• Szkoła pełna TALENCIAKÓW - dołącz do akcji!!

Szanowni Państwo.

Nasza szkoła przystąpiła się do akcji „Szkoły Pełne Talentów” organizowanej przez sieć Lidl Polska.

Celem akcji jest zmobilizowanie Polaków do działania na rzecz lokalnej społeczności i przekazanie uczniom polskiej szkoły sprzętu sportowego i elektronicznego najwyższej jakości.

Jej ambasadorami zostali Anna i Robert Lewandowscy. Akcja, która polega na zbieraniu talenciaków (specjalnych kupnów) i wymienianiu ich na nagrody, ruszyła od 5 września i potrwa do 20 listopada.

Talenciaki można aktywować na stronie www.lidl.pl/szkoly wykorzystując kod numeryczny lub skanując kod QR i przypisać je do naszej zarejestrowanej szkoły. Talenciaki można przekazać również w formie tradycyjnej wrzucając kupony do specjalnych pudełek znajdujących się w szkole. Liczymy na Państwa pomoc w zbieraniu Talenciaków, które  będziemy wymieniać na atrakcyjne wyposażenie szkolne.

Uprzejmie prosimy o włączenie się do akcji.

• Projekty i programy rządowe realizowane w ZPO
            w Kopance:

1. AKTYWNA TABLICA – 2019 – zrealizowano

2. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – 2019 (szkoła) - zrealizowano

3. AKTYWNA TABLICA 2021 - zrealizowano

4.LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI  - zakup pomocy i wyposażenia; w realizacji część merytoryczna

5. NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA (szkoła i przedszkole) – edycja 2022 – pozyskane środki, program
            w realizacji

• DZIEŃ KROPKI klasy 1-3

• 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności. Tego dnia uczniowie klasy I,II i III swoje zajęcia zaczęli od obejrzenia krótkiej opowiastki autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci- Petera H. Reynoldsa„ The Dot” (Kropka). Dzieci tworzyły różnorodne prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka, a nauczyciele zorganizowali zajęcia, które pozwalały uczniom dostrzec drzemiące w nich umiejętności.

Wychowawcy klas I-III

• Dzień kropki - świetlica

• DZIEŃ KROPKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu, zabawy i odwagi w pokonywaniu trudności. Uczniowie w tym dniu biorą udział w działaniach, które pomagają im odkrywać talenty oraz poznawać  mocne strony.

Uczniowie klas 1a, 2a i 5a, uczęszczający na zajęcia świetlicowe, aktywnie i twórczo spędzili ten dzień. Wspólnie obejrzeliśmy film animowany „The Dot – Kropka”, opowiadający o małej bohaterce Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości, ale dzięki kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki dziewczynka uwierzyła w siebie. Dzieci chętnie brały udział w pogadance na temat talentów i wiary w siebie. Następnie stworzyły przepiękne pracy plastyczne, w których myślą przewodnią była KROPKA.

Monika Lempart

• ZEBRANIA Z RODZICAMI

• SZANOWNI  RODZICE!

W DNIU 14 WRZEŚNIA 2022 r. ZAPRASZAMY NA