• BIBLIOTEKA

          • CO NOWEGO W BIBLIOTECE?

             

            Za nami pierwszy semestr 2022/23.

            Przedstawiam wyniki monitoringu czytelnictwa poszczególnych klas, przypominam, że oprócz książek wypożyczonych w naszej bibliotece „liczą się” także książki z domowej biblioteczki lub z innych bibliotek, które uczniowie mi zgłoszą. A więc:

            KLASA II: 57 książek

            KLASA III: 133 książki

            KLASA IV: 102 książki

            KLASA V: 103 książki

            KLASA VI: 16 książek

            KLASA VII: 129 książek

            KLASA VIIIA: 64 książki

            KLASA VIIIB:70 książek

            GRATULACJE DLA KLASY III – NAJLEPIEJ CZYTAJĄCEJ KLASY W SZKOLE!

            AKTYWNI CZYTELNICY : Klaudia Boroń, Szymon Kawaler, Julia Wilk, Wiktoria Kochana, Anna Zajda, Krzysztof Balon, Jan Baran, Emilia Królik, Anna Łata, Przemysław Balon, Lena Kot, Daria Ziembański, Sara Stępska, Barbara Majcherek, Antonina Kruk, Natalia Tyrka, Amelia Pyzik, Jan Kolstrung, Alicja Gworek, Maksymilian Siwek, Marcel Kiebuła, Yuliia Vovchuk, Oliwia Zagórska, Patrycja Wyrwa, Mikołaj Rypina.

             

            NOWI CZYTELNICY

            Z ogromną przyjemnością przyjęłam do grona czytelników uczniów klasy pierwszej. Na pierwszym spotkaniu odbyła się próba dzielności, bystrości i otwarcia na przygody nowych czytelników podczas wspólnej zabawy. Dzieci podpisały bardzo ważny dokument – Mały Regulamin Biblioteki, ja również złożyłam swój podpis pod obietnicą, że zrobię wszystko, aby dzieci dobrze się czuły w bibliotece. Wypożyczyliśmy pierwsze książki, również wychowawczyni, pani Bernadetta Mazur chwaląc nasz księgozbiór, wybrała książki, które przeczyta wspólnie z synem. Brakło czasu…Na kolejnym spotkaniu z klasą pierwszą zapoznam dzieci z konkursami bibliotecznymi.

             

             

             

            WALENTYNKI W BIBLIOTECE

             

            To sympatyczne święto na stałe weszło już do naszej polskiej tradycji. Również biblioteka chciała mieć swój wkład w jego obchody. Uczniowie odwiedzający bibliotekę, mogli się przekonać, że literatura wiele i na różny sposób mówi o miłości. Każdy mógł wylosować cytat mówiący o miłości na sposób romantyczny i na sposób realistyczny. Romantyk stwierdzi: „bywają wielkie zbrodnie na świecie, ale największą jest zabić miłość”. Realista powie: „kochał ją bez pamięci i …dlatego szybko o niej zapomniał”, albo „podobno ci co szaleją z miłości, już przedtem byli wariatami”. (oczywiście potraktowaliśmy tak poważny temat trochę
            z przymrużeniem oka).

             

            KOŁO CZYTELNICZE

             

            W drugim semestrze rozpoczęliśmy z chętnymi dziećmi spotkania koła czytelniczego. Grupa z II i III klasy będzie spotykać się ze mną w środy od 12.45 do 13.30, a grupa pierwszoklasistów w piątki o tej samej porze. Cieszę się, że wśród wielu zajęć pozalekcyjnych udało nam się znaleźć czas na te spotkania. Wspólnie poczytamy, porysujemy, spróbujemy rozwinąć wyobraźnię, posłuchamy słuchowisk, pobawimy się zagadkami, krzyżówkami, słowami…Piszę „pobawimy się”, bo chciałabym, aby pewien wysiłek intelektualny, który dzieci będą musiały włożyć w zajęcia, był dla nich przyjemny.       

             

            Jolanta Chojnacka       

             

          • Teatr z Nieba- koło językowo-teatralne

          • Powrót Teatru z Nieba

             

            Dnia 26.01.2023 odbyło się w naszej szkole przedstawienie pt. „(Un)Known - (Nie)Znajomy” przygotowane przez koło językowo – teatralne Teatr z Nieba. Spektakl przedstawiliśmy dwa razy: w godzinach przedpołudniowych dla uczniów i nauczycieli oraz wieczorem dla rodziców, zaproszonych gości i wszystkich mieszkańców Kopanki. Teatr z Nieba powstał kilka lat temu. Dzięki oddaniu i twórczości uczniów wystawiliśmy wówczas sześć spektakli. Przez pewien okres czasu działalność koła była zawieszona głównie z powodu mojej nieobecności. Po powrocie z wielką radością na nowo rozpoczęłam pracę z młodymi aktorami.  Jak zawsze ich zaangażowanie i trud, który wkładają w przygotowanie sztuki, są imponujące.

            (Nie)Znajomy to historia osób żyjących w małej wiosce i zmagających się z różnymi trudnościami. Nałóg alkoholowy w rodzinie, dzieci pochłonięte życiem „w sieci”, samotność, to tylko niektóre problemy bohaterów. Niespodziewanie w wiosce pojawia się człowiek, który okazuje się nie do końca być nieznajomym i jest źródłem kolejnych kłopotów. Jednak czas Bożego Narodzenia i interwencji samego Zbawcy sprawia, że mała wioska na północy Polski dostaje „nowe życie”. Spektakl mimo poważnej profilaktycznej tematyki dostarcza też widzom sporą dawkę dobrego humoru.

             

            Wioleta Łosiniecka

          • Warsztaty Edukacyjne z Druku 3D

          • Obraz znaleziony dla: warsztaty z druku 3d Źródło: GettyImages-1140075616-1-1000x667.jpg (1000×667) (przemyslprzyszlosci.gov.pl)

             

            Warsztaty edukacyjne z Druku 3D 25.01.2023

             

                       W środę 25 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne z druku 3D dla uczniów klas 1-4 w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Przedstawicielka Agencji Szkolno-Przedszkolnej LUPUS przywiozła ze sobą 5 „otwartych” drukarek i  wprowadziła dzieci w świat tych niezwykłych maszyn. W trakcie trwania warsztatów, uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w tej technologii. Dowiedzieli się, co można wytworzyć za pomocą różnego rodzaju drukarek – począwszy od małych elementów i prototypów, skończywszy na skomplikowanych konstrukcjach, a nawet domach. Przez cały czas trwania zajęć, dzieci pilnie obserwowały pracę drukarek 3D. Oprócz obejrzenia samego procesu druku dzieci mogły wybrać model 3D, kolor filamentu oraz samodzielnie spróbować rozpocząć proces druku. Po zajęciach każdy otrzymał dyplom uczestnika.

            Elżbieta Słomiany

          • Akademia Bezpiecznego Puchatka - klasa 1a

          •          


            Klasa 1a zakończyła realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka, który obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w pięciu strefach: na drodze, w domu, w szkole, w internecie, a także w relacji z rówieśnikami.  Głównymi celami programu były: edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole; wytworzenie u dzieci naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia.

            W ramach projektu najmłodsi poznali zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznego poruszania się w internecie, właściwego korzystania z niebezpiecznych przedmiotów, odpowiedniego reagowania w kontaktach z nieznajomymi, a także wtedy, gdy sytuacja będzie wymagała samodzielnego pozostania w domu. Cenne wskazówki pierwszoklasiści zdobywali dzięki materiałom programu, przygotowanym w oparciu o techniki szybkiego uczenia się, zapamiętywania i wspomagania kreatywności. Program ponadto zawierał filmy rysunkowe, wyjaśniające podstawowe zagadnienia związane z bezpieczeństwem, prezentacje, pomoce dydaktyczne a także karty pracy  dla każdego dziecka

            Dzięki projektowi świeżo upieczeni uczniowie mogli zdobywać przydatną wiedzę na temat zasad dbania o bezpieczeństwo, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, z którymi mierzą się na co dzień.

            Podsumowaniem uczestnictwa w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka” był udział pierwszoklasistów w  Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie rozwiązywanym on-line. W wyniku podjętych działań szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” w roku szkolnym 2022/2023, a pierwszoklasiści Dyplomy Bezpiecznego Puchatka.

            certyfikat_a8d7edf19505c3bb9425af19bd9c61ab_(1).pdf​​​​​​​


            Bernadetta Mazur



          • KONKURS PLASTYCZNY- Przedszkole

          •  

            PRZEDSZKOLE 

            ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM

            „MASKA KARNAWAŁOWA”

             

             

             

             

             

            Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym skierowanym do dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat. Uczestnicy konkursu mają za zadanie samodzielne wykonanie maski karnawałowej dowolną techniką plastyczną. Celem konkursu jest zachęcanie dzieci do zapoznania się z karnawałowymi zwyczajami. Rozwijanie samodzielności dziecka. Rozwijanie twórczego myślenia, wyobraźni i wrażliwości estetycznej. Kształtowanie umiejętności posługiwania się różnorodnymi technikami plastycznymi. Rozbudzanie poczucia odpowiedzialności i satysfakcji z wykonanej pracy.

             

             

             

            PRACE KONKURSOWE BĘDĄ PRZYJMOWANE DO 14 LUTEGO. OGŁOSZENIE WYNIKÓW 17 LUTEGO PODCZAS ZABAWY KARNAWAŁOWEJ.

             

            Zachęcamy do udziału wszystkie dzieci.

          • MR SCROOGE- Teatr Banialuka

          • MR SCROOGE | Banialuka

             

             

            „Patrz, oto teatr, przyszedłeś boś chciał, 

            Bo tu mądrzej lub chociaż zabawniej.

            Bo wiadomo, kto gra, Z kogo śmiech, nad kim łza. 

            I że nic się nie stanie naprawdę.”

             

            CHARLES DICKENS I MR SCROOGE ODWIEDZAJĄ  TEATR BANIALUKA

                       

            9 stycznia uczniowie kl.: 4a, 5a, 6a, 7a i 8a udali się do Teatru Banialuka w … Bielsku- Białej na przedstawienie pt. „Mr Scrooge”. Przedstawienie to, oparte na grze aktorów i „grze” lalek, jest twórczym i zaskakującym „dialogiem” z „Opowieścią wigilijną” napisaną przez Charlesa Dickensa.                                                                                                                                  

            Na początku występu oczom widzów ukazują się białe postaci „z niebios”, które w różnych językach zwracają się do widzów, aby poznać miejsce, w którym zupełnie „przypadkowo”... znalazły się. Wreszcie, po krótkiej konwersacji (rozmowie), dzieci i młodzież słyszą język polski! Jak miło i uroczo usłyszeć „anioły” mówiące w naszym ojczystym języku! Po chwili dzieją się jeszcze dziwniejsze „rzeczy”! Przed oczami publiczności, na szczudłach- podestach, staje autor „Opowieści wigilijnej”. To „sam” Charles Dickens zaprasza zgromadzonych do obejrzenia spektaklu. „Przenosi” nas do Londynu i do XIX wieku. Mówi nam także, abyśmy UCZYLI SIĘ NA CUDZYCH BŁĘDACH, czyli mamy... uważnie oglądać przedstawienie i nie popełniać tych błędów, które popełnił tytułowy MR SCROOGE.I na scenie, za sprawą niezwykłej twórczej „magii”, szczudła- podesty „zamieniają się” w meble, a kostium Charlesa Dickensa … staje się scenografią. Nagle „ubranie” jest częścią Londynu sprzed dwóch wieków. I jest zabawnie, i radośnie!  Zgromadzeni w teatrze śmieją się z wypowiedzi aktorów (humor słowny- językowy) i z zachowania bohaterów (humor sytuacyjny).

            Ale jeśli ktokolwiek myśli, że widzowie tylko śmieją się, to jest w wielkim błędzie! Na „deskach teatru” jest i smutno, i poważnie. To za sprawą duchów, które przenoszą tytułowego bohatera w minione, teraźniejszą i w przyszłą Wigilię. Mr Scrooge musi „zmierzyć się” z konsekwencjami niegodnego zachowania, brakiem empatii w stosunku do innych ludzi i z następstwami okropnego skąpstwa, które wpędza jego pracownika wraz z rodziną w bardzo trudne położenie. I oto – za sprawą wizji – pan Scrooge staje się zupełnie NOWYM CZŁOWIEKIEM! Dobrym, radosnym i szczęśliwym, który niesie uśmiech i pomoc potrzebującym!       Przemiana – metamorfoza bohatera, ale i każdego człowieka, jest możliwa na każdym etapie życia i zależy od chęci zmiany. I oby to zawsze była zmiana na lepsze, tak jak w przypadku głównego bohatera „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa.
             

             

             

          • "Serdeczna Kartka"

          • „SERDECZNA KARTKA”

            UŚMIECH NA GWIAZDKĘ!

             

             

            W tym roku uśmiech zagościł na twarzach dzieci z  Domu Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie

             

             

            Szkolny Projekt Edukacyjny “SERDECZNA KARTKA” kolejny raz został zakończony sukcesem. Dzieci z Domu Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie otrzymały piękny Dar Serca od uczniów Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance oraz przedszkolaków. Piękne świąteczne kartki wykonane przez uczniów klas I - VIII rozpromieniły świąteczny czas i wywołały uśmiech na twarzach wszystkich mieszkańców Domu Małego Dziecka. Piękne Dary Serca przekazano pracownikowi Domu Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie 21 grudnia 2022 r.

             

             

            Serdecznie dziękujemy!

             

             

            Wioletta Wełna

             

             

          • Jasełka 2022

          •  

            JASEŁKA                

             

             

                       „Była noc. Zwyczajna i ziemska.

                                Tak jak dziś- albo może jak wczoraj…..”

             

             

             

             

            Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

            Magię świąt w naszej szkole można było poczuć właśnie za sprawą jasełek wystawionych 22 grudnia przez uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich, którzy wcieli się w postacie biblijne. Scenariusz Jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Sceny biblijne były przeplatane życzeniami, wierszami, wypowiedziami narratorów, które skłaniały do  refleksji.

            W rolę narratorów i recytatorów wcielili się uczniowie klas starszych: piątych i ósmych. Przedstawienie jasełkowe było dla wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji, sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

            5 stycznia Jasełka były wystawiane po raz drugi, a na widowni zasiadły Babcie i Dziadkowie,  bowiem przedstawienie było prezentem właśnie dla nich z okazji Dnia Babci I Dziadka.

            Spotkanie przepełnione było radością dzieci oraz wzruszeniem Babć i Dziadków i dumnych ze swych pociech Rodziców. Na zakończenie dzieci złożyły swoim Dziadkom życzenia oraz wręczyły przygotowane prezenty, dziękując im za wyrozumiałość, cierpliwość i miłość. Do życzeń dołącza się cała Społeczność Szkoły Podstawowej w Kopance życząc: zdrowia, szczęścia, długich lat życia wypełnionych radością i życzliwością. Życzymy , aby każdego dnia omijały Was zmartwienia, troski i choroby, a zdobyte doświadczenie i życiowa mądrość służyły innym.

             Dziękujemy małym artystom za włożoną pracę i serce. Chcemy również podziękować wszystkim, którzy przybyli na przedstawienie.  Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w organizację uroczystości, przygotowanie strojów dla dzieci, niezastąpioną pomoc i słodkości na stole.

             

            Wychowawcy klas I-III.

          • ŻYCZENIA

          • Boże Narodzenie 2020 w Ciechocinku – Akacja Medical Resort – noclegi  Ciechocinek

            „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy …

            Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku…
            Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem….

             

            Niebo ziemi, niebu ziemia
            Wszyscy wszystkim ślą życzenia….”


             

             

            Zbliża się najpiękniejszy czas -  Święta Bożego Narodzenia.

            Wszystkim mieszkańcom Kopanki, Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance oraz sympatykom i przyjaciołom naszej szkolno - przedszkolnej  społeczności przekazuję piękne życzenia, wypełnione serdecznością, pokojem i radością oraz zapachem świątecznego piernika i zielonej choinki: niech nadchodzące Święta przyniosą spokój, radość chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół, a miłość i ciepło swą magią niech otulą Wasze serca i ubogacą ten wyjątkowy czas.

            Zdrowych i niezapomnianych Świąt Bożego Narodzenia przynoszących zdrowie, pomyślność i szczęście
            w Nowym Roku 

            Jolanta Kozłowska

             

             

             

             

             

            Boże Narodzenie 2022

          • Spotkania z Rodzicami

          • HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI

             

             

            25.01.2023 – środa – godz. 16.30

             

            Klasa 1a – sala nr 15

            Klasa 2a – sala nr 7

            Klasa 3a – sala nr 14

            klasa 8b – sala nr 13

             

            26.01.2023 – czwartek – godz. 16.30

             

            Klasa 4a – sala nr 14

            Klasa 5a – sala nr 15

            Klasa 6a – sala nr 19

            Klasa 7a – sala nr  13

            Klasa 8a – sala nr  0

             

          • Grudzień na Świetlicy

          • DUŻA Szopka BOŻONARODZENIOWA 3D STAJENKA życzenia 11408810044 - Allegro.pl

            Grudniowe dni to czas intensywnych przygotowań do najpiękniejszych Świąt…

            W naszej szkole oczekiwanie na te wspaniałe dni rozpoczęliśmy 6 grudnia – odwiedził nas wtedy Mikołaj, który przyniósł słodkie upominki i miłe życzenia. Wokół szkolnej choinki zebrali się wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Zamigotały choinkowe światełka, łagodnym rytmem i melodia otuliły nas świąteczne piosenki, a zapach pierniczków  wypełnił szkolne przestrzenie. Radosna atmosfera udzieliła się wszystkim…nawet Mikołajowi😊

            Uczestnicy zajęć świetlicowych – pod kierunkiem p. Moniki Lempart -  intensywnie pracowali nad tworzeniem Szopki Betlejemskiej, którą zgłosiliśmy do konkursu szopek.

  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej