• SPRAWOZDANIE  DYREKTORA ZESPOŁU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

        im. JANUSZA KORCZAKA W KOPANCE

        PRACA  SZKOŁY  I  PRZEDSZKOLA

        W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

        Podstawa prawna:

        • Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 oraz z 2022 r. poz. 655, 1079 i 1116).
        • Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty  (Dz. U. z 2021 r. poz. 1915 oraz z 2022 r. poz. 583 i 1116).
        • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego – (Dz. U. z 2021  r. poz.1618 ).
        • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek (Dz. U. z 2020 r. poz. 2198).
        • Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 ustalone przez Ministra Edukacji i Nauki.
        • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2015 r. w sprawie zakresu i form prowadzenia w szkołach i placówkach systemu oświaty działalności wychowawczej, edukacyjnej, informacyjnej i profilaktycznej w celu przeciwdziałania narkomanii (Dz.U. 2020 r., poz. 1449).
        • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty
          w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 493, z późn. zm.).
        • Plan nadzoru pedagogicznego na rok szkolny 2021/2022  -  opracowany przez dyrektora  i przedstawiony RP w dniu 14.09.2021 r.

         

        Sprawozdanie przedstawiono Radzie Pedagogicznej na zebraniu w dniu 28.06.2022 r.

         

        PRIORYTETY PRACY SZKOŁY I PRZEDSZKOLA W ROKU SZKOLNYM 2021/2022:

         

        Główne cele pracy dyrekcji szkoły i nauczycieli w roku szkolnym 2021/2022 zostały wskazane na podstawie kierunków polityki oświatowej MEN, wyników i wniosków z nadzoru pedagogicznego z ubiegłego roku szkolnego oraz założeń nowego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego:

        • Zapewnienie bezpieczeństwa uczniom – priorytet nadrzędny.
        1. Realizacja kierunków polityki oświatowej państwa w bieżącym rok szkolnym:

         

        1. Wspomaganie przez szkołę wychowawczej roli rodziny, między innymi przez właściwą organizację zajęć edukacyjnych wychowania do życia oraz realizację zadań programu wychowawczo- profilaktycznego.
        2. Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro. Kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie .
        3. Działania na rzecz szerszego udostępnienia kanonu edukacji klasycznej, wprowadzenie w dziedzictwo cywilizacyjne Europy, edukacji patriotycznej, nauczanie historii oraz poznawanie polskiej kultury, w tym osiągnięć duchowych i materialnych. Szersze i przemyślane wykorzystanie w tym względzie między innymi wycieczek edukacyjnych.
        4. Podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów, zapewnienie wsparcia psychologiczno - pedagogicznego, szczególnie w sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią COVID-19 w celu zapewnienia dodatkowej opieki i pomocy, wzmacniającej pozytywny klimat szkoły oraz poczucie bezpieczeństwa. Roztropne korzystanie, w procesie kształcenia, z narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne.
        5. Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postaw odpowiedzialności za środowisko naturalne.

         

        1. Działania wynikające ze specyfiki placówki:

         

        1. Realizacji podstawy programowej.
        2. Przestrzegania przepisów prawa oświatowego dotyczących działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej placówki przez nauczycieli, zwłaszcza w przypadku nauczania hybrydowego lub zdalnego.
        3. Zgodność programu nauczania z podstawą programową oraz zaleceniami poradni psychologiczno-pedagogicznej.
        4. Realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego.
        5. Dostosowania programu nauczania i oceniania postępów uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
        6. Uwzględnianie zróżnicowanych potrzeb uczniów, szczególnie uczniów ze spe, w pracy dydaktyczno-wychowawczej.
        7. Bezpieczeństwa uczniów w szkole (szczególnie podczas przerw)  w warunkach reżimu sanitarnego.
        8. Przy planowaniu wycieczek należy uwzględnić kierunki polityki oświatowej państwa na bieżący rok szkolny.
        9. Wspieranie nauczycieli w procesie realizacji podstawy programowej, zwłaszcza przy nauczaniu hybrydowym lub zdalnym.
        10. Promowanie nauczycieli wprowadzających nowe rozwiązania pedagogiczne.
        11. Wspieranie nauczycieli do systematycznego wzbogacania warsztatu pracy.

         

        1. Zalecenia i wnioski do pracy wynikające z nadzoru pedagogicznego w roku szkolnym   2020/2021:

         

        1. Kontynuowanie i wzmacnianie działań wychowawczych, których celem jest wyeliminowanie niewłaściwych zachowań, wzmacnianie każdych pozytywnych zachowań, wspieranie uczniów w sytuacjach trudnych (edukacyjnych, życiowych, zdrowotnych).
        2. Zachęcanie i mobilizowanie  uczniów do  pełnego wykorzystywania  własnego potencjału  i możliwości rozwoju we wszystkich sferach.
        3. W dalszym ciągu stosowanie na zajęciach elementów oceniania kształtującego (informacja zwrotna) oraz rozwijanie kompetencji kluczowych (aktywne metody
          i formy nauczania).
        4. Praca nad  wzajemnymi relacjami między uczniami.
        5. Otoczyć szczególną opieką dydaktyczną i wychowawczą uczniów z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi; również uczniów mających trudności w nauce, którzy nie posiadają opinii PPP oraz uczniów ze szczególnymi uzdolnieniami. Nadal dążyć do indywidualizowania pracy z uczniem.
        6. Zachęcać i motywować uczniów do udziału w konkursach; wzmacniać poczucie własnej wartości i wiary we własne możliwości.

         

        1. Rekomendacje wynikające z ewaluacji wewnętrznej 2020/20221:
        • Kontynuacja planowania, monitorowania i doskonalenia przebiegających w szkole procesów edukacyjnych służących realizacji koncepcji pracy.
        • Dokonywanie ewaluacji prowadzonych działań i wdrażanie wniosków do planów pracy w przyszłości.
        • Kontynuacja współdziałania nauczycieli w organizowaniu, realizacji i analizie procesów edukacyjnych.
        • Doskonalenie i poszerzanie stosowanych metod nauczania oraz sposobów wspierania i motywowania uczniów w procesie uczenia się.
        • Zwrócenie uwagi na uczniów o obniżonej motywacji i słabym poziomie zaangażowania oraz podnoszenie poczucia sukcesu uczniów adekwatnego do ich możliwości. Szukanie sposobów motywacji uczniów obojętnych lub niezadowolonych ze swoich wyników w nauce.
        • Zwiększenie wpływu uczniów na organizację i przebieg procesu uczenia się - planowanie i podejmowanie działań z udziałem uczniów i adekwatnie do ich potrzeb.

        Analizowanie na bieżąco potrzeb i zainteresowań młodzież w celu stworzenia jej jak najlepszych warunków rozwoju.

        • Doskonalenie działań w zakresie informacji zwrotnej dotyczącej oceniania, aby uczniowie wiedzieli, co już umieją, a nad czym muszą pracować.
        • Wzmocnienie działań w sprawie indywidualizacji procesów nauczania.
        • Bardziej szczegółowe informowanie rodziców na temat przebiegających procesów edukacyjnych w szkole: zapoznawanie z ofertą edukacyjną w zakresie zajęć dodatkowych (kół zainteresowań) oraz pomoc w nabywaniu umiejętności korzystania ze strony internetowej szkoły jako podstawowego źródła informacji i promocji szkoły.

         

         

        SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PRIORYTETÓW PRACY SZKOŁY
        W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

         

         

        Zapewnienie bezpieczeństwa uczniom

         

        • Dokonywano bieżących i okresowych przeglądów technicznych budynku szkoły, przedszkola i sali gimnastycznej. Sporządzono stosowną dokumentację z tych przeglądów w formie protokołów i raportów.
        • Podjęto działania wynikające z zaleceń zawartych w protokołach (dokonana została naprawa obróbek blacharskich; wykonano zadaszenie nad wejściem do przedszkola; dokonano naprawy dachu nad kuchnią i wymalowano część kuchni). Ponadto wystąpiła konieczność naprawy dachu nad świetlicą i szatniami segmentu sportowego,  malowania pomieszczenia świetlicy szkolnej, gabinetu profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej.
        • Wymalowane i odświeżone zostało pomieszczenie jadalni.
        • Podjęte zostały także działania w kierunku polepszenia bazy lokalowej przedszkola.
        • Nieustępliwie i nieustannie podejmowane są starania o naprawę/ wymianę ogrodzenia od wschodniej strony szkoły , a także zlikwidowanie nieużywanej studzienki po dawnym systemie kanalizacyjnym. Ważne są także nieustanne działania związane z usunięciem nieużywanego sprzętu pozostawionego po dawnym placu zabaw dla dzieci.
        • Przeprowadzono dokładną kontrolę budynku pod kątem BHP/ zabezpieczenie przeciwpożarowe. Uaktualniono plany ewakuacyjne (nowe plansze zostały zamieszczone w widocznych miejscach wskazanych przez inspektorów ppoż.).
        • Wyremontowano salę nr 19. Wyposażona została w nowe meble i sprzęt.
        • Dzięki staraniom nauczycieli i rodziców wymalowane i odświeżone zostały sale: nr 8,  nr 13 i  nr 14.
        • Przeprowadzono pełną modernizację pracowni komputerowej – przede wszystkim wymieniona została instalacja, okablowanie, które pozostaje obecnie bezpieczne i nie zagraża użytkownikom. Ponadto sala ta wyposażona została w nowe meble i doposażona w sprzęt komputerowy (laptopy, drukarki).
        • Systematycznie przeprowadzano naprawy i prace konserwatorskie utrzymujące szkołę i przedszkole w dobrym stanie.
        • Podjęto intensywne starania o remont i wyposażenie kuchni i jadalni.
        • W związku z sytuacją epidemiologiczną przestrzegano „Procedur bezpieczeństwa sanitarnego” w szkole i w przedszkolu. Dbano o rzetelne i bezwzględne stosowanie tych procedur. Realizowane były wszystkie zalecenia PSSE (stały kontakt) oraz wszelkich służb i instytucji, z którymi systematycznie współpracowano (policja, Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Straż Miejska, Straż Pożarna).
        • W sytuacjach zagrożenia (sytuacja geopolityczna, terroryzm, ostrzeżenia i groźby wobec uczniów, dzieci i pracowników) podejmowano w każdej sytuacji działania zgodne z procedurami (współpraca z organem prowadzącym, naczelnikiem Komendy Powiatowej Policji, Wydziałem Prewencji, policją skawińską, MKO).
        • Przeprowadzono próbną ewakuację i symulację sytuacji zagrożenia pożarowego.
        • Opracowany został harmonogram dyżurów. Wdrażano regulamin dyżurów nauczycielskich. Kontrolowano spełnianie przez nauczycieli dyżurów, a także dbałość o bezpieczeństwo uczniów podczas zajęć, przerw, w stołówce i szatni.
        • Przestrzegany był system przyjmowania w szkole osób zewnętrznych (wdrożony w roku szkolnym 20019/20b00) – rozszerzony o zasady wynikające z bezpieczeństwa sanitarnego.
        • Podczas spotkań Rady Pedagogicznej systematycznie omawiane były zagadnienia bezpieczeństwa.
        • Podczas spotkań z uczniami (w formie stacjonarnej i on-line) przypominane były zasady bezpieczeństwa obowiązujące zarówno w szkole, jak i poza szkołą (zwłaszcza przed feriami, wakacjami). Każda wycieczka lub wyjście uczniów poza szkołę rozpoczynane było omówieniem zasad bezpieczeństwa.
        • Uczniowie zapoznawani byli także z zasadami bezpieczeństwa emocjonalnego, bezpiecznego poruszania się w Internecie i korzystania z zasobów Internetu.
        • Zapewniano uczniom pomoc i wsparcie w sytuacjach trudnych. W tym zakresie prowadzono szereg działań, do których należą:

         

        • realizacja programu APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ; 
        • realizacja programu profilaktycznego ukierunkowanego na kształtowanie i rozwijanie umiejętności prospołecznych u młodszych uczniów oraz radzenia sobie z trudnościami „Przyjaciele Zippiego”;
        • pozyskanie certyfikowanych trenerów programu profilaktyki uniwersalnej „Unplugged”
        • tworzenie atmosfery życzliwości i wzajemnego zrozumienia; rozwiązywanie konfliktów; kształtowanie poczucia własnej wartości;
        • konsultacje z pedagogiem i psychologiem szkolnym;
        • spotkania zespołu nauczycieli;
        • rozpoznawanie sytuacji uczniów,
        • dostosowanie wymagań i metod pracy do potrzeb uczniów, realizacja zaleceń poradni  psychologiczno- pedagogicznej;
        • indywidualne rozmowy z uczniami, rodzicami, nauczycielami i pedagogiem oraz rozmowy z klasą;
        • rozpoznawanie sytuacji uczniów; rozmowy indywidualne z uczniami; wnioski w sprawie udzielenia pomocy w formie zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne, zajęć rozwijających umiejętności uczenia się, zajęć rozwijających uzdolnienia, zindywidualizowanej ścieżki kształcenia, stałych konsultacji z pedagogiem szkolnym lub psychologiem szkolnym; współpraca ze szkolnymi specjalistami: pedagogiem, psychologiem, logopedą, doradcą zawodowym, terapeutą pedagogicznym; spotkania zespołu nauczycieli uczących w klasie, monitorowanie przebiegu nauczania zdalnego poprzez kontakt telefoniczny i mailowy z rodzicami – przekazywanie informacji o pojawiających się trudnościach pedagogowi szkolnemu; wszystkie zajęcia i spotkania dostosowane były do potrzeb uczniów, aktualnej sytuacji epidemicznej, przepisów sanitarnych i możliwości – odbywały się zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej;
        • spotkania  zespołu nauczycieli uczących w poszczególnych klasach, podczas których nauczyciele zapoznawali się z opiniami i orzeczeniami uczniów objętych pomocą SPPP, dostosowywali wymagania uwzględniając zalecenia zawarte w opiniach i orzeczeniach, wdrażali procedury związane z udzielaniem pomocy psychologiczno-pedagogicznej, rozwiązywali trudności i problemy związane ze zdalną nauką, podsumowywali efekty pracy;
        • wsparcie uczniów w czasie pandemii – na lekcjach wychowawczych prowadzonych w trybie online rozmowy na temat zachowania ostrożności związanej z zapobieganiem zakażeniu COVID-19, omawianie procedur bezpieczeństwa związanych z przebywaniem w szkole w czasie konsultacji, spotkań indywidualnych i lekcji stacjonarnych;
        • wspieranie uczniów w czasie nauczania zdalnego (stały kontakt z uczniami z wykorzystaniem dostępnych komunikatorów; reagowanie na wszelkie niepokojące symptomy w funkcjonowaniu uczniów);
        • wzmocniono działania pomocowe skierowane na uczniów i rodziców w związku z pojawiającymi się i nasilającymi problemami emocjonalnymi, zaburzeniami zachowania w sytuacjach społecznych, obniżającymi się kompetencjami społecznymi, zaburzeniami osobowościowymi; elastycznie i doraźnie reagowano na wszelkie potrzeby  uczniów , rodziców i zespołów - zajęcia z psychologiem/pedagogiem grupowe i indywidualne, stałe konsultacje z pedagogiem szkolnym, kierowanie uczniów na konsultacje do specjalistow pozaszkolnych (PZP, SPPP, współpraca z w/w instytuacjami).
        • Powrót uczniów do szkoły po okresie nauczania zdalnego wymagał podjęcia  działań wychowawczych umożliwiających ponowne przystosowanie się dzieci i młodzieży do obowiązujących w szkole norm i zasad współżycia społecznego, regulaminów i procedur. Zajęcia wychowawcze, integracja zespołów uczniowskich, nacisk na pomoc uczniom w łagodnym i bezpiecznym odnalezieniu się w stacjonarnym środowisku szkolnym – to niektóre z działań wychowawczych. Obserwacja zachowań i postaw uczniów, reagowanie na wszelkie niepokojące przejawy i otoczenie dzieci opieką i pomocą (w tym także rodziców) stały się jednym z koniecznych priorytetów pracy wychowawczej.

         

        • W związku z sytuacją pandemii spowodowaną rozprzestrzenianiem się COVID-19 oraz wprowadzeniem edukacji zdalnej nadal  wdrażano „Procedury bezpieczeństwa sanitarnego obowiązujące w ZPO im. Janusza Korczaka w Kopance”.
        • Przeprowadzono szkolenia dla pracowników i nauczycieli związane z wprowadzeniem „Procedur bezpieczeństwa sanitarnego” wraz z kolejnymi etapami uruchamiania zajęć  w szkole.
        • Podejmowano szereg dzałań (zarówno indywidualnych, jak i skierowanych na zespoły uczniowskie)  zmierzajacych do niwelowania negatywnych skutków wynikających z długiej izolacji społecznej spowodowanej pandemią.

         

        Na podnoszenie poziomu bezpieczeństwa uczniów w wielu sferach (fizycznej, emocjonalnej, psychicznej) znacząco wpłynęły działania profilaktyczne, ujęte w Programie Wychowawczo-Profilaktycznym. Wymienić jednak należy najważniejsze działania profilaktyczne o szerokim zasięgu:

        • Uczniowie wszystkich klas realizowali zadania i działaniach w ramach kampanii społecznej „No promil – no problem“. Finałowym wydarzeniem tych działań była III MIĘDZYSZKOLNA DEBATA  OKSFORDZKA W RAMACH KAMPANII „No promil – No problem”: „Sposób, w jaki we współczesnej kulturze masowej przedstawiany jest alkohol i jego spożywanie należy ocenić negatywnie" oraz zorganizowanie gminnej imprezy profilaktycznej Happeningu „No promil-No problem”, który odbył się skawińskim Rynku.
        • Uczestniczono w ogólnopolskiej kampanii  „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Realizacja zadań  była zgodna z założeniami kampanii (lekcje wychowawcze prowadzone wg scenariuszy kampanii pod hasłem „Nie czas na nudę!” ; szkolenie i warsztaty profilaktyczne oraz Międzyszkolna Debata Oksfordzka , konkurs plastyczny „Nie czas na nudę!”, a także Piknik dla całej społeczności szkolnej).
        • Uczestnictwo uczniów  klas IV-VII w warsztatach profilaktycznych „Kłopoty online - cyberprzemoc", „Lubię to! Siecioholizm”. 
        • Nauczyciele   uczestniczyli w szkoleniu  „Wsparcie emocjonalne w dobie pandemii”, natomiast rodzice uczestniczyli w szkoleniu „ Domowe zasady ekranowe”.
        • Uczniowie szkoły uczestniczyli w działaniach związanych z organizacją  Dnia Bezpiecznego Internetu.
        • Uczestnictwo uczniów w zajęciach wychowawczych dotyczących cyberprzemocy.
        • Udział uczniów w kampanii „Rowerowy Maj” promującej zdrowy styl życia zakończony uzyskaniem I miejsca w gminie i zdobyciem nagrody pieniężnej przeznaczonej na zakup sprzętu sportowego.
        • Realizacja zadań w ramach projektu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.
        • Opracowano i wprowadzono zasady nauczania zdalnego, które przypominane były uczniom systematycznie.
        • Duży nacisk położony został na dbałość o edukację uczniów w zakresie bezpiecznego korzystania z dostępnych narzędzi TIK (szkolenia dla uczniów w zakresie korzystania z platformy Microsoft Teams; lekcje wychowawcze; spotkania z pedagogiem i psychologiem szkolnym; szkolenia i warsztaty profilaktyczne prowadzone przez psychoprofilaktyka; praca z rodzicami – rozbudzanie świadomości na temat zagrożeń i przeciwdziałania im).

         

        Realizacja priorytetów, zadań i wniosków:

        • Kompetencje cyfrowe uczniów rozwijane były przede wszystkim na lekcjach informatyki oraz na wszystkich pozostałych zajęciach edukacyjnych  i dodatkowych podczas nauczania zdalnego.
        • Uczniowie mogli rozszerzać swoje umiejętności w tym zakresie przygotowując prezentacje związane z organizacją wielu wydarzeń w szkole (m.in. Tydzień Korczakowski i Święto Patrona Szkoły, Dzień Bezpiecznego Internetu, konkursy, przygotowywanie materiałów na lekcje wychowawcze).
        • Pogłębienie wiadomości o Patronie szkoły poprzez inicjatywy realizowane w ramach Tygodnia Korczakowskiego zakończonego obchodami święta Patrona Szkoły.
        • W warunkach tzw. „reżimu sanitarnego” odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej.
        • Wybory  Prezydium Samorządu Uczniowskiego.
        • Uczniowie uczyli się przestrzegania zasad pracy w grupie.
        • Realizacja bloku teamtycznego „Jestem Europejczykiem“.
        • Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
        • Wieczornica z okazji Święta Niepodległości.
        • Udział uczniów wszystkich klas w festiwalu piesni patriotycznych „Radosna...Niepodległa“ zorganizowanego w ramach obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
        • Szkolne obchody upamiętniajace polskich oficerów i żołnierzy, ofiar zbrodni katyńskiej.
        • Szkolna impreza Mikołajkowa połączona z rozpoczęciem okresu Bożonarodzeniowego
          w szkole.
        • Akcja chrytatywna „Świąteczna paczka” – udział uczniów i rodziców wszystkich klas w zorganizowaniu pomocy świątecznej dla mieszkańców Kopanki.
        • Udział uczniów w akcji „Serdeczna kartka“ skierowanej do dzieci z krakowskiego hospicjum.
        • Udział uczniów, rodziców i nauczycieli w akcji PAKA DLA ZWIERZAKA.
        • Udział nauczycieli, rodziców i społeczności lokalnej w akcję pomocy dla uchodźców z Ukrainy.
        • Uczniowie uczestniczyli w lekcjach  muzealnych poznając tradycje i historię regionu.
        • Kształtowano więzi rodzinne m.in. poprzez wykonanie upominków dla seniorów i rodziców (Dzień Babci i Dziadka, spotkania  dla rodziców z okazji Dnia Matki i Ojca).
        • Udzial uczniów w zabawie karnawałowej.
        • Organizacja szkolnego przedstawienia Jasełkowego.
        • Rozbudzano w uczniach uczucia  patriotyczne i zainteresowania dziejami ojczystymi poprzez ich uczestnictwo w obchodach świąt narodowych i religijnych, lekcjach  z okazji: rocznicy odzyskania niepodległości, rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja  oraz poprzez udział w konkursach. 
        • Systematycznie prowadzona była zbiórka nakrętek na rzecz niepełnosprawnego rodzeństwa z Wiśniowej. 
        • Integrowano zespoły klasowe oraz społeczność szkolną poprzez organizowanie imprez klasowych i szkolnych.
        • Wdrażano do poszanowania więzi rodzinnych i tradycji świątecznych m. in. poprzez obchody klasowego Dnia Kobiet, Dnia Chłopca, Dnia Dziecka, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki i Ojca, kultywowania tradycji Świat Bozego Narodzenia oraz  Świąt Wielkanocnych.
        • Odbyły się uroczystości szkolne integrujące społeczność szkolną, m.in.: uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, ślubowanie piwrwszoklasistów, obchody DEN, Święto Patrona Szkoły, Dzień Bezpiecznego Internetu, obchody Dnia Ziemi, uroczystość pożegnania uczniów klasy ósmej, uroczystość z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
        • Realizowano w toku pracy dydaktyczno-wychowawczej treści i cele ujęte w szkolnym Programie Wychowawczo-Profilaktycznym.
        • Podejmowano tematykę patriotyczną na lekcjach wychowawczych, utrwalano pamięć o wielkich Polakach.
        • Realizowano zagadnienia wynikające z podstawy programowej (symbole narodowe, tradycja, legendy, lektury).
        • Udział wszystkich uczniów w kampaniach społecznych i profilaktycznych („No promil – no Problem”, „Zachowaj Trzeźwy Umysł”,  Dzień Bezpiecznego Internetu, Międzynarodowy Dzień Ziemi, Rowerowy Maj).

         

         

        PRZEDSZKOLE

        W ramach edukacji przedszkolnej dzieci:

        • Uczyły się prawidłowego posługiwania się imieniem i nazwiskiem oraz wykazywały znajomością adresu zamieszkania.
        • Wdrażane były do respektowania umów, zasad, norm współżycia społecznego obowiązujących w grupie przedszkolnej i w rodzinie.
        • Poznawały zwyczaje i tradycje rodzinne; umacniano więzi rodzinne poprzez obchody Dnia Babci i Dziadka (upominki dla seniorów), Dnia Mamy i Taty.
        • Brały udział w uroczystościach i akcjach (m.in. pasowanie na przedszkolaka, Tydzień Korczakowski, obchody Święta Niepodległości, rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Święta Flagi).
        • Poznawały historię państwa polskiego (legendy, podania).
        • Poznawały symbole narodowe, ich znaczenie; kształtowano postawę szacunku wobec nich.
        • Realizowano zagadnienia wynikające z podstawy programowej wychowania przedszkolnego w tym zakresie.
        • Budzono i rozwijano szacunek do kultury, tradycji narodowej , a także do przyrody ojczystej.
        • Kształtowano postawy proekologiczne.
        • Włączyły się aktywnie w organizację akcji charytatywnych (zbiórka nakrętek, akcja pomocy świątecznej „Świąteczna paczka” oraz „Serdeczna kartka”).

         

         

        W celu dbałości o zapewnienie uczniom wysokiej jakości kształcenia podejmowanie były następujące działania:

        1. Zatrudnianie nauczycieli i specjalistów zgodnie z kwalifikacjami. Skuteczne starania o zapewnienie uczniom na terenie szkoły i przedszkola opieki specjalistów.
        2. Kontrola bazy dydaktycznej – uzupełnianie w miarę możliwości zasobów pomocy dydaktycznych szkoły (dalsze doposażenie pracowni  biologiczno-chemicznej; zakup niezbędnych pomocy dydaktycznych do nauczania biologii, chemii, geografii, matematyki, fizyki, historii; zakup nowych laptopów – w tym jednego przeznaczonego dla uczniów z niepełnosprawnościami realizującymi nauczanie indywidualne; wzbogacenie szkolnego księgozbioru; zakup pomocy do przedszkola; modernizacja i doposażenie pracowni komputerowej).
        3. Pozyskanie znacznych środków  (35000 zł) w ramach projektu Aktywna Tablica (edycja 2020-2024) – wyposażenie szkoły w monitor interaktywny, 5 laptopów, profesjonalny  zestaw  do terapii logopedycznej wraz z mikrofonem logopedycznym, 2 tablety, programy multimedialne przeznaczone do terapii 5 rodzajów trudności.
        4. Dostosowanie wymagań edukacyjnych z poszczególnych przedmiotów.
        5. Badanie wyników nauczania:
        • wstępne diagnozy („raport otwarcia” – wrzesień);
        • próbny egzamin ósmoklasisty;
        • diagnoza uczniów klasy trzeciej;
        • badanie gotowości szkolnej;
        • egzamin ósmoklasisty.
        1. Uczniowie klasy ósmej otoczeni zostali wzmożoną opieką dydaktyczną stwarzającą szanse i możliwości wyrównania braków (po okresie zawieszenia zajęć dydaktycznych i zdalnego nauczania w roku 2019/2020 i 2020/2021) oraz przygotowania do egzaminu ósmoklasisty.
        2. Monitorowanie realizacji podstawy programowej.

         

        Istotnym czynnikiem wzbogacającym pracę szkoły i podnoszącym jakość procesu kształcenia jest realizacja projektów i innowacji pedagogicznych. W b.r. szkolnym realizowane były następujące innowacje:

        • Hak na ortografię.
        • „Dzwonki chromatyczne jako popularny instrument w szkole”.
        • Wieża czytelnicza.
        • Prowadzono  systemowe działania na rzecz wspierania ucznia – realizowano obowiązujący w szkole system pomocy psychologiczno-pedagogicznej („Procedury udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej”). Zespoły uczących w klasach ustaliły cele i zakres pomocy psychologiczno- pedagogicznej.
        • Pomoc pp udzielana była podczas bieżącej pracy dydaktyczno-wychowawczej i dostosowywana do pojawiających się potrzeb uczniów.
        • Każdemu uczniowi korzystającemu z pomocy sporządzono Kartę Oceny Efektywności Pomocy PP.
        • Powołano Zespoły Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej dla uczniów z niepełnosprawnością. Do końca września 2021  roku utworzono i dostosowano (zmodyfikowano) IPET-y.
        • Dwukrotnie w roku dokonano Wielospecjalistycznej Oceny Poziomu Funkcjonowania Uczniów.

         

        W roku szkolnym 2021/2022 pomocą PP  (sformalizowaną) objętych było 79 uczniów, którzy korzystali z różnych form  ppp:

        • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze - matematyka, j. polski, j. angielski,
        • zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze – edukacja wczesnoszkolna;
        • zajęcia logopedyczne,
        • zajęcia rozwijające uzdolnienia,
        • zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne,
        • zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się,
        • stałe konsultacje z pedagogiem szkolnym,
        • konsultacje z psychologiem,
        • gimnastyka korekcyjna,
        • zajęcia terapeutyczne z elementami biblioterapii,
        • zajęcia terapeutyczne z elementami socjoterapii,
        • zindywidualizowana ścieżka kształcenia,
        • zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego).

         

        Przedszkole – podejmowanie  działań  na rzecz wspomagania rozwoju dzieci z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb poprzez indywidualizację działań edukacyjnych i wychowawczych oraz wspieranie rodziców, co przyczynia się do skutecznego wyrównywania szans edukacyjnych dzieci oraz rozwoju ich talentów i uzdolnień.

         

        • wspierano dzieci w różnych dziedzinach ich aktywności; stymulowano oraz rozwijano potencjalne zdolności twórcze;
        • rozbudzano i rozwijano kreatywność, umiejętność dostrzegania nowych rozwiązań, możliwości i pomysłów;
        • aktywizowano sferę fantazji i wyobraźni;
        • rozwijano własne zainteresowania i uzdolnienia dzieci;
        • rozwijano umiejętność planowania własnych działań, projektowania wytworów plastyczno-konstrukcyjnych;
        • rozwijano umiejętność tworzenia poprzez ruch, zabawę, muzykę i żywe słowo;
        • duży nacisk położono na  podnoszenie poziomu i poszerzanie zakresu zdobywanej wiedzy oraz zaspokajanie ciekawości poznawczej dzieci.

        Realizowane działania były spójne z zadaniami określonymi w podstawie programowej wychowania przedszkolnego i sprzyjały użyteczności nabywanych przez dzieci wiadomości
        i umiejętności. Systematycznie i rzetelnie diagnozowano i analizowano osiągnięcia dzieci.

         

        Motywowanie uczniów do odnoszenia sukcesów edukacyjnych na miarę ich możliwości.

         

        Realizacji tego celu służyły spotkania klasowych zespołów nauczycielskich ustalających kierunki i  formy pracy z uczniami , wnioskujących o wprowadzanie konkretnych form ppp  oraz podejmujących stosowne działania skierowane na poszczególnych uczniów; ponadto ważne działania w tym zakresie to:

        • dostosowanie wymagań edukacyjnych do potrzeb i możliwości uczniów;
        • indywidualizowanie pracy z uczniami w zakresie form i metod;
        • zachęcanie do udziału w konkursach i projektach;
        • umożliwianie uczniom odnoszeniu sukcesów edukacyjnych i pozaedukacyjnych;
        • stosowanie wzmocnień pozytywnych;
        • podkreślanie mocnych stron uczniów;
        • stwarzanie możliwości odnoszenia sukcesów także w innych dziedzinach (np. sportowych);
        • uruchomienie pozalekcyjnych zajęć sportowych;
        • działalność koła biologicznego;
        • działalność koła chemicznego;
        • działalność koła dziennikarskiego;
        • zajęcia taneczne;
        • zajęcia teatralne;
        • prezentacja i eksponowanie prac i osiągnięć uczniów na stronie internetowej szkoły oraz w mediach lokalnych;
        • organizowanie zajęć dodatkowych (zajęcia rozwijające uzdolnienia – edukacja wczesnoszkolna, j. angielski, informatyka, matematyka, chemia; dodatkowe zajęcia – przygotowanie uczniów do konkursów i debat; indywidualne programy nauki z matematyki, biologii, j. angielskiego; zajęcia rozwijające umiejętność uczenia się).

         

         

        Wspomaganie rozwoju zawodowego nauczycieli.

         

        Dyrektor szkoły na bieżąco informował nauczycieli o zmianach w obowiązujących aktach prawa oświatowego oraz komunikatami, pismami i zarządzeniami KO i OP, a także motywował nauczycieli do poszerzania kwalifikacji zawodowych.  Nauczyciele uczestniczyli w  szkoleniach prowadzonych przez firmy edukacyjne (w tym w webinariach dotyczących rozwijania i doskonalenia pracy dydaktycznej z wykorzystaniem narzędzi zdalnych). 
        W ramach doskonalenia wewnątrzszkonego dyrektor szkoły zorganizował szkolenia  dotyczące:

        • Procedur organizowania i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej – przypomnienie.
        • Procedur bezpieczeństwa sanitarnego i zasad zdalnego nauczania – przypomnienie.
        • Postępowania w sytuacji zagrożenia  - wynikającego ze zmiana sytuacji geopolitycznej i wojną w Ukrainie.
        • Procedury przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty.
        • Wychowawcy klas oraz nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu  „Wsparcie emocjonalne w dobie pandemii” oraz „Domowe zasady ekranowe”.

         

        W ramach wspomagania rozwoju nauczycieli dyrektor szkoły motywował  nauczycieli i pracowników do wysokiej jakościowo pracy.

        Wsparcie otrzymywali nauczyciele nowozatrudnieni oraz realizujący kolejne stopnie awansu zawodowego, a także nauczyciele wprowadzający nowe rozwiązania pedagogiczne (innowacje). Ponadto wspomagano wychowawców w procesie rozwiązywania problemów wychowawczych.

         

         

        UDZIAŁ UCZNIÓW W KONKURSACH I OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

        Sekcja sportowa:

        • GMINNE IGRZYSKA SPORTOWE 2022 XII Halowe Mistrzostwa Skawiny
          w Lekkoatletyce – sukcesy indywidualne i grupowe (łącznie 7 medali)
        • Powiatowe Wiosenne Biegi Drużynowe – sukces drużyny szkolnej
        • Rowerowy Maj

         

        Sekcja naukowa:

        • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR  (wyróżnienia)
        • Międzyszkolne Debaty Oksfordzkie
        • Małopolski Konkurs Matematyczny
        • Małopolski Konkurs Chemicznyfinalista Radosław Przebinda
        • Małopolski Konkurs Biologiczny finalista Wiktor Wątroba
        • Małopolski Konkurs Geograficzny
        • Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”- wyróżnienie Krzysztof Balon
        • Konkurs Matematyczny „Krakowska Matematyka” – wyróżnienie Krzysztof Balon
        • Biblijny Konkurs Tematyczny „Z Dobrą Nowiną przez życie”
        • Gminny Konkurs Historyczny związany z postacią Józefa Hallera – III miejsce Wiktoria Kochana i Julian Stępski
        • Gminny konkurs czytelniczy „Znamy baśnie Andersena” – wyróżnienie Natalia Tyrka i Antoni Suder
        • Ogólnopolski konkurs „Zdrowo jem, więcej wiem”
        • Gminne eliminacje ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
        • Szkolny Konkurs Ekologiczny „Środowisko ponad wszystko”
        • Dzień Bezpiecznego Internetu

         

        Sekcja kulturalna:

        • szkolny konkurs fotograficzny
        • szkolne konkursy plastyczne realizowane w ramach kampanii społecznych „Zachowaj Trzeźwy Umysł” i „No promil – no problem”
        • szkolny projekt edukacyjny „Serdeczna kartka”
        • szkolny Masterchef Junior
        • Szkolny konkurs Piosenki Angielskiej
        • Szkolny festiwal pieśni patriotycznych „Radosna…Niepodległa”
        • Szkolny mini festiwal piosenki turystycznej i wakacyjnej
        • Gminny Festiwal Form Teatralnych „Malpomena” – wyróżnienie
        • Konkursy: recytatorski, czytelniczy, plastyczny ( w tym DBI)

         

         

        1. Programy, projekty, akcje

         

        • Fluoryzacja  oraz dentystyczne badania przesiewowe
        • Uniwersytet Dzieci – projekt „Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?”
        • Uniwersytet Dzieci – projekt „Ekologia. Jak chronić środowisko?”
        • Kampania społeczna „No promil – No problem”
        • Kampania społeczna „Zachowaj Trzeźwy Umysł”
        • Kampania społeczna „Rowerowy Maj”
        • Realizacja innowacji „Hak na ortografię”
        • Realizacja innowacji „Dzwonki chromatyczne”
        •  „Mleko z klasą” - akcja prozdrowotna,
        • „Owoce i warzywa  w szkole”- projekt prozdrowotny,
        • „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”- projekt profilaktyczny
        • Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka „Znamię, znam je”
        • Projekt ogólnopolski „Zdrowo jem, więcej wiem”
        • Ogólnopolski program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”
        • Projekt ekologiczny LIFE
        • Zajęcia ekologiczne prowadzone przez doradcę ekologicznego z UMiG Skawina
        • Program profilaktyczny „Przyjaciele Zippiego”
        • Warsztaty – debaty w formule oksfordzkiej
        • Projekt edukacyjny „Wieża czytelnicza”
        • Projekt profilaktyczny „Dzień Bezpiecznego Internetu”
        • Warsztaty profilaktyczne  „Kłopoty online - cyberprzemoc", „Lubię to! Siecioholizm”, „Domowe gry ekranowe”
        • Tydzień Korczakowski
        • Udział w akcji zbierania zakrętek
        • Realizacja akcji  i projektów charytatywnych: SERDECZNA KARTKA, ŚWIĄTECZNA PACZKA, PAKA DLA ZWIERZAKA
        • Projekt #zGRANAszkoła (kl.1-3)

         

         

        MONITOROWANIE DZIAŁALNOŚCI WYCHOWAWCZEJ SZKOŁ

        Współpraca z rodzicami

        - Wychowawcy klas oraz specjaliści ściśle współpracowali z rodzicami w celu ujednolicenia oddziaływań pedagogicznych wobec dzieci, ustalenia priorytetów w pracy wychowawczej oraz oczekiwań rodziców wobec szkoły. Realizowano to poprzez: zebrania ogólne z rodzicami, spotkania i konsultacje indywidualne; uczestnictwo rodziców w zebraniach nauczycielskich zespołów klasowych,  kontakty telefoniczne, korespondencję pisemną, wymianę informacji przy wykorzystaniu zeszytów korespondencji, dziennik Vulcan oraz aktywizowanie rodziców do współorganizowania imprez klasowych oraz pomocy rzeczowej.

        - Efektem współpracy z rodzicami była pomoc w przygotowaniu imprez klasowych, szkolnych czy też realizacja  akcji charytatywnych (pomoc świąteczna). Rodzice zaangażowali się w pomoc dla klasy (artykuły papiernicze, higieniczne, dekoracyjne i pomoce, przybory do pisania, materiały i pomocy na lekcje plastyki, prace malarskie i remontowe) oraz zapewniali słodki poczęstunek na uroczystości klasowe i szkolne (piknik). Dzięki zaangażowaniu rodziców każdy absolwent otrzymał drobny upominek. Swój wkład wnieśli także rodzice w dbałość o wygląd estetyczny szkoły i otoczenia.

         

        Przestrzeganie Regulaminów Wewnątrzszkolnych oraz zasad współżycia społecznego.

        - Zgodnie z zapisami statutowymi w szkole stosuje się motywowanie uczniów poprzez wzmacnianie zachowań pożądanych oraz wygaszanie zachowań niepożądanych. W roku szkolnym 2019/2020 wprowadzono Regulamin Nagród i Kar (od II okresu), który jest narzędziem pomocnym w realizacji celów wychowawczych.

         

         

        NAGRODY STATUTOWE  w roku szkolnym 2021/2022

         

         

         

        Rodzaj nagrody

         

        Ogólna liczba w kl. I-VIII

         

         

         

        Nagrody

        Pochwała wychowawcy klasy

        77

        Wyróżnienie wychowawcy klasy

        12

        Nagroda wychowawcy klasy

        7

        Pochwała dyrektora szkoły

        5

        Wyróżnienie dyrektora szkoły

         

        Nagroda rzeczowa Dyrektora

         

        4

         

         

        WYCIECZKI SZKOLNE, IMPREZY I UROCZYSTOŚCI KLASOWE/szkolne

         

         

        Cel

         

         

        1a

         

        2a

         

        3a

         

        4a

         

        5a

         

        6a

         

        7a

         

        7b

         

        8a

        Teatr

         

        -

        1

        1

        2

        2

        1

         

        1

        1

        1

        Muzea, wystawy

         

        -

        -

        -

         

         

        2

        2

        1

        2

        2

        -

        Wycieczki turystyczno-krajoznawcze

        -

        1

        1

        -

        --

        --

        1

        1

        -

         

        Uroczystości klasowe/szkolne

         

        14

         

        21

         

        15

         

        12

         

        15

         

         

        15

         

        15

         

        16

         

        11

        Inne *

         

        2

         

        6

         

        6

         

        5

         

        7

         

        4

         

        2

         

        5

        2

         

        *Inne , m.in.:

        • Lekcje edukacyjne w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie
        • Multicentrum w Skawinie.
        • Apilandia. Interaktywne Centrum Pszczelarstwa. Poznanie znaczenia i roli pszczół w otaczającym nas świecie.
        • Happening w Skawinie.
        • GOjump MEGApark Sikorki – Kraków
        • GO-jump - Kraków

         

        WSPÓŁPRACA WYCHOWAWCÓW Z INSTYTUCJAMI I PODMIOTAMI WSPÓŁUCZESTNICZĄCYMI LUB WSPIERAJĄCYMI  PROCES WYCHOWANIA

         

        Wychowawcy i specjaliści współpracowali z następującymi instytucjami i podmiotami:

        • Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Skawinie;
        • Poradnia ZP
        • Policja (kontakt z dzielnicowym);
        • Centrum Wspierania Rodziny;
        • Muzeum Regionalne w Skawinie;
        • Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie;
        • Kuratorzy SR;
        • Doradca ekologiczny z UMiG;
        • Lekarz specjalista;
        • Straż Miejska;
        • Parafia Rzymsko-Katolicka w Kopance;
        • Ochotnicza Straż Pożarna w Kopance;
        • Stowarzyszenie SIEMACHA;
        • Multicentrum w Skawinie;
        • Centrum Kultury i Sportu w Skawinie;
        • Centrum Szkoleń Profilaktycznych „Edukator”;
        • Klub sportowy „Skawinka”;
        • Krakowskie Stowarzyszenie Mówców.

         

        REALIZOWANE PROGRAMY PROZDROWOTNE I UNIJNE, W TYM PROMOCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

        1. Programy : Mleko w szkole, Owoce w szkole.
        2. Program profilaktyki zdrowotnej – fuloryzacja
        3. Uniwersytet Dzieci
        4. Kształtowanie postaw odpowiedzialnych za swoje zdrowie: wdrażanie nawyku dbania o higienę osobistą i higienę otoczenia, dbałość o higieniczne i kulturalne spożywanie posiłków.
        5. Przeciwdziałanie nałogom.
        6. CYBERPRZEMOC - wpływ na prawidłowy rozwój, zagrożenia i konsekwencje płynące z cyberprzemocy -  prezentacje multimedialne; pogadanki, projekty.
        7. Realizacja bloku tematycznego „SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO”.
        8. Współpraca z pielęgniarką.
        9. Przestrzeganie zasad higieny w związku z sytuacją pandemii.
        10. Lekcje wychowawcze, które dotyczyły m. in. życia bez nałogów, zdrowego odżywiania i wyrabiania odpowiedzialności za swoje zdrowie.
        11. Realizacja zadań kampanii „No promil-No problem”;
        12. Realizacja zadań kampanii społecznej Zachowaj Trzeźwy Umysł.
        13. Dzień Bezpiecznego Internetu.
        14. Kampania społeczna „Rowerowy Maj”
        15. Realizacja projektu profilaktyka czerniaka „Znamię, znam je”
        16. Warsztaty  profilaktyczne - "Kłopoty online – cyberprzemoc”, "Lubię to! Siecioholizm”.
        17. Przyjaciele Zippiego.
        18. Wdrażanie, przypominanie, omawianie zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

         

        AKTYWNOŚĆ KLASY NA FORUM SZKOŁY, ŚRODOWISKA

        Klasa

        Formy aktywności

         

        1a

         

        Udział w  szkolnych konkursach plastycznych i ekologicznym

        TYDZIEŃ KORCZAKOWSKI - aktywny udział w realizacji zadań

        Udział uczniów w kampaniach społecznych i charytatywnych („No promil – No problem”, ZTU, „Rowerowy Maj”, Serdeczna Kartka, Świąteczna paczka))

        Udział uczniów w DBI

        Szkolny Masterchef junior

        Ślubowanie

        Kiermasz Bożonarodzeniowy

        Zabawa karnawałowa

        Jasełka

        Festiwal pieśni patriotycznych „Radosna…Niepodległa”

        Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

        2a

         

        TYDZIEŃ KORCZAKOWSKI - aktywny udział w realizacji zadań

        Udział uczniów w kampaniach społecznych i charytatywnych („No promil – No problem”, ZTU, „Rowerowy Maj”, Serdeczna kartka, Świąteczna paczka)

        Udział uczniów w szkolnych konkursach plastycznych, recytatorskim oraz ekologicznym

        Udział uczniów w Gminnym Festiwalu Teatralnym MELPOMENA

        Udział uczniów w DBI

        Szkolny Masterchef junior

        Kiermasz Bożonarodzeniowy

        Zabawa karnawałowa

        Jasełka

        Festiwal pieśni patriotycznych „Radosna…Niepodległa”

        Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

        Przygotowanie uroczystości z okazji DEN

         

        3a

         

        Udział uczniów w szkolnych konkursach plastycznych, recytatorskim, ekologicznym

        Udział uczniów w MKM KANGUR

        Udział uczniów w kampaniach społecznych i charytatywnych („No promil – No problem”, ZTU, „Rowerowy Maj”, Serdeczna kartka, Świąteczna paczka)

        Udział uczniów w Gminnym Festiwalu Teatralnym MELPOMENA

        Udział uczniów w DBI

        Szkolny Masterchef junior

        Kiermasz Bożonarodzeniowy

        Zabawa karnawałowa

        Jasełka

        Festiwal pieśni patriotycznych „Radosna…Niepodległa”

        Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

        Udział uczniów w Gminnym Konkursie Czytelniczym „Znamy baśnie Andersena”

        Konkurs ogólnopolski „Zdrowo jem, więcej wiem”

         

         

         

        4a

         

        Udział uczniów w szkolnych konkursach plastycznych,  ekologicznym, fotograficznym

        Udział uczniów w MKM KANGUR

        Udział uczniów w kampaniach społecznych i charytatywnych („No promil – No problem”, ZTU, „Rowerowy Maj”, Serdeczna kartka, Świąteczna paczka, PAKA DLA ZWIERZAKA)

        Udział uczniów w DBI

        Kiermasz Bożonarodzeniowy

        Jasełka

        Festiwal pieśni patriotycznych „Radosna…Niepodległa”

        Wykonanie plakatów – Święto Liczby PI

        Udział w XII Halowych Mistrzostwach Skawiny w Lekkoatletyce

        Udział uczniów w Powiatowych Wiosennych Biegach Drużynowych

        Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

         

         

        5a

         

        Udział uczniów w kampaniach społecznych „No promil-no problem”, „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, „Rowerowy Maj”

        Udział uczniów w akcji  „Świąteczna paczka”, Serdeczna kartka, PAKA DLA ZWIERZAKA

        Aktywne włączenie się w organizację DBI

        Udział uczniów w konkursach plastycznych

        Jasełka

        Organizacja uroczystości z okazji święta Patrona Szkoły

        Udział uczniów w szkolnym konkursie ekologicznym

        Festiwal pieśni patriotycznych „Radosna…Niepodległa” - organizacja

        Udział w XII Halowych Mistrzostwach Skawiny w Lekkoatletyce

        Udział uczniów w Powiatowych Wiosennych Biegach Drużynowych

        Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

        Organizacja „Dnia bez plecaka”

        Udział uczniów w warsztatach przygotowujących do debaty
        w formule oksfordzkiej

        Udział klasy w przygotowaniu i organizacji Wieczornicy z okazji Narodowego Święta Niepodległości

        Udział uczniów w MKM KANGUR oraz w Konkursie Matematycznym „Krakowska matematyka”

        Udział klasy w „Szkolnych podchodach wielkanocnych”

        Praca w SU

         

         

        6a

         

        Reprezentowanie klasy w Samorządzie Uczniowskim

        Udział uczniów Udział uczniów w kampaniach społecznych „No promil - No problem”, „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, „Rowerowy Maj”

        Udział w akcji charytatywnej „Świąteczna paczka” i „Serdeczna kartka”, PAKA DLA ZWIERZAKA

        Udział w DBI

        Udział w szkolnych konkursach plastycznych i fotograficznym

        Udział uczniów w szkolnym konkursie ekologicznym

        Festiwal pieśni patriotycznych „Radosna…Niepodległa”

        Udział w XII Halowych Mistrzostwach Skawiny w Lekkoatletyce

        Udział uczniów w Powiatowych Wiosennych Biegach Drużynowych

        Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

        Udział uczniów w MKM KANGUR oraz w Konkursie Matematycznym „Krakowska matematyka”

        Udział klasy w „Szkolnych podchodach wielkanocnych”

        Praca w SU

        TYDZIEŃ KORCZAKOWSKI

        Udział uczniów w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR

         

         

         

        7a

         

        Udział uczniów w organizacji uroczystości z okazji DEN, wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości

        Udział uczniów w konkursach przedmiotowych

        Udział uczniów w Gminnym Konkursie Historycznym

        Udział uczniów w obchodach Święta Patrona Szkoły

        Udział uczniów w realizacji zadań w ramach kampanii społecznych „No promil-No problem”, oraz „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

        Udział uczniów w Debacie Oksfordzkiej

        Włączenie się uczniów w akcje „Świąteczna paczka”, Serdeczna kartka, PAKA DLA ZWIERZAKA

        Udział uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR oraz konkursie informatycznym „Bóbr”

        Udział w XII Halowych Mistrzostwach Skawiny w Lekkoatletyce

        Udział uczniów w Powiatowych Wiosennych Biegach Drużynowych

        Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

        Przygotowanie uroczystości pożegnania klasy ósmej

         

         

         

         

        7b

        Święto Patrona Szkoły

        Reprezentowanie klasy w SU

        Udział klasy w organizacji DBI

        Udział uczniów w kampaniach społecznych „No promil - No problem”, „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, „Rowerowy Maj”

        Udział uczniów w szkoleniu i Debacie Oksfordzkiej

        Udział w akcjach charytatywnych „Szlachetna paczka”
        i „Serdeczna kartka”, PAKA DLA ZWIRZAKA

        Udział uczniów w MKM KANGUR

        Udział w XII Halowych Mistrzostwach Skawiny w Lekkoatletyce

        Udział uczniów w Powiatowych Wiosennych Biegach Drużynowych

        Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

        Udział uczniów w przygotowaniu uroczystości pożegnania uczniów klasy ósmej

         

         

        8a

        Reprezentowanie klasy w SU

        Udział klasy w  DBI

        Udział uczniów w kampaniach społecznych „No promil - No problem”, „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, „Rowerowy Maj”

        Udział w akcjach charytatywnych „Szlachetna paczka”
        i „Serdeczna kartka”, PAKA DLA ZWIRZAKA

        Udział uczniów w MKM KANGUR

        Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

        Udział uczniów w konkursach przedmiotowych

        Udział w XII Halowych Mistrzostwach Skawiny w Lekkoatletyce

        Udział uczniów w Powiatowych Wiosennych Biegach Drużynowych

        Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

        Udział uczniów w konkursie ekologicznym

         

         

         

        WYNIKI  EGZAMINU  ÓSMOKLASISTY

        2021/2022

         

        Przedmiot

        ŚREDNI WYNIK SZKOŁY

         

        Gmina

         

        Powiat

         

        Województwo

         

        Kraj

        Uczniowie szkoły z najlepszymi wynikami

         

        Język polski

         

        75%

         

        66%

         

        64%

         

        64%

         

        60%

        Radosław Przebinda

        Małgorzata Zaremba-Śmietańska

        Julia Steczko

        Kamila Płonka

         

        Matematyka

         

         

         

        69%

         

        63%

         

        66%

         

        63%

         

        57%

        Paweł Dubin

        Radosław Przebinda

        Daniel Wątroba

        Małgorzata Zaremba-Śmietańska

         

        Język angielski

         

        82%

         

        65%

         

        73%

         

        69%

         

        67%

        Radosław Przebinda -100%

        Małgorzata Zaremba-Śmietańska -100%

        Kamila Płonka

        Daniel Wątroba

        Paweł Dubin

        Uczniowie nominowani do nagrody Burmistrza MiG Skawina za wynik egzaminu ósmoklasisty:

        Małgorzata Zaremba-Śmietańska – średni wynik 95%

        Radosława Przebinda –średni wynik 95 %

         

         

        WSZYSTKIM UCZNIOM – obecnie absolwentom – GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW EDUKACYJNYCH
        I OSOBISTYCH
        !

         

        Jolanta Kozłowska

        Dyrektor ZPO im. Janusza Korczaka w Kopance

         

         

  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej