Walentynki - grupa I
"WALENTYNKI"
14 lutego nasze przedszkolaki obchodziły dzień w kolorze czerwonym „Walentynki”. W tym dniu dzieci wraz z Paniami przyszły ubrane na czerwono. Nie zabrakło zabaw tematycznych, malowanie serduszek czy tańców w rytmie walentynkowych piosenek, a na zajęciach plastycznych dzieci wykonały piękną „Walentynkę” dla swoich Rodziców. Atmosfera była bardzo przyjazna i pełna uśmiechów. Takie święto pozwala dzieciom wyrażać emocje i uczyć się wartości takich jak współpraca, empatia i szacunek dla innych.
Katarzyna Littner- Gucia
1
Zajęcia z sensoplastyki - grupa I
W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z sensoplastyki prowadzone przez
Panią Ewelinę Hardyn.
Tematem przewodnim była „ ZIMA”.
Sensoplastyka to zajęcia rozwojowe, które polegają między innymi na wspieraniu kreatywności, samodzielności i budowaniu wiary we własne możliwości. To forma artystycznej ekspresji, która pobudziła emocje i pozwoliła dzieciom odkrywać świat poprzez wszystkie zmysły jednocześnie. W czasie różnych aktywności plastycznych dzieci poznały produkty o różnych fakturach i zapachach oraz paletę ekologicznych barw. Podczas warsztatów używane były naturalne produkty spożywcze, więc dzieci swobodnie mogły: mieszać, malować, dolewać, przelewać, lepić, ugniatać, wąchać i smakować. Wszyscy uczestnicy, mogli kreatywnie się wybrudzić, odczuwając przy tym dużo radości.
Katarzyna Littner- Gucia
3
Grupa I
Dziś w przedszkolu śpiew i tańce, tańczą różne przebierańce.
W naszym przedszkolu nastał wyjątkowy dzień - Bal Karnawałowy. Jest to bardzo lubiany
i wyczekiwany dzień przez naszych przedszkolaków. Już od samego rana nasze przedszkole wypełniało mnóstwo kolorów i barwnych postaci.Dzieci chętnie uczestniczyły w tańcach, pląsach oraz licznych konkursach organizowanych specjalnie dla nich. Kolorowe pociągi, tańce z balonami wprawiły wszystkich w karnawałowy nastrój. Na uczestników balu czekał oczywiście słodki poczęstunek- „ pyszny pączek”
Katarzyna Littner- Gucia
16
Grupa II
Kopanka, 27.02.2025r.
„W karnawale, w karnawale
przystrojone wszystkie sale.
Dookoła przebierańcy,
każdy skacze, każdy tańczy.,,
Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 27 lutego podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach.
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 27.02.2025r. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, na sali gimnastycznej można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Podczas odpoczynku dzieci udały się do sal na przygotowany poczęstunek, a ponieważ był to Tłusty Czwartek to oczywiście był to pączek.
Każdy na pamiątkę z balu otrzymał kolorowy balon. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.
Jolanta Pieniążek
Beata Jaskuła
5
Grupa II
Kopanka, 20.02.2025r.
Wycieczka do Żywego Muzeum obwarzanka.
20 lutego dzieci z oddziału II wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Odwiedziły tam Żywe Muzeum Obwarzanka.
W Muzeum dzieci poznały historię, recepturę i tajemnice znanego w całym świecie krakowskiego specjału. Same mogły się potrudzić, ubrudzić i zrobić każde swojego obwarzanka! Przekonały się, że ten przysmak ma długą historię. Obejrzały ciekawy film, dzięki któremu poznały wiele szczegółów dotyczących tego wypieku. Na sam koniec panie po wyjęciu wypieczonych obwarzanków wręczyły każdemu uczestnikowi dyplom czeladnika obwarzankowego wraz z zapakowanym jeszcze cieplutkim i pachnącym wypiekiem zrobionym własnoręcznie. Obwarzanki były przepyszne, a całe warsztaty były bardzo ciekawe.
Beata Jaskuła
Jolanta pieniążek
43
Dzień Babci i Dziadka w grupie I
Dzień Babci i Dziadka
W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka.
Z tej okazji nasze przedszkolaki przygotowały przedstawienie w formie muzyczno- słownych wystąpień. W przepięknej scenografii przedszkolaki recytowały wiersze przeplatane wzruszającym śpiewem. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności. Oczywiście nie zabrakło poczęstunku, wspólnej zabawy a także własnoręcznie zrobionych upominków, które dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom.
Katarzyna Littner- Gucia
1
Dzień Babci i Dziadka w grupie I
Dzień Babci i Dziadka.
Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. Są to święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnuczęta mogą okazać swój szacunek. Laurka, ręcznie zrobiony upominek, piosenka, wierszyk- na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był to prezent od serca, bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie
Z okazji dnia Babci i Dziadka nasze przedszkolaki z oddziału II przygotowały przedstawienie w formie muzyczno- słownych i tanecznych wystąpień. W przepięknej scenografii przedszkolaki recytowały wiersze przeplatane wzruszającym śpiewem oraz tańcem. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności. Oczywiście nie zabrakło też własnoręcznie zrobionych upominków, które dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom.
Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo miłości od Swoich wnuków, radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności na każdy dzień!!!
Jolanta Pieniążek
Beata Jaskuła
5
Mikołajki grupa 1
Mikołajki
Jak co roku w grudniu nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci od kilku dni z niecierpliwością czekały na tego niezwykłego gościa. Przygotowały dla Mikołaja niespodzianki- piosenki, wiersze, oraz upominki. Następnie Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Radości nie było końca. Mikołaj chętnie zostałby dłużej w naszym przedszkolu, lecz na Jego odwiedziny czekały przecież inne dzieci. Żegnając niezwykłego gościa dzieci obiecały, że w przyszłym roku także będą grzeczne i zaprosiły do odwiedzenia naszego przedszkola za rok.
Do widzenia Mikołaju!
Katarzyna Littner- Gucia
4
Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu
6 grudnia – jak dobrze wiecie.
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie…
Dzień 6 grudnia to wyjątkowa data w kalendarzu. To czas, w którym Święty Mikołaj odwiedza dzieci. Dzisiejszy dzień był wyjątkowy.
Oczekując upragnionego Gościa dzieci z oddziału ,,0” chętnie uczestniczyły w wesołych zabawach, oglądały film o Św. Mikołaju, wykonywały prace plastyczne i śpiewały piosenki o Nim. Na zakończenie odbyły się mikołajkowe tańce – dzieci tańczyły w rytm świątecznych melodii, a ich radość i energia wypełniły cały dzień.
Po zakończonej zabawie dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło o tym, że do przedszkola zbliża się Święty Mikołaj wraz z elfami. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Na zakończenie Święty Mikołaj i elfy wręczali paczki. Prezenty sprawiły wszystkim obdarowanym wiele radości, a Mikołaj obiecał, że odwiedzi nas za rok. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia dzieci podziękowały i pożegnały Mikołaja, który udał się w dalszą drogę. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze.
Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza wszystkich tylko raz w roku. Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci jako czas pełen ciepła, radości i wspólnego świętowania.
Jolanta Pieniążek
Beata Jaskuła
15
Andrzejki GRUPA I
W naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki, a więc wróżby i świetna zabawa. Hokus pokus, czary mary niech się spełnią Andrzejkowe czary! Tego dnia wszystkie przedszkolaki mogły, jeśli tylko chciały, zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Do tego celu posłużyła, najbardziej znana andrzejkowa wróżba – lanie wosku, oraz inne wesołe zabawy – np. wyciąganie losów z magicznego kapelusza. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.
Katarzyna Littner- Gucia
Andrzejki Grupa II
,,Hokus- pokus, czary mary,
Niech się spełnią andrzejkowe czary”
29 listopada w naszym przedszkolu odbyła się Zabawa Andrzejkowa. Właśnie w tym dniu dzieci z grupy II miały okazję przenieść się w magiczny świat wróżb i zabaw związanych z andrzejkową tradycją. Wszystkie przedszkolaki z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w licznych wróżbach. Swoją przyszłość odkrywały losując przedmioty, które przepowiadały w jakim zawodzie będą pracowały kiedy dorosną, wróżyły układając buty, wybierał serduszka z imionami czy trafiając monetą do naczynia z wodą. Oczywiście wróżbom i zabawom towarzyszyła muzyka i tańce. Andrzejki w naszym przedszkolu były bardzo udane.
Jolanta Pieniążek
Beata Jaskuła
4
Grupa II
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Święto Pluszowego Misia to fajna okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to Pluszowy Miś obchodził swoje setne urodziny.
I właśnie w tym dniu przedszkolaki z grupy II świętowały wraz ze swoimi pluszakami. Opowiadały, dlaczego lubią swoje pluszaki i jak się z nimi bawią. Dzieci poznały również historię święta Misia, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych, zgadywankach oraz konkursach. Wykonywały również różne prace plastyczne. W grupie 6 latków odbyły się również warsztaty misiowe pt. „ Elfy świętego Mikołaja” w czasie, których dzieci tworzyły swoją maskotkę „Misia”. Radości i ciężkiej pracy nie było mało. Dzieci najpierw wypychały solidnie swoje misie a na koniec mogły ozdobić według własnego pomysłu dobierając guzikowe oczy. Każde dziecko tego dnia wychodziło z przedszkola z szerokim uśmiechem i dumą z własnoręcznie zrobionego Misia, z których część zostanie przekazana do ośrodka zdrowia jako pocieszajki dla najmłodszych pacjentów. Odbyła się też sesja zdjęciowa ze swoim Misiem. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.Jolanta Pieniążek
Beata Jaskuła
18
Warsztaty przyrodniczo-plastyczne- grupa II
Warsztaty przyrodniczo-plastyczne
Przedszkolaki z grupy 2 to dzieci 5-6 letnie. Pomimo, że są to początkujący artyści to potrafią już tworzyć swoje małe arcydzieła. W etapie wstępnym, same zgromadziły część niezbędnych materiałów przyrodniczych takich jak: szyszki, żołędzie, kasztany i wiele innych, aby później pod kierunkiem nauczyciela stworzyć według własnych pomysłów ciekawe prace.
Dzieci w wieku przedszkolnym uwielbiają tworzyć więc należy im jak najczęściej umożliwiać odkrywanie swoich artystycznych umiejętności. Tworzenie arcydzieł, to również czas spędzany aktywnie i okazja, żeby wyzwolić ich kreatywność i przenieść w świat sztuki. Obcowanie z przyrodą podczas przygotowań, ukazywanie dzieciom ile skarbów kryje las rozbudza ich ciekawość o otaczającym świecie i przenosi w magiczny sposób do zabawy z materiałem przyrodniczym w tworzeniu swoich pierwszych arcydzieł, które jak trofea zabierają później do domu, aby pochwalić się nimi rodzicom.
Beata Jaskuła
Konkurs Piosenki Patriotycznej
Konkurs piosenki patriotycznej
W dniu 08.11.2024r w grupie 2 czyli starszej przedszkolnej zorganizowany został konkurs piosenki patriotycznej. Dzieci mogły samodzielnie wybrać sobie utwór z repertuaru poznanego w przedszkolu lub wybranego z rodzicami i zaprezentować go indywidualnie bądź grupowo na forum grupy i przed jury.
Cele konkursu:
- Wspieranie i rozwijanie uzdolnień wokalnych dzieci i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych na forum grupy, pokonywanie bariery stresu przed wystąpieniami publicznymi,
- wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej,
- kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych,
- pamięć o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny,
- propagowanie obchodów świąt narodowych.
Dzieci spośród poznanych utworów wybrały głównie hymn narodowy. Widać było duże zaangażowanie się dzieci i chęć jak najlepszego zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością. Dzieci, które wybrały ten utwór również dumnie i z powagą mogły zaprezentować się wspaniale na akademii z okazji obchodów Święta Niepodległości obchodzonych również w tym samym dniu.
Beata Jaskuła
Pierwszy Dzień Jesieni
PIERWSZY DZIEŃ JESIENI
,, Posypały się listeczki dookoła.
To już jesień te listeczki z wiatrem woła.
Opadnijcie moje złote i czerwone.
Jestem jesień, przyszłam tutaj w waszą stronę.’’23 września przedszkolaki z grupy pierwszej witały jesień.
Na zajęciach dzieci spacerowały ścieżką sensoryczną zbudowaną z darów jesieni, które przyniosły do przedszkola. Następnie przedszkolaki odgadywały wyłącznie za pomocą dotyku, co kryje się w magicznym pudełku, który przyniosła Pani Jesień. Mnóstwo radości sprawiło dzieciom podświetlanie latarką jesiennych zagadek oraz obejrzenie krótkiego teatrzyku, o tym jak zwierzątka szukały jesieni.
Natalia Światłoń
Dzień Postaci z Bajek
5 listopada przedszkolaki obchodziły DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.
Tego dnia dzieci udały się w świat bajek. Na zajęciach przedszkolaki rozpoznawały postaci z bajek. Dopasowywały atrybuty do opisywanej bajki. Dzieci kolorowały ulubione postacie, a także wysłuchały kilku bajek. Na koniec obejrzały inscenizację do bajki ,, Trzy świnki’’. Podsumowaniem zajęć było stworzenie wspólnego plakatu o bajkach dla dzieci.
Natalia Światłoń
Tydzień Korczakowski
TYDZIEŃ KORCZAKOWSKI,, Dziecko ma prawo być sobą’’
W czasie tygodnia korczakowskiego dzieci poznały postać Janusza Korczaka i jego osiągnięcia. Przedszkolaki rozmawiały o swoich prawach i tworzyły wspólnie plakat o patronie. W grupie pierwszej nikomu nie jest obca sylwetka i twórczość Starego Doktora.
,,Niech się wreszcie każdy dowie I rozpowie w świecie całym, Że dziecko to także człowiek,
Tyle, że jeszcze mały‘’Natalia Światłoń
Dzień Chłopaka
30 września w naszej grupie świętowali wszyscy chłopcy.
Na twarzach chłopców pojawiły się szerokie uśmiechy, gdy dziewczynki zaśpiewały im głośne ,, Sto lat ‘’, a następnie wręczyły niespodzianki zakupione przez rodziców. Serdecznie dziękujemy za pamięć, a twarze zadowolonych dzieci mówią wszystko.
Natalia Światłoń
Dzień Kropki
Bo przecież każdy ma jakiś talent …i kropka
16 września przedszkolaki z grupy pierwszej obchodziły dzień kropki.
Ten niepozorny mały punkcik, jakim jest kropka niesie za sobą bardzo ważne i cenne przesłanie. Mała kropka staje się motywacją dla uczniów i pobudza ich kreatywność, pomysłowość. Dzieci na przykładzie bohaterki opowiadania, dziewczynki o imieniu Vashti, dostrzegają, że nawet z niepozornej kropki może powstać coś wielkiego i pięknego. Tego dnia w naszym przedszkolu królowały kropki, a dzieci bawiły się w rytm piosenek o kropce.
Natalia Światłoń
Warzywa i owoce to nieodzowny element diety każdego człowiek. Dlatego już od najmłodszych lat wpajane jest dzieciom, jakie wartości zdrowotne w sobie zawierają. Aby przybliżyć tematykę tych naturalnych witamin, przedszkolaki obejrzały w październiku teatrzyk kukiełkowy zainspirowany wierszem „ NA STRAGANIE”.
Najpierw wszystkie dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały, a następnie rozwiązywały zagadki słowne o warzywach oraz wesoło bawiły przedstawienie się przy piosence „ Idę witaminki”.
Mogły również obejrzeć papierowe kukiełki i się nimi pobawić.
Katarzyna Littner- Gucia
4Spotkanie z Policjantem
2 października nasze przedszkole odwiedził
Pan Policjant Janusz Nowobilski.
Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pojęciem BEZPIECZEŃSTWA.
Pan Policjant przybliżył dzieciom specyfikę swojej pracy. Zwrócił uwagę na ważne alarmowe numery telefonów, pod które można dzwonić w razie potrzeby. Dzieci zapoznały się z umundurowaniem Policjanta oraz akcesoriami, których używa Policja (kajdanki, kamizelka odblaskowa, czapka policjanta, odznaka). Rozmawiano na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę, powtórzono znajomość znaków drogowych. Dodatkowo przedszkolaki mogły wejść do radiowozu oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Przedszkolaki otrzymały od Pana Policjanta odblaski, i kolorowanki o tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły dyplom z podziękowaniem za przybycie do naszej placówki.
Katarzyna Littner- Gucia
520 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na dzieci czekało tego dnia moc atrakcji. Już od samego rana w grupie I panowała wesoła atmosfera.
Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach i grach zespołowych, zapoznały się również ze swoimi prawami – tak ważnymi w życiu każdego człowieka – oraz z obowiązkami, czyli „kodeksem dobrego zachowania się”. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Na koniec dzieci dostały drobny upominek i medal super przedszkolaka.
Życzymy naszym kochanym Przedszkolakom jeszcze raz wszystkiego co najlepsze.
Pamiętajmy, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” /J. Korczak/
Katarzyna Littner- Gucia
Warsztaty dyniowe - gr. II
Jesienne warsztaty dyniowe w grupie 2 przedszkolnej.
Tym razem w październiku królowała DYNIA w całej swojej okazałości.Najpierw dzieci oglądały dokładnie dynię, dotykały i wąchały, żeby później dokładnie się jej przyjrzeć co skrywa w środku. Każde dziecko miało swoją dynię do której mogło zajrzeć poprzez wycięty otwór. Później rozpoczęła się prawdziwa zabawa badawcza. Każde dziecko własnymi rękami miało za zadanie wydrążyć cały środek a zdobyte pestki umieścić w miseczce, żeby je potem dokładnie obejrzeć pod lupą. Spostrzeżenia dzieci były pełne szczerych spostrzeżeń. Jedni określali środek dyni jako śliski i przyjemny inni jako mało ciekawy. Podobnie było ze skojarzeniami zapachowymi. Głównie padało stwierdzenie, że dynia nie pachnie ładnie. Po wszystkich doświadczeniach sensorycznych dzieci wysłuchały pogadanki o zdrowym odżywianiu i obserwowały jak zwykła dynia, która przecież nie pachniała ładnie, przemienia się w pyszne i pachnące gofry. Dzieciom bardzo smakowały gofry dyniowe przyozdobione własnoręcznie owocami. Na zakończenie warsztatów każdy zabrał swoją dynię do domu aby móc jeszcze raz zrobić z mamą lub tatą pyszne gofry w domu.
Beata Jaskuła
5
Wydarzenia 2024/2025
Warsztaty plastyczno-paleontologiczne - gr. II
W dniu 26 września dzieci uczestniczyły w warsztatach paleontologicznych. Poznawały fascynujący świat dinozaurów oraz historię życia na Ziemi. Obejrzały film edukacyjny o pracy paleontologów, jak odnaleźli szczątki dinozaurów oraz wielkie gady, które dzięki technologii 4D, ożywały i spacerowały po przedszkolnym dywanie wydając groźne dźwięki. Po prelekcji dzieci wyruszyły na warsztaty w plenerze, gdyż pogoda dopisywała a zajęcia, podobnie jak wielkie gady, były dosyć głośne. Dzieci otrzymały przygotowane wcześniej gipsowe odlewy z ukrytymi w środku miniaturowymi szkieletami dinozaurów. Za pomocą wkrętaków i młotków mogły wcielić się w prawdziwych paleontologów. Najwięcej radości sprawił dzieciom odniesiony sukces z wydobycia małego szkieletu, co nie było takie proste.
Beata Jaskuła
Warsztaty kulinarne - gr. II
W dniu 3 października dzieci uczestniczyły w zajęciach sensoryczno-kulinarnych. Poznawały różnymi zmysłami owoce: jabłka, gruszki , śliwki, brzoskwinie, arbuza, mango, granat, banany, melona, winogrono: dotykały, wąchały, oglądały i na koniec smakowały. Po dokładnym umyciu rąk, założeniu fartuchów i czepków kucharskich przystąpiły do krojenia. Każdy tworzył własny zestaw, który na końcu wylądował w dużej misie aby każdy mógł spróbować różne smaki. Najwięcej zaskoczenia było na końcu w części degustacyjnej, ponieważ moje obawy co zrobimy z tak dużą ilością sałatki zostały rozwiązane. Dzieciom tak smakowały owoce, że prosiły dokładki. Wniosek z tego taki, że co przygotowują samodzielnie lepiej im smakuje.
Beata Jaskuła
6