• Wyniki konkursu- Kangur Matematyczny 2022

     • WYNIKI KONKURSU „KANGUR MATEMATYCZNY” 2022

       

      W tegorocznym Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” 2022 udział wzięło 23 uczniów naszej szkoły.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

      Szczególne gratulacje kierujemy do uczniów, którzy zdobyli wyróżnienia w tym konkursie. Są nimi:

      ALICJA GWOREK – KL. 2a

      KRZYSZTOF BALON – KL. 6a

      PAWEŁ DUBIN – KL. 8a

      MAŁGORZATA ZAREMBA-ŚMIETAŃSKA – KL. 8a

       

      Wszyscy uczestnicy konkursu przygotowywali się pod opieką nauczycieli:
      p. Ireneusza Borowińskiego, Bernadetty Mazur, p. Magdaleny Raputy,
      p. Agaty Wiśnowskiej-Jędrusiak.

       

      J.K.

       

       

     • Pożegnanie klasy 8a

     • POŻEGNANIE UCZNIÓW KLASY ÓSMEJ

       

      23 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczystość pożegnania uczniów klasy ósmej. W sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna. Honorowymi uczestnikami tej uroczystości byli oczywiście ósmoklasiści, którzy wraz ze swoim wychowawcą, p. Marcinem Szczypczykiem, zajęli miejsca „w pierwszej ławce”.

      Wspaniałą uroczystość przygotowali uczniowie klas siódmych pod kierunkiem swoich wychowawców – p. Olgi Wielgus-Wosatko oraz p. Elżbiety Słomiany. Wszyscy byliśmy widzami wyjątkowego przedstawienia, w którym znalazło się wiele mądrych i cennych wskazówek dla absolwentów wyruszających w nową drogę edukacyjną i rozpoczynających nowy etap swojego życia. Autorką scenariusza i reżyserem tego spektaklu była p. Wioleta Łosiniecka.

      Miłą niespodzianką dla uczniów kl.8a były piękne i spersonalizowane upominki przygotowane przez kl. 7a i 7b.

      Pani Dyrektor wręczyła  nagrody uczniom kończącym edukację w naszej szkole. Tytuł Absolwenta Roku zdobyła Małgorzata Zaremba-Śmietańska uzyskując średnią ocen 5,50.

      Decyzją Rady Pedagogicznej Radosław Przebinda  wyróżniony został  otrzymaniem Rekomendacji Dyrektora Szkoły za wzorową postawę uczniowską i koleżeńską.

      Listy Pochwalne za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie wręczono Małgorzacie Zaremba-Śmietańskiej oraz Radosławowi Przebindzie, a ich rodzice otrzymali Listy Gratulacyjne.

      Gratulujemy wszystkim Absolwentom ukończenia szkoły i życzymy sukcesów, wytrwałości
      w dążeniu do celów i spełniania marzeń!

      Szczęśliwej drogi…Julio, Kamilo, Małgosiu, Julio, Michale, Radku, Danielu, Mateuszu, Patryku, Jakubie, Pawle, Wiktorze!

      J.K

     • PIKNIK - ZTU

     • NIE CZAS NA NUDĘ!

      PIKNIK SZKOLNY…

       

       

      20 czerwca  - w czerwcowy poniedziałek – przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, wychowawcami, pracownikami ZPO oraz rodzicami uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu. W tym dniu na boisku w Kopance zorganizowany został – w ramach realizacji zadań wynikających z kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł –  Piknik  pod hasłem „Nie czas na nudę!”.

      W scenariuszu wydarzenia zaplanowano wiele atrakcyjnych zabaw, konkursów, zawodów. Zabawy ruchowe, sportowe, łamigłówki matematyczne, zabawa z alkogoglami…to tylko niektóre z propozycji. Jednak najwięcej radości i uśmiechów dostarczyła zabawa na dmuchanej zjeżdżalni się  oraz kurtyna wodna, która w ten upalny dzień przyniosła wspaniałe orzeźwienie i spontaniczną zabawę wszystkich uczestników pikniku.  

      Był to też czas miłych rozmów, spotkań z rówieśnikami oraz aktywności, które z pewnością pozwalają na budowanie dobrych osobistych relacji.

      Ten wspólny czas umilały przepyszne słodkości przygotowane przez rodziców – wyborne ciasta, babeczki, drożdżowe bułeczki z owocami, tarty i ciasteczka spotkały się z wielkim uznaniem wszystkich uczestników pikniku.

