• Koło chemiczne

     • Kropelkowe mistrzostwa i rozdzielanie

      W jaki sposób można rozdzielić niejednorodną mieszaninę cieczy? Młodzi chemicy (rozwijający swoje zainteresowania na zajęciach koła chemicznego)  rozwiązali ten problem  rozwarstwiając mieszaninę oleju i wody za pomocą rozdzielacza. Ponadto wzięli udział w mini konkursie... Uczestnicy za zadanie mieli zmieścić jak najwięcej kropel na poszczególnych monetach. Najwięcej kropel wody na monecie o wartości 1 gr zmieścił Jan Baran - uczeń klasy VIa. Na monecie o wartości 1 zł najwięcej kropel zmieścili w duecie - Filip Sikora z klasy IVa wraz z Szymonem Kawalerem z klasy VIIb. Filip i Szymon mogą poszczycić się również wygraną konkurencją w kategorii monet o wartości 5 zł. Składamy serdeczne gratulację dla zwycięzców i zapraszamy do odbioru nagród.

      Radosław Przebinda, 8a

    • XI Ogólnopolski Tygodnia Świadomości Czerniaka
     • XI Ogólnopolski Tygodnia Świadomości Czerniaka

     • Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

       https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

      Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

       

      Pozostaję z szacunkiem,

      Lek. Michał Siwik
      Młodszy asystent, Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Onkoma

      E-mail:

      skn.onkoma@pib-nio.pl

       

       

      Klinika Onkologii i Radioterapii
      Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie 
      - Państwowy Instytut Badawczy

      02-781 Warszawa, ul. W. K. Roentgena 5
      www.pib-nio.pl

     • Koło chemiczne

     • Lekcja o dyfuzji

      Na pierwszych zajęciach w maju uczestnicy dowiedzieli się, na czym polega dyfuzja, czyli samoistne mieszanie się cząsteczek. „Dlaczego herbata miesza się szybciej w ciepłej niż
      w zimnej wodzie?", „Od jakich czynników zależy szybkość zachodzenia dyfuzji?", „Gdzie występuje dyfuzja?" - na te pytania młodzi pasjonaci chemii znaleźli odpowiedź wykonując doświadczenia oraz przysłuchując się prowadzącym.

       

      Radosław Przebinda, 8a

       

      Wiem, czym oddycham!

      Uczestnicy kółka chemicznego pożegnali kwiecień zgłębiając tajemnice powietrza. Wykonane doświadczenia miały na celu zaprezentowanie, z czego składa się jednorodna mieszanina gazów, którą oddychamy. Najlepszymi efektami wykonanych doświadczeń mogą poszczycić się nasi najmłodsi chemicy - Lena Kot oraz Daria Ziembańska z klasy IV.

       

      Radosław Przebinda, 8a

     • Koło Biologiczne

     • Obserwujemy! Doświadczamy!

       

      Na zajęciach koła biologicznego młodzi biolodzy podjęli próbę sprawdzenia, jak światło wpływa na proces fotosyntezy. W tym celu założyli dwie próby - badawczą i kontrolną. Dzięki ogromnej cierpliwości, systematycznej obserwacji i umiejętnej analizie udało im się wyciągnąć trafne wnioski z przeprowadzonych doświadczeń.

       

      K.Kopacz

     • Biologia w szkole

     • „Nerwowy” eksperyment 

      Możemy uczyć się i odkrywać biologię niemal na kilka różnych sposobów. Uczniowie klasy VII a oraz VII b uczestniczyli w nowatorskim projekcie, którego celem była nauka o układzie hormonalnym i nerwowym poprzez wykonywanie różnych zadań. Nie od dziś wiadomo, że te układy człowieka należą do jednych z najtrudniejszych i najbardziej wymagających. Zamiast „klasycznego sprawdzianu” wykonywali fiszki, modele kory mózgowej (z zaznaczeniem ośrodków znajdujących się w danym płacie), animację lub filmy prezentujące działanie łuku odruchowego, czy opracowywali własne sprawdziany. Efekt? Świetnie przyswojona wiedza,  z niezwykle trudnego tematu. Można? Można!  

       

      Pantofelki, nie tylko te z bajki 

      Czy istnieje świat niewidoczny gołym okiem? Otóż tak! Przekonali się o tym uczestnicy kółka biologicznego. Uczniowie w czasie zajęć obserwowali barwne preparaty histologiczne oraz nauczyli się podstawowego warsztatu pracy naukowca. Każdy uczestnik kółka miał możliwość obejrzenia oraz analizy własnego preparatu mikroskopowego z założonej kilka tygodni wcześniej hodowli pantofelków. 

       

      Minerały z całego świata  

      W ramach lekcji przyrody uczeń klasy IVa Filip Sermet przygotował prezentację o różnych pierwiastkach, skałach i minerałach. Dzięki jego wystąpieniu wiemy, dlaczego piryt nazywany jest „złotem głupców”, jak wygląda zastygnięta lawa oraz dlaczego bizmut przybiera różne kształty. Wszyscy słuchali wystąpienia kolegi z niezwykłą ciekawością i zadawali prelegentowi sporo pytań, na które starał się cierpliwie odpowiadać. 

       

      K.Kopacz 

     • ZEBRANIA RODZICÓW

     • ZEBRANIA  RODZICÓW  - 11 maja 2022 r.

       

      Szanowni Rodzice!

      Informuję, że spotkania z wychowawcami klas odbędą się w następujących terminach:

       

      Klasa 1a – 11.05.  godz. 17.00 – sala nr 7

      Klasa 2a – 11.05.  godz. 17.00 – sala nr 8

      Klasa 3a – 11.05.  godz. 17.00 – sala nr 14

      Klasa 7b – 11.05.  godz. 17.00 – sala nr 13

       

      Klasa 4a – 11.05. godz. 17.30 – sala nr 15

      Klasa 5a – 11.05. godz. 17.30 – sala nr 19

      Klasa 6a – 11.05. godz. 17.30 – sala nr 13

      Klasa 7a – 11.05. godz. 17.30 – sala nr 0

      Klasa 8a – 11.05. godz. 17.30 – sala nr 6

       

      Jolanta Kozłowska

     • Radosna Niepodległa - Festiwal Pieśni Patriotycznych

     • Radosna Niepodległa - Festiwal Pieśni Patriotycznych

      27 kwietnia 2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji zorganizowany  został Festiwal Pieśni Patriotycznych pt. Radosna Niepodległa. W uroczystości wzięła udział cała społeczność – przedszkolaki, uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Przypomniano okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja, ale i inne ważne wydarzenia z historii Polski: kolejne rozbiory, walkę o wolną Ojczyznę, radość z odzyskania niepodległości i ponowny atak sąsiadów - Niemiec i ZSRS - we wrześniu 1939 roku. Pochylono się nad polskimi oficerami zamordowanymi przez Związek Sowiecki w Katyniu w 1940 roku.

      Głównie jednak skupiono się na radości z posiadanej suwerenności, którą wyrażono wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Wszystkie klasy oraz przedszkolaki przygotowały prezentację  wylosowanej wcześniej pieśni. Podczas nauki pieśni należało zwrócić uwagę na poprawność wykonania melodii, dykcję, trzeba było również nauczyć się na pamięć słów pieśni. Przygotowane utwory można było śpiewać z akompaniamentem lub bez muzyki. Ponadto wszyscy uczestnicy festiwalu powinni mieć stosowny do okoliczności strój galowy  oraz dowolny akcent w barwach narodowych.

      Repertuar był zróżnicowany – od „Płynie Wisła, płynie” , „Witaj, majowa jutrzenko” poprzez „Rotę” aż do pieśni legionowych nawiązujących do walki o niepodległość. Wszyscy uczestnicy festiwalu ubrani w stroje galowe, wykazali się znajomością tekstów oraz pięknym śpiewem. Było  radośnie, ale i wzruszająco.

       

      Uroczystość prowadziły dwie uczennice z klasy 5a – Natasza Kochana i Martyna Szczerbak. Ponadto zaprezentowano dwa wiersze Polska flaga (Yulia Vovchuk  z klasy 2a) oraz To jest moja ojczyzna (Victoria Sikora i Amelia Suder z klasy 5a).

      Jak wspomniano na początku uroczystości: Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka, muzyki, pieśni czy samego krajobrazu ojczystego. I właśnie wspólne radosne śpiewanie jak najbardziej wpisuje się w taką definicję.

      K. Jaśnikowska-Toboła

     • DZIEŃ BEZ PLECAKA

     • „DZIEŃ BEZ PLECAKA"

       

      21 kwietnia 2022 roku w naszej szkole zorganizowany został ''dzień bez plecaka". Tego dnia zadaniem uczniów  klas 1-8 było przyniesienie do szkoły zamiast plecaka jakiejś rzeczy,
      w której można było zmieścić podręczniki i przybory szkolne. Samorząd Uczniowski – z  którego taka „akcja“ została zorganizowana – postanowił przeprowadzić   z tej okazji konkurs, w którym należało wyróżnić ucznia za najlepszy pomysł. Jednak wytypowano aż trzech uczniów, którzy jako nagrodę otrzymali dodatkowe przywileje uczniowskie. Trzecie miejsce zdobyła Wiktoria Kochana z klasy 7a, która zamiast plecaka przyniosła samochód zabawkowy. Na miejscu drugim znalazł się Krystian Dźwigał również z klasy 7a, który przyniósł zabawkową ciężarówkę. Zwycięzcą konkursu został Dawid Dąbrowski z kl. 6a, który przyniósł ze sobą grilla. Reszta uczniów również  wykazała się kreatywnością. Niektórzy zdecydowali się na przyniesienie do szkoły przenośnej zamrażarki, wanienki dla niemowląt czy kosza na śmieci. Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w tym wydarzeniu i za wspaniałą zabawę!

       

      Natalia Tyran

     • PODCHODY WIELKANOCNE

     • „PODCHODY WIELKANOCNE''

       

      12 kwietnia 2022 r. – z okazji  zbliżających się Świąt  Wielkanocnych –  Samorząd Uczniowski pod opieką pani Natalii Tyran zorgaizował Podchody Wielkanocne. Uczniowie klas 1-8, którzy uczestniczyli w tych  podchodach, wzbogacili swoją wiedzę na temat tradycji Świąt  Wielkanocnych, poznali wiele ciekawostek związanych z  Wielkanocą oraz doskonalili współpracę w zespole. Przed rozpoczęciem zajęć każda z klas musiała wytypować swojego lidera. W czasie 25 minut klasy 1-8 miały za zadanie znaleźć kilka pytań na temat Wielkanocy, a  odpowiedzi na te pytania były ukryte w rebusach i zagadkach. Za każdą poprawną odpowiedź klasa dostawała literę. Kiedy uczniowie mieli już komplet liter, ich zadaniem było ułożyć nazwę sali, do której powinni się udać. W tej sali uczniowie mieli za zadanie ułożyć kolejne hasło. Istniała również możliwość skorzystania z 3 możliwych podpowiedzi dla jednej klasy. Wszystkie klasy spisały się „na medal“, ale za szczególne osiągnięcia należy wyróżnić dwie klasy. Zwycięzcami została klasa Ia (w kategorii klas I-III) oraz  klasa VI a (w kategorii klas IV-VIII).

       

      Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w Podchodach Wielkanocnych

      Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na pyszną pizzę (nagrodę)!

       

      N.Tyran

   • Kontakty

    • Zespół Placówek Oświatowych w Kopance im. Janusza Korczaka
    • zpokopanka@gmail.com
    • zpokopanka@gmail.com
    • 12 276 32 24
    • ul. Skawińska 59, 32-050 Kopanka Poland
    • zpokopanka@gmail.com
    • 12 276 32 24
    • zpokopanka@gmail.com
    • 944-20-10-336
    • /ZPOKopanka/skrytka
    • Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Paweł Chochół e-mail: iodo@gminaskawina.pl telefon: 606487587
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej