• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • Zasługują na pamięć - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      1 marca 2021 r

      Koniec II wojny światowej nie oznaczał dla Polski niepodległości. Zmienili się jedynie okupanci – zamiast niemieckiego – sowiecki. Rządy
      w  kraju przejęli komuniści. Polscy patrioci byli wtrącani do więzień, torturowani i jakże często mordowani za to, że pozostali wierni wolnej Polsce. Dla wielu Polaków jedynym wyjściem z zaistniałej sytuacji była ucieczka do lasu i podjęcie na nowo walki partyzanckiej. Nazywamy ich Żołnierzami Wyklętymi, ponieważ komuniści skazali ich na zapomnienie. Używamy też określenia Żołnierze Niezłomni, bo wytrwale walczyli i mimo znikomej szansy na zwycięstwo pozostali wierni swoim przekonaniom do końca.

      Pamięć Żołnierzy Niezłomnych oficjalnie świętujemy dopiero od dziesięciu lat. Bowiem dopiero 3 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę
      o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Dlaczego 1 marca? Otóż, w tym właśnie dniu w 1951 roku został zamordowany w komunistycznym więzieniu pułkownik Łukasz Ciepliński. Wraz ze swoimi współpracownikami Ciepliński kierował antykomunistyczną podziemną organizacją – Zrzeszeniem „Wolność i Niezawisłość”. Tuż przed śmiercią w liście do żony pisał:

      „Odbiorą mi tylko życie. A to nie najważniejsze. Cieszę się, że będę zamordowany jako katolik za wiarę świętą, jako Polak za Polskę niepodległą
       i szczęśliwą, jako człowiek za prawdę i sprawiedliwość. Wierzę dziś bardziej niż kiedykolwiek, że idea Chrystusowa zwycięży i Polska niepodległość odzyska,
      a pohańbiona godność ludzka zostanie przywrócona”
      .

       Pośród tysięcy Polaków, którzy przeciwstawili się komunistycznemu zniewoleniu można jeszcze wymienić rotmistrza Witolda Pileckiego – jednego
      z największych bohaterów II wojny światowej oraz Danutę Siedzikównę „Inkę” - sanitariuszkę w oddziale majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. Dopiero po upadku komunizmu zaczęto przywracać pamięć
      o żołnierzach powojennego podziemia niepodległościowego. Do dzisiaj jednak często nie znamy miejsc, gdzie ci żołnierze zostali pochowani.

      Dlaczego powinniśmy pamiętać o Niezłomnych? Najlepszą odpowiedzią są słowa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego: „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny”.

       

      Cześć i chwała Bohaterom!                                

                                                                            Kamilla Jaśnikowska-Toboła, Marcin Szczypczyk

       

     • Wycieczka w czasie pandemii

     • Dnia 23.02.2021r. uczniowie klas: IVa, Va, VIa oraz VIb odbyli wirtualną wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję wejść w zakamarki poznańskiego ZOO oraz dowiedzieć się jak zwierzęta przystosowały się do życia w różnych warunkach środowiska. Młodzi podróżnicy mieli okazję poznać odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania, na które mogli oczekiwać ze strony prowadzących szybkiej odpowiedzi. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi mogliśmy z bliska „przywitać się” z foką Wiki, leniwcem Michałem, strusiem, nietoperzem wampirem oraz cudowną rodziną żyraf: Leto, Wilmą, Soroti oraz Elsi, a przy tym dowiedzieć się sporo wartościowych informacji na ich temat. Elsi była tak zainteresowana zaistniałą sytuacją, że ani śniło jej się schodzić z kadru kamery naszego przewodnika, ale dzięki temu, że zaprezentowała nam się w całej okazałości prowadzący spotkanie wyjaśnili nam m.in. dlaczego żyrafy mają cętki na ciele, po co im są długie szyje i czy mogą płakać. Ponadto prowadzący uświadomili nam, że wiele zasłyszanych teorii jest dalekie od prawdziwych faktów biologicznych. Dzięki tej lekcji, każdy uczestnik już wie, że nietoperze wkręcają się we włosy tylko czarownicom i krasnoludkom, a strusie nie chowają głowy w piasek, gdy się boją a jedynie kładą ją na ziemi, aby schłodzić się w upalne dni.
      „Wycieczka” mimo iż w czasach pandemii dostarczyła nam niezapomnianych wspomnień i wiedzy, które bez wątpienia dzięki dozie poczucia humoru prowadzących zostaną z nami na bardzo długi czas.

                                                                                                                                           Kaludia Kopacz

       

     • Zarządzenie Dyrektora

     • Zarządzenie Nr 15/2020/2021

      Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka

      z  dnia 24 lutego 2021r.

      w sprawie: Regulaminu Rekrutacji do Przedszkola Samorządowego w Kopance

      oraz powołania Komisji Rekrutacyjnej.

       

      Działając na podstawie art. 154 i 158 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe  (Dz. U. z 2020 r. poz. 910 i 1378 oraz z 2021 r. poz. 4),  §  9  Rozporządzenia MEN z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów oraz Statutu Przedszkola Samorządowego w Kopance, zarządzam, co następuje:

       

      § 1

      Powołuję Komisję Rekrutacyjną w Przedszkolu Samorządowym w Kopance w składzie:

      mgr Jolanta Pieniążek – przewodnicząca

      mgr  Anna Janik – członek

      mgr Katarzyna Littner-Gucia – członek.

      § 2

      Komisja Rekrutacyjna wykonywać będzie zadania zgodnie z Regulaminem Rekrutacji Dzieci do Przedszkoli Samorządowych na terenie Miasta i Gminy Skawina, harmonogramem rekrutacji ujętym w Zarządzeniu nr 43.2021 Burmistrza Miasta i Gminy Skawina z dnia 19 lutego 2021r. i Statutem Przedszkola Samorządowego w Kopance.

      § 3

      Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

                                                                                                                                                Dyrektor ZPO

      im. Janusza Korczaka w Kopance

                                                                                                                                 Jolanta Kozłowska

     • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA- KOMUNIKAT

     • SZANOWNI   PAŃSTWO!

       

      Informujemy, że od dnia 1 marca 2021 r. rozpoczyna się postępowanie rekrutacyjne do Przedszkola Samorządowego w Kopance.

      Wszystkie informacje na temat rekrutacji zamieszczone są w zakładce „Przedszkole” w podzakładce  „Rekrutacja”.

     • SUKCES WIKTORA Z KLASY 7a

     • WIKTOR WĄTROBA

      FINALISTĄ MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO!

      Z wielką radością i dumą informuję, że uczeń klasy VII a – Wiktor Wątrobazakwalifikował się do wojewódzkiego – finalnego -  etapu Małopolskiego Konkursu Biologicznego. To wielki sukces o dużej randze i  znaczeniu, który już dzisiaj otwiera przed naszym uczniem nowe perspektywy. Wiktor jest w grupie najlepszych biologów wśród uczniów szkół podstawowych w całej Małopolsce!

      Przekazuję piękne i serdeczne GRATULACJE dla Wiktora oraz dla jego Rodziców.

      Gratulacje i wyrazy uznania kieruję również do pani Klaudii Kopacz, która przygotowywała Wiktora do konkursu.

      BRAWO WIKTOR!

      Jolanta Kozłowska

     • KÓŁKO BIOLOGICZNE- cykl zajęć

     • Anatomia oczami uczniów klasy IV

      Zgłębiając tajniki anatomii człowieka uczniowie klasy IV wykonali modele układu pokarmowego. Zadanie nie należało do najprostszych, gdyż model należało wykonać z materiałów dostępnych w domu. I tutaj młodzi naukowcy się nie poddali i pokazali jak bardzo potrafią być kreatywni. Proszę tylko spojrzeć na zdjęcia modeli: od klocków lego, ekierki, sznurki aż po plastelinę!

      Domowe obserwacje

      Platon powiedział, że wiedza jest drugim słońcem dla ludzi. Jeżeli potrafimy obserwować otaczający nas świat i jeszcze do tego wykorzystywać zdobytą przez nas wiedzę można powiedzieć, że zdobywamy małą górę, natomiast najwyższe szyty zdobywamy dzieląc się tą wiedzą z innymi. Nawet w dobie pandemii uczniowie klasy VIb nie pozostają obojętni na naukę – chętnie obserwują, pytają i analizują otaczają ich przyrodę. Jakub Skrzypoń z klasy VIb zaobserwował tarło* brzanek sumatrzańskich - ryb akwariowych. Brawa za spostrzegawczość!

      *Tarło – okres rozmnażania u ryb. Nazwa pochodzi od specyficznego zachowania się ryb w tym okresie.

      Choroby krwi

      Krew jest jedyną tkanką płynną w naszym organizmie. Bez wątpienia – gdyby nie ONA nie bylibyśmy w stanie funkcjonować. Erytrocyty – transportują tlen, limfocyty – bronią nasz organizm przed patogenami, a trombocyty biorą udział w krzepnięciu krwi. Jakub Majcherek z klasy VIa przygotował prezentację na temat układu krwionośnego oraz o znaczeniu krwi przy wykonywaniu jej w trakcie przeszczepów, a Szymon Kawaler z klasy VIb wykonał prezentację o chorobach układu krwionośnego - białaczki i anemii.
       

      Zapraszam do obejrzenia prezentacji:

      Bialaczka_oraz_anemia_-_Szymon_Kawaler.pdf

      Uklad_krwionosny_-_Jakub_Majcherek.pdf

       

       

      Klaudia Kopacz

     • Pożegnanie karnawału- klasa 1a, 2a

     • POŻEGNANIE KARNAWAŁU

      Tłusty czwartek-  jak każe tradycja, każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszej szkole. Od samego rana roznosił się zapach smażonych pączków i faworków, które przygotowywali uczniowie klasy 1a i klasy 2a , oczywiście z zachowaniem zasad i procedur sanitarnych. Uczniowie zainspirowani wyczynami telewizyjnego show,  też chcieli poczuć dreszczyk emocji przy kulinarnych zmaganiach. Dlatego  w przeddzień tego wydarzenia dzieci losowały, jaką będą drużyną(„faworkową” czy „pączkową”). Klasa pierwsza została drużyną czerwonych, drużyną niebieskich została klasa druga. Nie da się opisać zaangażowania, jakie włożyła w wykonanie pączków czy chrustu każda z klas. Dzieci zadbały o każdy szczegół: począwszy od dekoracji czapek kucharskich, odmierzania potrzebnych składników, wyrób ciasta, kontroli czasu pieczenia i oczywiście nakrycia stołów.

      Po degustacji, wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że Masterchef junior nie musi być tylko jeden.:-)

      Zakończenie karnawału było więc nie tylko udane, ale też smaczne!

       

      M. Przeczek

      B. Mazur

     • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

     • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

       

      9 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Był to wyjątkowy dzień, który wpisał się znacząco w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. W dobie wszchobecnej cyfryzacji i nauki zdalnej, panoszącej się wirtualnej rzeczywistości, koniecznością staje się posiadanie nie tylko umiejętności posługiwania się technikami TIK, ale także umiejętnego i bezpiecznego poruszania się
      w przestrzeni cyfrowej.

      Tym nadrzędnym celom podporządkowane były zajęcia profilaktyczno-wychowawcze realizowane w tym dniu.

      Dziękuję i gratuluję pani mgr Elżbiecie Słomiany, która była organizatorem, koordynatorem i realizatorem tych działań.

      Jolanta Kozłowska

    • DBI 2021
     • DBI 2021

     •         Jak co roku, dnia 9 lutego odbyła się ogólnopolska akcja z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem!”. Organizatorem tego wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki. Partnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.

      Pomimo istniejącej sytuacji, nasza szkoła miała swój niebagatelny udział w tym wydarzeniu. Na ten dzień zaplanowano zajęcia profilaktyczne o tematyce bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Wychowawcy klas 1-7 prowadzili zajęcia – standardowo oraz zdalnie angażując uczniów do swobodnych wypowiedzi na temat zasad kulturalnego zachowania w sieci oraz unikania i odpowiedniego reagowania na potencjalne zagrożenia.

      Zanim rozpoczął się ten dzień, uczniowie klasy 4a przygotowali piękne plakaty informujące o tym wydarzeniu, pracując w grupach i kształtując kompetencje społeczne między sobą. Klasy starsze -w tym 6a oraz 6b opracowały w tym czasie zasady NETYKIETY oraz zagrożeń w necie posługując się poznanymi programami komputerowi.

      Oto sprawozdania z przebiegu tego wydarzenia z poszczególnych klas:

      W klasie I a zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne o właściwym korzystaniu z komputera i Internetu. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne na stronie www.sieciaki.pl oraz filmiki wprowadzające  i utrwalające zasady bezpieczeństwa „Owieczki w sieci''. Na zajęciach dzieci nauczyły się: żeby nie spędzać zbyt wiele czasu przed komputerem, nie udostępniać swoich danych osobowych nieznajomym, nie umawiać się z nieznajomymi oraz wchodzić tylko na strony odpowiednie dla swojego wieku. A najważniejsze - żeby gry komputerowe nie zastępowały zabaw w realnym świecie i na świeżym powietrzu!  Na podsumowanie zajęć dzieci wykonały plakat POZNAJ BEZPIECZNY INTERNET. Był to dla uczniów bardzo ciekawy i pouczający dzień!

      Klasa II a w tym roku podczas obchodów DBI  zwróciła szczególną  uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Uczniowie zostali uświadomieni, że tak naprawdę każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Na zajęciach omówiliśmy także potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Klasa II a, projektowała  plakaty i scenki komiksowe przypominające o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w sieci, o prawach i obowiązkach użytkowników Internetu.

      Klasy: IIIa, IVa oraz Va zrealizowały scenariusz z mini wykładem online pt. „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu”?

      Korzystając z Internetu możemy m.in. komunikować się z innymi użytkownikami oraz wymieniać informacjami. Na co jednak trzeba uważać, gdy publikujemy własne opinie lub swoje zdjęcia? Jakie są bezpieczne zasady umieszczania treści w internecie?

      Scenariusz przybliżył uczniom temat publikowania w sieci oraz zagrożenia z tym związane. Podczas lekcji uczniowie, na podstawie historii o Pocztówkowej Krainie, sprawdzili, jakie niebezpieczeństwo wiąże się z umieszczaniem w Internecie swoich zdjęć czy informacji o sobie i innych. Uczniowie ułożyli kodeks zasad bezpiecznego publikowania w sieci. Dowiedzieli się także, jak się zachować, kiedy niepożądany materiał mimo wszystko trafi do internetu.

      Klasy: VI a, VI b oraz VII a wraz z wychowawcami zrealizowały projekty: „Jak zadbać o swój wizerunek” i „Jak reagować na cyberprzemoc?”

      Cyberprzemoc to jedno z najczęściej dotykających młodzież zagrożeń cyfrowej ery. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się, czym różnią się przejawy tego zjawiska od innych niebezpieczeństw internetu. W małych grupach spróbowali też opracować działania, które powinny przedsięwziąć ofiary cyberbullyingu. Uczniowie mieli możliwość również debatować na temat najważniejszych sposobów i praktyk pozwalających na bezpieczne korzystanie z internetu.

      Oprócz zajęć z wychowawcami, każda klasa miała również spotkania z koordynatorem od spraw przebiegu DBI (E. Słomiany) w szkole, pogłębiając tematykę bezpiecznego komunikowania się w Internecie, odpowiedniego reagowania na grooming (uwodzenie w sieci), phishing (wyłudzanie danych osobowych, majątkowych) oraz prawdziwa „Lekcja bezpieczeństwa” skoncentrowana na zagadnieniach dotyczących prywatności online. Do starszych klas (5-8) „zawitał” (warsztaty online) do nas gość, ekspert w dziedzinie zagrożeń w cyberprzestrzeni - pedagog, psycholog, profilaktyk- pani Katarzyna Kudyba zwracając szczególną uwagę na rozważne korzystanie z popularnych portali społecznościowych.

      Chcemy przy tej okazji pochwalić uczniów za pełne zaangażowanie i współpracę oraz za pomysłowość i kreatywność podczas wykonywania różnych zadań.

      Plakaty - DBI 2021 – klasa 4a  Klasa_4a_plakaty_DBI_2020.docx

      Plakaty-NETYKIETA-ZAGROŻENIA–klasy6a, 6b PLAKATY_-_NETYKIETA__ZAGROZENIA__6A__6B.docx

      Animacje online klasy 5a: https://pl.padlet.com/agataj124/DBIKopanka

       

       

      Elżbieta Słomiany

     • KOMUNIKAT- TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO

     • TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO

      Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło  terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.

      Najważniejsze informacje:

      • Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r.,
       z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.
      • Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.
      • Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r.
      • Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.
      • W terminie od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.
       W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
      • W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 20 sierpnia 2021 r. do godz. 15.00. Należy wskazać wówczas przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września 2021 r.
      • Nieprzedłożenie do 24 września 2021 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
      • Ogłoszony harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające (o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe) oraz czynności przewidziane
       w postępowaniu odwoławczym (o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe).
      • W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 przeprowadza się postępowanie uzupełniające w terminach określonych w tabeli.
      • Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022, będą przyjmowani do tych szkół w trakcie roku szkolnego (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
      • Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).


      Terminy_postepowania_rekrutacyjnego_na_rok_szkolny_2021-2022(1).pdf

     • KOMUNIKAT

     • Szanowni Państwo!

       

      Podobnie jak w roku ubiegłym istnieje możliwość przekazania odpisu 1% podatku za rok 2020 dla Zespołu Placówek Oświatowych w Kopance. 

      W tym celu w zeznaniu podatkowym należy wpisać numer   KRS 0000052078  oraz podać nazwę szkoły w celu szczegółowym (Zespół Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance).

     • SUKCESY UCZNIÓW

     • Sukcesy naszych uczniów!!!

       

      Z wielką radością i dumą spieszę poinformować, iż troje uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do kolejnego etapu XVII Gminnego Konkursu Polonistycznego „Między światami”. Są to:

      Paweł Dubin kl. 7a

      Amelia Maj kl.8a

      Dorota Dubin kl.8a.

      Gratulacje dla uczniów i nauczycieli – p.Joanny Pukło i p. Marcina Szczypczyka!

       

      Jolanta Kozłowska

     • BIBLIOTEKA- ogłoszenia

     • INFORMACJE Z BIBLIOTEKI

      • TYTUŁ NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA W PIERWSZYM PÓŁROCZU 2020/21 NALEŻY DO UCZNIA KLASY Va:  ​​​​​​​JANA BARAN

      UCZEŃ WYPOŻYCZYŁ I ZGŁOSIŁ JAKO PRZECZYTANE
      (Z POTWIERDZENIEM) 48 POZYCJI KSIĄŻKOWYCH
      W TYM OKRESIE.

      • KRZYSZTOF BALON Z KLASY Va, NATALIA TYRKA I SARA STĘPSKA Z KLASY IIa

      TO AKTYWNI CZYTELNICY, A WIĘC OSOBY, KTÓRE WYPOŻYCZYŁY WIĘCEJ KSIĄŻEK NIŻ KOLEDZY. NIE BYŁY TO TYLKO LEKTURY, ALE TAKŻE INNE KSIĄŻKI NIOSĄCE RADOŚĆ CZYTANIA .

       

      • DZIĘKUJĘ „PRZYJACIÓŁKOM BIBLIOTEKI”: KLAUDII DUDA Z KLASY Va, LENCE KOT Z KLASY IIIa ORAZ SARZE STĘPSKIEJ Z KLASY IIa
       ZA RYSUNKI PRZEDSTAWIAJĄCE WYMARZONĄ BIBLIOTEKĘ.

      Z WIELU ZGŁASZAJĄCYCH SIĘ OSÓB, TYLKO ONE PAMIĘTAŁY O PODJĘTYM ZOBOWIĄZANIU MIMO NAUCZANIA ZDALNEGO.

       

      • Z PRZYJEMNOŚCIĄ INFORMUJĘ, ŻE SZKOŁA OTRZYMAŁA ŚRODKI PIENIĘŻNE NA ZAKUP NOWOŚCI CZYTELNICZYCH W RAMACH NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA W WYSOKOŚCI 5000 ZŁ. PIENIĄDZE SPOŻYTKOWANO NA ZAKUP LEKTUR OBOWIĄZKOWYCH I UZUPEŁNIAJĄCYCH, KTÓRE 

      W WIELU PRZYPADKACH SĄ NOWOŚCIAMI NA LISTACH LEKTUR. ALE NIE TYLKO…. ZAKUPILIŚMY RÓWNIEŻ KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
      O RÓŻNEJ TEMATYCE. WARTO WSPOMNIEĆ O SERII FLANAGANA „DRUŻYNA”, CZY ZAKUPIONĄ NA PROŚBĘ PANI DYREKTOR SERIĘ „NELA, MAŁA REPORTERKA”.

       

      • PRZYPOMINAM O MOŻLIWOŚCI ZGŁASZANIA DO BIBLIOTEKI PRZECZYTANYCH KSIĄŻEK Z INNYCH ŹRÓDEŁ, CHOĆBY PO TO, ŻEBY AKTYWNYCH CZYTELNIKÓW BYŁO JAK NAJWIĘCEJ, ABY W NASZEJ SZKOLE NIE BYŁO MIEJSCA NA „MODĘ NA NIECZYTANIE”, ABY POKAZAĆ, ŻE CZYTAJĄCYCH, MYŚLĄCYCH, INTELIGENTNYCH LUDZI JEST WŚRÓD NAS DUŻO.

       

      • UCZNIOWIE PRACUJĄCY W ZDALNYM TRYBIE NAUCZANIA MOGĄ SKŁADAĆ ZAMÓWIENIA NA KSIĄŻKI NA MOJEGO E-MAILA LUB NA DYŻURKĘ. MOGĄ PRZYJŚĆ DO BIBLIOTEKI, ABY  SKORZYSTAĆ

      Z OFERTY LUB PO PROSTU ODEBRAĆ KSIĄŻKIZ DYŻURKI. KILKA OSÓB SKORZYSTAŁ0 Z TEJ MOŻLIWOŚCI.

       

      POZDRAWIAM Z NADZIEJĄ, ŻE JUŻ NIEDŁUGO BĘDZIEMY PRACOWAĆ NORMALNIE.

       

       J. CHOJNACKA   

    • ZIMOWY EKO-POKAZ MODY- klasa III a
     • ZIMOWY EKO-POKAZ MODY- klasa III a

     • Ekologia to ważna sprawa. Wiedzą o tym wszyscy, ale najbardziej świadomi są tego uczniowie  klasy IIIa, którzy w ramach realizacji MIĘDZYNARODOWEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO “Czytam z  klasą - lekturki spod chmurki” II edycja EKOlogiczna, samodzielnie zorganizowali oraz przygotowali “ZIMOWY EKO-POKAZ MODY”. Na wybiegu pojawiły się dzieci ubrane w stroje z recyklingu, które zachwyciły widownię. Uczniowie zaprezentowali się znakomicie, każdy zaprojektował swój strój w domowym zaciszu zwracając uwagę na każdy szczegół, jednocześnie pamiętając o ochronie środowiska i korzystając z surowców wtórnych. Prezencja oraz ruch sceniczny w wykonaniu uczniów klasy IIIa zaprezentowany był na najwyższym poziomie profesjonalizmu. Głównym zadaniem modelek i modeli “Zimowego EKO pokazu mody” była promocja recyklingu oraz zachęcenie społeczności szkolnej, jak również lokalnej do dbania o nasze środowisko. 

       

      IMG_9313(1).m4v

      E23C978E-B505-4158-9DF5-6A851F21BE8E(1).mov

      Wioletta Wełna

    • KONKURS RECYTATORSKI
     • KONKURS RECYTATORSKI

     • REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO
      ,,Brzechwa i Tuwim dzieciom’’

      1. Cele konkursu:

      1. popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima;
      2. rozwijanie zdolności recytatorskich;
      3. zainteresowanie uczniów poezją;
      4. zachęcanie do występów
      5. prezentacja umiejętności uczniów;
      6. uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze;

       2. Zasady uczestnictwa:
      7. konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III;
      8. każda klasa zgłasza chętnych uczestników;
      9. konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego Jana Brzechwy lub Juliana Tuwima;

       3. Kryteria oceny
       Komisja, której skład będzie podany dokona oceny wg następujących kryteriów:
      10. dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie;
      11. interpretacja tekstu;
      12. ogólny wyraz artystyczny ( uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój );

       4. Nagrody dla laureatów
       Laureaci I, II, III miejsca otrzymają nagrody  oraz dyplomy.
       Pozostałym uczestnikom konkursu zostaną wręczone dyplomy- podziękowania

      5. Konkurs odbędzie się 26 lutego 2021r.

       

       

      Organizatorzy:

      B. Mazur, M. Przęczek

     • Tydzień Korczakowski

     • ZAPROSZENIE NA SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA PATRONA 

      SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOPANCE 

      JANUSZA KORCZAKA

       

      Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną na szkolne obchody święta naszego patrona.

       

      Najbliższy tydzień  (26 października do 30 października 2020 r.) jako Tydzień Korczakowski będzie w naszej szkole poświęcony Januszowi Korczakowi. 

      W poniedziałek 26 października  będziemy oglądać przedstawienie przygotowane  przez klasy 4a i 6b.  Przy okazji dowiemy się wielu informacji i ciekawostek o naszym patronie. Tego dnia odbędzie się również uroczyste ślubowanie uczniów klasy 1a.

      Natomiast 27 października nasi najmłodsi  zostaną pasowani na przedszkolaków.

      W szkole pojawią się cytaty z dzieł Janusza Korczaka oraz interesujące gazetki - w tym szczególna: "Janusz Korczak w świetle obiektywu...” Zapraszamy do spacerowania i czytania... Będzie też okazja do  porozmawiania o postaci naszego patrona - na lekcjach przedmiotów i godzinach wychowawczych. A może ktoś się skusi i sięgnie po którąś z książek Korczaka z naszej biblioteki?

      Zapraszamy do wspólnego świętowania!

      K. Jaśnikowska-Toboła      

       

      EDIT: Okazało się, że wskutek wprowadzenia zdalnego nauczania niektóre nasze działania nie mogły zostać zrealizowane! Nie udało się zaprezentować przedstawienia, ale klasy 4a i 6b pozostają w gotowości i po powrocie do szkoły wrócimy do naszego Patrona!

       

   • Kontakty

    • Zespół Placówek Oświatowych w Kopance im. Janusza Korczaka
    • zpokopanka@gmail.com
    • zpokopanka@gmail.com
    • 12 276 32 24
    • ul. Skawińska 59, 32-050 Kopanka Poland
    • zpokopanka@gmail.com
    • 12 276 32 24
    • zpokopanka@gmail.com
    • 944-20-10-336
    • /ZPOKopanka/skrytka
    • Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Paweł Chochół e-mail: iodo@gminaskawina.pl telefon: 606487587
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej