• KONKURS PLASTYCZNY- Przedszkole

     •  

      PRZEDSZKOLE 

      ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM

      „MASKA KARNAWAŁOWA”

       

       

       

       

       

      Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym skierowanym do dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat. Uczestnicy konkursu mają za zadanie samodzielne wykonanie maski karnawałowej dowolną techniką plastyczną. Celem konkursu jest zachęcanie dzieci do zapoznania się z karnawałowymi zwyczajami. Rozwijanie samodzielności dziecka. Rozwijanie twórczego myślenia, wyobraźni i wrażliwości estetycznej. Kształtowanie umiejętności posługiwania się różnorodnymi technikami plastycznymi. Rozbudzanie poczucia odpowiedzialności i satysfakcji z wykonanej pracy.

       

       

       

      PRACE KONKURSOWE BĘDĄ PRZYJMOWANE DO 14 LUTEGO. OGŁOSZENIE WYNIKÓW 17 LUTEGO PODCZAS ZABAWY KARNAWAŁOWEJ.

       

      Zachęcamy do udziału wszystkie dzieci.

     • MR SCROOGE- Teatr Banialuka

     • MR SCROOGE | Banialuka

       

       

      „Patrz, oto teatr, przyszedłeś boś chciał, 

      Bo tu mądrzej lub chociaż zabawniej.

      Bo wiadomo, kto gra, Z kogo śmiech, nad kim łza. 

      I że nic się nie stanie naprawdę.”

       

      CHARLES DICKENS I MR SCROOGE ODWIEDZAJĄ  TEATR BANIALUKA

                 

      9 stycznia uczniowie kl.: 4a, 5a, 6a, 7a i 8a udali się do Teatru Banialuka w … Bielsku- Białej na przedstawienie pt. „Mr Scrooge”. Przedstawienie to, oparte na grze aktorów i „grze” lalek, jest twórczym i zaskakującym „dialogiem” z „Opowieścią wigilijną” napisaną przez Charlesa Dickensa.                                                                                                                                  

      Na początku występu oczom widzów ukazują się białe postaci „z niebios”, które w różnych językach zwracają się do widzów, aby poznać miejsce, w którym zupełnie „przypadkowo”... znalazły się. Wreszcie, po krótkiej konwersacji (rozmowie), dzieci i młodzież słyszą język polski! Jak miło i uroczo usłyszeć „anioły” mówiące w naszym ojczystym języku! Po chwili dzieją się jeszcze dziwniejsze „rzeczy”! Przed oczami publiczności, na szczudłach- podestach, staje autor „Opowieści wigilijnej”. To „sam” Charles Dickens zaprasza zgromadzonych do obejrzenia spektaklu. „Przenosi” nas do Londynu i do XIX wieku. Mówi nam także, abyśmy UCZYLI SIĘ NA CUDZYCH BŁĘDACH, czyli mamy... uważnie oglądać przedstawienie i nie popełniać tych błędów, które popełnił tytułowy MR SCROOGE.I na scenie, za sprawą niezwykłej twórczej „magii”, szczudła- podesty „zamieniają się” w meble, a kostium Charlesa Dickensa … staje się scenografią. Nagle „ubranie” jest częścią Londynu sprzed dwóch wieków. I jest zabawnie, i radośnie!  Zgromadzeni w teatrze śmieją się z wypowiedzi aktorów (humor słowny- językowy) i z zachowania bohaterów (humor sytuacyjny).

      Ale jeśli ktokolwiek myśli, że widzowie tylko śmieją się, to jest w wielkim błędzie! Na „deskach teatru” jest i smutno, i poważnie. To za sprawą duchów, które przenoszą tytułowego bohatera w minione, teraźniejszą i w przyszłą Wigilię. Mr Scrooge musi „zmierzyć się” z konsekwencjami niegodnego zachowania, brakiem empatii w stosunku do innych ludzi i z następstwami okropnego skąpstwa, które wpędza jego pracownika wraz z rodziną w bardzo trudne położenie. I oto – za sprawą wizji – pan Scrooge staje się zupełnie NOWYM CZŁOWIEKIEM! Dobrym, radosnym i szczęśliwym, który niesie uśmiech i pomoc potrzebującym!       Przemiana – metamorfoza bohatera, ale i każdego człowieka, jest możliwa na każdym etapie życia i zależy od chęci zmiany. I oby to zawsze była zmiana na lepsze, tak jak w przypadku głównego bohatera „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa.
       

       

       

     • "Serdeczna Kartka"

     • „SERDECZNA KARTKA”

      UŚMIECH NA GWIAZDKĘ!

       

       

      W tym roku uśmiech zagościł na twarzach dzieci z  Domu Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie

       

       

      Szkolny Projekt Edukacyjny “SERDECZNA KARTKA” kolejny raz został zakończony sukcesem. Dzieci z Domu Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie otrzymały piękny Dar Serca od uczniów Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance oraz przedszkolaków. Piękne świąteczne kartki wykonane przez uczniów klas I - VIII rozpromieniły świąteczny czas i wywołały uśmiech na twarzach wszystkich mieszkańców Domu Małego Dziecka. Piękne Dary Serca przekazano pracownikowi Domu Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie 21 grudnia 2022 r.

       

       

      Serdecznie dziękujemy!

       

       

      Wioletta Wełna

       

       

     • Jasełka 2022

     •  

      JASEŁKA                

       

       

                 „Była noc. Zwyczajna i ziemska.

                          Tak jak dziś- albo może jak wczoraj…..”

       

       

       

       

      Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

      Magię świąt w naszej szkole można było poczuć właśnie za sprawą jasełek wystawionych 22 grudnia przez uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich, którzy wcieli się w postacie biblijne. Scenariusz Jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Sceny biblijne były przeplatane życzeniami, wierszami, wypowiedziami narratorów, które skłaniały do  refleksji.

      W rolę narratorów i recytatorów wcielili się uczniowie klas starszych: piątych i ósmych. Przedstawienie jasełkowe było dla wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji, sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

      5 stycznia Jasełka były wystawiane po raz drugi, a na widowni zasiadły Babcie i Dziadkowie,  bowiem przedstawienie było prezentem właśnie dla nich z okazji Dnia Babci I Dziadka.

      Spotkanie przepełnione było radością dzieci oraz wzruszeniem Babć i Dziadków i dumnych ze swych pociech Rodziców. Na zakończenie dzieci złożyły swoim Dziadkom życzenia oraz wręczyły przygotowane prezenty, dziękując im za wyrozumiałość, cierpliwość i miłość. Do życzeń dołącza się cała Społeczność Szkoły Podstawowej w Kopance życząc: zdrowia, szczęścia, długich lat życia wypełnionych radością i życzliwością. Życzymy , aby każdego dnia omijały Was zmartwienia, troski i choroby, a zdobyte doświadczenie i życiowa mądrość służyły innym.

       Dziękujemy małym artystom za włożoną pracę i serce. Chcemy również podziękować wszystkim, którzy przybyli na przedstawienie.  Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w organizację uroczystości, przygotowanie strojów dla dzieci, niezastąpioną pomoc i słodkości na stole.

       

      Wychowawcy klas I-III.

     • ŻYCZENIA

     • Boże Narodzenie 2020 w Ciechocinku – Akacja Medical Resort – noclegi Ciechocinek

      „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy …

      Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku…
      Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem….

       

      Niebo ziemi, niebu ziemia
      Wszyscy wszystkim ślą życzenia….”


       

       

      Zbliża się najpiękniejszy czas -  Święta Bożego Narodzenia.

      Wszystkim mieszkańcom Kopanki, Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance oraz sympatykom i przyjaciołom naszej szkolno - przedszkolnej  społeczności przekazuję piękne życzenia, wypełnione serdecznością, pokojem i radością oraz zapachem świątecznego piernika i zielonej choinki: niech nadchodzące Święta przyniosą spokój, radość chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół, a miłość i ciepło swą magią niech otulą Wasze serca i ubogacą ten wyjątkowy czas.

      Zdrowych i niezapomnianych Świąt Bożego Narodzenia przynoszących zdrowie, pomyślność i szczęście
      w Nowym Roku 

      Jolanta Kozłowska

       

       

       

       

       

      Boże Narodzenie 2022

     • Spotkania z Rodzicami

     • HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI

       

       

      25.01.2023 – środa – godz. 16.30

       

      Klasa 1a – sala nr 15

      Klasa 2a – sala nr 7

      Klasa 3a – sala nr 14

      klasa 8b – sala nr 13

       

      26.01.2023 – czwartek – godz. 16.30

       

      Klasa 4a – sala nr 14

      Klasa 5a – sala nr 15

      Klasa 6a – sala nr 19

      Klasa 7a – sala nr  13

      Klasa 8a – sala nr  0

       

     • Grudzień na Świetlicy

     • DUŻA Szopka BOŻONARODZENIOWA 3D STAJENKA życzenia 11408810044 - Allegro.pl

      Grudniowe dni to czas intensywnych przygotowań do najpiękniejszych Świąt…

      W naszej szkole oczekiwanie na te wspaniałe dni rozpoczęliśmy 6 grudnia – odwiedził nas wtedy Mikołaj, który przyniósł słodkie upominki i miłe życzenia. Wokół szkolnej choinki zebrali się wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Zamigotały choinkowe światełka, łagodnym rytmem i melodia otuliły nas świąteczne piosenki, a zapach pierniczków  wypełnił szkolne przestrzenie. Radosna atmosfera udzieliła się wszystkim…nawet Mikołajowi😊

      Uczestnicy zajęć świetlicowych – pod kierunkiem p. Moniki Lempart -  intensywnie pracowali nad tworzeniem Szopki Betlejemskiej, którą zgłosiliśmy do konkursu szopek.

     • Święta i zwyczaje świąteczne w Przedszkolu- grupa II

     • Święta i zwyczaje świąteczne – taką tematyką zajmowały się dzieci z przedszkola z grupy II. Po raz kolejny założyły fartuchy, czapki kucharskie i ruszyły do pracy. Momentami było trudno, bo ciasto było „uparte” i kleiło się do rąk, albo nie chciało wyjść z foremki, ale na szczęście z pomocą przyszły panie, które opanowały sytuację. Pierniczki wyszły wyśmienite, a piernikowy zapach tak kusił, że musieliśmy ich skosztować, pomimo, że jeszcze nie były udekorowane. Pierniczki palce lizać, ale tylko do spróbowania, bo to nasza słodka tajemnica, gdyż przygotowaliśmy je specjalnie dla naszych rodzin. Następnego dnia odbyło się dekorowanie lukrem  i  kolorowymi cukiereczkami, to już trochę łatwiejsze zadanie i poszło nam z tym wyśmienicie. Eksperyment kulinarny udany.

      B.Jaskuła

     • Mikołajki klasy 1a i 3a

     •  

                                                  MIKOŁAJKI KL. I i  III

       

      6 grudnia- dzień na który nie tylko dzieci czekają cały rok😊

      Ten  wyjątkowy dzień   zaczął się oczywiście wyjątkowo dla najmłodszych uczniów.

      Zaraz po przyjściu do szkoły  dzieci odwiedził  oczywiście Święty Mikołaj. Każdy dostał słodki upominek i ku zdziwieniu wszystkich nie było ani jednej rózgi.

      Następnie pojechaliśmy do Cinema City w Krakowie na film pt. „Świąteczna niespodzianka”. Tuż przed seansem mieliśmy chwilę, aby zakupić niezbędne przekąski i zorganizować mały piknik. I w końcu długo oczekiwany film pt. „Świąteczna niespodzianka”. Film o norweskiej dziewczynce pragnącej dostać na święta pluszowego misia. Wymarzony Teddy okazuje się jednak niesfornym egoistą, który woli bogatego właściciela i życie pełne przygód. Splot nieoczekiwanych zdarzeń powoduje, że miś dostaje nauczkę, a Marianna upragnioną przytulankę! Po seansie czekała na nas jeszcze jedna miła niespodzianka, odblaskowe misie.

      Taki dzień, mimo deszczowej pogody będzie dla nas na długo miłym wspomnieniem.

      Pozostaje nam tylko powiedzieć:

      DZIĘKUJEMY ŚWIETY MIKOMOŁAJU! DO ZOBACZENIA ZA ROK!

      M.Raputa

      B.Mazur

     • Konkurs "SERDECZNA KARTKA"

     • „SERDECZNA KARTKA”

      UŚMIECH NA GWIAZDKĘ!❤️

       

      Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas,  radości, dobroci, życzliwość i serdeczności, która wypełnia ludzkie serca. W tym magicznym czasie, zgodnie z tradycją wysyłamy do bliskich kartki świąteczne, które są przekazem  życzliwości, miłości, empatii i szacunku. Chcąc okazać swoje serce innym wystarczy tak niewiele….

       

      REGULAMIN SZKOLNEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO 

      Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w szkolnym Projekcie Edukacyjnym 

       „SERDECZNA KARTKA”. W tym roku kartki zostaną przekazane do Domu Dziecka w Krakowie.

      Cele projektu:

      • rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej i kreatywnej dzieci;
      •  rozwijanie wrażliwości estetycznej;
      • stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych;
      • kultywowanie tradycji wykonywania kartek bożonarodzeniowych;
      • umożliwienie dzieciom przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia;
      • kształtowanie  postawy społecznej oraz empatii.

      JAK POWINNA WYGLĄDAĆ KARTKA?

      O tym decyduje dziecko. Dzięki jego kreatywności i pomysłowości powstaną cudne, kolorowe kartki świąteczne. Mogą to być kartki różnego formatu (małe, duże, bardzo duże). Przekaz życzeń może być w formie rysunku lub tekstu

       

      Harmonogram projektu:

      •  czas trwania projektu - 01.12.2022 r. - 14.12.2022 r.
      • 14.12.2022 r. - zakończenie przyjmowania kartek świątecznych!

       

      „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

      nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

      Jan Paweł II

       

      Organizator projektu: mgr Wioletta Wełna

       

  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych w Kopance im. Janusza Korczaka
   • zpokopanka@gmail.com
   • zpokopanka@gmail.com
   • 12 276 32 24
   • ul. Skawińska 59, 32-050 Kopanka Poland
   • zpokopanka@gmail.com
   • 12 276 32 24
   • zpokopanka@gmail.com
   • 944-20-10-336
   • /ZPOKopanka/skrytka
   • Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Paweł Chochół e-mail: iodo@gminaskawina.pl telefon: 606487587
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Biuletyn informacji publicznej