• PROJEKTY Przedszkole- grupa 5,6 latków

     • CO SŁYCHAĆ  U  PRZEDSZKOLAKÓW…

       

      1. Dzieci z II grupy w tym roku szkolnym, realizują ogólnopolski, czytelniczy projekt edukacyjny „Bajeczna księga”. Księga będzie zaprojektowana i wykonana przez wychowawcę grupy, a autorami tekstu i ilustracji są dzieci wraz z rodzicami. Księga opowiada o przygodach zająca, który miał wielki problem, bo chciał wziąć udział w zawodach, ale niestety dopadła go choroba…Jaka? I co było dalej? Tego jeszcze nie wiemy, gdyż kolejne strony opowiadania dopiero powstają. Dzieci myślą, rodzice piszą i dzieci rysują. Możecie się dowiedzieć o przygodach zająca zaglądając do naszej księgi. Chętnych zapraszamy do wypożyczenia, jak tylko zakończymy opowieść.
      2. Drugi projekt realizowany przez dzieci z II grupy to ogólnopolski projekt ekologiczno-plastyczny, „Z darami natury świat nie jest ponury”. Projekt ten realizowany jest poprzez ciekawe zajęcia i prace plastyczne z wykorzystaniem darów natury. W ramach projektu z darami natury… dzieci brały udział w zajęciach „Boso przez świat”, czyli ścieżka sensoryczna pod stopami z wykorzystaniem szyszek, traw, kwiatów, kory itp. Zadaniem dzieci było chodzenie po ścieżce boso, co umożliwiło odbieranie różnych bodźców sensorycznych, czasem przyjemnych a czasem trochę mniej. Zabawy było co nie miara i rywalizacji również, kto da radę…
      3. W ramach projektu z darami natury… dzieci zrealizowały kolejne zadanie podczas zajęć plastycznych pt. „Rzeźba z natury”. Pracowały w grupach tworząc z kartonu zwierzęta leśne: dzika, niedźwiedzia i lisa. Dzieci – pracując w grupach –  miały za zadanie pomalować farbami duże kartony przedstawiające poszczególne zwierzęta. Na koniec trzeba było uprzątnąć stanowisko pracy i … do wykonania pozostało już tylko wspólne zdjęcie z „dziełem sztuki”. Rzeźba z natury to również obrazy z materiału przyrodniczego. Podczas zajęć matematycznych dzieci przeliczały, tworzyły zbiory, a na koniec stworzyły piękne obrazy, drzewa, jeże na spacerze i inne co tylko wyobraźnia mogła podpowiedzieć.
      4. Kolejnym zadaniem, które dzieci zrealizowały w ramach projektu Z darami natury….. był jeżowy domek. Korzystając z pięknej jesiennej pogody dzieci wraz z wychowawcą wybrały się do pobliskiego zagajnika, gdzie z gałęzi i liści zbudowały domek dla jeża na czas zimowego snu. Dzieci były bardzo podekscytowane zadaniem, gdy usłyszały, jak bardzo  jest to ważne dla tak małych stworzeń w zimowy czas. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem, a przy tym bawiąc się wesoło.
      5. Realizacja kolejnego zadania z projektu ekologicznego pt. „Lecą na głowę liście kolorowe” - to zabawy w plenerze z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Zadaniem dzieci było zebranie dużej ilości liści, umieszczenie ich na chuście i stworzenie niesamowitej scenerii tańca liści w powietrzu. Wszystkim podobało się zadanie, zabawa była udana, mnóstwo radości ze wspólnie spędzanego czasu.
      6. Smacznie, zdrowo, kolorowo – zajęcia kulinarne w II grupie. Wdrażane dzieci do zdrowego stylu życia poprzez aktywny udział w przygotowaniu posiłku – to cel realizowanych zajęć. Zadaniem dzieci było samodzielne obranie warzyw, pokrojenie i wymieszanie. Muszę przyznać, że obawy trochę były przy tak licznej i energicznej grupie, ale niepotrzebnie. Dzieci zgodnie pracowały z wielkim zaangażowaniem, zainteresowaniem i starannością. Po prostu mali kucharze na medal! Jestem z nich dumna.

       

      Zachęcamy do obejrzenia gaelrii zdjęć:

      bajeczna księga – Dysk Google

      boso przez świat – Dysk Google

      rzeźba z natury – Dysk Google

      domek jeża – Dysk Google

      lecą na głowę liście kolorowe – Dysk Google

      sałatka warzywna – Dysk Google

       

       

       

      Beata Jaskuła

     • Konkurs Poezji Patriotycznej, klasy 1-3

     •                                   REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

                                                      POEZJI PATRIOTYCZNEJ

                                                        „POLSKA – MÓJ DOM”

       

       

       

       Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III. Konkurs odbędzie się 15 listopada 2022r. Zgłoszenia do konkursu proszę kierować do wychowawców do dnia 07 listopada.

       

      I. CELE KONKURSU:

      • rozwijanie zainteresowań literackich;
      • zachęcanie do kształtowania poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym  narodem, z jego historią, tradycją i wartościami.
      • kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich;
      • zainteresowanie uczniów poezją;
      • promowanie młodych talentów.

       

      II. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:

      • każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest do prezentacji jednego z wybranych wierszy o tematyce patriotycznej dostosowanej do możliwości odtwórczych wykonawcy,

       

      III. KRYTERIA OCENY:

      • opanowanie tekstu,
      • dobór i rozumienie tekstu,
      • kultura słowa ( dykcja, interpunkcja, intonacja, tempo recytacji, emisja głosu)
      • ekspresja wypowiedzi (zaangażowanie emocjonalne i pomysłowość interpretacji).

       

      VIII. NAGRODY:

      Laureaci otrzymają nagrody i dyplomy zaś pozostali uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy potwierdzające ich udział w konkursie.

      VIII. INFORMACJE DODATKOWE:

       Uczestników obowiązuje szkolny strój galowy

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

      Bernadetta Mazur

      Magdalena Raputa

     • Powitanie jesieni- Przedszkole grupa 5,6 latków

     •  

      Zobacz obraz źródłowy

      Powitanie jesieni w grupie 5 – 6 latków

      Dzień ten obfitował w zajęcia tematycznie związane z jesienią, poprzez które dzieci przyswajały sobie wiadomości o rozpoczynającej się porze roku. Celem zajęć było również integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Wspólnie z Panią Jesienią dzieci układały jesienne kompozycje, śpiewały, tańczyły, rozwiązywały jesienne zagadki oraz uczestniczyły w jesiennych konkursach. Dzieci będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany, jakie przyniesie nowa pora roku podczas kolejnych zajęć i spacerów.                                 

                                                                                            Anna Janik 

                                                                                                Beata Jaskuła

        

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

     • Ślubowanie klasy 1a

     • Ślubowanie klas pierwszych | Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie13 października 2022 roku odbyło się   ślubowanie najmłodszych uczniów. Uroczystość ta połączona była z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, a przygotowali ją uczniowie klasy pierwszej, drugiej, trzeciej dedykując wszystkie artystyczne dokonania Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły i przedszkola. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy Nauczycieli, ich poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. 


      Doniosłym momentem w tym dniu było  ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

      Pierwszoklasiści przygotowywali się do tego dnia długo, wytrwale ćwicząc teksty wierszy, piosenek i układów tanecznych. Dzieciom bardzo zależało, aby wypaść jak najlepiej i zadziwić gości, rodziców, nauczycieli, koleżanki i kolegów, którzy uczestniczyli w uroczystości. Zadanie nie było proste. W końcu, co roku o tej porze, podczas uroczystości ślubowania, dzieci prezentują wiersze, piosenki, rozwiązują zagadki. Jedna uczennica podczas występu zasugerowała więc, że aby Ślubowanie było wyjątkowe przydałby się pajac lub magik, który wyczaruje zająca z kapelusza, albo znany muzyk, który publiczność rozrusza na widowni.

      Nie było magika, nie było pajaca, nie było znanego muzyka….a uroczystość i występ pierwszoklasistów  urzekł publiczność! Bo było klasycznie😊

      Przedstawione scenki dramowe „wspomnienia z wakacji”, zaśpiewane wesoło  piosenki o szkole, recytacja wierszy o Polsce, wykonanie  dwóch tańców: taniec do muzyki Tytusa Wojnowcza „Uwertura do M",  taniec rock and roll ,  spowodowały, że Pierwszoklasiści zadziwili wszystkich na sali, a ich występ był długo oklaskiwany.

      Najważniejszym momentem uroczystości było oczywiście złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów. W niezwykle podniosłej atmosferze, stojąc przed  Sztandarem Szkoły uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom
      i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Jolanta Kozłowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Od tej chwili Pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej rodziny.

       Serdecznie gratulujemy!

      Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance oraz podziękowania za sumienną codzienną pracę.

      Pani Dyrektor podziękowała również organizatorom tej pięknej uroczystości przygotowanej przez p. Bernadettę Mazur we współpracy z p. Magdaleną Raputą, p. Olgą Wielgus-Wosatko, p. Wiolettą Wełną, p. Elżbietą Bularz, p. Natalią Tyran, p. Ewą Wrzoszczyk. Oprawę plastyczną  przygotowały: p. Anna Janik, p.Beata Jaskuła, p. Elżbieta Bularz, p. Natalia Światłoń.

      Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej zaprezentowali się wspaniale!

     • Ekologia - klasa 3a

     • W tym roku szkolnym uczniowie klasy 3a wzięli udział w lekcji edukacji ekologicznej pod tytułem „W Gminie Skawina nie próżnują- odpady segregują!”, które było współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Celem akcji była promocja zasad właściwej segregacji odpadów. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli i utrwalili sobie zasady właściwej  segregacji śmieci, a także wzbogacili swoją wiedzę na temat wykorzystania surowców wtórnych.

       

                                                                                                             M.Raputa

     • Dzień chłopaka- klasa 3a

     • „W kalendarzu wielka draka,

      30 września- Dzień Chłopaka,

      My dziś o Was pamiętamy

      I życzenia wam składamy”.


      Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, szkoły. Dlatego też 29 września w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wspólnie z wychowawczyniom złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia. Oprócz życzeń było też dużo śmiechu i zadań do wykonania takich jak: recytacja, śpiew, układanie puzzli na czas, ćwiczenia gimnastyczne, jedzenie ciasta bez pomocy rąk, których pilnie strzegły dziewczynki, żeby były rzetelnie wykonane. Nie zabrakło również drobnych słodkich upominków dla każdego.


                                                                                                                      Wychowawca

                                                                                                                   Magdalena Raputa

   • Kontakty

    • Zespół Placówek Oświatowych w Kopance im. Janusza Korczaka
    • zpokopanka@gmail.com
    • zpokopanka@gmail.com
    • 12 276 32 24
    • ul. Skawińska 59, 32-050 Kopanka Poland
    • zpokopanka@gmail.com
    • 12 276 32 24
    • zpokopanka@gmail.com
    • 944-20-10-336
    • /ZPOKopanka/skrytka
    • Waldemar Tarkowski e-mail: walmarbhp@onet.eu
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej