• Zebrania Rodziców

          • ZEBRANIA  RODZICÓW

             

            Szanowni Rodzice!

            Informuję, że spotkania z wychowawcami klas odbędą się w następujących terminach:

             

            Klasa 1a – 23.11. g. 17.00

            Klasa 2a – 23.11. g. 17.30

            Klasa 3a – 23.11. g. 17.30

             

            Klasa 4a – 24.11. g. 17.00

            Klasa 5a – 24.11. g. 17.30

            Klasa 6a – 24.11. g. 17.30

             

            Klasa 6b – 25.11. g. 17.00

            Klasa 7a – 25.11. g. 17.30

            Klasa 8a – 25.11. g. 17.00

             

            Szczegółowe informacje dotyczące formy przeprowadzenia spotkania przekażą wychowawcy klas.

             

            Jolanta Kozłowska

          • Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR 2020

          •        Po raz kolejny w naszej szkole odbył się  Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR 2020. Głównym celem tego konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
            W szczególności konkurs miał na celu:

            • zwiększenie zaangażowania uczniów w stosowaniu komputerów i technologii informacyjnej podczas poznawania różnych dziedzin od samego początku pobytu w szkole, przyczynianie się do rozwoju i kształtowania twórczego podejścia przy zdobywania wiedzy i umiejętności,
            • sprzyjanie wyrównywaniu szans stosowania tej technologii w grupach dziewcząt i chłopców posiadających dostęp do komputerów, jak i nie mających takiego dostępu,
            • zachęcanie uczniów do zdobywania umiejętności potrzebnych w ich życiu osobistym i w przyszłej pracy zawodowej,
            • stwarzanie okazji do wymiany doświadczeń między uczniami i nauczycielami z różnych szkół w różnych krajach.

            Posługiwanie się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych. W konkursie mocno zaakcentowane zostały elementy międzykulturowe i europejskie.

                        Pomimo niesprzyjającej sytuacji związanej z pandemią covid-19, udało się zorganizować wszystkie etapy tegorocznych międzynarodowych „rozgrywek”.

            Do etapu próbnego oraz właściwego przystąpiło razem 13-ro uczniów z klas V-VIII, podzielonych w dwóch kategoriach wiekowych, których reprezentowali:

            • Junior- dla klas VII i VII – Małgorzata Zaremba- Śmietańska, Julia Szczudło Piotr Dąbrowski, Amelia Maj, Dorota Dubin, Nikola Suder, Maksymilian Płonka;
            • Beniamin- dla klas IV-VI- Jan Baran, Krzysztof Balon, Jakub Majcherek, Piotr Kolstrung, Szymon Kawaler, Anna Zajda, Wiktoria Kochana.

            Bardzo się cieszymy, że nasza szkoła ponownie była reprezentowana na „szczeblu międzynarodowym” i życzymy wspaniałych efektów uważając już za wielki sukces zmierzenie się z tymi zadaniami i wiarą w swoje możliwości.

            Elżbieta Słomiany

          • Przedszkolaki- Dzień Niepodległosci

          • Przedszkolaki świętują Dzień Niepodległości

            W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo
            i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków –  dzień. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

             

            Katarzyna Littner- Gucia

            Anna Janik

        • Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka
          • Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

          • Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

            Grupa I „ Motylki”

             

            „Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie.

            9 listopada Mali Artyści z uśmiechami na twarzach recytowali wierszyki i śpiewali piosenki.

            Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po obietnicy złożonej przez dzieci, Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka za pomocą „czarodziejskiego ołówka”.

            Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, książkę i pięknego motylka.

             

            Katarzyna Littner- Gucia

            Anna Janik

          • 11 LISTOPADA

          •        

                      11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

            Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole w tym roku  – zapewne jak w wielu szkołach w całej Polsce – mają szczególną formę i wymiar. Podobnie jak w roku ubiegłym, przystąpiliśmy do akcji „Szkoła do hymnu”. Niestety, nie mogliśmy spotkać się w szkole , by wspólnie, w odświętnych strojach i nastrojach, w obecności sztandaru szkoły, odśpiewać dumnie i godnie nasz hymn narodowy – pieśń, która jest symbolem naszej tożsamości narodowej. 

                      10 listopada o godzinie 11.00 rozpoczęło się szczególne – bo prowadzonew formie on-line –    spotkanie całej społeczności szkolnej. Pani Dyrektor, Jolanta Kozłowska, z radością przywitała wszystkich uczniów i nauczycieli, a następnie w kilku słowach nawiązała do historii, ukazując wagę i wyjątkowość tego święta. W swojej wypowiedzi, Pani Dyrektor, odniosła się również do ubiegłorocznych szkolnych obchodów Święta Niepodległości, wspominając niezapomniany apel („Szkoła do hymnu”) oraz zjawiskową patriotyczną wieczornicę, piękne wydarzenie z udziałem mieszkańców Kopanki i Skawiny.

            Punktualnie o godzinie 11.11. rozległy się dźwięki „Mazurka Dąbrowskiego”, i  wszyscy godnie, w uroczystym i refleksyjnym nastroju,  wsłuchiwaliśmy się w tę rytmiczną i jakże bliską naszym sercom, melodię. Najważniejsze, że mogliśmy być razem. Takie chwile uświadamiają nam, że tworzymy społeczność, integralną, tożsamą i wyjątkową.

            Do akcji tej włączyły się najmłodsze dzieci naszej placówki. Przedszkolaki, odświętnie ubrane, z biało-czerwonymi chorągiewkami w dłoniach, dumnie i głośno odśpiewały hymn.

                      Kończąc to spotkanie, Pani Dyrektor skierowała do Uczniów i Nauczycieli słowa podziękowania i  uznania za obowiązkowość, rzetelność i odpowiedzialność w podejmowaniu wyzwań, z jakimi spotykamy się funkcjonując w  szczególnych warunkach spowodowanych sytuacją epidemiologiczną. Życząc wszystkim zdrowia, sił i wytrwałości, Pani Dyrektor podziękowała za to wyjątkowe spotkanie.

        • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
          • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • „Polska jest jednym z krajów najboleśniej doświadczonych na globie ziemskim. Jedną z ojczyzn najgłębiej przeoranych cierpieniem
            i równocześnie jedną
            z najbardziej miłowanych”.

             

            Jan Paweł II

             

                  Nasza historia opiera się na dokonaniach wybitnych Polaków. Dzięki nim żyjemy w wolnym i niepodległym kraju. Wolność nie jest dana raz na zawsze. Przekonali się o tym boleśnie Polacy, kiedy utracili własne państwo w XVIII wieku. Polski naród nie poddał się niewoli. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar w obronie wolności. Już w dwa lata po trzecim rozbiorze na apel generała Dąbrowskiego tysiące ochotników zgłosiło się do Legionów. Dopiero jednak po stu latach niewoli pojawiła się realna szansa na odbudowę wolnej Polski.

            Gdy Polska była w niewoli, rodzice opowiadali swoim dzieciom o utraconej ojczyźnie. Przypominali sławne zdarzenia z polskiej historii, wspaniałych dowódców
            i zwycięskie bitwy. Dlatego wielu młodych Polaków było gotowych walczyć
            o niepodległą Ojczyznę.

            W 1914 roku rozpoczęła się w Europie wielka wojna nazwana potem pierwszą wojną światową. Przeciwko sobie walczyły największe państwa, nasi zaborcy: Niemcy i Austria z jednej strony, a Rosja z drugiej. W Krakowie Józef Piłsudski utworzył pierwszy polski oddział wojskowy nazwany Pierwszą Kompanią Kadrową i wyruszył na wojnę przeciwko Rosji.

            Pierwsza Kompania Kadrowa składała się z przeszło 160 ochotników. Wszyscy dostali jednakowe siwe mundury, koce, skórzane tornistry, łopatki oraz nowoczesne karabiny. W Kompanii było wielu studentów, inni ukończyli już wyższe uczelnie. W plecakach mieli często spakowane tomiki wierszy wielkich polskich poetów. Wkrótce Kompania stała się zaczątkiem polskiego wojska – Legionów Polskich, które wsławiły się odwagą i poświęceniem. Legiony Polskie składały się z trzech brygad. Najsłynniejsza była Pierwsza Brygada dowodzona przez Józefa Piłsudskiego.

            Polska odzyskała niepodległość 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli. Widząc zbliżający się koniec wojny, która przyniosła klęskę Niemiec i Austrii, Polacy zaczęli rozbrajać żołnierzy zaborców. Tak przejmowali rządy w swoim państwie.
            W wielu miastach ludzie okazywali ogromną radość, na ulicach wiwatowali i śpiewali, gdyż cieszyli się z tego, że znowu będą żyli w niepodległej ojczyźnie.

            Tak wspominał pierwsze dni wolności jeden z ówczesnych poetów:

             

            Ach, jakże mi nie mówić o tych dniach radości,

            O tej chmurnej jesieni, gdy w szumiącym wietrze

            Szedł nad miastem rodzinnym pierwszy powiew wolności.

            [...]

            Jakże Ciebie przywitać radosna swobodo?

            I czym uczcić najpiękniej? Chyba tym uśmiechem

            I młodzieńczej poezji burzliwą urodą,

            Co szła śpiewem przez miasto i wracała echem.

             

            Po objęciu urzędu Naczelnika Państwa Piłsudski rozpisał pierwsze w wolnej Polsce wybory powszechne do Sejmu. W momencie otwarcia jego obrad wypowiedział ważne słowa:

             

            Sąsiedzi nasi, z którymi pragnęlibyśmy żyć w pokoju i zgodzie, nie chcą zapomnieć
            o wiekowej słabości Polski, która tak długo stała otworem dla najazdów i była ofiarą narzucania jej obcej woli przemocą i siłą
            .

             

            Słowa te sprawdziły się w 1939 roku i nadal są bardzo aktualne.

             

                                                                                                     Marcin Szczypczyk

             

            11_listopada.pptx

             

        • Konkurs Plastyczny dla klas 1-3
          • Konkurs Plastyczny dla klas 1-3

          • BEZPIECZEŃSTWO ….WAŻNA SPRAWA !!!

            Jesień, to pora roku, podczas której elementy odblaskowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo pieszych na drodze. Wiedzą o tym najlepiej laureaci Konkursu Plastycznego „Jestem widoczny na drodze”.

            W piątek (6 listopada ) miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego dla uczniów klas I-III pod hasłem „Jestem widoczny na drodze” .

            Głównym celem konkursu było propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze, a przede wszystkim – uświadomienie dzieciom, jak bardzo ważne jest noszenie elementów odblaskowych zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

            Piękne prace plastyczne przygotowane przez najmłodszych uczniów naszej szkoły dotyczyły szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wykonane były rożnymi technikami. Prace dzieci były niezwykle ciekawe, przemyślane i bardzo starannie wykonane.

             

            Laureaci konkursu:

            I MIEJSCE

            ALICJA GWOREK  - kl. 1a

            PRZEMYSŁAW BALON – kl. 3a

            II MIEJSCE

             NATALIA TYRKA – kl. 2a

            BARTOSZ JUSZCZAK – kl. 1a

            III MIEJSCE

            JAN KOLSTRUNG – kl. 1a

            ANTONI SUDER – kl.2a

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            M. Przęczek

            B. Mazur

            W. Wełna

             

             

             

          • KONKURS FOTOGRAFICZNY

          • Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie fotograficznym "Jesień w obiektywie" uczniów klas 4 - 8.

            Uruchomcie swoją wyobraźnię, otwórzcie szeroko oczy i serca - zobaczcie piękno polskiej jesieni i zatrzymajcie jej urok w kadrze obiektywu.

             

            REGULAMIN_KONKURSU_FOTOGRAFICZNEGO.odt

             

                                                                                                                            Olga Wielgus-Wosatko

          • KOMUNIKAT

          • SZANOWNI RODZICE!

             

            Rozpoczęliśmy kolejny tydzień pracy szkoły, w którym klasy IV-VIII realizują nauczanie z wykorzystaniem technik i narzędzi kształcenia na odległość. Nie jest to łatwy czas dla Uczniów,  dla Rodziców i  dla Nauczycieli. Musimy jednak podjąć wyzwania, które wynikają z bardzo trudnej sytuacji epidemiologiczej. Wobec takich zagrożeń współpraca, wzajemna życzliwość zrozumienie pomagają sprostać zadaniom i radzeniu sobie z nowymi wyzwaniami. Należy do nich niewątpliwie konieczność zapoznania się z narzędziami nauczania zdalnego. W naszej szkole wykorzystujemy do tego celu platformę MS Teams. Wszyscy uczniowie przygotowywani byli od początku roku szkolnego do pracy w takim trybie i z tym narzędziem edukacyjnym. Pamiętać jednak trzeba, że dzieci wymagają kontrolowania, monitorowania i weryfikowania aktywności w sieci; co stawia przed rodzicami nowe zadania. Uprzejmie proszę o zapoznanie się z materiałami, które ułatwią Państwu orientację w działaniu platformy MS Teams:

             

            https://youtu.be/AiWCFtWwVko

            https://youtu.be/Mzlcs8pCG6g?list=PL6-3bqqH2ks6AQMrzBMKia6V8TK_0TdtJ

            https://youtu.be/gsYNokUKCgU

             

            Życząc zdrowia pozdrawiam Państwa serdecznie

            Jolanta Kozłowska

             

             

          • Tydzień Korczakowski

          • ZAPROSZENIE NA SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA PATRONA 

            SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOPANCE 

            JANUSZA KORCZAKA

             

            Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną na szkolne obchody święta naszego patrona.

             

            Najbliższy tydzień  (26 października do 30 października 2020 r.) jako Tydzień Korczakowski będzie w naszej szkole poświęcony Januszowi Korczakowi. 

            W poniedziałek 26 października  będziemy oglądać przedstawienie przygotowane  przez klasy 4a i 6b.  Przy okazji dowiemy się wielu informacji i ciekawostek o naszym patronie. Tego dnia odbędzie się również uroczyste ślubowanie uczniów klasy 1a.

            Natomiast 27 października nasi najmłodsi  zostaną pasowani na przedszkolaków.

            W szkole pojawią się cytaty z dzieł Janusza Korczaka oraz interesujące gazetki - w tym szczególna: "Janusz Korczak w świetle obiektywu...” Zapraszamy do spacerowania i czytania... Będzie też okazja do  porozmawiania o postaci naszego patrona - na lekcjach przedmiotów i godzinach wychowawczych. A może ktoś się skusi i sięgnie po którąś z książek Korczaka z naszej biblioteki?

            Zapraszamy do wspólnego świętowania!

            K. Jaśnikowska-Toboła      

             

            EDIT: Okazało się, że wskutek wprowadzenia zdalnego nauczania niektóre nasze działania nie mogły zostać zrealizowane! Nie udało się zaprezentować przedstawienia, ale klasy 4a i 6b pozostają w gotowości i po powrocie do szkoły wrócimy do naszego Patrona!

             

        • ŚLUBOWANIE KLASY I
          • ŚLUBOWANIE KLASY I

          • ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

                  26 października 2020 r uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość przebiegała nieco inaczej niż zawsze, ale nie zabrakło podniosłej atmosfery. Ceremoniał szkoły został zachowany, a sztandar wprowadzany był przy dźwiękach werbli. Uczestnicy ślubowania musieli dostosować się do aktualnych wymogów sanitarnych. Odświętnie ubrani uczniowie, na tle przygotowanej dekoracji, która “zapraszała do podróży w cudowny świat nauki” zaprezentowali swoje umiejętności. Najważniejszym punktem było uroczyste ślubowanie. W obecności Pani Dyrektor, Nauczycieli, Przewodniczącego Rady Rodziców (który reprezentował wszystkich rodziców nie mogących - ze względu na procedury sanitarne – towarzyszyć swoim pociechom w tak ważnym momencie ich edukacyjne drogi) oraz przedstawicieli SU uczniowie przyrzekali systematycznie uczyć się, wzorowo zachowywać, być dobrym, uczciwym i koleżeńskim, pomagać innym w potrzebie, okazywać szacunek starszym, dbać o dobre imię szkoły. Następnie Pani Dyrektor dokonała pasowania pierwszaków na Uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kopance i złożyła uczniom życzenia, które w tych okolicznościach nabrały dodatkowego znaczenia. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.

            Magdalena Przęczek

             

          • Załącznik nr 2 do Zarządzenia nr 4

          • Załącznik nr 2 do Zarządzenia nr4/2020/2021 Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance

             

            ZASADY  UDZIAŁU  UCZNIÓW W ZDALNYM  NAUCZANIU

            W ZESPOLE PLACOWEK OŚWIATOWYCH

            im. JANUSZA KORCZAKA W KOPANCE

             

            1. Organizacja zajęć.

             

            • lekcje odbywają się w formie  grupowej; prowadzone są przez nauczyciela
              za pośrednictwem sieci Internet (Microsoft Teams);

             

            • zajęcia rozpoczynają się zgodnie z obowiązującym tygodniowym rozkładem zajęć:

             

            • czas trwania lekcji wynosi 30 - 45 minut (plastyka, muzyka, technika, wychowanie fizyczne, wdż, godz. wych. - 30 minut);

             

            • uczeń przygotowuje do  lekcji zeszyt ćwiczeń, zeszyt przedmiotowy i podręcznik  danego przedmiotu, przybory oraz inne materiały wskazane przez nauczyciela;

             

            • uczniowie zobowiązani są do punktualnego włączania się do zajęć;

             

            • przed rozpoczęciem zajęć należy wyłączyć lub zamknąć strony, karty, okna, otwarte na urządzeniu, z którego uczeń będzie korzystał podczas lekcji online; należy także wyłączyć inne urządzenia (telewizor, radio, telefon komórkowy, jeśli nie jest wykorzystywany do łączenia z nauczycielem);

             

            • uczeń jest oceniany za wykonane samodzielnie prace i zadania, aktywność
              i zaangażowanie zarówno podczas zajęć, jak i w samodzielnej pracy, odpowiedzi, inne aktywności ustalone w porozumieniu z nauczycielami poszczególnych zajęć (zgodnie ze zmodyfikowanymi zasadami oceniania przedmiotowego).

             

            2. Obowiązki ucznia.

             

            • logując się pamiętamy o zasadach cyberbezpieczeństwa (bezpieczne logowanie zgodnie z zasadami podanymi przez nauczyciela. Dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników lekcji nie wolno podawać nikomu spoza tego grona danych dostępu do zajęć;

             

             

            • w trakcie lekcji uczeń wykonuje polecenia nauczyciela, nie spożywa posiłków, nie pije napojów, nie żuje gumy;

             

            • uczeń może zadawać pytania nauczycielowi zarówno podczas połączenia online, jak i w sytuacji natrafienia na trudności podczas pracy w domu (za pośrednictwem np. dziennika elektronicznego, kontaktu telefonicznego);

             

            • uczeń ma obowiązek brać aktywny udział w lekcjach i przestrzegać ustalonych zasad (m.in. włączona kamera);

             

            • uczeń zgłasza usterki techniczne nauczycielowi prowadzącemu zajęcia online;

             

            • podczas lekcji online uczeń przestrzega etykiety, m.in. nie umieszcza w konwersacji złośliwych komentarzy, nie używa wulgaryzmów, kulturalnie wyraża swoje opinie, nie krytykuje i nie obraża innych,

             

            • zabronione jest nagrywanie lekcji, fotografowanie, wykonywanie print screenów; w przypadku niemożności uczestniczenia w lekcji rodzice ucznia nie mogą nagrywać zajęć ani w jakiejkolwiek formie utrwalić lekcji; należy wówczas skontaktować się z nauczycielem i ustalić sposób przekazania materiałów dla ucznia;

             

            • zabronione jest upublicznianie materiałów przekazywanych uczniom przez nauczycieli; udostępnianie materiałów przygotowanych przez nauczycieli odbywa się tylko w obrębie zespołu (oddziału), natomiast nagrywaniei rozpowszechnianie zajęć online bez zgody autora jest prawnie zabronione.

             

             

            3. Zalecenia dla rodziców.

             

            • zachęcanie uczniów do systematycznej pracy i motywowanie do nauki poprzez lekcje zdalne,

             

            • dbanie o bezpieczeństwo w sieci poprzez instalację filtrów kontroli rodzicielskiej,

             

            • zapewnienie uczniowi, w miarę możliwości, odpowiednich warunków podczas udziału w wideolekcji.

            Postanowienia końcowe:

            W sprawach nieuregulowanych w niniejszym dokumencie zastosowanie mają zapisy  Statutu Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kopance.

          • Załącznik nr1 do Zarządzenia nr 4 - Regulamin pracy zdalnej

          • Regulamin pracy szkoły w systemie na odległość

            w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka wprowadzony od dnia 23.10.2020.


            § 1.

             

            1. Regulamin organizacji pracy w systemie na odległość  określa formy  i sposób realizacji procesu dydaktyczno-wychowawczego w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka
              w Kopance w okresie częściowego lub całkowitego ograniczenia jej funkcjonowania
              ze względu na zwiększone ryzyko zagrożenia uczniów i pracowników zakażeniem Covid-19.
            2. Częściowe lub całkowite zawieszenie funkcjonowania szkoły zostało podjęte przez Dyrektora na podstawie rozporządzenia MEiN z dnia 23.10.2020r.
            3. Czas ograniczenia funkcjonowania szkoły jest nieoznaczony.
            4. Regulamin obowiązuje całą społeczność szkolną i wszystkich pracowników zatrudnionych
              w ZPO w Kopance.
            5. Za organizację realizacji zadań szkoły, w tym zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu realizacji tych zadań, w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły odpowiada Dyrektor szkoły.
            6. Wychowawcy klas są zobowiązani do przeprowadzenia zajęć nt. bezpiecznej nauki w Internecie (w ramach kształcenia na odległość).

             

            § 2.

             

            Zasady organizacji pracy szkoły

             

            1. W okresie od 23.10.2020 roku organizacja procesu dydaktyczno-wychowawczego
              i opiekuńczego wygląda następująco:
            • zajęcia szkolne prowadzone są zgodnie z planem lekcji. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli ze szkolnych sal w trybie on-line;
            •  stołówka szkolna pracuje na zasadach określonych na dzień 14 września 2020 (dla uczniów kl. I-III);
            • biblioteka szkolna jest czynna w wyznaczonych godzinach ;
            • zajęcia lekcyjne trwają 45 minut, z wyjątkiem zajęć wf, plastyki, techniki, muzyki wdż, godz. wych., które trwać będą 30 minut. Początek każdej lekcji rozpoczyna się o tej samej godzinie co lekcje stacjonarne;
            • uczniów i pracowników szkoły przebywających na terenie placówki obowiązuje reżim sanitarny i obowiązek przestrzegania wdrożonych procedur bezpieczeństwa;
            • praca psychologa i pedagoga szkolnego pozostaje bez zmian;
            • uczniowie odbywający naukę na odległość mają prawo do korzystania z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formie zdalnej (w razie konieczności istnieje możliwość spotkania z nauczycielem);
            • w przypadku zaistnienia potrzeby konsultacji z nauczycielami wychowawcy klas przekażą uczniom ustalone godziny dyżurów i formy kontaktu. Dopuszcza się możliwość prowadzenia konsultacji na ternie szkoły, po wcześniejszym ustaleniu daty i terminu z nauczycielem.

             

            § 3.

             

            Nauczanie zdalne i zasady jego prowadzenia

             

            1. W okresie częściowego czasowego i całkowitego  ograniczenia funkcjonowania Szkoły wprowadza się formę kształcenia na odległość

             

            2. Podstawową platformą komunikacyjną nauczycieli z uczniami i rodzicami jest
            e-dziennik UONET+ VULCAN  oraz Microsoft Teams (Office 365).

             

            3. Szkoła realizując kształcenie na odległość wykorzystuje również inne platformy internetowe, m.in: 

             

            1) www.epodreczniki.pl

            2) www.gov.pl/zdalnelekcje 

            3) www.cke.gov.pl

            4) www.zoom.us

            5) www.lektury.gov.pl

             

            4. Z platform internetowych korzystają: 

            • uczniowie
            • nauczyciele

             

            5. Nauczyciele na w/w platformach mogą:

            • prowadzić lekcje online;
            • zamieszczać i wykorzystywać prezentacje;
            • zamieszczać i wykorzystywać linki do innych stron internetowych z materiałami edukacyjnymi;
            • zamieszczać i wykorzystywać zadania, ćwiczenia, karty pracy do wykonania dla ucznia.

             

            6. Do zajęć prowadzonych przez nauczyciela bezpośrednio z uczniami z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość zalicza się:

            • prowadzenie zajęć online;
            • rozmowy telefoniczne z uczniami; 
            • rozmowy z uczniami na czacie tekstowym, na forum dyskusyjnym; 
            • prowadzenie wideokonferencji/webinariów i innych form komunikowania się on – line;
            • prowadzenie korespondencji mailowej lub za pośrednictwem innych dostępnych form komunikowania się na odległość;
            • prowadzenie konsultacji w czasie zajęć wyznaczonych w tygodniowym planie godzin.

             

            7. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość to aktywność nauczyciela i ucznia, która może odbywać się z użyciem monitorów ekranowych.

            8. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość mogą być realizowane w szczególności:

            • z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej zapewniających wymianę informacji między nauczycielem, uczniem lub rodzicami,
            • przez podejmowanie przez ucznia aktywności określonych przez nauczyciela, potwierdzających zapoznanie się ze wskazanym materiałem i dającym podstawę do oceny pracy ucznia.

            9. Każdy wychowawca klasy dokonuje sprawdzenia dostępności uczniów do narzędzi wykorzystywanych w edukacji zdalnej (laptop, zestaw komputerowy, tablet, smartfon) oraz przekazuje zgromadzone informacje uczącym i na skrzynkę mailową dyrektora szkoły;

            10. Rodzic/opiekun prawny  ma obowiązek zgłosić w następnym dniu od wprowadzenia nauczania zdalnego  problemach związanych z uczestnictwem w zajęciach (bark odpowiedniego sprzętu lub innych warunków technicznych).

             

             

            § 4.

             

            Formy współpracy dyrektora z nauczycielami i koordynowanie przez niego współpracy    z uczniami i rodzicami

             

            1. Współpracę nauczycieli z uczniami i rodzicami koordynuje Dyrektor szkoły.

             

            2. Problemy zgłaszane nauczycielom przez uczniów i rodziców w trybie pilnym mają być przekazywane Dyrektorowi szkoły. 

             

            3. Nauczyciel zobowiązany jest do regularnego odczytywania wiadomości wysyłanych przez Dyrektora poprzez e-dziennik, elektroniczną pocztę, wiadomość sms oraz poprzez komunikatory internetowe i w razie potrzeby bezzwłoczne udzielenia odpowiedzi na informacje.

             

            4. Wychowawca czuwa nad prawidłowym przebiegiem procesu dydaktyczno-wychowawczego i utrzymuje stały kontakt z uczniami i rodzicami ze swojej klasy.
            O każdym poważnym zgłaszanym przez rodziców i uczniów problemie powinien bezzwłocznie zawiadomić Dyrektora szkoły. 

             

            5. Dokumentowanie przebiegu nauczania i wychowania odbywa poprzez systematyczne rejestrowanie odbytych zajęć w dzienniku elektronicznym oraz
            w dziennikach w wersji tradycyjnej.  Zajęcia specjalistyczne oraz wynikające z ppp należy dokumentować w dziennikach tradycyjnych.

             

            6. Dokumentowanie przebiegu nauczania  stanowi podstawę do rozliczenia godzin nadliczbowych. 

             

            7. Wykonywanie pracy w formie zdalnej nie zwalnia pracownika z obowiązku przestrzegania postanowień Polityki ochrony danych osobowych przyjętej
            u pracodawcy wraz z dokumentami powiązanymi.

             

            § 5.

             

            Ocenianie uczniów w nauczaniu na odległość

             

            1. Ocenianie bieżące polega na ustaleniu oceny zgodnie z przyjętą skalą stopni 
            z uwzględnieniem w szczególności: co uczeń zrobił dobrze, co wymaga poprawy,
            a także wysiłku wkładanego w wykonanie zadania przez ucznia za:

            • odpowiedzi ustne w czasie zajęć on-line ;
            • wypowiedzi uczniów na czacie tekstowym, na forum dyskusyjnym; 
            • wypowiedzi uczniów w czasie wideokonferencji/webinariów i innych form komunikowania się on-line;
            • wykonanych w domu zadań zleconych przez nauczyciela, przesłanych mailem lub inną drogą elektroniczną, np. w formie projektu, prezentacji, plakatu, karty pracy;
            • testy on-line udostępnione na wybranej platformie.

             

            2. Prace wykonywane przez uczniów dostosowane są do indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych ucznia.

             

            3. Prace zadawane uczniom do samodzielnego wykonania w domu, które podlegają ocenie, uwzględniają warunki techniczne, takie jak dostęp ucznia do Internetu oraz jego jakość, urządzenia dostępne do zdalnej nauki oraz liczbę osób, które oprócz ucznia
            z nich korzystają.

             

            4. Liczba zadanych prac zależy od nauczyciela przedmiotu, który powinien wziąć pod uwagę wyeliminowanie nadmiernego obciążenia i zachowanie odpowiednich warunków higieny pracy.

             

            5. Na ocenę osiągnięć ucznia z danego przedmiotu nie mogą mieć wpływu czynniki związane z ograniczonym dostępem do sprzętu komputerowego i do Internetu.

             

            6. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania ZPO w Kopance przy ustalaniu oceny zachowania ucznia bierze się pod uwagę jego aktywność w nauczaniu zdalnym.

             

            7. Rodzice oraz uczniowie będą informowani o postępach ucznia w nauce, a także uzyskanych ocenach za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Informacje mogą być przekazywane także za pomocą innych, uzgodnionych z rodzicem, dostępnych form porozumiewania się na odległość.

             

            8. Uczniowie dodatkowo otrzymują informację zwrotną o postępach w nauce oraz ocenach na bieżąco w czasie zajęć on-line oraz konsultacji w trakcie wyznaczonych
            w tygodniowym planie godzin zajęć. 

             

             

            § 6.

             

            Dokumentowanie przebiegu nauczania i wychowania

             

            1. Dokumentowanie przebiegu nauczania i wychowania  odbywa się poprzez systematyczne rejestrowanie odbytych zajęć w dzienniku elektronicznym
            i w dziennikach tradycyjnych.

             

            2. Odnotowywanie frekwencji uczniów odbywa się na podstawie ich obecności podczas zajęć on-line i wpisuje się w dziennikach.

             

            3. Nauczyciel uznaje obecność ucznia na podstawie bezpośredniej obecności w trakcie lekcji on-line.

             

            § 7.

             

            Współpraca z rodzicami i formy wsparcia rodziców

             

            1. Rodzic / prawny opiekun ucznia  ma obowiązek stałego kontaktu z nauczycielem
            w razie pojawiających się trudności w nauce lub innych przyczyn nieaktywności ucznia
            procesie dydaktycznym (brak obecności podczas lekcji on-line, brak aktywności
            w odrabianiu zadań domowych, brak odpowiedzi na maile nauczycieli, itp.).

             

            2. Nauczyciel informuje uczniów i rodziców o postępach ucznia w nauce oraz uzyskanych przez niego ocenach w dzienniku elektronicznym VULCAN.

             

            3. Pedagog, psycholog, będą rozpoznawać aktualną sytuację ucznia i jego funkcjonowanie
            w środowisku rodzinnym, kontaktując się z uczniem i jego rodzicami, opracowując plan działania pomocowego, w tym z udziałem SPPP i innych instytucji wspomagających funkcjonowanie dziecka w szkole i środowisku lokalnym. 

             

            4. Pedagog, psycholog, i wychowawcy klas, w porozumieniu z rodzicami uczniów są odpowiedzialni za udzielanie uczniom pomocy pedagogiczno–psychologicznej zgodnie
            z obowiązującym prawem.

             

            5. Wszyscy nauczyciele dostosowują wymagania do potrzeb uczniów objętych w roku szkolnym 2020/2021 pomocą pedagogiczno–psychologiczną, zgodnie z zaleceniami SPPP.

             

            6. Rodzice/ prawni opiekunowie wspomagają uczniów w nauce zdalnej przez kontrolowanie udziału w zajęciach lekcyjnych, wykonywania zadań, kontakty
            z nauczycielami.

             

            § 8.

             

            Postanowienia końcowe

            1. Niniejszy dokument stanowi informację dla nauczycieli, uczniów i rodziców o zasadach nauczania na odległość .
            2. Niniejszy regulamin zostanie umieszczony na stronie internetowej szkoły w zakładce dokumenty szkolne .
            3. Obowiązuje zakaz nagrywania zajęć lekcyjnych, konsultacji i spotkań prowadzonych
              w ramach kształcenia online.
            4. Zobowiązuje się uczestników zdalnego nauczania do przestrzegania etykiety językowej
              i zachowanie kultury w komunikacji z nauczycielami.
            5. Obowiązuje zakaz przekazywania kodów i linków do spotkań on-line, kont osobistych osobom trzecim.
            6. Obowiązuje zakaz przekazywania nauczycielom zadań, sprawdzianów pisemnych innych prac wykonanych przez osoby trzecie lub skopiowanych z Internetu, a przedstawione jako własne.
            7. Wszelkie uwagi, wnioski o organizacji i przebiegu zdalnego nauczania kierować należy z zachowaniem drogi służbowej.
            8. Kontakt z Dyrektorem szkoły możliwy jest za pośrednictwem poczty internetowej pod adresem: zpokopanka@gmail.com lub dziennik elektroniczny, a także po uprzednim ustaleniu terminu i formy kontaktu.                               

             

          • ZARZĄDZENIE

          • Zarządzenie Nr 4/2020/2021

            Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka

            z  dnia 23 października 2020 r.

            w sprawie zmiany trybu nauczania w klasach IV-VIII

             

            W związku z wprowadzeniem czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty z powodu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania Covid-19, działając na podstawie:

            1. Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910 i 1378 ze zm.);
            2. Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020  zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
              i zwalczaniem COVID-19;

            zarządzam, co następuje:

            § 1.

            Wprowadzam od dnia 26 października 2020 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kopance system pracy zdalnej dla uczniów klas IV-VIII.

            § 2.

            Nauka zdalna w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kopance  realizowana będzie z wykorzystaniem materiałów rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz innych zatwierdzonych i dostępnych źródeł, zgodnie z planem lekcji. Głównym narzędziem kształcenia na odległość będzie platforma Microsoft Teams (Office 365).

            § 3.

            Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 23 października 2020 r.

            Jolanta Kozłowska

            Dyrektor ZPO im. Janusza Korczaka

            w Kopance

             

            Załącznik nr 1:

            1. Regulamin  pracy szkoły w systemie na odległość w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka’

            Załącznik nr 2:

            1. Zasady  udziału  uczniów w zdalnym  nauczaniu w ZPO im. J. Korczaka w Kopance
        • KOMUNIKAT
          • KOMUNIKAT

          •  

            Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie….

            W związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wprowadzam  w Zespole Placówek Oświatowych im . Janusza Korczaka w Kopance system pracy na odległość dla uczniów klas IV-VIII od dnia 26 października 2020r.

            Zasady pracy zdalnej zostały opisane w regulaminie pracy zdalnej  szkoły  (stanowiącym załącznik do Zarządzenia nr 4 Dyrektora ZPO w Kopance), który jest dostępny na stronie internetowej szkoły w zakładce dokumenty szkolne. Wszystkich proszę o zapoznanie się z zapisami, co pozwoli na współpracę i właściwą komunikację w relacjach uczeń, nauczyciel, rodzic.

            Lekcje prowadzone będą wg obecnie  obowiązującego tygodniowego rozkładu zajęć. 

            Zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I-III odbywać się będą nadal w trybie stacjonarnym.

             

            Wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom życzę zdrowia, sił, wytrwałości i optymizmu.

             

            Jolanta Kozłowska

            Dyrektor ZPO im. J.Korczaka w Kopance

             

            Kopanka, 23 października 2020 r.

        • "Dzień pieczonego ziemniaka” - 9 października 2020r.
          • "Dzień pieczonego ziemniaka” - 9 października 2020r.

          •               Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji został zorganizowany ,,Dzień pieczonego ziemniaka”. Przedszkolaki zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku'', z której dowiedziały się, skąd on pochodzi. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka: jego różne nazwy, oraz potrawy jakie można z niego przygotować.

            Gdy ziemniaki piekły się w piekarniku, dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych,  których głównym bohaterem był ziemniak. Przedszkolaki poszukiwały ziemniaków ukrytych w piaskownicy, rzucały ziemniakiem do celu, zorganizowały slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce, sadziły i zbierały ziemniaki. Były też zabawy ze śpiewem i zabawy integracyjne. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków, przygotowana przez nasze miłe panie kucharki.

             

            Ten jesienny, słoneczny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

             

                                              Jolanta Pieniążek 

                                             Jolanta Chojnacka

                                              Anna Janik

                                           Katarzyna Littner- Gucia

          • URODZINY W PRZEDSZKOLU- ODDZIAŁ 5,6 LATKÓW

          • Urodziny w przedszkolu zapamięta każdy Przedszkolak!

             

                          Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się, w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność. Dzień ten stanowi symbol jego narodzin i przyjścia na świat.

                      Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności Jubilata. To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Dlatego w naszym przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka.

                                                                                                                                                         Jolanta Pieniążek

  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej