szkołę do powrotu  uczniów. Wykorzystujemy wszelkie możliwe rozwiązania, które skierowane są na zapewnienie bezpiecznych warunków nauki i pobytu dzieci w szkole. Z największą troską i dbałością podejmujemy działania, w wyniku których pragniemy stworzyć  uczniom bezpieczne, a równocześnie przyjazne warunki nauki i pracy. Wprowadzone zmiany, m.in. w organizacji pracy szkoły, wynikają właśnie z troski o bezpieczeństwo dzieci. Proszę zatem z wyrozumiałością i życzliwością przyjąć nasze rozwiązania (np. wydłużenie czasu pracy szkoły, dłuższe przerwy obiadowe). Niestety, do takich rozwiązań należy również zakaz wchodzenia na teren szkoły rodziców (z wyjątkiem spotkań, które organizowane będą wg odrębnych zasad).  Liczę na Państwa zrozumienie i pomoc oraz twórczą współpracę, mimo trudności i barier, które przyszło nam pokonywać. Nadal będziemy pracować tworząc naszym uczniom sprzyjające warunki rozwoju i edukacji w atmosferze wzajemnej życzliwości i współpracy.

            Wszystkich uczniów z ogromną radością i serdecznością powitamw naszej szkole już za kilka dni. Proszę, aby uczniowie zaopatrzeni byli w środki ochrony osobistej (maseczki, które powinni zakładać  w przestrzeniach wspólnych) oraz przynieśli wypełnione przez rodziców oświadczenia epidemiologiczne (załączony jest druk do pobrania ze strony; druki oświadczeń można również otrzymać  na portierni szkoły).


            Z życzeniami zdrowia

            Jolanta Kozłowska

            Załącznik:

            Oswiadczenie_epidemiologiczne_-_uczniowie.docx


          • KOMUNIKAT

          • Szanowni Rodzice Przedszkolaków,

            W związku z decyzją MEN i GIS  dotyczącą  uruchomieniu pracy przedszkoli od dnia 1 września 2020 informuję, że przedszkole funkcjonować będzie zgodnie z wytycznymi GIS z dnia 2 lipca 2020 r.

            Wytyczne te nakładają na przedszkola  konieczność ograniczenia liczby dzieci uczestniczących w zajęciach. Zatem zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą o staranne i wnikliwe, pełne odpowiedzialności, przemyślenie decyzji dotyczącej obecności dzieci w przedszkolu pracującym w tzw. „reżimie” sanitarnym. Jeżeli istnieje możliwość zapewnienia  dzieciom opieki w domu, to proszę  o skorzystanie z takiej możliwości. W związku z ograniczeniami lokalowymi i koniecznością spełnienia wymogu dotyczącego ilości dzieci przypadającej na 1m2 możemy zapewnić opiekę znacznie ograniczonej liczbie przedszkolaków. Wszystkie dzieci objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym (czyli dzieci 6-letnie) objęte będą stacjonarną opieką w naszym przedszkolu. Pozostałe dzieci przyjęte będą wg zgłoszeń złożonych na portierni szkoły do dnia 28.08.2020 (należy złożyć wraz z oświadczeniem o niemożności zapewnienia opieki dziecku. Druki oświadczeń można pobrać także ze strony internetowej). Lista dzieci przyjętych na zajęcia do przedszkola zostanie podana 31.08.2020.

            Najważniejsze zasady funkcjonowania przedszkola – określone na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz MEN – to :

            • w sali przedszkolnej przebywać może maksymalnie 12-14 dzieci
            • z sali usunięte zostały sprzęty, przedmioty i zabawki, których nie można skutecznie dezynfekować (dywan, pluszowe zabawki.);
            • dzieci bawić się będą tylko na podłodze, przy stolikach, z zachowaniem bezpiecznej odległości;
            • dzieci nie będą opuszczać sali, nie mogą wychodzić na spacery, nie mogą korzystać z ogólnodostępnego placu zabaw;
            • dzieci nie mogą przynosić żadnych zabawek i przedmiotów z domu;
            • do przedszkola mogą być przyprowadzane wyłącznie dzieci zdrowe, bez jakichkolwiek objawów niepokojących (np. katar, podwyższona temperatura, kaszel);
            • przedszkole pracować będzie w godzinach od 7.00 do 16.30.

             

            Funkcjonowanie przedszkola w okresie pandemii oparte będzie na zasadach zapisanych w Statucie, regulaminie oraz „Procedurach bezpieczeństwa sanitarnego” obowiązujących w naszym przedszkolu , w których uwzględnione zostały wytyczne Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego. W przedszkolu obowiązywać będą także szczególne procedury postępowania dotyczące zarówno rodziców, jak i personelu. Dziecko zgłaszane będzie do przedszkola przez rodziców, po złożeniu deklaracji, stosownych oświadczeń oraz rozmowie (telefonicznej) z Dyrektorem ZPO w Kopance.

            Wszelkich dodatkowych informacji udzielać będziemy drogą elektroniczną lub telefoniczną. Wnioski i oświadczenia można pobrać z naszej strony internetowej; druki tych dokumentów dostępne sa również na portierni szkoły.

                                                                                 Z życzeniami zdrowia

            Jolanta Kozłowska

             

            Wytyczne dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowychna terenie Miasta i Gminy Skawina:

             

            1. Dla przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych funkcjonują wytyczne z dnia 02.07.2020r.
            2. W placówkach obowiązują dotychczas wprowadzone regulaminy i procedury dotyczące przeciwdziałania COVID-19
            3. Rodzice maja obowiązek złożenia Oświadczenia ws. COVID-19 w pierwszym dniu uczęszczania dziecka do placówki. Obowiązek ten pozostaje po każdej dłuższej nieobecności (powyżej 1 tyg.) oraz przebytej chorobie.
            4. Placówki przedszkolne od dnia 01.09.2020r. będą czynne w do godz.16:30, co spowodowane jest koniecznością dodatkowego dezynfekowania, mycia i wietrzenia pomieszczeń.
            5. Dyrektor zarządzeniem wprowadza harmonogram pracy nauczycieli na okres pandemii.
            6. W miarę możliwości rekomenduje się ograniczenie łączenia grup przedszkolnych podczas schodzenia i rozchodzenia się do domu.
            7. Na stronie internetowej placówki, szatniach oraz innych możliwych miejscach dostępu do rodziców należy umieścić plakaty i broszury informujące dot. zapobiegania COVID-19 / w tym regulaminy i procedury obowiązujące w placówce.
            8. Rodzice powinni być poinformowani, że do placówki mogą być przyprowadzane tylko dzieci zdrowe. W przypadku alergii lub innej choroby przewlekłej/ niezakaźnej rodzic zobowiązany jest przedstawić zaświadczenie od lekarza specjalisty.
            9. W zaistniałej sytuacji, która ma miejsce na terenie całego kraju dopuszcza się zmiany
              w zapisach funkcjonujących regulaminów. Zmiana taka jest możliwa w przypadku przejścia naszego powiatu w strefę większego ryzyka COVID-1

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

          • PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW

          • SZANOWNI RODZICE!

             

            Mija kolejny rok szkolny…był to niezwykle trudny, wyjątkowy i zaskakujący czas wypełniony wieloma ważnymi dla naszej społeczności wydarzeniami. Do najważniejszych zaliczyć możemy m. in.  obchody Tygodnia Korczakowskiego, przygotowanie i przeprowadzenie happeningu o zasięgu gminnym w ramach kampanii „No promil! No problem!”, organizację  magicznej Wieczornicy z okazji Święta Niepodległości, wzruszające wspólne spotkanie Wigilijne, radosne i rozśpiewane Jasełka Bożonarodzeniowe…i wiele innych.

            Mamy za sobą 10 miesięcy wytężonej pracy, wysiłku, ale też sukcesów i radości, które niewątpliwie są zasługą uczniów, nauczycieli i rodziców.
            W roku szkolnym 2019/2020 realizowanych było wiele projektów, programów, uczniowie brali udział w różnych akcjach, konkursach, warsztatach, uroczystościach szkolnych i środowiskowych. Zdobyli nowe umiejętności i wiedzą dużo więcej…

            Największym zaskoczeniem i jednocześnie próbą dla nas wszystkich był (i wciąż jest) czas, kiedy musimy wykazać się wyjątkową odpowiedzialnością, rzetelnością i dojrzałością społeczną. Czas wymuszony przez stan pandemii, który postawił przed nami wielkie wyzwanie – kształcenie na odległość, nauczanie zdalne. Gorąco dziękuję wszystkim Rodzicom za wspaniałą współpracę , za wsparcie, zrozumienie, życzliwość, niezwykłe zaangażowanie i pomoc w pokonywaniu wyzwań, barier i przeszkód. Mijający rok umocnił nas, wzbogacił o nowe doświadczenia, udowodniliśmy, że tworzymy solidarną, integralną społeczność szkolną! Codzienny trud zdalnej edukacji, wspólne akcje i projekty (np. szycie maseczek), niezwykłe wzajemne porozumienie i relacje oparte na życzliwości, kreatywności i poczuciu odpowiedzialności za rozwój naszych dzieci zaowocowały piękną i nieprzeciętną, serdeczną współpracą.

            Dziękuję Państwu za ten rok…także osobiście, za przychylność i współdziałanie w klimacie aprobaty i przyjaznego porozumienia.

            Wszystkim Rodzicom gratuluję sukcesów, wyników  i wyróżnień osiągniętych przez dzieci!

            Życzę zdrowia oraz udanego, efektywnego, słonecznego i radosnego wypoczynku!

                                                                                                 Z wyrazami szacunku

            Jolanta Kozłowska

            http://images.dlaprzedszkoli.eu/p10stw/jpgyt(1).png

          • PODZIĘKOWANIA- NAUCZYCIELE I PRACOWNICY

          • SZANOWNI NAUCZYCIELE i PRACOWNICY ZESPOŁU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

            im. JANUSZA KORCZAKA w KOPANCE!

            Dziękuję wszystkim Państwu za ten trudny i wyjątkowy rok szkolny wypełniony sumienną i odpowiedzialną pracą, za pokonywanie wielu barier i podejmowanie nowych wyzwań. Za rzetelność, zaangażowanie, godne realizowanie zadań edukacyjnych
            i wychowawczych w zdalnej rzeczywistości. Za wytrwałość, konsekwencję i cierpliwość.

            Życzę Państwu wspaniałych, słonecznych wakacji wypełnionych pięknymi przeżyciami i niezapomnianymi wrażeniami. Niech ten czas będzie czasem efektywnego wypoczynku i odnowienia sił!

            Jolanta Kozłowska

          • UCZNIOWIE- WAKACJE!

          • „Szkoło moja!

            Nie myśl , że gdy wyjdę od Ciebie, to Cię zapomnę.

            Chociaż byłaś ode mnie jak gwiazdy daleko,

            Wszystkie pyszności świata są jak cienie skromne,

            Gdy się Twój ciężki obraz dźwiga pod powieką”

             

            DRODZY UCZNIOWIE!

             

            Zbliża się dzień zakończenia roku szkolnego, wyjątkowego roku, który na pewno pozostanie w naszych wspomnieniach. Dziękuję Wam za ten mijający rok! Za każdy dzień wspólnej pracy, ale też za  chwile, których wspomnienie wywołuje uśmiech i radość serca. Wspólne przeżywanie Tygodnia Korczakowskiego; entuzjazm, który towarzyszył nam, gdy przygotowywaliśmy happening „No promil! No problem!”, niezapomniane i wzniosłe chwile związane z obchodami Święta Niepodległości, radosne Mikołajki  rozświetlone blaskiem choinkowych lampek; piękne spotkanie Wigilijne, które umocniło nas jako integralną społeczność i przyniosło wiele wzruszeń; udział w akcji „SuperMOCpomagania!” i roztańczone Walentynki…oraz wiele innych wydarzeń, które wpisały się w kronikę naszej szkoły.

            I wreszcie czas trudny, czas pandemii, zdalnego nauczania, który stał się dla nas wszystkich wielką próbą odpowiedzialności i dojrzałości. Zdaliście ten „egzamin” CELUJĄCO! Jestem dumna i szczęśliwa pracując z Wami.

            Szczególne słowa podziękowania i uznania kieruję do Ósmoklasistów, którzy za kilka chwil zostaną Absolwentami Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kopance. Życzę Wam, byście pozostali wierni wartościom , które stąd wynosicie; byście nigdy nie przestali wierzyć w to, że jesteście wspaniałymi, niezwykle wartościowymi ludźmi!

            Wierzcie w siebie, spełniajcie i realizujcie swoje marzenia! Wybierajcie to, co dobre, piękne i szlachetne! I pamiętajcie, że tutaj zawsze spotkacie życzliwych, przyjaznych ludzi. Zatem, życząc Wam pomyślności w dalszych etapach kształcenia, nie mówię „żegnajcie”, lecz „do zobaczenia”.

             

            Wszystkim Uczniom gratuluję wytrwałości i konsekwencji
            w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, twórczych pomysłów oraz wyników w nauce :-)

            Na wakacyjny czas życzę zdrowia, słońca i bezpiecznego wypoczynku!

            Jolanta Kozłowska

          • POŻEGNANIE KLASY VIII

          • Drodzy Absolwenci!

            Szanowni  Rodzice!

            Wspaniali Uczniowie!

             

                            W imieniu klasy siódmej żegnamy Was- naszych Absolwentów. Każdemu z osobna mówimy: „Kiedy światło na górach daje znak- wstań i idź”. Nie odkładaj niczego na później! Delektuj  się każdą chwilą życia i przede wszystkim: szukaj własnej drogi!

            Czego jeszcze życzymy?! Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w prezentacji, przygotowanej specjalnie na tę okazję.

            Gorąco zapraszamy do obejrzenia!

             

            Pozegnanie_klasy_8__scenariusz_klasy_7.pptx

             

            Klasa siódma

            Joanna Pukło

                                                                      

          • Wspomnienia klasy VIII

          • „Jaki będzie po nas ślad,

            co zostanie, a co zginie...

            Tysiąc zalet, milion wad,

            biały ekran w pustym kinie.

            Beczką śmiechu jest ten świat,

            szczypta życia pod chmurami,

            bilans zysków, bilans strat,

            a my ciągle dorastamy...”


            Drodzy Rodzice i Uczniowie!


            Nasi wyjątkowi Absolwenci postanowili zostawić po sobie ślad i na pamiątkę dla siebie i nas wszystkich  przygotowali prezentacje. Dzięki nim udamy się w podróż sentymentalną. Ujrzymy słodkie przedszkolaki, przejętych pierwszoklasistów, poważnych uczniów i rozbawionych nastolatków.

            Trudno uwierzyć, że to wszystko już na Nimi! Jakaś mądra osoba kiedyś powiedziała, że życie składa się z powitań i pożegnań. I właśnie- za pomocą prezentacji-Uczniowie klasy ósmej mówią nam: „Do widzenia!”


            Wspomnienia_klasa_8_wersja_1.pptx

            Wspomnienia_klasa_8_wersja_2.pptx

            WSPOMNIENIA_MALA(1).mp4


            Klasa 8

            Joanna Pukło

            Elżbieta Słomiany

        • SUKCES SZKOŁY!
          • SUKCES SZKOŁY!

          •       Olimpiada Informatyczna Juniorów (OIJ) (do 2019 Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów) – to przedmiotowa olimpiada szkolna  z zakresu informatyki skierowana do uczniów szkół podstawowych. Olimpiada organizowana jest corocznie od 2006.

            Olimpiada jest trójstopniowa. Na wszystkich stopniach zawodów (poza turą testową I stopnia) zawodnicy muszą rozwiązać zadania programistyczne i przedstawić rozwiązanie w postaci kodu źródłowego w jednym z dozwolonych języków programowania (C++ lub Pythonie).

            Zawody I stopnia odbywały się 16 września 2019 do 13 stycznia 2020 w trzech turach.

            Do zawodów II stopnia zostało zakwalifikowanych 281 zawodników.

                   Mamy zaszczyt poinformować, że wśród tych zawodników znalazł się uczeń naszej szkoły Mikołaj Zaremba – Śmietański zajmując 41 miejsce ( jak drugi w Małopolsce!).

            Zawody II stopnia odbyły się 10 czerwca 2020 i zostały przeprowadzone w szkołach zawodników. Komitet Główny OIJ nagrodził 104 finalistów z 79 szkół.

            Wśród tych finalistów, znalazł się również Mikołaj reprezentując naszą szkołę!

            Finalistom Olimpiady Informatycznej Juniorów przysługuje wolny wstęp do szkół ponadpodstawowych i ocena celująca z informatyki.

            Jesteśmy dumni z naszego ucznia i życzymy dalszych sukcesów w tej dziedzinie na nowym etapie edukacji! 

             

            Elżbieta Słomiany

             

            SUKCES  MIKOŁAJA!

             

            SERDECZNIE GRATULUJEMY

            MIKOŁAJOWI ZAREMBA-ŚMIETAŃSKIEMU

            UZYSKANIA TYTUŁU FINALISTY

            W XIV OLIMPIADZIE INFORMATYCZNEJ JUNIORÓW.

            Słowa podziękowania i gratulacji kieruję również do pani Elżbiety Słomiany, za opiekę dydaktyczną i merytoryczną.

            Jolanta Kozłowska

             

          • Komunikat

          • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

             

            Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

            Zapraszamy na skromną uroczystość zakończenia roku szkolnego 2019/2020. W sposób szczególny pragniemy pożegnać naszych absolwentów, którzy po 8-letnim pobycie w naszej szkole rozpoczną nowy etap edukacyjny w swoim życiu.

            Wręczenie świadectw oraz wyróżnień i nagród odbędzie się
            26 czerwca 2020 r. wg podanego harmonogramu:

            godz. 8.00 – 10.00 – klasa 8a i 7a (w tym uroczyste pożegnanie absolwentów);

            godz. 10.30 – 11.20 – klasy 5a, 5b, 6a;

            godz. 12.30 – 14.30 – klasy 1a, 2a, 3a, 4a.

            Spotkania z Wychowawcami oraz Dyrektorem szkoły odbywać się 
            z zachowaniem zasad i procedur bezpieczeństwa sanitarnego.

             

            Odbiór świadectw będzie możliwy także 29 i 30 czerwca w sekretariacie szkoły w godz. 8.00 – 15.00.

          • Projekt profilaktyczny

          • Projekt „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”

             

            Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie wraz Małopolskim Kuratorem Oświaty zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych z całej Małopolski do wzięcia udziału w projekcie pt. „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”. Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, w której dzieci i młodzież w ciekawy, atrakcyjny i komunikatywny sposób poinformują seniorów, jak nie stać się ofiarą oszustwa.

            Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przygotowali krótki film instruktażowy w którym omawiają najczęstsze sposoby działania oszustów. Zadaniem uczniów będzie wybranie jednego ze sposobów i ostrzeżenie przed nim seniora ze swojego otoczenia (rodzina, znajomi, sąsiedzi).

            Forma wykonania zadania jest dowolna. Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności związanych ze stanem pandemii, może to być np. plakat, list, krótka scenka dramatyczna lub nawet rozmowa telefoniczna.

            Jesteśmy przekonani, że udział w projekcie da uczniom możliwość rozwinięcia swojej kreatywności, a przede wszystkim uwrażliwi ich na potrzeby i sytuację osób starszych. Seniorzy, natomiast zostaną poinformowani o zagrożeniach, dzięki czemu unikną nieprzyjemnych sytuacji, które narażą ich nie tylko na utratę, często nawet całego dorobku życia ale również niepotrzebny stres.

            Serdecznie zapraszam wszystkich uczniów klas IV-VIII do włączenia się w działania zaproponowane przez KWP w Krakowie. Drodzy Uczniowie podzielcie się swoimi umiejętnościami i wiedzą z Bliskimi. Ostrzegajcie Swoich Dziadków, Sąsiadów przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać w przypadku nieumiejętnego reagowania na przesyłane linki, sms-y, wiadomości głosowe. 
            W załączeniu przesyłam link informujący o idei projektu:

             https://youtu.be/c7qMo_cMvk0 

            Liczę na Waszą kreatywność i zaangażowanie!

            Jolanta Kozłowska

          • "CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki" - IIa

          • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

            III MODUŁ

            “POLSKIE LEKTURKI SPOD CHMURKI”

            Klasa IIa Zespołu Placówek Oświatowych w Kopance im. Janusza Korczaka zrealizowała III MODUŁ innowacji pedagogicznej “CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki”. W domowych pieleszach podczas zdalnego nauczania, uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami, które czekały na nich w ostatnim module Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego. III MODUŁ realizowany był przez uczniów zdalnie w domowym zaciszu, na szczęście nie przeszkodziło to dzieciom w doskonaleniu umiejętności czytania i recytacji oraz co najważniejsze w świetnej zabawie. Każdy uczeń wybrał z ogromnym entuzjazmem i zaciekawieniem dowolny wiersz J. Tuwima i wykonał zadania, które następnie udostępnił wychowawcy i swoim rówieśnikom  przesyłając swoje dokonania. Wychowawca natomiast umieścił poczynania dzieci i ich realizację na stronie internetowej szkoły, aby każdy mógł podziwiać wykonane przez uczniów prace. Było ciekawie wesoło i kolorowo.

            Klasa IIa rozpoczęła III MODUŁ Ogólnopolskiego projektu od zapoznania się z twórczością  oraz życiorysem J. Tuwima, a następnie wpisania zdobytych informacji oraz tytułów wierszy do swoich zeszytów - na wzór lekturnika. Dzięki temu postać autora wierszy J. Tuwima stała się dla uczniów bliższa i śmiało mogą dzisiaj powiedzieć, że znana. 

            Pierwsze wykonane zadanie w tym module dało początek drugiemu, co z kolei pobudziło wyobraźnię uczniów i skłoniło do zaprojektowania plakatu o samym autorze wierszy. Uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniem, wielu uczniów wspomagało się rzetelnymi informacjami z różnych źródeł i umieściło je na swoich plakatach. Pojawiał się też sam autor w wykonaniu dzieci, jego postać lub zarys, co uatrakcyjniło plakat i wzbogaciło dzieło uczniów.

            Trzecie zadanie sprawiło dzieciom ogromną frajdę i pobudziło fantazję oraz kreatywność. Uczniowie zorganizowali pokaz mody baśniowej w swoim domu. Mieli do dyspozycji dowolne materiały oraz kolejny wybrany wiersz J. Tuwima. Z przyjemnością oglądało się przesłane zdjęcia oraz pomysły dzieci, które nie znały granic. Widownia choć wirtualna, a  trud uczniów podziwiała zza ekranu, była zachwycona i oczarowana efektami wykonania zadania.

            Ostatnie wykonane zadanie w III MODULE, było niemalże teleportacją do  teatru. Uczniowie klasy IIa dali nam możliwość przeniesieniem się do miejsca bardzo ważnego dla kultury i sztuki. Każdy uczeń stworzył w swoim domu własny teatr i wcielił się w rolę aktora, który prezentuje, a co najważniejsze odgrywa ulubiony wiersz J. Tuwima. Widownia ponownie zdumiała i zaniemówiła z zachwytu, a przedstawienie po wielokroć odtwarzała na swoich monitorach. Wspólna zabawa okazałą się wspaniałą nauką, jednocześnie podróżującą po wspaniałych lekturach, które uczniowie klasy IIa zostawią w pamiętniku wspomnień na zawsze.

             

            Wioletta Wełna

          • PRZYJACIEL Z PLASTELINY - KLASA IIA

          • Czas wakacji i beztroski zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie klasy IIa postanowili przygotować się do niego w sposób szczególny, w myśl słów “Razem możemy więcej…”. Każdy uczeń klasy IIa przygotował swojego wymarzonego przyjaciela, aby razem z nim przeżyć niezliczone i niezapomniane przygody wakacyjne. W ramach edukacji plastycznej uczniowie wykonali prace pt. “Mój wakacyjny przyjaciel z plasteliny”.

          • WYSTAWA ZESZYTÓW KLASY I-III

          • Uczniowie klas I-III serdecznie zapraszają na wystawę najpiękniejszych zeszytów w roku szkolnym 2019/2020. 

            Zeszyt to mały fragment świata ucznia, który każdego dnia powiększa się i nabiera nowych barw. Uczniowie z wielką pieczołowitością dbają o swój mały papierowy świat, pracując  w nim oraz starając się, aby wyglądał jak najpiękniej. Jednak przede wszystkim zdobywają, każdego dnia coraz to nowe umiejętności, które skrupulatnie i dokładnie notują w swoich zeszytach, aby móc powracać do nich, kiedy nadejdzie taka potrzeba. Ciężka pracy wielu uczniów, zasługuje na wyjątkowe wyróżnienie poprzez wystawę najpiękniejszych zeszytów w mijającym roku szkolnym.

          • Projekt klasa 3

          • "Hodowla fasoli"

            Uczniowie klasy IIIa w ramach edukacji przyrodniczej hodowali fasolę. Prowadzili obserwację ziarenek fasoli od momentu kiełkowania aż do pierwszych listków. Niektórzy aż trzykrotnie podchodzili do tego zadania, bo wcale nie było łatwo, ale efekty są piękne. Pierwsi doczekali się już pięknych kwiatów. Praca zdalna w edukacji przyrodniczej pozwoliła również na założenie „Klasowego zielnika’’. Uczniowie chętnie podjęli się tego zadania. Oto efekty ich pracy.

            Magdalena Przęczek

          • Wyniki konkursu plastycznego w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

          • Szanowni Rodzice!

             

            Dziękujemy za przesłanie prac na konkurs w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

            Jury przyznało trzy I miejsca:

             

            Rodzina Kolstrung

            Rodzina Sikora

            Rodzina Zaremba - Śmietańscy

             

            Prosimy o zgłoszenie się do sekretariatu po odbiór nagród (konieczna obecność jednego z rodziców, gdyż trzeba podpisać potwierdzenie odbioru nagrody).

             

            Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie - Centrum Wspierania Rodziny.

             

          • Załącznik do Procedur bezpieczeństwa sanitarnego ZPO w Kopance

          • Załącznik do Procedur bezpieczeństwa sanitarnego ZPO w Kopance       Kopanka, dnia………………………….

             

            Dane dziecka (imię, nazwisko, PESEL)

             

            ...........................................................

            ...........................................................

             

            Dane rodzica  ...........................................................  Tel…………………………………

             

            Podczas przebywania w ZPO w Kopance, pomimo zastosowania procedur i środków ochrony, może dojść do zakażenia wirusem SARS-CoV-2 lub innym drobnoustrojem przenoszonym drogą kropelkową. Rodzic dziecka (lub prawny opiekun dziecka), rozumie oraz w pełni akceptuje powyższe ryzyko zakażenia, ryzyko wszystkich powikłań COVID-19, a także możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby ( w tym rodzina dziecka).

            Oświadczam, że jestem świadoma/świadoma opisanego powyżej ryzyka podczas kolejnych dni przebywania w placówce, a podpis składam dobrowolnie. Nie będę zgłaszać jakichkolwiek roszczeń dotyczących ewentualnego zachorowania dziecka czy członków naszej rodziny na COVID-19, które mogłoby być związane z pobytem dziecka w tej placówce.

             

                .................................................................................................

                              (czytelny podpis rodzica/opiekuna)

             

            OŚWIADCZENIE RODZICA / OPIEKUNA PRAWNEGO DZIECKA UCZĘSZCZAJĄCEGO

            DO  SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOPANCE

             

            1. Zapoznałam/em się i akceptuję procedury bezpieczeństwa sanitarnego w trakcie epidemii COVID-19 obowiązujące w Zespole Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance i nie mam w stosunku do nich zastrzeżeń.
            2. Jestem świadoma/y możliwości zarażenia się mojego dziecka, mnie, moich domowników, opiekunów
              w szkole COVID-19.
            3. Jestem świadoma/y iż podanie nieprawdziwych informacji naraża na kwarantannę wszystkich uczestników zajęć wraz z nauczycielami i pracownikami, jak również ich rodzinami.
            4. Odpowiedzialność za podjętą przeze mnie decyzję związaną z uczestniczeniem mojego dziecka
              w konsultacjach/egzaminie ósmoklasisty * dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kopance tym samym na narażenie na zakażenie COVID-19 jest po mojej stronie.
            5. W czasie przyjęcia dziecka do szkoły na egzamin ósmoklasisty/zajęcia-konsultacje dla uczniów* moje dziecko jest zdrowe. Nie ma kataru, kaszlu, gorączki, duszności, wysypki, zmian skórnych ani nie wystąpiły u niego żadne niepokojące objawy chorobowe.
            6. W ciągu ostatnich 24 godzin nie wystąpiły u mojego dziecka: gorączka, duszności, katar, kaszel, ból brzucha, wysypka, rumień, zapalenie spojówek, nie miało ono styczności z osobami, które wróciły
              z zagranicy lub odbywały kwarantannę.
            7. Wyrażam zgodę na każdorazowe mierzenie temperatury ciała mojego dziecka przed rozpoczęciem zajęć/egzaminu i pomiar temperatury w trakcie trwania zajęć.
            8. Zostałem poinformowana/y, iż zgodnie z procedurami do odwołania obowiązuje zakaz wchodzenia rodziców 
              i opiekunów na teren szkoły. Osoby przyprowadzające i odbierające dziecko zobowiązane są do posiadania maseczki ochronnej i rękawiczek. W przypadku dopuszczenia wejścia na teren szkoły zobowiązuję się dezynfekować ręce i zachować bezpieczny dystans pomiędzy innymi osobami.
            9. W przypadku, gdyby u mojego dziecka wystąpiły niepokojące objawy chorobowe zobowiązuję się do każdorazowego odbierania telefonu od pracowników szkoły, odebrania dziecka w trybie natychmiastowym
              z wyznaczonego w szkole pomieszczenia do izolacji.
            10. O każdorazowej zmianie powyższych oświadczeń natychmiast powiadomię dyrekcję szkoły.
            11. W przypadku podejrzenia COVID 19 u mojego dziecka lub najbliższego członka rodziny zobowiązuję się poinformować o tym fakcie powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną oraz zastosować się do podanych tam wytycznych
            12. W  przypadku zakażenia COVID-19 wyrażam zgodę na przekazanie terenowej jednostce Sanepidu danych osobowych.

             

             

                                                                                    …………………………………………………..............

                                                                                               (czytelny podpis rodzica/prawnego opiekuna

             

             

            Załącznik   do Procedur bezpieczeństwa sanitarnego                                             

             

             

                  

            OŚWIADCZENIE

            rodzica/opiekuna w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

             Instrukcja wypełniania

            1.        Wypełnij WIELKIMI LITERAMI

            2.        Wypełnij kolorem czarnym lub niebieskim (nie ołówkiem)

            3.        Podaj adres do korespondencji w tej sprawie.

            Dane rodzica/opiekuna dziecka chcącego uczęszczać do placówki oświatowej

              

            Imię i nazwisko …………………………………………………..…………………………………….……….

             

            Adres zamieszkania ……………………………………………………………………………….…………….

            miejscowość, numer domu i lokalu

             

            Numer telefonu (obowiązkowy) …………………………………………

             

            Ja niżej podpisany/a oświadczam, że w ostatnich 14 dniach poprzedzających dzień, w którym zamierzam oddać dziecko pod opiekę placówki oświatowej żadna z osób, w tym ja i moje dziecko, wspólnie zamieszkujących gospodarstwo domowe:

            • nie miała objawów ostrej infekcji układu oddechowego (gorączka, kaszel, duszności);
            • nie podróżowała/przebywała w regionie, w którym podejrzewa się utrzymującą się transmisję SARS-CoV-2;
            • nie miała bliskiego kontaktu z osobą, u której stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 (kontakt z przypadkiem potwierdzonym lub przypadkiem prawdopodobnym);
            • nie przebywała jako odwiedzający w jednostce opieki zdrowotnej, w której leczono pacjentów zakażonych SARS-CoV-2.

            Ja niżej podpisany/a oświadczam, że jestem świadomy/a że :

            • na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, w tym na terenie Gminy Skawina, utrzymuje się pozioma transmisja koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID – 19, tzn., że mieszkańcy RP, w tym mieszkańcy Gminy Skawina zarażają się od siebie wzajemnie, a nie tylko od osób, które „przyniosły” koronawirus SARS-CoV-2
              z zagranicy;
            • każdy mieszkaniec RP w tym mieszkaniec Gminy Skawina może być nosicielem koronawirusa SARS-CoV-2,
              w tym także bezobjawowym i może zarażać inne osoby, w tym również mogą to być pracownicy placówki oświatowej oraz dzieci przebywające na terenie tej placówki;
            • pomimo, że organ prowadzący spełnił na terenie tej placówki oświatowej wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie bezpieczeństwa, higieny i zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 może na terenie tej placówki dojść do zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 nie z winy Gminy Skawina oraz Dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych im. J.Korczaka  w Kopance,  to z uwagi na możliwość zakażania przez osoby, które nie wykazują objawów choroby COVID-19, są tzw. ”nosicielami”.

            Ja niżej podpisany/a wyrażam zgodę na sprawdzanie bezdotykowym termometrem, temperatury ciała mojego dziecka przed przyjęciem go do szkoły oraz w trakcie pobytu w szkole.

             

             

             

            ……………..………                                        …………...…….                                                     ………….……

             Miejscowość                                                 Data                                                                      Czytelny podpis

          • KOMUNIKAT DLA RODZICÓW I UCZNIÓW KLASY VIII

          • Wytyczne MZ i GIS dotyczące organizacji egzaminu ósmoklasisty

             

            1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa.

            2. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

            3. Rodzic/prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.

            4. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.

            5. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd.

            6. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.

            7. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.

            8. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

            9. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.

            10. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu). Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej.

            11. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:

            • podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie;
            • wychodzi do toalety;
            •  kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.

            12. Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).

            13. Przed wejściem do szkoły obowiązuje dezynfekcja rąk.

            14. W pierwszym dniu egzaminu uczniowie przynoszą w podpisane przez rodziców deklaracje epidemiologiczne oraz oświadczenia rodziców  potwierdzające fakt zapoznania się z procedurami funkcjonowania placówki na czas COVID-19,  a także oświadczenia, że nie będzie sobie rościć praw do odszkodowania w przypadku zachorowania dziecka.

            15. Ławki w sali egzaminacyjnej należy ustawić w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku.

            16. Miejsca dla członków zespołu nadzorującego również powinny zostać przygotowane z zachowaniem co najmniej 1,5-metrowego odstępu od zdających oraz od pozostałych członków zespołu nadzorującego (podczas gdy zdający rozwiązują zadania; w trakcie czynności organizacyjnych członkowie zespołu nadzorującego są zobowiązani zakrywać usta i nos oraz mieć założone rękawiczki). Członkowie zespołu nadzorującego powinni do niezbędnego minimum ograniczyć poruszanie się po sali egzaminacyjnej; konieczne jest jednak regularne nadzorowanie pracy zdających w pozycji stojącej. Istotne jest, aby zapewnić miejsca dla członków zespołu nadzorującego w taki sposób, aby zachować odpowiednie odstępy, przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości właściwego nadzoru pracy zdających.

            17. Drzwi do szkoły oraz wszystkie drzwi wewnątrz budynku powinny być otwarte, tak aby zdający oraz inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu nie musiały ich otwierać. Wyjątek stanowią:

            • egzamin z języków obcych nowożytnych w zakresie zadań na rozumienie ze słuchu, podczas których odtwarzane jest nagranie z płyty CD,
            • sytuacje, w których sale egzaminacyjne są wietrzone, tak aby nie tworzyć przeciągów.
            • Jeżeli ze względów bezpieczeństwa przeciwpożarowego drzwi nie mogą być otwarte, należy zapewnić regularną dezynfekcję klamek/uchwytów.

            18. Sale egzaminacyjne należy wietrzyć przed wpuszczeniem do nich zdających, mniej więcej co godzinę w trakcie egzaminu (jeżeli pogoda na to pozwala oraz na zewnątrz budynku nie panuje zbyt duży hałas) oraz po egzaminie, dbając o zapewnienie komfortu zdających.

            19. Ławki oraz krzesła w sali egzaminacyjnej należy dezynfekować przed i po każdym egzaminie.

            20. Na terenie szkoły przygotowano pomieszczenie (wyposażone m.in. w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący), w którym będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.

            21. Przed rozpoczęciem egzaminu należy poinformować zdających o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim:

            1) zakazie kontaktowania się z innymi zdającymi,

            2) obowiązku zakrywania ust i nosa w przypadku kontaktu bezpośredniego z nauczycielem, wyjścia do toalety lub wyjścia z sali egzaminacyjnej po zakończeniu pracy z arkuszem egzaminacyjnym,

            3) niedotykania dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką,

            4) konieczności zachowania odpowiedniego dystansu od innych zdających po zakończonym egzaminie.

            22. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą  egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.

            23. Należy poinstruować zdających, aby wrażeniami po egzaminie dzielili się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie, a unikali spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.

            24. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.

            25. W przypadku wystąpienia konieczności odizolowania zdającego, członka zespołu nadzorującego lub innej osoby zaangażowanej w przeprowadzanie egzaminu przejawiającej objawy choroby w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego może podjąć decyzję o przerwaniu i unieważnieniu egzaminu dla wszystkich zdających, którzy przystępowali do danego egzaminu w danej sali, jeżeli
            z jego oceny sytuacji będzie wynikało, że takie rozwiązanie jest niezbędne.

          • HARMONOGRAM KONSULTACJI DLA UCZNIÓW IV-VIII

          • KONSULTACJE DLA UCZNIÓW KLAS IV-VIII- HARMONOGRAM DYŻURÓW NAUCZYCIELI

            08.06.2020 r. – 12.06.2020 r.

             

            PONIEDZIAŁEK – 08.06.

            lic. Marcin Dudała                           12.00-13.30   

            mgr Marcin Szczypczyk                  12.00-13.30   

            mgr Kamila Jaśnikowska-Toboła   12.00-13.30

            mgr Ewa Wrzoszczyk                      13.00 – 13.45

             

            WTOREK – 09.06.

            mgr Joanna Pukło                    8.30- 10.00      klasa 8a

             

            mgr Agata

            Wiśniowska-Jędrusiak            10.05-12.30       klasa 8a

                   

                                                           

            mgr Natalia Tyran                   12.45-14.15   klasa 8a

             

            ŚRODA – 10.06.

            mgr Olga Wielgus-Wosatko   12.00-13 30

  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej