• Klasa III- warsztaty

     • KLASA IIIa 21.12.2020 r. podczas zdalnego nauczania wzięła udział w warsztatach świątecznych online pt. “TRADYCJE ŚWIĄTECZNE - KinoSzkoła - warsztaty LIVE dla klas I-III Szkoły Podstawowej”. Uczniowie z zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczyli w szkoleniu. Było to ciekawe doświadczenie dla wszystkich uczniów- móc połączyć się z rówieśnikami z całej Polski i rozmawiać na temat Świąt Bożego Narodzenia. Zagadki, rebusy, ciekawostki, zwyczaje i tradycje…..zaprezentowane w formie prezentacji multimedialnej oraz  pogadanki wprowadziły każdego uczestnika w magiczny świąteczny nastrój. 

                                                                                                                                          Wioletta Wena

    • SERDECZNA KARTKA- podsumowanie
     • SERDECZNA KARTKA- podsumowanie

     • „SERDECZNA KARTKA”

      dla dzieci chorych w specjalistycznych placówkach - Małopolskie Hospicjum dla Dzieci

      Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas,  radości, dobroci, życzliwość i serdeczności, która wypełnia ludzkie serca. W tym magicznym czasie, zgodnie z tradycją wysyłamy do bliskich kartki świąteczne, które są przekazem  życzliwości, miłości, empatii i szacunku. Chcąc okazać swoje serce innym wystarczy tak niewiele….

      Szkolny Projekt Edukacyjny “SERDECZNA KARTKA” został zwieńczony sukcesem. Dzieci z Małopolskiego Hospicjum otrzymały piękny dar serca od uczniów oraz przedszkolaków Zespołu Placówek Oświatowych w Kopance. Piękne kartki oraz drobne podarunki 18.12.2020 r.  przekazano pracownikom Małopolskiego Hospicjum dla dzieci, którzy osobiście przekażą życzenia dzieciom. Serdecznie dziękujemy za piękny dar serca!

      „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

      nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Jan Paweł II

      Wioletta Wełna

     • PODZIĘKOWANIE ZA AKCJĘ ŚWIĄTECZNĄ

     • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Kopance

      Okres świąteczny to piękny i magiczny czas, kiedy otwierają się mocniej serca i z większą wrażliwością, empatią i serdecznością spoglądamy na otaczający nas świat. To czas, w którym w sposób wyjątkowy przeżywamy radość, jaką przynosi nam bliskość i życzliwość drugiego człowieka. Tej życzliwości, serdeczności i wrażliwości nie zabrakło Państwu i w tym roku. Bezinteresownie, z wielką otwartością podjęliście Państwo działania w ramach naszej akcji świątecznej pomocy. Podobnie jak w roku ubiegłym, przedsięwzięcie zakończyło się wspaniałym efektem- świąteczne paczki przygotowane przez Państwa potwierdzają, że warto wierzyć w drugiego człowieka. Po raz kolejny nie zawiedliście. Dzięki tak pięknie zorganizowanej i sprawnej akcji dwie rodziny będą miały dostatnie i radosne święta, a 50 dzieci – podopiecznych Krakowskiego Hospicjum – spędzi, dzięki, Wam Kochani Uczniowie i Drodzy Rodzice, radosne, uśmiechnięte i słodkie świąteczne chwile. Dziękuję Wszystkim za ten piękny dar serca!

      Jolanta Kozłowska

     • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE- nagrania

     • WESOŁYCH   ŚWIĄT …

       

      Szanowni i drodzy Nauczyciele,

      W tym roku nie możemy wspólnie świętować

      i kolędować…nie możemy przełamać się opłatkiem…

      Jednak nasi Uczniowie pamiętają o nas i przygotowali

      piękny i serdeczny podarunek – uczniowie klasy  1a, 2a, 3a, 4a i 6a przesyłają swoim Nauczycielom świąteczne życzenia.

      Zapraszamy w ich imieniu do obejrzenia krótkiego filmu na stronie internetowej .

    • Konkurs plastyczny No promil- No problem
     • Konkurs plastyczny No promil- No problem

     • Wyniki konkursu plastycznego NO PROMIL - NO PROBLEM

       

      Nasi uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym kolejnej edycji kampanii NO PROMIL NO PROBLEM. Do połowy grudnia 2020 r. wpłynęło na konkurs 35 prac.

      Tematem konkursu była walka z nietrzeźwymi kierowcami, ponieważ głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy.

      Jury oceniało prace uczniów pod kątem:

       1. Zgodności z tematem.

       2. Twórczego i oryginalnego podejścia do tematu.

       3. Atrakcyjności formy przekazu.

       4. Walorów estetycznych.

          

      Po obradach i ocenie prac, jury postanowiło nagrodzić plakaty następujących uczestników konkursu:

      I miejsce Klaudia Duda z kl. V a

      I miejsce Nikola Kawaler z kl. VI b

      II miejsce – Anna Zajda z kl. VI a

      II miejsce Małgorzata Zaremba – Śmietańska z kl. VII a

      III miejsce – Wiktoria Kochana z kl. VI a

      III miejsce – Emilia Lipiarz z kl. Va

      Wyróżnienie:

      Joanna Kochana z kl. IV a

      Patrycja Zajda z kl. IV a

       

       

                                                                                                          M. Raputa

                                                                                            O. Wielgus-Wosatko

    • Konkurs Fotograficzny
     • Konkurs Fotograficzny

     • Wyniki Konkursu fotograficznego „Jesień w obiektywie”

      Z przyjemnością informuję, że konkurs fotograficzny pt. „Jesień w obiektywie” został rozstrzygnięty. Do 27 listopada wpłynęło 16 ciekawych prac.

      Celem konkursu było kształtowanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań fotografią, uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata, zachęcenie do jego utrwalania w fotografii, zachęcanie do fotograficznej „interpretacji” otaczającej ich rzeczywistości, propagowanie walorów przyrodniczych regionu, w którym żyjemy oraz poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego. Jury oceniało estetykę, efekt wizualny, techniczną poprawność wykonania, oryginalne ujęcie tematu.

      Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratuluję i zachęcam do wzięcia udziału w kolejnych konkurach.

      Nagrody dla zwycięzców będą wręczone podczas najbliższego wspólnego apelu w szkole.

      Lista zwycięzców:

      I miejsce Dorota Dubin z kl. VIII a

      II miejsce – Małgorzata Zaremba -  Śmietańska z kl. VII a

      III miejsce - Kamila Płonka z kl. VII a

      III miejsce – Paweł Dubin z kl. VII a

      Wyróżnienie:

      Wiktoria Kochana z kl. VIa

      Szymon Kawaler z kl. VIb 

       

       

      Olga Wielgus – Wosatko

    • Warsztaty z Muzeum Regionalnym- klasa 1
     • Warsztaty z Muzeum Regionalnym- klasa 1

     • Na gałązce choinkowej.......

      Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Regionalne w Skawinie. Warsztaty były prowadzone online na platformie Microsoft Teams , połączone z zajęciami plastycznymi i prezentacją filmu z instruktażem wykonania choinki. Podczas wprowadzenia do lekcji uczniowie zostali zapoznani z tradycyjnymi ozdobami choinkowymi oraz mieli możliwość utrwalenia i poznania nowych wiadomości związanych ze zwyczajami bożonarodzeniowymi w dawnej Skawinie. Końcowym efektem tych warsztatów były pięknie wykonane przez dzieci choinki z kartonu ozdobione przygotowanymi wcześniej elementami dekoracyjnymi. Efektowne choinki w formie zdjęć zostały przesłane do muzeum.

      M. Przęczek

     • NAGRODY STATUTOWE

     • NAGRODY STATUTOWE!

       

      Z wielką przyjemnością  pragnę  poinformować, że decyzją Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance udzielone zostały nagrody statutowe – pochwały Dyrektora Szkoły –   uczniom:

      Julii Szczudło uczennicy klasy VIII „a”

      za godne reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym poprzez uczestnictwo w Międzyszkolnej Debacie Oksfordzkiej oraz za godne reprezentowanie szkoły w Małopolskim Konkursie Matematycznym (awans do etapu rejonowego); a także za zaangażowanie w pracę na rzecz klasy i szkoły, za postawę, która może być wzorem do naśladowania dla rówieśników.

      Dorocie Dubin uczennicy klasy VIII „a”

      Uczennica wyróżnia się wysoką kulturą osobistą oraz zaangażowaniemw życie klasy i szkoły. Aktywnie uczestniczyła w przygotowaniu i realizacji Międzyszkolnej Debaty Oksfordzkiej godnie reprezentując szkołę. Postawa uczennicy może być wzorem do naśladowania dla rówieśników.

      Radosławowi Przebinda uczniowi klasy VII „a”

      Uczeń wyróżnia się wysoką kulturą osobistą oraz zaangażowaniem w życie klasy i szkoły. Brał  aktywny udział w Międzyszkolnej Debacie Oksfordzkiej oraz w konkursach przedmiotowych godnie reprezentując szkołę.  Postawa ucznia może być wzorem do naśladowania dla rówieśników.

       

      Wiktorowi Wątroba uczniowi klasy VII „a”

      Uczeń godnie reprezentował szkołę w konkursach przedmiotowych uzyskując awans do etapu rejonowego w Małopolskim Konkursie Biologicznym, co wymagało dużego zaangażowania i wkładu dodatkowej pracy. Wiktor reprezentował szkołę także w Międzyszkolnej Debacie Oksfordzkiej. Postawa ucznia może być wzorem do naśladowania dla rówieśników.

      Jakubowi Juszczak uczniowi  klasy IV „a”

      Uczeń wyróżnia się wysoką kulturą osobistą, wzorową postawą i dużym zaangażowaniem w życie klasy i szkoły. Jakub chętnie i aktywnie brał udział w przygotowaniu i realizacji  uroczystości i projektów szkolnych, a ponadto reprezentował szkołę w konkursach międzyszkolnych uzyskując tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Języka Angielskiego.

      Gratuluję wyróżnionym Uczniom oraz ich Rodzicom!

                                                                                           Jolanta Kozłowska

     • SUKCESY UCZNIÓW

     • KOLEJNE SUKCESY  NASZYCH UCZNIÓW….

      Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady OLIMPUSA z JĘZYKA ANGIELSKIEGO (sesja jesienna) sprawiły nam wiele radości i satysfakcji. Wszyscy uczniowie uzyskali bardzo wysokie wyniki w swoich kategoriach wiekowych. Dlatego każdemu z nich należą się wielkie GRATULACJE i słowa uznania. Największym sukcesem może poszczycić się


      JAKUB JUSZCZAK z kl. 4a,

      któy zajął 5 miejsce w Polsce wśród czwartoklasistów

      uzyskując tytuł

      LAUREATA !!!


      Wysokie miejsca oraz piękne wyniki osiągnęli pozostali uczniowie naszej szkoły:

      Oliwia Boroń – kl.4a

      Jan Fabian – kl.4a

      Joanna Kochana – kl. 4a

      Natasza Kochana – kl. 4a

      Jan Baran – kl. 5a

      Klaudia Duda – kl. 5a

      Szymon Kawaler – kl. 6b

      Piotr Kolstrung – kl. 6b

      Wszyscy wyróżnieni uczniowie pracują pod kierunkiem
      p. Diany Starowicz.

      Gratulujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielowi!

      Wyrazem uznania są oprócz słów i dyplomów także nagrody statutowe :-) :-)


      Jolanta Kozłowska

     • Klasa 2

     • POMOC ZWIERZĘTOM W ZIMIE

       

       

       

      W ubiegłym tygodniu klasa II w ramach edukacji wczesnoszkolnej dużo dowiedziała  się na temat, jak pomagać zwierzętom w zimie. Wypowiedzi dzieci na temat pomocy zwierzętom w przetrwaniu zimy, dokarmiania  ptaków zimą, a także odpowiednia literatura były inspiracją do zrobienia plakatów pt.” Pomagamy zwierzętom w zimie”.  Mam nadzieję, że wykonane prace plastyczne będą inspiracją do podejmowania działań w tym zakresie. Zapraszam do galerii.

      I jeszcze kilka informacji o których należy pamiętać:

      • Dlaczego nie wolno karmić ptaków chlebem?

      Eksperci ostrzegają nas, że dokarmianie ptactwa wodnego chlebem może prowadzić do chorób układu pokarmowego, a nawet śmierci zwierząt. „Ptaki to nie śmietniki – nie możemy traktować ich jako sposobu na utylizację domowych odpadków. Pleśń jest dla nich trująca, podobnie jak dla nas. Poza tym chleb ma bardzo niewiele wartości odżywczych, a przyjmowany przez ptaki przez dłuższy czas prowadzi do powstawania schorzeń układu pokarmowego.” Ekolodzy mówią też o innym problemie związanym z karmieniem pieczywem ptaków – „Niezjedzony chleb tonie i gnije, powodując poważne spustoszenia w ekosystemie.” „Gnijący chleb powoduje nadmierny rozkwit glonów na powierzchni zbiorników wodnych, które pochłaniają tlen, gniją i wydzielają toksyny groźne dla ryb.

      • Czym karmić ptaki?

      Łabędzie i kaczki jedzą ziarna zbóż, drobno pokrojone warzywa, w trakcie surowej zimy specjalny granulat dla ptaków wodnych. Gołębie, sierpówki, kawki i gawrony jedzą grubą kaszę, pszenicę. Sikory jedzą surową słoninę, łuskane nasiona orzechów włoskich, słonecznika (łuskane lub w łupinach) oraz konopie. Kosy i kwiczoły jedzą przekrojone jabłka, morele, mrożone owoce czarnego bzu, jarzębiny, a także rodzinki i pokrojone daktyle. Należy unikać podawania suszonych owoców, gdyż pęcznieją w wolu, co w przypadku zjedzenia zbyt dużej ilości może być dla ptaka niebezpieczne. Wróble i mazurki jedzą proso, drobne kasze, łuskany słonecznik.

       

      • Dokarmianie dzikich zwierząt

      Należy pamiętać, że zwierzęta leśne można dokarmiać tylko w porozumieniu z leśniczym lub przedstawicielem koła łowieckiego. Osoby takie wskażą miejsca, gdzie można wyłożyć karmę. Trzeba zwrócić uwagę również na rodzaj dostarczanego pożywienia, ponieważ podanie niewłaściwej karmy może spowodować u zwierząt choroby, osłabienie organizmu, a nawet śmierć.

      Wykładanie karmy ma zatrzymać  jak najwięcej zwierzyny w lesie. Poszukujące jedzenia zwierzęta znacznie rzadziej podchodzą w okolice dróg, a tym samym zmniejsza się ryzyko kolizji z pojazdami. Poza tym zwierzęta rzadziej wychodzą na pola uprawne, tym samym wyrządzając mniej szkód rolnikom.

       

       Mam nadzieję, że  uczniowie ( nie tylko II klasy)  będą zwracać uwagę na dobro zwierząt w czasie zimy. Naprawdę nie trzeba dużo, żeby pomóc zwierzętom, w tym trudnym dla nich czasie.

       

      B. Mazur

     • No Promil- No Problem- PRZEDSZKOLE

     • NO PROMIL – NO PROBLEM

      W PRZEDSZKOLU

       

       

      Uczniowie naszej szkoły realizują „nopromoilowe” zadaniai działania…za nami Debata Oksfordzka, niebawem rozstrzygnię cie konkursu plastycznego, konkursu na prezentację multimedialną…

       

       PRZEDSZKOLAKI także włączyły się do projektu i swoimi dziecięcymi uśmiechami i sercami wspierają działania starszych kolegów. W tym roku dzieci postanowiły głośno wyrazić swój protest przeciwko niewłaściwym zachowaniom  kierowców i wykonały plakaty propagujące trzeźwe i bezpieczne poruszanie się po drogach. Pracowały wytrwale i z wielkim zapałem. BRAWO!

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii No Promil- No Problem- PRZEDSZKOLE.

    • DEBATA OKSFORDZKA No Promil- No Problem
     • DEBATA OKSFORDZKA No Promil- No Problem

     • DEBATA OKSFORDZKA

      NO PROMIL – NO PROBLEM

       

                7 grudnia 2020 r odbyła się  debata oksfordzka nt. „Aktywni i byli sportowcy nie powinni reklamować alkoholu”. W szranki debatowania stanęli reprezentanci naszej szkoły oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jaśkowicach. Debata oksfordzka to ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły; pierwsze doświadczenie sztuki debatowania i nowe wyzwanie dla uczniów i nauczycieli. To kolejna inicjatywa realizowana w ramach kampanii społecznej „No promil - no problem”.

                Naszą szkołę reprezentowali: Dorota Dubin, Julia Szczudło, Wiktor Wątroba i Radosław Przebinda. Uczniowie przygotowywali się do debaty pod kierunkiem mgr Joanny Pukło i mgr Marcina Szczypczyka.

      Nad prawidłowym przebiegiem, formą i strukturą spotkania czuwał marszałek debaty i wiceprezes Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców – pan Jakub Kozłowski.

      Młodzi debatanci nie tylko podjęli nowe i trudne wyzwanie, ale wykazali wysoki poziom przygotowania, zaprezentowali kulturę i kunszt sztuki argumentacji z jednoczesnym poszanowaniem oponentów, wspaniale podejmowali polemikę reagując adekwatnie do pojawiających się w dyskusji argumentów.

      Gościem spotkania, oprócz dyrektorów obu szkół, była także pani Małgorzata Kopeć , kierownik Centrum Wspierania Rodziny oraz koordynator XIII edycji kampanii „No promil – no problem”  na terenie miasta i gminy Skawina.

                Było to niezwykle ciekawe i nowe dla nas wszystkich wydarzenie i przeżycie. Dwie drużyny  zmierzyły  się w dyskusji nad postawioną tezą – drużyna propozycji, która w debacie broniła tezy, i opozycji, która starała się tezę obalić.  Najważniejszy był  wspólny cel : edukacja i wpływ na zmiany w postawach i zachowaniach społecznych, bo bezpromilowo=bezproblemowo. Poziom spotkania był tak wysoki i wyrównany, że sędzia podjął decyzję o przyznaniu statusu zwycięzcy obu drużynom. Brawo!!!

      Uczestnicy debaty usłyszeli wiele słów uznania. Pięknie i godnie zaprezentowali siebie i naszą szkołę. Wielkie i piękne GRATULACJE, do których załączyliśmy upominki i decyzje o przyznaniu nagród statutowych.

     • NO PROMIL NO PROBLEM- DEBATA

     • XIII EDYCJA KAMPANII SPOŁECZNEJ

      NO PROMIL – NO PROBLEM

      XIII edycja kampanii społecznej „No promil – no problem” przebiega pod hasłem „Prawdziwa wolność lubi bezpromilowe klimaty”. Podobnie jak
      w roku ubiegłym włączamy się w działania promujące właściwe postawy kierowców i pieszych  na terenie naszej gminy i województwa małopolskiego. Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej (Covid-19) i ograniczeń wynikających z tego powodu, podjęliśmy  wyzwanie i sukcesywnie realizujemy zadania i cele  projektu społecznego. Zakres działań jest bardzo szeroki – dostosowany do obecnych warunków i możliwości, a ich zdecydowana większość odbywa się
      w przestrzeni cyfrowej. Wydarzeniem ważnym – podjętym w ramach kampanii – będzie międzyszkolna  debata oksfordzka nt. „Aktywni i byli sportowcy nie powinni reklamować alkoholu”. Organizatorem debaty jest Zespół Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance, przy ściślej współpracy
      z Krakowskim Stowarzyszeniem Mówców (współorganizatorem Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich). To spektakularne wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia i współdziałania  z Centrum Wspierania Rodziny.

      Debata odbędzie się w trybie online dnia 7 grudnia 2020 r, a w szranki debatowania  staną : drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka
      w Kopance  oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jaśkowicach. Uczniowie  przygotowują się do debaty pod opieką nauczycieli
      i trenera z Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców. Młodzi adepci sztuki debatowania pracują nad konstruowaniem przekonujących argumentów, doskonaleniem umiejętności ich przedstawienia. Dwie drużyny  zmierzą się
      w dyskusji nad postawioną tezą – drużyna propozycji, która w debacie bronić będzie tezy, i opozycji, która postara się ją obalić. Jednak najważniejszy jest wspólny cel : edukacja i wpływ na zmiany w postawach i zachowaniach społecznych, bo bezpromilowo=bezproblemowo.

      Jolanta Kozłowska

    • Konkurs plastyczny NO PROMIL NO PROBLEM
     • Konkurs plastyczny NO PROMIL NO PROBLEM

     • Witajcie Kochani!!!                            

      W związku z tym, iż ruszyła kolejna edycja kampanii NO PROMIL NO PROBLEM serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez naszą szkołę.

      Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy.

      Tematem konkursu jest walka z nietrzeźwymi kierowcami.

       

      WARUNKI UCZESTNICTWA

       1. Konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich klas naszej szkoły, w kategoriach I-III, IV-VIII.

       2. Udział w konkursie polega na wykonaniu pracy zgodnej z celami konkursu, w formie wybranej przez autora.

       3. Jeden twórca może nadesłać na konkurs jedną pracę.

      4. Prace należy przesłać w formie zdjęcia do 11.12.2020 na adres olga.wielgus.wosatko@gmail.com

      FORMA PRACY KONKURSOWEJ

      1. Plastyczna np.: album, gazetka, plakatu, komiks, itp. Technika plastyczna dowolna (farba, tusz, kredka, witraż, collage, techniki własne).

      OCENA PRAC KONKURSOWYCH

      Praca powinna być wykonana osobiście i według własnego pomysłu, przy twórczym wykorzystaniu dostępnych źródeł wiedzy. Prace oceniane będą pod kątem:

       1. Zgodności z tematem.

       2. Twórczego i oryginalnego podejścia do tematu.

       3. Atrakcyjności formy przekazu.

       4. Walorów estetycznych.

       5. Ogłoszenie wyników nastąpi 15.12.2020.

       

      ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!

                                                                                                            M. Raputa

                                                                                                    O. Wielgus-Wosatko

       

   • Kontakty

    • Zespół Placówek Oświatowych w Kopance im. Janusza Korczaka
    • zpokopanka@gmail.com
    • zpokopanka@gmail.com
    • 12 276 32 24
    • ul. Skawińska 59, 32-050 Kopanka Poland
    • zpokopanka@gmail.com
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej