• Wieczornica patriotyczna

          • Wieczornica patriotyczna…

             

                      10 listopada 2021 r. uczestniczyliśmy w niezwykłym i uroczystym, a jednocześnie radosnym wydarzeniu… w  wieczornicy patriotycznej. Pragnąc zatrzymać się i pochylić nad dziejową doniosłością tych wydarzeń, które zmieniły bieg  historii naszego narodu  i uczcić godnie pamięć tych wszystkich, którzy na ołtarzu Ojczyzny złożyli najwyższą ofiarę – własne życie, jak również tych, których całe życie było -  bez względu na okoliczności i konsekwencje -  żywym świadectwem patriotyzmu, zgromadziliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, by wspólnie uczcić to piękne święto.

             

            Póki pamięć o nich trwa – oni żyją”…

            Wydarzenie to pozwala zachować pamięć o tym, jak trudną i bolesną drogę musieli pokonać Polacy , byśmy dzisiaj mogli cieszyć się wolnością. Nasi przodkowie dali nam najpiękniejszą lekcję polskości, patriotyzmu, męstwa, odwagi, zdumiewającej siły  i wytrwałości. Nie zapominajmy o poświęceniu, trudzie i często najwyższej ofierze tych, którzy z ufnością i drżeniem serca pozostawili nam w spadku ojczyznę wolną i niepodległą, gdyż, jak powiedział Józef Piłsudski „Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

                       Piękny wystrój oraz blask świec potęgował podniosły nastrój tego wydarzenia. Program poetycko-muzyczny w wykonaniu uczniów wzbogacony prezentacją multimedialną dostarczył uczestnikom wydarzenia wspaniałych, wzruszających i pięknych wrażeń i emocji.  

            Na zakończenie pani Dyrektor podziękowała wszystkim, którzy  mocno zaangażowali się w przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia. Bukiet podziękowań powędrował więc do: pani Ewy Wrzoszczyk, pana Marcina Szczypczyka, pani Olgi Wielgus-Wosatko, pani Anny Janik, pani Magdaleny Raputy. Podziękowania skierowane przez panią Dyrektor do uczniów kl. 8a,7a, 7b,5a zawierały radość, wzruszenie i dumę z młodych artystów.

            Wydarzenie to poruszyło  w nasze serca i pozostawiło  piękne wspomnienia.

            J.K.

          • Gminny Konkurs "Życie i działalność Józefa Hallera"

          • GMINNY KONKURS

            „ ŻYCIE I DZIAŁALNOŚĆ GENERŁA JÓZEFA HALLERA”

             

            Dnia 13 października uczestniczyłam w pierwszym etapie konkursu „Generał Józef Haller oraz Błękitna Armia” w Jurczycach. Naszą szkołę reprezentował także Julian Stępski z kl. 7a. Zadanie konkursowe, które wykonywałam samodzielnie,  polegało na namalowaniu dworu rodziny Hallerów. Podczas, gdy ja pracowałam nad powierzonym zadaniem, Julian uczestniczył w zajęciach w Izbie Pamięci Hallerów. Narysowałam obraz stylem architektonicznym. Rysunek był wykonany  ołówkiem.

            Drugi etap konkursu odbył się 10 listopada i wówczas pracowaliśmy wspólnie. Pierwsze zadanie polegało na przyporządkowaniu drzewa genealogicznego rodzinny Hallerów oraz podaniu ważnych wydarzeń  dotyczących poszczególnych członków rodu Hallerów. Za wykonanie tego zadania otrzymaliśmy 15 punktów. Następne polecenie dotyczyło wiedzy z kalendarium: musieliśmy ułożyć chronologicznie podane wydarzenia  określając datę każdego z nich. To zadanie  również wykonaliśmy dobrze
            i  otrzymaliśmy 14 punktów. Kolejnym ćwiczeniem sprawdzającym wiedzę,  było zorganizowanie wycieczki tematycznej, związanej z postacią Józefa Hallera. Celem tego zadania było wskazanie miejsc związanych z bohaterem. Każda drużyna miała podane miejscowości, które należało uzupełnić ciekawym komentarzem powiązanym z postacią Hallera. My zdobyliśmy 6 punktów. Na kolejnej karcie były pytania wraz z odpowiedziami do wyboru. Julian i ja wskazaliśmy 6 poprawne odpowiedzi. Piątym i ostatnim poleceniem była interpretacja herbu Hallerów. W tej konkurencji zdobyliśmy 4 punkty.  Poradziliśmy sobie świetnie z zadaniami konkursowymi zdobywając w ostatecznej punktacji 45 punktów, zajmując 
            III miejsce na 9 szkół. To niewątpliwy sukces!

            Do konkursu przygotowywaliśmy się pod kierunkiem  pana Marcina Szczypczyka. Natomiast opieka i wsparcie ze strony pani Elżbiety Słomiany i pani Moniki Lempart także pomogły nam w osiągnięciu tego sukcesu.

            Wiktoria Kochana 7a

          • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI PATRIOTYCZNEJ

          • W dniu 09 listopada 2021 r. uczniowie klas młodszych naszej szkoły, trwając w podniosłym, a zarazem radosnym świętowaniu kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej. Młodzi  artyści, którzy zaprezentowali swój talent, wyrazili całym swoim sercem miłość do Ojczyzny i uczcili w ten sposób dzień, w którym po 123 latach niewoli znów stała się wolna.

            Dziękujemy i gratulujemy wszystkim wykonawcom, którzy podjęli trud doboru repertuaru, opanowania wybranego utworu oraz wreszcie występu przed komisją konkursową.  Recytacje zachwyciły jury i uczestników konkursu. Podziwiano technikę wygłaszania utworu poetyckiego, warsztat aktorski i umiejętność interpretacji. Z wielkim zaangażowaniem i wzruszeniem wysłuchaliśmy repertuaru zaprezentowanego przez młodych recytatorów. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się tego zadania. Słuchając Was czuliśmy, że pamięć o Polsce, o naszych bohaterach będzie zawsze żywa.

             

            Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu jury przyznało następujące miejsca:

            I miejsce -   Natalia Tyrka, Alicja Gworek

            II miejsce -  Jan Kolstrung, Jeremi Orzeł

            III  miejsce – Amelia Pyzik

            Wyróżnienie- Adrian Trojan

             

            Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na słowa podziwu i uznania. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

            Bernadetta Mazur

            Magdalena Raputa

          • Wyniki Konkursu Matematycznego

          • SUKCES KRZYSZTOFA :-)

             

            Dnia 5 listopada 2021 r. odbyło się uroczyste podsumowanie XV edycji Konkursu Matematycznego „Krakowska Matematyka” za rok szkolny 2020/2021. Uroczystości odbywały się w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi w Krakowie. Tematem przewodnim konkursu były „Setne urodziny Stanisława Lema i inne krakowskie rocznice”.

            Wśród nagrodzonych był nasz uczeń Krzysztof Balon, z klasy VIa,  który zdobył II miejsce i tytuł laureata. Warto zauważyć, że w konkursie brały udział 272 szkoły z województwa małopolskiego,
            a w etapie szkolnym aż 2438 uczniów.

            Gratulujemy Krzysztofowi wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

            Krzysztof pracuje pod opieką dydaktyczną Pani Agaty Wiśniowskiej-Jędrusiak, do której również kierujemy słowa uznania i gratulacji!

          • Wyniki konkursu "Jesienny cudaczek"- Przedszkole

          • Wyniku konkursu „ Jesienny cudaczek”

            W konkursie wzięło udział 22 dzieci wraz z rodzicami. Rodzice i dzieci wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością. Wszystkie prace były bardzo piękne i ciekawe. Autorzy prac zostali nagrodzeni upominkiem i dyplomem.

            Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:


            Kategoria 3-4 latki:

             

            I miejsce – Zuzanna Nędza

            II miejsce- Lena Gucia

            III miejsce- Lilianna Meres

            III miejsce- Wiktroria Zabielska

             

            Kategoria 5-6 latki:

             

            I miejsce- Wiktor Szafrański

            II miejsce- Krystian Sermet

            III miejsce- Marlena Dunaj

             

            Katarzyna Littner- Gucia

            Jolanta Pieniążek

            Natalia Światłoń

            Anna Janik

          • Dzień Dyni- Przedszkole, grupa Motylki

          • 28 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Dyni. Królowa DYNIA towarzyszyła nam przez cały dzień. Dzieci poznały wartości odżywcze tego warzywa, dowiedziały się, jakie potrawy można przyrządzić z dyni i poznały jej budowę.

            Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru
            i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń, odczytywania dyniowych sylab i wiele innych.  Wśród zabaw ruchowych były skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

            Katarzyna Littner- Gucia

            Natalia Światłoń

             

          • Wycieczka do Krakowa na musical "Mały Książe"

          • W dniu 27 października uczniowie kl. 4-8 obejrzeli musical pt. „Mały Książę” w Nowohuckim Centrum Kultury.

            Mnie osobiście spektakl się podobał.

            Scenografię w skali  1 - 10 oceniłbym na „8”. Ogromne wrażenie zrobił na mnie wulkan, za którym aktorzy chowali rekwizyty potrzebne na scenie oraz ekran, na którym za pomocą projektora wyświetlały się tła. Odjąłem punkty, bo rekwizytów było za mało.

            Grę aktorów oceniłbym na „9”. Aktorzy dobrze zabawiali publiczność. Z kolei aktorom akrobatom świetnie wychodziły sztuczki, chociaż czasami przy żonglowaniu piłeczka spadła na podłogę, a przy jeździe na monocyklu akrobata za bardzo się przechylił w prawo lub w lewo i nie przybił „piątki” koledze.

            Natomiast oświetlenie było doskonałe. Postaci albo były bardzo dobrze widoczne, albo była całkowita ciemność. Tak powinno być.

            Muzykę oceniłbym na „7”, ponieważ była za głośna i za często były śpiewane piosenki.

            Cały musical był dobry, ale mogło być „delikatnie” lepiej.

             

             

                                                                                                                                       Krzysztof Balon, kl.6a

             

          • APILANDIA - klasy 2a, 3a

          •                W dniu 03.11. 2021r. uczniowie klas 2a i 3a odwiedzili niezwykłe miejsce - Apilandię - Interaktywne Centrum Pszczelarstwa w Kleczy Dolnej.

            Apilandia to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie w bardzo profesjonalny i ciekawy sposób promowane jest życie pszczół i jego tajniki. Ekspozycja prezentowana jest za pomocą różnorodnych technologii multimedialnych, interaktywnych instalacji oraz animacji poglądowych.

                            Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w podziemiach Centrum, gdzie przewodnik opowiadał nam o znaczeniu i roli pszczół nie tylko w życiu człowieka, ale również dla funkcjonowania roślin i zwierząt.  Mieliśmy także okazję zobaczyć film opowiadający o tych owadach oraz zgłębić tajniki pracy pszczelarza. Ukazane zostały także możliwości działań, jakie może podjąć każdy z nas, aby pomóc pszczołom.

                            Po tej wizycie spotkała nas kolejna atrakcja. Podczas warsztatów pszczelarskich pod okiem przewodnika uczniowie wraz z opiekunami z przejęciem wykonywali 2 rodzaje świec. Do pierwszych potrzebne były: płynny wosk, forma silikonowa, knot bawełniany i gumki. W drugiej części zajęć dzieci zwijały arkusze węzy, wokół bawełnianych knotów, tworząc własne świece.  Uczniowie mieli także możliwość skosztowania pysznego miodu.  Ależ nam było słodko.

            Zapraszamy do galerii.

            Bernadetta Mazur

            Magdalena Raputa

          • Warsztaty „Listopadowa tradycja” z klasą 4a

          • W dniu 2 listopada 2021 r klasa 4a  pojechała do Wadowic do Muzeum Miejskiego na warsztaty: „Listopadowa tradycja”, które trwały około godziny. Składały się one z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uczniowie dowiedzieli się o ważnych dla naszego kraju symbolach narodowych: fladze, hymnie i godle Polski. W części praktycznej każdy z uczestników warsztatów zrobił samodzielnie kotylion. W zgodnej opinii uczniów warsztaty były udane.

            Ireneusz Borowiński

             

          • Życzenia- Przedszkole

          • Dzień Edukacji Narodowej

            Dzień Nauczyciela to szczególny dzień dla wszystkich pracowników naszego przedszkola, którzy w swojej codziennej pracy dbają, by dzieci czuły się w przedszkolu dobrze, a także by miło i bezpiecznie spędzały tu czas…
            NAUCZYCIELE I PRACOWNICY PRZEDSZKOLA SKŁADAJĄ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM DZIECIOM I RODZICOM ZA ŻYCZENIA, PAMIĘĆ ORAZ MIŁE SŁOWA.

             

            Katarzyna Littner- Gucia

            Natalia Światłoń

          • TYDZIEŃ KORCZAKA

          • TYDZIEŃ KORCZAKOWSKI W NASZEJ SZKOLE!

             

            29 października 2021 r. – w ramach Tygodnia Korczakowskiego – Samorząd Uczniowski pod opieką pani Natalii Tyran  zorganizował  ESCAPE ROOM o patronie naszej szkoły. Uczniowie klas IV-VIII uczestniczący w tym wyjątkowym quizie wzbogacili swoją wiedzę o Januszu Korczaku, poznali wiele ciekawostek z jego życia i twórczości,  a zarazem doskonalili umiejętność  współpracy i współdziałania w zespole. Te ciekawe zajęcia odbywały się w specjalnie przygotowanej i udekorowanej sali.  Przed rozpoczęciem zajęć każda klasa musiała wytypować swojego lidera. W czasie  20 minut uczniowie musieli znaleźć 15 pytań (każda klasa otrzymywała inny zestaw) oraz skrzętnie ukrytych odpowiedzi, rozwiązać rebusy lub krzyżówki prowadzące do finału.  Istniała także możliwość skorzystania z  3 dostępnych dla jednej klasy podpowiedzi. Wszystkie klasy spisały się na medal, aczkolwiek szczególne uznanie należy się klasie 6a, która wykazała się bardzo dobrą współpracą, a także miała najwięcej zaliczonych  poprawnych odpowiedzi. Równie dobrze spisała się klasa 4a, która mimo nie najlepszego czasu, była drugą w kolejności klasą z największą liczbą znalezionych odpowiedzi. Mimo tego, że byli najmłodszą grupą biorącą udział w tym konkursie, również bardzo dobrze i spójnie ze sobą współpracowali.  Wyróżnić należy także klasy 7a i  8a, które skorzystały z małej ilości podpowiedzi. Warto podkreślić, że w tych grupach wyraźnie widoczna była rola i praca  lidera grupy (zgodnie z zasadami zawartymi w regulaminie). Kolejną klasą zasługującą na uwagę, była klasa 7b, której nie poszło najgorzej, bo byli drugą najlepszą klasą pod względem czasu, ale skorzystali z wielu podpowiedzi. Klasa 5a, mimo najlepszego czasu, wykorzystała najwięcej podpowiedzi. Pojawiały się też błędne odpowiedzi, ale docenić należy starania uczniów klasy 5a.

            Wszystkim  dziękujemy za wzięcie udziału w escape room’ie, a klasy z najlepszymi wynikami (6a i 4a) zostaną nagrodzone (nagrodą za najlepsze wyniki w tym „Korczakowskim” konkursie są przyznane dni, wybrane przez te klasy w pierwszym półroczu, bez kartkówek, sprawdzianów i odpowiedzi ustnych).  

            Julia Steczko, kl.8a

            Przewodnicząca SU

          • DZIEŃ JANUSZA KORCZAKA

          • „Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy.”

            Janusz Korczak

            26 października 2021 r. w ramach działań Tygodnia Korczakowskiego odbyło się uroczyste spotkanie, którego uczestnikami byli wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy ZPO w Kopance. Przedstawienie z okazji święta Patrona Szkoły - Janusza Korczaka - przygotowali uczniowie klasy 5a i 7b pod opieką p. Elżbiety Słomiany i p. Kamilli Jaśnikowskiej-Toboły. Przypomniano biografię Janusza Korczak, tytuły jego dzieł i postawę - nauczyciela całkowicie oddanego dzieciom, który pozostał ze swoimi podopiecznymi do samego końca. Zaprezentowano także Apel Twojego Dziecka wg Janusza Korczaka ku przemyśleniu dla wszystkich dorosłych... Każdy uczestnik spotkania otrzymał na pamiątkę  cytat z dzieła Patrona.

            Gratulacje dla Wszystkich Uczniów z klasy 5a i 7b, a wyrazy szczególnego uznania dla konferansjerów (Patrycji Zajdy i Jakuba Kaźmierczaka) oraz aktorów (Mai Mosór, Martyny Szczerbak, Jana Fabiana z 5a oraz Wiktorii Fudalej, Nikoli Kawaler, Pauliny Knapik i Piotra Kolstrunga z klasy 7b).

            K. Jaśnikowska-Toboła 

          • „Nic wielkiego na świecie nie zostało osiągnięte bez pasji”

          • Pasja dodaje skrzydeł – wiadomo to nie od dziś. Jeżeli mamy pasję, nasze życie staje się jeszcze barwniejsze. Kiedy dzielimy się nią z innymi możemy latać jeszcze wyżej – nie tylko rozwijamy umiejętność prezentacji swojej pracy, ale także uczymy się, w jaki sposób uczyć innych, jak przekazywać zdobytą wiedzę.

            Dnia 26 października – w ramach obchodów „Tygodnia Korczakowskiego” –  odbyła się niezwykle interesująca prezentacja pasji i zainteresowań uczniów klasy VIIb – Szymona
            i Nikoli Kawaler. Prezentacja dotyczyła roślin mięsożernych, które uczniowie hodują już od kilku lat. Prelegenci przynieśli do szkoły rośliny z własnej hodowli, przygotowali prezentację bogatą w wartościowe informacje, autorskie zdjęcia oraz liczne ciekawostki. Uczniowie
            z zapartym tchem słuchali prelegentów, a po przeprowadzonej lekcji zadawali prowadzącym mnóstwo pytań. Kilkoro słuchaczy już zaplanowało założenie własnej hodowli. Na koniec prezentacji uczniowie rozwiązywali krzyżówki oraz rebusy przygotowane przez prowadzących, a  związane z tematyką prezentacji.

            Dzielmy się tym, co mamy cennego z innymi – rozwijamy wtedy nie tylko innych, ale także samych siebie.  

          • „Środowisko ponad wszystko!”

          • Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważna jest troska o środowisko naturalne i czyste powietrze. Ekodoradcy na terenie naszej gminy już od kilku lat prowadzą projekt ekologiczny „LIFE” dotyczący ekologii i ochrony środowiska. Projekt ten skierowany przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców. Dnia 20 października odbył się w naszej szkole konkurs ekologiczny, którego przewodnim hasłem było „Środowisko – ponad wszystko”. Uczniowie klas 1-3 mogli wybrać jedną spośród trzech propozycji i wykonać: plakat ekologiczny  pt. “Środowisko ponad wszystko”,  eko-ludzika lub strój ekologiczny. Z kolei  uczniowie klas 4-6 przygotowywali projekt koszulki ekologicznej. Poza samym wykonaniem pracy niezwykle istotne było także zaprezentowanie jej efektów przed jury, co był nie lada wyzwaniem, jednak nasi uczniowie dali sobie świetnie radę. Starsze klasy (7-8) mierzyły się z testem wiedzy o tematyce ekologicznej.

            Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy przygotowali piękne prace wraz z ciekawą ich prezentacją. Jury miało nie lada wyzwanie podejmując decyzje rozstrzygające wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych.

             

            Laureatami konkursu ekologicznego zostali:

             

            Kategoria klas 1-3

            Jan Kolstrung – kl. 2a – I miejsce

            Zofia Baran – kl. 1a – II miejsce

            Dominik Badura – kl. 1a – III miejsce

             

            Wyróżnienia otrzymali:

            Patrycja Wyrwa – kl. 1a

            Kacper Stopa – kl. 2a

            Yuliia Vovchuk – kl. 2a

            Jeremi Orzeł – kl.3a

            Alicja Gworek – kl. 2a

            Antonina Kruk – kl. 3a

             

            Kategoria klas 4-6

            Daria Adamus – kl. 4a – I miejsce

            Lena Kot – kl. 4a – II miejsce

            Joanna Kochana – kl. 5a – III miejsce

            Wyróżnienia otrzymały:

            Maja Mosór – kl. 5a i Patrycja Zajda – kl. 5a

             

            Kategoria  klas 7-8

            Wiktor Wątroba – kl. 8a – I miejsce

            Jakub Majcherek – kl. 7a – II miejsce

            Daniel Wątroba – kl. 8a – III miejsce

             

            Wszystkim laureatom oraz uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

            Konkurs został zorganizowany i przeprowadzony dzięki zaangażowaniu koordynatorów szkolnych, którymi były pani Wioletta Wełna i pani Klaudia Kopacz.

            Projekt zintegrowany LIFE w zakresie wdrażania Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze – LIFE IPE PL  /LIFE IP MAŁOPOLSKA”

          • Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej klasy 1-3

          • REGULAMIN

            SZKOLNEGO KONKURSU POEZJI PATRIOTYCZNEJ

            „POLSKA – MOJA OJCZYZNA”

             

             Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III. Konkurs odbędzie się 08 listopada 2021r.  Zgłoszenia do konkursu proszę kierować do wychowawców do dnia 03 listopada.

             

            I. CELE KONKURSU:

            • rozwijanie zainteresowań literackich;
            • zachęcanie do kształtowania poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami.
            • kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich;
            • zainteresowanie uczniów poezją;
            • promowanie młodych talentów.

             

            II. WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:

            • każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest do prezentacji jednego  z wybranych wierszy o tematyce patriotycznej dostosowanej do możliwości odtwórczych wykonawcy,

             

            III. KRYTERIA OCENY:

            • opanowanie tekstu,
            • dobór i rozumienie tekstu,
            •  kultura słowa ( dykcja, interpunkcja, intonacja, tempo recytacji, emisja głosu)
            • ekspresja wypowiedzi (zaangażowanie emocjonalne i pomysłowość interpretacji).
            •  

            VIII. NAGRODY:

            Laureaci otrzymają nagrody i dyplomy zaś pozostali uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy potwierdzające ich udział w konkursie.

             

            VIII. INFORMACJE DODATKOWE:

            • uczestników obowiązuje szkolny strój galowy

             

            SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

            Organizatorzy

            Bernadetta Mazur

            Magdalena Raputa

             

            Załącznik

             

             

            KARTA ZGŁOSZENIA

            DO SZKOLNEGO KONKURSU POEZJI PATRIOTYCZNEJ „MOJA OJCZYZNA”

             

            Imię i nazwisko ucznia:... .....................................................................................................

            Klasa:  ...................................................................................................................................

            Tytuł utworu:  .......................................................................................................................

            Autor utworu:  ......................................................................................................................

             

             

             

             

             

             

             

          • Przedszkole - Wycieczka

          • Wycieczka Przedszkolaków

             

            18 października 2021 r. przedszkolaki gr.II odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie. Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejścia między regałami w wypożyczalni i zapoznania się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, oglądały salę komputerową, a także specjalną salę dla najmłodszych, gdzie odgadywały zagadki związane z postaciami z bajek. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze.
            Po zwiedzeniu biblioteki dzieci przeszły na zajęcia do Muzeum Regionalnego w Skawinie. Tam spotkały się z królem Kazimierzem Wielkim, który opowiadał dzieciom jak powstała Skawina, skąd się wzięła nazwa miasta. Lekcja historii była bardzo ciekawa. Następnie dzieci układały puzzle związane z królem Kazimierzem, a także kolorowały rysunk,i z których później zrobiona była wystawka. Na koniec każde dziecko dostało książeczkę z różnymi legendami związanymi ze Skawiną.

             

                                                                                                      Jolanta Pieniążek

                                                                                                      Anna Janik

          • 14 PAŹDZIERNIKA 2021

          • 14  października 2021 r.

               14 października 2021 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość przebiegała w radosnej, ale jednocześnie podniosłej atmosferze. Pierwszoklasiści – pod kierunkiem p. Wioletty Wełny -  pięknie i godnie zaprezentowali swe umiejętności. Najważniejszym punktem było uroczyste ślubowanie.
            W obecności Pani Dyrektor, Nauczycieli, Uczniów oraz wzruszonych Rodziców  pierwszoklasiści przyrzekali systematycznie uczyć się, wzorowo zachowywać, być dobrym, uczciwym i koleżeńskim, pomagać innym
            w potrzebie, okazywać szacunek starszym, dbać o dobre imię szkoły. Następnie Pani Dyrektor dokonała pasowania pierwszaków na Uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kopance i złożyła uczniom gratulacje oraz życzenia, by zdobywanie nowej wiedzy i kolejnych umiejętności niosło ze sobą radość i zadowolenie.  

                 Spotkanie całej społeczności szkolnej wzbogacone zostało zabawnym i ciekawym programem artystycznym przygotowanym prze uczniów klasy 2a i 3a, skierowanym do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

               Te wyjątkowe i piękne chwile wpisały się w kronikę ważnych wydarzeń z życia szkoły. Wszyscy mogliśmy , po wielu miesiącach ograniczeń, spotkać się na tak doniosłej uroczystości, której towarzyszył pełny szkolny ceremoniał, dźwięki werbli i nasz sztandar dostojnie i godnie wprowadzany  przez poczet sztandarowy (w składzie: Małgorzata Zaremba-Śmietańska, Kamila Płonka i Radosław Przebinda).

            Uroczystość została przygotowana przez p. Wiolettę Wełnę, p. Bernadettę Mazur, p. Magdalenę Raputę, p. Olgę Wielgus-Wosatko, p. Annę Janik i p. Jolantę Pieniążek, p. Natalię Tyran.

          • Dzień drzewa - klasa 3a

          • „Dzień Drzewa”

            „ Wtuliłem się w chropawy pień,

            A dąb wciąż snuł opowieść swą.

            Czemu tak cenne drzewa są?

            Mógłbym wyliczać cały dzień!

            Dają nam opał w zimne wieczory.

            Papier i deski. Łódeczki z kory…

            Drewniane meble, pachnące lasem-

            Niektóre mogą przetrwać lat trzysta!

            Starą kapliczkę na skraju drogi,

            Którą wyrzeźbił z drewna artysta…”

             

            Dnia 11 października uczniowie klasy 3a obchodzili „Dzień Drzewa”.

            Po raz pierwszy dzień ten obchodzony był w roku 1872 w Ameryce, kiedy to ówczesny sekretarz rolnictwa i wielki miłośnik przyrody J. S. Morton kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”, zwrócił się z apelem do swoich rodaków, aby 10 kwietnia kto tylko może posadził drzewo. Jego pomysł spodobał się Amerykanom i tego właśnie dnia w USA zasadzono ponad milion drzew. Wkrótce idea ta rozeszła się po całym świecie.

            W Polsce „Dzień Drzewa” obchodzony jest od roku 2002 w dniu 10 października.

             Również w naszej szkole trzecioklasiści świętowali i zadbali o to,  by powiększyła się liczba drzew w ogrodzie.

            Klasa 3a w tym dniu uczestniczyła w zajęciach, których motywem przewodnim było drzewo. Zajęcia zaczęły się prezentacją pt. „ Co nam dają drzewa?”. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody.  Następnie  uczniowie posadzili drzewo
            w szkolnym ogrodzie oraz wykonali plakaty pt. „Co drzewa dają ludziom?”,  „Co drzewa dają  przyrodzie?”.

            A co dają?

            Podziwiamy je za piękno, za długowieczność, za smakowite owoce. Są naszymi najwierniejszymi towarzyszami w codziennym życiu i mają w ogóle ogromny wpływ na nasze samopoczucie, nastrój, zdrowie. Bez nich niemożliwe byłoby życie! Bez nich nie można sobie wyobrazić żadnego krajobrazu, bez nich nie istniałoby jedno z najpiękniejszych   marzeń, marzenie o domku na drzewie J

             

            B. Mazur

          • ŻYCZENIA

          • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance składam najpiękniejsze życzenia wszelkiej pomyślności.

            Nauczycielom  i Wychowawcom życzę, aby Państwa oddanie, pasja, profesjonalizm w nauczaniu i wychowaniu dzieci i młodzieży stały się źródłem satysfakcji, by zawsze niosły ze sobą poczucie spełnienia. Życzę Państwu wielu osiągnięć w pracy zawodowej, uznania i poczucia dumy z własnego udziału w kształtowaniu młodych ludzi.

            Jednocześnie pragnę złożyć wszystkim serdeczne podziękowania za sumienną
            i odpowiedzialną pracę, za pokonywanie wielu barier
            i podejmowanie nowych wyzwań. Za rzetelność, zaangażowanie, godne realizowanie zadań edukacyjnych i wychowawczych. Za wytrwałość, konsekwencję i cierpliwość.

             

            Jolanta Kozłowska

             

            14 października 2021

          • Dzień Chłopaka- klasa 5a

          • 6 października klasa 5a obchodziła Dzień Chłopaka. Gospodarzami w tym dniu były dziewczynki, które przygotowały dla chłopców kilka atrakcji.

            Najpierw był konkurs dla chłopców z pytaniami z różnych dziedzin (Zrób 5 przysiadów, Podaj imiona wszystkich dziewczyn w klasie, Dodaj 2 do 2 itp.). Chłopcy poradzili sobie z nimi doskonale. Potem były dyplomy i imienna czekolada dla każdego chłopca oraz pyszny poczęstunek (babeczki upieczone przez Maję oraz napoje). Na zakończenie wspólne zdjęcie klasowe!

            To były miłe chwile! Dziękuję wszystkim dziewczynkom za zaangażowanie.

            K. Jaśnikowska-Toboła

  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej