• DBI 2023

          • https://www.saferinternet.pl/pics/136-o.jpgMamy przyjemność poinformować, że w naszej szkole - jak co roku odbędzie się szereg działań w ramach ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) 2023!

             Po feriach ruszyły zajęcia online z ekspertami SaferInternet. W spotkaniach uczestniczą uczniowie klas 1-8 w ramach zajęć świetlicowych.  W dniach 22.02.- 24.02. wszystkie klasy uczestniczyć będą w zajęciach, których temetyka oscylować będzie wokół zagadnień dotyczących bezpiecznego poruszania się w sieci, zagrożeń w cyberprzestrzeni, reagowanie na niewłaściwe sytuacje, które mogą zagrażać bezpieczeństwu.

            Ponadto zostanie ogłoszony konkurs plastyczny/ plakat- dla uczniów klas 1-4 o temacie „ Bezpieczeństwo w sieci i skutki cyberprzemocy”.

            Pomyśleliśmy również o starszych uczniach naszej szkoły i dla was – kochani- przygotowujemy escape roomm wiedzowy ze specjalnymi zagadkami!

            Nowością a zarazem innowacją tegorocznych obchodów jest fakt, że współorganizatorami powyższych działań są uczniowie klasy 8a i 8b jako przyszli Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu pod kierunkiem p. Elżbiety Słomiany.

          • Konkurs fotograficzny

          • Czytanie biografii największych polskich naukowców.

                Zbliżenie deskorolek na lodzie noszonych przez osobę grającą na lodzie na zewnątrz   Śnieg z nasadką i żółtym Scarf

             

               Skier w chmurze śniegu  Szkoły grające w śniegu

             

            KONKURS FOTOGRAFICZNY

             

            REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

            „Aktywni zimą”

            1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kopance

             2. Tematem konkursu jest przedstawienie na zdjęciach zimowej aktywności ze swoim udziałem.

                  Czy szalejesz na stokach, czy zimę spędzasz w domu – pokaż na zdjęciach zimową aktywność. Jazda na nartach, sankach, zimowy spacer ze znajomymi, psem, lepienie bałwana – każdy rodzaj ruchu może być tematem zdjęcia. Doskonałość techniczna nie jest najważniejsza – ciekawe będą zdjęcia ukazujące pomysł i emocje.

            3. Cele konkursu:

            • kształtowanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań fotografią
            • uwrażliwienie na piękno przyrody przez pryzmat zimy
            • rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni uczniów
            • rozwijanie wrażliwości artystycznej i ekologicznej
            • poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego

            4. Warunki konkursu:

            Autor może dostarczyć do trzech zdjęć (wywołane lub wydruk dobrej jakości w formacie minimum 10 x15).

            Dozwolone są fotografie czarno – białe, kolorowe, sepia.

             

            5. Termin:

            Zdjęcia należy dostarczyć organizatorowi do 3 marca 2023 r.

             

            6. Kryteria oceny prac konkursowych:

             Komisja będzie najwyżej oceniała prace:

            • prezentujące temat w sposób interesujący i przyciągający uwagę,
            • charakteryzujące się oryginalnym ujęciem tematu i ciekawymi obserwacjami,
            • oceniana będzie również: estetyka, efekt wizualny oraz techniczna poprawność wykonania.

            7. Wyniki konkursu oraz fotografie zostaną opublikowane na korytarzu szkolnym oraz stronie internetowej szkoły.

            8. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

            9. Do fotografii należy dołączyć oświadczenia o posiadaniu praw autorskich.

             

             

            Organizator:

            Olga Wielgus-Wosatko

             

             

             

          • Bal karnawałowy

          •                          

            W karnawale wszyscy urządzają bale.
            To tradycja bardzo stara,
            strojów pięknych co niemiara.
            Niech się bawią duzi , mali
            zgromadzeni na tej sali”

             

            Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Podczas takiego wydarzenia dzieci mogą wcielić się w kogoś innego, przebrać się za znaną i lubianą postać bajkową i wyglądać inaczej niż zwykle. Tak też było u nas w dniu 15.02.2023r. odbył się bal karnawałowy. Dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Pierwsza klasa zaprezentowała się w samodzielnie wykonanych strojach, natomiast druga i trzecia klasa zaprezentowała sposoby świętowania karnawału w Polsce i za granicą. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych balowych kostiumów.

             

             

                                                                                                      Wychowawcy klas 1-3

          • BIBLIOTEKA

          • CO NOWEGO W BIBLIOTECE?

             

            Za nami pierwszy semestr 2022/23.

            Przedstawiam wyniki monitoringu czytelnictwa poszczególnych klas, przypominam, że oprócz książek wypożyczonych w naszej bibliotece „liczą się” także książki z domowej biblioteczki lub z innych bibliotek, które uczniowie mi zgłoszą. A więc:

            KLASA II: 57 książek

            KLASA III: 133 książki

            KLASA IV: 102 książki

            KLASA V: 103 książki

            KLASA VI: 16 książek

            KLASA VII: 129 książek

            KLASA VIIIA: 64 książki

            KLASA VIIIB:70 książek

            GRATULACJE DLA KLASY III – NAJLEPIEJ CZYTAJĄCEJ KLASY W SZKOLE!

            AKTYWNI CZYTELNICY : Klaudia Boroń, Szymon Kawaler, Julia Wilk, Wiktoria Kochana, Anna Zajda, Krzysztof Balon, Jan Baran, Emilia Królik, Anna Łata, Przemysław Balon, Lena Kot, Daria Ziembański, Sara Stępska, Barbara Majcherek, Antonina Kruk, Natalia Tyrka, Amelia Pyzik, Jan Kolstrung, Alicja Gworek, Maksymilian Siwek, Marcel Kiebuła, Yuliia Vovchuk, Oliwia Zagórska, Patrycja Wyrwa, Mikołaj Rypina.

             

            NOWI CZYTELNICY

            Z ogromną przyjemnością przyjęłam do grona czytelników uczniów klasy pierwszej. Na pierwszym spotkaniu odbyła się próba dzielności, bystrości i otwarcia na przygody nowych czytelników podczas wspólnej zabawy. Dzieci podpisały bardzo ważny dokument – Mały Regulamin Biblioteki, ja również złożyłam swój podpis pod obietnicą, że zrobię wszystko, aby dzieci dobrze się czuły w bibliotece. Wypożyczyliśmy pierwsze książki, również wychowawczyni, pani Bernadetta Mazur chwaląc nasz księgozbiór, wybrała książki, które przeczyta wspólnie z synem. Brakło czasu…Na kolejnym spotkaniu z klasą pierwszą zapoznam dzieci z konkursami bibliotecznymi.

             

             

             

            WALENTYNKI W BIBLIOTECE

             

            To sympatyczne święto na stałe weszło już do naszej polskiej tradycji. Również biblioteka chciała mieć swój wkład w jego obchody. Uczniowie odwiedzający bibliotekę, mogli się przekonać, że literatura wiele i na różny sposób mówi o miłości. Każdy mógł wylosować cytat mówiący o miłości na sposób romantyczny i na sposób realistyczny. Romantyk stwierdzi: „bywają wielkie zbrodnie na świecie, ale największą jest zabić miłość”. Realista powie: „kochał ją bez pamięci i …dlatego szybko o niej zapomniał”, albo „podobno ci co szaleją z miłości, już przedtem byli wariatami”. (oczywiście potraktowaliśmy tak poważny temat trochę
            z przymrużeniem oka).

             

            KOŁO CZYTELNICZE

             

            W drugim semestrze rozpoczęliśmy z chętnymi dziećmi spotkania koła czytelniczego. Grupa z II i III klasy będzie spotykać się ze mną w środy od 12.45 do 13.30, a grupa pierwszoklasistów w piątki o tej samej porze. Cieszę się, że wśród wielu zajęć pozalekcyjnych udało nam się znaleźć czas na te spotkania. Wspólnie poczytamy, porysujemy, spróbujemy rozwinąć wyobraźnię, posłuchamy słuchowisk, pobawimy się zagadkami, krzyżówkami, słowami…Piszę „pobawimy się”, bo chciałabym, aby pewien wysiłek intelektualny, który dzieci będą musiały włożyć w zajęcia, był dla nich przyjemny.       

             

            Jolanta Chojnacka       

             

          • Teatr z Nieba- koło językowo-teatralne

          • Powrót Teatru z Nieba

             

            Dnia 26.01.2023 odbyło się w naszej szkole przedstawienie pt. „(Un)Known - (Nie)Znajomy” przygotowane przez koło językowo – teatralne Teatr z Nieba. Spektakl przedstawiliśmy dwa razy: w godzinach przedpołudniowych dla uczniów i nauczycieli oraz wieczorem dla rodziców, zaproszonych gości i wszystkich mieszkańców Kopanki. Teatr z Nieba powstał kilka lat temu. Dzięki oddaniu i twórczości uczniów wystawiliśmy wówczas sześć spektakli. Przez pewien okres czasu działalność koła była zawieszona głównie z powodu mojej nieobecności. Po powrocie z wielką radością na nowo rozpoczęłam pracę z młodymi aktorami.  Jak zawsze ich zaangażowanie i trud, który wkładają w przygotowanie sztuki, są imponujące.

            (Nie)Znajomy to historia osób żyjących w małej wiosce i zmagających się z różnymi trudnościami. Nałóg alkoholowy w rodzinie, dzieci pochłonięte życiem „w sieci”, samotność, to tylko niektóre problemy bohaterów. Niespodziewanie w wiosce pojawia się człowiek, który okazuje się nie do końca być nieznajomym i jest źródłem kolejnych kłopotów. Jednak czas Bożego Narodzenia i interwencji samego Zbawcy sprawia, że mała wioska na północy Polski dostaje „nowe życie”. Spektakl mimo poważnej profilaktycznej tematyki dostarcza też widzom sporą dawkę dobrego humoru.

             

            Wioleta Łosiniecka

          • Warsztaty Edukacyjne z Druku 3D

          • Obraz znaleziony dla: warsztaty z druku 3d Źródło: GettyImages-1140075616-1-1000x667.jpg (1000×667) (przemyslprzyszlosci.gov.pl)

             

            Warsztaty edukacyjne z Druku 3D 25.01.2023

             

                       W środę 25 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne z druku 3D dla uczniów klas 1-4 w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Przedstawicielka Agencji Szkolno-Przedszkolnej LUPUS przywiozła ze sobą 5 „otwartych” drukarek i  wprowadziła dzieci w świat tych niezwykłych maszyn. W trakcie trwania warsztatów, uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w tej technologii. Dowiedzieli się, co można wytworzyć za pomocą różnego rodzaju drukarek – począwszy od małych elementów i prototypów, skończywszy na skomplikowanych konstrukcjach, a nawet domach. Przez cały czas trwania zajęć, dzieci pilnie obserwowały pracę drukarek 3D. Oprócz obejrzenia samego procesu druku dzieci mogły wybrać model 3D, kolor filamentu oraz samodzielnie spróbować rozpocząć proces druku. Po zajęciach każdy otrzymał dyplom uczestnika.

            Elżbieta Słomiany

          • Akademia Bezpiecznego Puchatka - klasa 1a

          •          


            Klasa 1a zakończyła realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka, który obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w pięciu strefach: na drodze, w domu, w szkole, w internecie, a także w relacji z rówieśnikami.  Głównymi celami programu były: edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole; wytworzenie u dzieci naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia.

            W ramach projektu najmłodsi poznali zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznego poruszania się w internecie, właściwego korzystania z niebezpiecznych przedmiotów, odpowiedniego reagowania w kontaktach z nieznajomymi, a także wtedy, gdy sytuacja będzie wymagała samodzielnego pozostania w domu. Cenne wskazówki pierwszoklasiści zdobywali dzięki materiałom programu, przygotowanym w oparciu o techniki szybkiego uczenia się, zapamiętywania i wspomagania kreatywności. Program ponadto zawierał filmy rysunkowe, wyjaśniające podstawowe zagadnienia związane z bezpieczeństwem, prezentacje, pomoce dydaktyczne a także karty pracy  dla każdego dziecka

            Dzięki projektowi świeżo upieczeni uczniowie mogli zdobywać przydatną wiedzę na temat zasad dbania o bezpieczeństwo, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, z którymi mierzą się na co dzień.

            Podsumowaniem uczestnictwa w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka” był udział pierwszoklasistów w  Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie rozwiązywanym on-line. W wyniku podjętych działań szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” w roku szkolnym 2022/2023, a pierwszoklasiści Dyplomy Bezpiecznego Puchatka.

            certyfikat_a8d7edf19505c3bb9425af19bd9c61ab_(1).pdf​​​​​​​


            Bernadetta Mazur



          • KONKURS PLASTYCZNY- Przedszkole

          •  

            PRZEDSZKOLE 

            ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM

            „MASKA KARNAWAŁOWA”

             

             

             

             

             

            Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym skierowanym do dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat. Uczestnicy konkursu mają za zadanie samodzielne wykonanie maski karnawałowej dowolną techniką plastyczną. Celem konkursu jest zachęcanie dzieci do zapoznania się z karnawałowymi zwyczajami. Rozwijanie samodzielności dziecka. Rozwijanie twórczego myślenia, wyobraźni i wrażliwości estetycznej. Kształtowanie umiejętności posługiwania się różnorodnymi technikami plastycznymi. Rozbudzanie poczucia odpowiedzialności i satysfakcji z wykonanej pracy.

             

             

             

            PRACE KONKURSOWE BĘDĄ PRZYJMOWANE DO 14 LUTEGO. OGŁOSZENIE WYNIKÓW 17 LUTEGO PODCZAS ZABAWY KARNAWAŁOWEJ.

             

            Zachęcamy do udziału wszystkie dzieci.

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Biuletyn informacji publicznej