      Duży grill, na którym piekły się smakowite kiełbaski, obsługiwany był przez Strażaków (zatem było pysznie i bezpiecznie!).

      Finałowym akcentem spotkania był mini festiwal piosenki turystycznej. Ta część spotkania została przeniesiona do szkoły; w sali gimnastycznej każda z klas zaprezentowała przygotowaną piosenkę…wesoło brzmiały dźwięki „..stokrotek i strumyków płynących
      z wolna…”, „…morskich opowieści…”, „..zdobywców gór…”.
      Uczniowie wesoło odśpiewali piękne turystyczne, wakacyjne piosenki, które trwają przez kolejne pokolenia.

      Konkurencje sportowe przygotowane przez Strażaków z OSP w Kopance również przeprowadzone zostały w sali gimnastycznej.

      W trakcie spotkania wręczone zostały nagrody i upominki laureatom i uczestnikom konkursów realizowanych w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, które sfinansowane zostały przez UMiG Skawina.

      Niespodziankę naszym przedszkolakom sprawili Strażacy z OSP w Kopance, którzy przekazali piękne podarunki dla najmłodszych.

      Ten dzień zapisał się w historii wydarzeń mijającego roku szkolnego.

      Składamy serdeczne i najpiękniejsze podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy:

      Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kopance – współorganizatorom imprezy, którzy nie tylko czynnie i z dużym zaangażowaniem włączyli się w organizację pikniku, ale także dbali o bezpieczeństwo podczas imprezy szkolnej.

      Pani Małgorzacie Kopeć – kierownikowi Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie

      Państwu Katarzynie i Mirosławowi Adamusom

      Właścicielom Piekarni J.K.B.Dąbrowscy

      Panu Norbertowi Bartyzelowi

                                                                                                                                            J.K.

     • Zakończenie programu „Przyjaciele Zippiego”- klasa 1a, 2a

     • W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy 1a i 2a realizowali program „Przyjaciele Zippiego” . Program ten miał na celu promowanie zdrowia psychicznego wśród małych dzieci. Zajęcia prowadzone były raz w tygodniu. Uczył on różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonalił relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentrował się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promował zdrowie emocjonalne wszystkich dzieci. Realizując zajęcia, nie mówimy dzieciom, co mają robić, ani: "To rozwiązanie jest dobre, a tamto złe". Natomiast zachęcamy dzieci do analizowania sytuacji życiowych i zastanawiania się nad możliwościami postępowania w tych sytuacjach .Program pokazuje także, jak ważna jest rozmowa z innymi, kiedy odczuwamy smutek lub złość i  jak ważne jest słuchanie innych, kiedy oni przeżywają trudne chwile. Dzięki zajęciom dzieci nawiązują lepsze kontakty z rówieśnikami. Otwarcie mówią o swoich uczuciach, uczą się pomagać innym oraz poznają różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

       

      Magdalena Raputa

      Wioletta Wełna

     • Koło chemiczne

     • Sztuka w chemii

      Czy można wykorzystać umiejętności artystyczne w chemii? Oczywiście, że tak! Uczestnicy koła chemicznego przekonali się o tym na zajęciach i zademonstrowali swoją twórczość malując barwnikami spożywczymi na mleku. Malarzom potrzeba pędzla by stworzyć arcydzieło, natomiast młodym chemikom wystarczył do tego wszystkiego... patyczek do uszu namoczony płynem do naczyń!

       

      O alkoholach słów kilka

      Na przedostatnich tegorocznych zajęciach koła chemicznego uczniowie byli świadkami dosyć nietypowej lekcji. Zamiast ciekawych doświadczeń uczestnicy zastali prezentację pt. ,,Nabici w butelkę" autorstwa Moniki Marszałek - pedagoga Zespołu Szkół Nr 1 w Lubinie. Lekcja była przestrogą ku spożywaniu alkoholu. Poruszane były tematy: ,,dlaczego młodzież pije alkohol?", ,,jakie są skutki picia alkoholu?", ,,co powoduje alkohol u kierowcy?" oraz wiele innych zagadnień. Oczywiście nie obyło się również bez chemicznego spojrzenia na tę sprawę. Wspólnie z panią Klaudią Kopacz wyjaśniliśmy, w jaki sposób sklepy używają niepoprawnych nazw ,,alkohole" zamiast ,,produkty alkoholowe", a także na koniec wykonaliśmy spalanie etanolu skażonego oraz wykazaliśmy za pomocą doświadczenia różnice w jego lotności względem wody.

       

      Nasza przygoda dobiega końca

      14 czerwca odbyły się ostatnie zajęcia koła chemicznego w roku szkolnym 2021/2022. Uczestnicy badali jaki odczyn mają poszczególne produkty spożywcze (takie, jak ocet lub soda oczyszczona) za pomocą naturalnego wskaźnika - wywaru z czerwonej kapusty. Prowadzący pokazali również, jakich wskaźników używa się w laboratoriach. Zostały przeprowadzone doświadczenia mające na celu pokazanie barw fenoloftaleiny, oranżu metylowego oraz błękitu tymolowego w środowiskach kwasowych oraz zasadowych.

      Wspólnie z panią Klaudią Kopacz bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za uczestnictwo w tegorocznym kółku chemicznym. To były świetne 3 miesiące działalności naszego kółka. Naszego? Tak, naszego! Wspólnie z wami - uczestnikami stworzyliśmy naprawdę fajny projekt. Bez was nigdy by się to nie udało. ,,Każde zakończenie stanowi początek czegoś nowego" - Libba Bray.

       

       

                                                                                                                            Radosław Przebinda

     • DEBATA OKSFORDZKA - ZTU

     • DEBATA OKSFORDZKA

       

      NIE CZAS NA NUDĘ!

      14 czerwca 2022 roku to dzień, który zapisał się w kalendarzu ważnych wydarzeń szkolnych i środowiskowych. Po raz kolejny zorganizowaliśmy debatę oksfordzką, w której uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z uczniami Szkoły Podstawowej w Jaśkowicach.

      Debata oksfordzka nt. „Krótkie wyjazdy turystyczne są lepsze niż długie podróże” była finałowym wydarzeniem projektu profilaktycznego realizowanego w ramach tegorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, w działania której uczniowie obu szkół są mocno zaangażowani. Jest to nowatorski projekt, który promując właściwe postawy i rozwijając nowy kierunek działań profilaktycznych w naszej gminie, jednocześnie rozwija potencjał dzieci i młodzieży. Realizując założenia kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł  uczniowie mogli doskonalić swoje kompetencje dotyczącej kulturalnej dyskusji, odwagi i umiejętności wypowiadania własnego zdania, szacunku dla rozmówcy, krytycznego myślenia, radzenia sobie z tremą i stresem, współpracy w grupie.

      W szranki debatowania stanęły dwie 4-osobowe drużyny. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 7a i 7b: Wiktoria Fudalej, Wiktoria Kochana, Jakub Skrzypoń i Anna Zajda. Uczniowie przygotowywali się do debaty pod kierunkiem  p. Joanny Pukło. Nad prawidłowym przebiegiem, formą i strukturą spotkania czuwał marszałek debaty i wiceprezes Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców – pan Jakub Kozłowski. Młodzi debatanci nie tylko podjęli trudne wyzwanie, ale wykazali wysoki poziom przygotowania, zaprezentowali kulturę i kunszt sztuki argumentacji z jednoczesnym poszanowaniem oponentów, wspaniale podejmowali polemikę reagując adekwatnie do pojawiających się w dyskusji argumentów. Było to niezwykle ciekawe dla wszystkich wydarzenie i przeżycie. Obie drużyny zaprezentowały wysoki i jednocześnie wyrównany poziom dyskusji!

      Młodzi adepci debatowania dyskutowali w pięknym stylu, a tej ciekawej i profesjonalnej dyspucie przysłuchiwała się publiczność, uczniowie SP w Kopance i uczniowie SP w Jaśkowicach.

      Uczestnicy debaty usłyszeli wiele słów uznania i podziękowania od p. Jolanty Kozłowskiej – dyrektora ZPO w Kopance i p. Andrzeja Morawy – dyrektora SP w Jaśkowicach.

      GRATULACJE!!

     • Konkurs Piosenki Angielskiej

     • 13 czerwca 2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs piosenki angielskiej pod nazwą

      „English Song Contest”

       

      Było to wydarzenie ogólnoszkolne, a w przygotowania do występów oraz prezentację piosenek zaangażowały się wszystkie klasy, od a po 7b, jak również indywidualni wykonawcy z klasy 8a.

      Zamysł organizatorów konkursu był taki, aby nakłonić wszystkie dzieci do zainteresowania się kulturą i muzyką krajów anglojęzycznych – zarówno tą nowszą, jak i trochę starszą – ale również, by doskonalić umiejętności językowe i wokalne uczniów oraz zachęcić ich do ujawniania i rozwijania swoich talentów, które – jak pokazał konkurs – drzemią uśpione z wielu z nich.

      Konkurs przeprowadzony został w dwóch częściach.

      W pierwszej części - tzw. „bitwie klas” - każda klasa zaprezentowała jeden wybrany utwór anglojęzyczny, przygotowany wspólnie przez wszystkich uczniów danej klasy, przy czym jury w składzie: P. Joanna Pukło, P. Klaudia Kopacz, P. Marcin Dudała oraz Paulina Knapik - oceniało występy w dwóch kategoriach wiekowych, tj. klas I-III oraz IV-VII.

      W tej części konkursu, wśród młodszych klas zwyciężyła klasa 3a, II miejsce zajęła klasa 1a, a III miejsce – klasa 2a.

      Wśród starszych klas, zdaniem jury, najlepiej wypadła klasa 7b.

      II miejsce przyznano klasie 7a, a III – klasie 6a.

      Obydwie zwycięskie klasy, w obu kategoriach wiekowych, otrzymały dyplomy pamiątkowe, wspaniałe ciasto ze specjalną dedykacją oraz symboliczny „bon prezentowy” – do zrealizowania w przyszłym roku szkolnym – na dzień wolny od zajęć, połączony z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

      Po prezentacjach klas nastąpiła druga część konkursu – tym razem były to występy solistów, duetów oraz grup 3-osobowych. Nie było tutaj podziału na kategorie wiekowe. Uczniowie mogli się dobierać  dowolnie, bez ograniczeń co do wieku i klasy.

      Po wszystkich występach jury zdecydowało, że najpiękniej zaprezentowali się:

      - Aleksandra Rypina (kl. 7a) oraz Radosław Przebinda (kl. 8a), którzy zajęli równorzędne miejsce I;

      - Nikola Kawaler (kl. 7b) i Wiktoria Fudalej (kl. 7b) – równorzędne miejsce II;

      - Joanna Kochana (kl. 5a) oraz grupa: Zofia Baran, Patrycja Skrzypoń i Patrycja Wyrwa (kl.1a), które zajęły równorzędne miejsce III.

      Wszystkim klasom i wykonawcom indywidualnym dziękujemy za przygotowania i udział w konkursie. Mamy nadzieję, że konkurs był nie tylko świetną zabawą, nauką, ale i szansą na integrację i prezentację talentów.

      Zwycięzcom gratulujemy wspaniałych występów!        

      Elżbieta Kaczmarzyk

     • "Rowerowy Maj 2022- przedszkole"

     • Zakończyliśmy kolejną edycję kampanii „Rowerowy maj”. Przedszkolaki z naszego przedszkola - z ochotą i radością pod opieką rodziców -  jeździły do przedszkola na rowerkach, deskorolkach i hulajnogach nawet wówczas, gdy pogoda nie sprzyjała. Mimo pozytywnych emocji oraz niezwykłych przeżyć staraliśmy się nie zapominać o najważniejszym, czyli o bezpieczeństwie.                                  

      W sobotę 4 czerwca odbył się finał kampanii „Rowerowy Maj 2022”. Przedszkole w Kopance również w tym roku zdobyło wiele nagród, okazaliśmy się ponownie najbardziej aktywnymi uczestnikami kampanii w nasze gminie.

      W rankingu małych przedszkoli zdobyliśmy I miejsce w gminie z frekwencją wynoszącą 63,7% - nagroda Voucher o wartości 1000,00 złotych, najlepszą grupą przedszkolną w gminie okazała się grupa naszych 6 latków – nagroda pakiet gadżetów.

      Przedszkolaki ze 100% frekwencją: Leon Boroń (grupa 4 latki), Aleksandra Knapik (grupa 5 latki), Jakub Sadowski (grupa 6 latki).

      Wszystkim przedszkolakom serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

      Koordynator kampanii: Anna Janik

     • "Rowerowy Maj 2022"- szkoła

     • W bieżącym roku szkolnym  uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Kampanii Rowerowy Maj.

      Przez cały miesiąc uczniowie i pracownicy szkoły przyjeżdżali do szkoły rowerami, hulajnogami mając przy tym wiele radości i satysfakcji. W kampanii aktywnie wzięło uczestniczyło  113 uczniów oraz 10 pracowników. Spośród wszystkich uczniów, aż 34 osiągnęło wynik 100% frekwencji!

      Zaangażowanie uczniów zakończyło się wspaniałym sukcesem.

      W kategorii „mała szkoła” Szkoła Podstawowa im J.Korczaka  w Kopance zajęła

      I miejsce,  z wynikiem 71,11% frekwencji.

       W dniu 4 czerwca br. podczas finału akcji na skawińskim Rynku, szkolny koordynator kampanii – p. Ewa Wrzoszczyk, odebrała nagrodę dla szkoły za zajęcie I miejsca – voucher w wysokości 3000 zł.

      Ponadto w konkurencji klasowej, nasza klasa Ia zdobyła I miejsce w kategorii „mała szkoła”. Uczniowie klasy I a otrzymali nagrody rzeczowe, przekazane przez koordynatora.

      Wśród wszystkim uczestników kampanii z terenu Gminy Skawina o 100% frekwencji losowano 100 nagród rzeczowych. Uczniowie naszej szkoły wylosowali w sumie 7 nagród.

      Pracownicy o 100% frekwencji również zostali nagrodzeni.

       

       

      Dyrektor szkoły oraz koordynator serdecznie dziękują uczniom i wychowawcom za aktywny udział.

       

      Koordynator Ewa Wrzoszczyk

     • Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem"

     •          „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”

       

      Uczniowie klasy 3a zakończyli realizację wiosennej części ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem.”  Etap wiosenny poświęcony był tematyce etykiet na produktach żywnościowych oraz aktywności fizycznej. Uczniowie mieli do wykonania sześć zadań:

      1. Lekcję: zbieramy informacje na temat tego, co jemy.
      2. Konkurs: gazetka ścienna „Jak czytać etykiety?”
      3. Lekcję: aktywnie spędzamy czas.
      4. Konkurs: strefa aktywności – stwórzcie własną grę zespołową.
      5. Forum zdrowia dla rodziców: wychowanie fizyczne – ważna lekcja.
      6. Promocję: Dzielimy się wiedzą!

      Głównym celem projektu było kształtowanie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem było również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.  Podczas zajęć chciałam uświadomić dzieciom, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną. Ważne było uświadomienie uczniom, dlaczego należy czytać etykiety i jaki wpływ ma reklama na sposób odżywiania. Realizacja zajęć przebiegała w formie zabawy, pogadanki, eksperymentów, prac plastycznych, plakatów quizów. Dzieci w ramach tego etapu przybliżyły sobie wiedzę na temat tego, co powinna zawierać etykieta umieszczona na produkcie spożywczym oraz jak należy odczytywać informacje na niej zawarte. Wykonały w grupach gazetki ścienne w formie plakatu dotyczącą „Jak czytać etykiety?”, które następnie zostały umieszczone na gazetce szkolnej. Gazety wykonane przez trzecioklasistów  zachęcają innych uczniów do czytania etykiet kupowanych produktów.

      Uczniowie kl. 3a wzięli również udział w zajęciach dotyczących aktywnie spędzanego czasu, na których dowiedzieli się, jaki wpływ ma aktywność fizyczną na  zdrowie człowieka. Przypomniane zostały oczywiście  zasady bezpieczeństwa podczas zabaw i  uprawiania sportów. Kolejne zadanie polegało na wymyśleniu w grupach własnej gry zespołowej, którą uczniowie opisywali i przedstawili graficznie.

      Zdobyta  wiedza przyczyni się do uświadomienia dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie, jak ważny jest skład produktów które spożywamy i sport w naszym życiu.

      Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, na której zostały przedstawione efekty pracy klasy 3a!

      Prezentacja_ZDROWO_JEM.pptx

      Uczniom dziękuję za zaangażowanie w realizację projektu.

      Bernadetta Mazur

     • Projekt "Wieża czytelnicza"

     • PODSUMOWANIE PROJEKTU

           „WIEŻA CZYTELNICZA”                                                                                    „...Czytanie to najpiękniejsza

      zabawa,

      jaką sobie ludzkość wymyśliła”

       

                            Wisława Szymborska

       

      Uczniowie klasy drugiej i trzeciej  przystąpili do projektu  „Wieża czytelnicza”. Projekt trwał trzy miesiące i miał na celu popularyzację  czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów, wzmocnienie aktywności czytelniczej, promowanie wartości czytelnictwa
      i literatury, rozwijanie  i poszerzanie wiedzy o świecie oraz  wspomaganie rozwoju emocjonalnego i moralnego dzieci.

      Dzieci czytały książki w domu, w świetlicy, podczas przerw. Korzystały ze zbiorów bibliotek oraz własnych kolekcji. Uczniowie wykazali się niebywałą aktywnością podczas realizacji projektu.

      Wychowawcy co miesiąc umieszczali na tablicy ogłoszeń wieże czytelnicze, na których zapisywali ilość przeczytanych stron. Dzieci ponadto  wykonały plakaty dotyczące promowania czytelnictwa, rysunki bohaterów, wybranych  wydarzeń i zakładki do książek.

      Podczas konkursu „Mistrz czytania”  dzieci czytały fragmenty swojej ulubionej  książki, zachęcając wszystkich do przeczytania akurat tej pozycji. Każdy uczeń pracował na swój wynik oraz ogólny wynik klasy. Klasa, która przeczytała największą ilość stron, otrzymała tytuł – Najlepiej Czytającej Klasy. Za największą aktywność  w czytaniu, wybrani zostali  Klasowi Mistrzowie Czytania. 

      Ilość przeczytanych stron przez uczniów poszczególnych klas w ciągu trzech miesięcy prezentuje się następująco:

      • Klasa 2a – 8713  przeczytanych stron!
      • Klasa 3a – 5916 przeczytanych stron!


      Tytuł Najlepiej Czytającej klasy otrzymała  klasa II a.

      Tytuł  Klasowego Mistrza Czytania zdobyli:
      Bartosz Juszczak, Yuliia Vovchuk  z kl.II a

      Barbara Zaremba – Śmietańska, Natalia Tyrka z kl. III a

      Serdecznie gratulujemy  wszystkim uczniom,  którzy przyczynili się do ogólnego wyniku w klasie oraz zwycięzcom, którzy otrzymali tytuł „Pożeracza książek”J
       

      Bernadetta Mazur

      Magdalena Raputa

     • Gminny Konkurs Czytelniczny

     • Gminny Konkurs Czytelniczy

      Znamy baśnie Andersena

       

      Cały świat jest serią cudów,

      ale jesteśmy do nich tak przyzwyczajeni,

      że nazywamy je zwykłymi rzeczami.”

                                                Hans Christian Andersen

       

      Dnia 31 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Skawinie   odbył się konkurs czytelniczy „Znamy baśnie Andersena”.

      Naszą szkołę reprezentowali:  Natalia Tyrka i Antoni Suder z klasy 3a, którzy przygotowywali się  do konkursu pod opieką p. Bernadetty Mazur. Uczestnicy odpowiadali na pytania drużynowo w zespołach 2-osobowych. Losowali pytania oraz cytaty z baśni. Wszystkie zadania dotyczyły treści baśni  H. CH. Andersena oraz życiorysu i twórczości H. Ch. Andersena. Jedna z konkurencji polegała na przygotowaniu i prezentacji kostiumu baśniowego. Oprócz dobrej znajomości baśni Andersena
      i życiorysu pisarza, uczestnicy musieli się wykazać szybkością wykonywania zadań, bystrością, umiejętnością rozwiązywania krzyżówek i układania puzzli. Natalka
      z Antkiem zdobyli 15,5 punktów na 16,5 możliwych, zdobywając tym samym wyróżnienie.

      Wielkie brawa!

       

      B.Mazur

   • Kontakty

    • Zespół Placówek Oświatowych w Kopance im. Janusza Korczaka
    • zpokopanka@gmail.com
    • zpokopanka@gmail.com
    • 12 276 32 24
    • ul. Skawińska 59, 32-050 Kopanka Poland
    • zpokopanka@gmail.com
    • 12 276 32 24
    • zpokopanka@gmail.com
    • 944-20-10-336
    • /ZPOKopanka/skrytka
    • Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Paweł Chochół e-mail: iodo@gminaskawina.pl telefon: 606487587
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej