• PODZIĘKOWANIA

          • DZIĘKUJEMY

            W imieniu społeczności szkolnej  składamy serdeczne podziękowanie  Rodzicom za zaangażowanie w życie naszej placówki, inicjatywę  i pomoc w upiększaniu naszej szkolnej codzienności.

            Za pomoc w remoncie i modernizacji pracowni komputerowej, za malowanie, odświeżenie, za pomoc w składaniu nowych mebli, które zapewniają bezpieczne i właściwe warunki procesu edukacyjnego. Słowa podziękowania kierujemy do:

            Państwa Moniki i Krzysztofa Boroń

            Państwa Moniki i Krzysztofa Kolstrung

            Pana Grzegorza Skrzyponia

            Pana Dawida Łata

            Pana Józefa Skrzyponia

            Pana Jarosława Mieczkowskiego

            oraz

            Pana Ireneusza Borowińskiego

            Pana Marcina Dudały

            Pana Andrzeja Stępskiego

             

          • Podziękowania dla Rodziców

          • Jest na świecie tyle rzeczy, za które nie można zapłacić żadnymi pieniędzmi, tylko radością, pamięcią i słowem „dziękuję”

            Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom kl. 3a  za pomalowanie i odświeżenie  sali nr 14. Okazana pomoc, dobroć i życzliwość jest dowodem na to, że nie pozostajemy sami w naszych codziennych zmaganiach. Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich Rodziców, którzy poświęcili swój wolny czas, aby osobiście uczestniczyć w pracach remontowych. Dzięki Państwa zaangażowaniu uczniowie mogą uczyć się w pięknej, kolorowej sali. Słowa podziękowania kierujemy do:

            Państwa Katarzyny i Marcina Kruk

            Państwa Joanny i Justyna Lelek

            Pani Bernadetty Sikory

            Pana Krzysztofa Trojana

            Państwa Anety i Sebastiana Tyrka

            Chcielibyśmy jeszcze raz pięknie podziękować za okazane wsparcie. Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa….wtedy proste – dziękujemy -  zawiera wszystko, co chcemy wyrazić.

             

          • Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr" 2021

          • Uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”.

            Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów  wszystkich typów szkół. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Ponadto udział uczniów w rozwiazywaniu zadań konkursowych wpływa się wzrost zaangażowania w stosowaniu komputerów i technologii informacyjnej podczas poznawania różnych dziedzin, przyczynia się do rozwoju i kształtowania twórczego podejścia przy zdobywania wiedzy i umiejętności, a także  zachęca uczniów do zdobywania umiejętności potrzebnych w ich życiu osobistym  i w przyszłej pracy zawodowej. Posługiwanie się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych
            i kulturowych. W konkursie mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie.

            W naszej szkole konkurs został  podzielony na dwie kategorie wiekowe:

            • w kategorii Benjamin (klasy IV-VI) uczestnikami byli:  Krzysztof Balon, Jan Baran, Jan Fabian;
            • w kategorii Junior (klasy VII, VIIII) udział wzięli: Piotr Kolstrung, Szymon Kawaler, Wiktoria Kochana, Kamil Dunaj, Julian Stępski, Anna Zajda, Krystian Dźwigał, Jakub Majcherek i Małgorzata Zaremba- Śmietańska.

            Wszyscy uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali wysokimi ocenami z informatyki.

            Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na 4087 uczestników w kategorii Benjamin, uczeń naszej szkoły- Krzysztof Balon z klasy 6a otrzymał wyróżnienie uzyskując 78,75 pkt!

            Wszystkim gratulujemy udziału i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku!

            Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała pani Elżbieta Słomiany, która rozwija zainteresowania i zachęca uczniów do podejmowania nowych wyzwań.

          • REALIZACJA INNOWACJI: ”HAK NA ORTOGRAFIĘ” klasa 3a

          • Ortografia języka polskiego to trudny orzech do zgryzienia. Nie tylko dla uczniów, bo czasem i dorośli mają z nią niemały problem. Jedno jest pewne – zasady ortograficzne należy znać. Poznając je, najlepiej odejść od żmudnego wkuwania i puścić nieco wodze fantazji.

            W tym roku szkolnym uczniowie klasy III a, kontynuują realizację innowacji pedagogicznej „Hak na ortografię”- czyli nauka ortografii przez skojarzenia. Zastosowana metoda hakowa angażuje wszystkie zmysły uczniów. Dzieci kojarzą najpierw daną trudność ortograficzną z odpowiednim „hakiem”- postacią  Urwisa, Ósemki, Chińczyka, Hieny, Rzodkiewki i Żaby czyli przetwarzają słowo na obraz. W ten sposób dzieci kojarzą trudność ortograficzną z rysunkiem i zabawną historią. Historyjki wzbogacone kolorowymi, wesołymi obrazkami są przedstawione uczniom jako prezentacje multimedialne.

             

            Głównym powodem opracowania i realizacji tego przedsięwzięcia było wyjście naprzeciw potrzebom uczniów. W trakcie trwania zajęć uczniowie w sposób ciekawy, a zarazem skuteczny poznają zasady pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Nic nie wchodzi tak do głowy jak krótkie rymowanki. Mają one ogromną zaletę – można w nich  zawrzeć dosłownie wszystko, a, co ważne, łatwo je zapamiętać. Przytoczę zatem jedną z zasad pisowni „ch” z następującym wierszykiem: „Pan Chińczyk dobrej rady Ci udziela kolego, pisz zawsze ch po s, a błędu nie zrobisz żadnego”. Takie rymowanki można ułożyć do każdej reguły: „Urwis takim właśnie jest kolegą, który lubi stać na końcu wyrazu każdego”.

            Urwis i Chińczyk to dwa z naszych haków pamięciowych. Nie trudno się domyślić, do pisowni jakich wyrazów się odwołują. Dzięki nim i wspomnianym rymowankom nauka staje się bardziej przystępna, ale nie można powiedzieć, że jest to jej ostatni etap. Istotne jest również sprawdzanie zdobytej wiedzy.

             

            Szereg dodatkowych ćwiczeń, takich jak zadawanie odpowiednich pytań do poznanej historyjki, malowanie, rysowanie, układanie puzzli, rozwiązywanie krzyżówek wzmacnia jeszcze bardziej zapamiętanie wprowadzanych, nowych wyrazów.

            Zajęcia w ramach realizowanego programu  innowacji pedagogicznej dostarczają uczniom wiele okazji do zabawy. Dzięki zastosowanej metodzie hakowej nauka zasad ortograficznych nie jest dla uczniów trudna. Dzieci przyswajają reguły ortograficzne znacznie szybciej i efektywniej. Nie ulega wątpliwości, że nauka ortografii to zmora wszystkich uczniów. Łatwo jest się zniechęcić, kiedy ktoś za wszelką cenę stara nauczać za pomocą samej teorii. Sztuka polega na tym, by teorie przedstawić w atrakcyjny dla ucznia sposób. 

             

            B. Mazur

          • Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem" - klasa 3a

          • W BIAŁEJ KRAINIE –

            OSTROŻNIE Z CUKREM I SOLĄ

            W ramach zimowej części ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem” uczniowie klasy III a uczestniczyły w zajęciach o charakterze edukacyjnym „W Białej Krainie – ostrożnie z cukrem i solą”. Głównym celem tych zajęć było kształtowanie u dzieci nawyków żywieniowych dotyczących spożywania zdrowych produktów pozbawionych nadmiaru soli i cukru.

            Na początku nauczyciel, który wcielił się w postać cukrowej wróżki zaprosił wszystkich do rozwiązywania zagadek o soli i cukrze. Następnie dzieci zostały poproszone o narysowanie zdrowych słodyczy. I jak się okazało nie było to wcale zadanie proste. Dopiero po pogadance na temat zawartości cukru w różnych produktach spożywczych oraz przeanalizowaniu etykiet, dzieci przystąpiły do realizacji zadania. Wielkim zaskoczeniem dla uczniów było to, że w większości produktów można znaleźć sól i cukier, że występuje nie tylko w formie białych kryształków, ale  również jako dodatek do wielu, często całkiem niewinnych produktów  nawet pod nieznanymi dla nich nazwami. Po posegregowaniu produktów na zdrowe i te które zawierają w swoim składzie dużo soli lub cukru odbyła się burza mózgów i padały różne propozycje wskazujące wady i zalety mieszkania w białej krainie- w krainie cukru i soli.

            Czytanie etykiet, dwie prezentacje multimedialne – „Różne oblicza cukru” i „Mniej soli, proszę” oraz pogadanka na temat soli i cukru przybliżyły  słuchaczom informacji na temat soli i cukru: ich rodzajów, wad, zalet oraz zamienników. Po zdobyciu solidnej porcji informacji uczniowie klasy III uzupełniły drzewka decyzyjne. Realizując to zadanie dzieci potrafiły doskonale wymienić skutki jedzenia niezdrowych produktów, a więc takich bogatych w cukier i sól. Niestety dzieci nie były świadome chorób jakie te substancje wywołują. Niektórzy wymienili tylko otyłość i chore zęby, a chorób niestety jest znacznie więcej.

            Na koniec zajęć dzieci miały poczęstunek zdrowe łakocie: suszone i świeże owoce, orzechy i pestki. Część uczniów z wielką przyjemnością pałaszowała dobre kalorie, ale byli też uczniowie, którzy nie skusili się na naturalną słodycz.

            Nasuwa się na koniec pytanie do cukrowej wróżki: Czy słodycze i sól  rzeczywiście są tak bardzo niezdrowe?

            Odpowiedź cukrowej wróżki nie powinna nas zaskoczyć.

            - „Słodycze, sól są  potrzebne. Szkodliwy jest tylko ich nadmiar. Pamiętajcie ostrożnie z cukrem i solą”.

             

            B. Mazur

             

          • JASEŁKA

          • „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś

            Niech kolęduje z nami cała Ziemia…”

             

                     Zaśpiewaliśmy pięknie, radośnie, z nadzieją i wiarą…

            Kolędy rozbrzmiewały i niosły się … i płynęły ich dźwięki „między Wisłą a Skawinką”… daleko… daleko…z najpiękniejszą dedykacją dla wszystkich Babć i Dziadków!

                     Boże Narodzenie to czas magii, radości i miłości. To czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają  o troskach dnia codziennego. Ten magiczny czas rozpoczął się w naszej szkole już 6 grudnia, kiedy odwiedził nas Mikołaj, na naszej szkolnej choince zamigotały kolorowe lampki, a nas wszystkich ogarnął cudowny świąteczny nastrój. Tradycyjne Jasełka pozwalają jak najdłużej cieszyć się tą niepowtarzalną atmosferą.

            14 stycznia 2022 r.  odbyło się w naszej szkole  przedstawienie jasełkowe. Salę gimnastyczna, która zamieniła się na ten czas w salę teatralną, wypełnili uczniowie , przedszkolaki oraz nauczyciele i pracownicy  szkoły i przedszkola. O piękne i wzruszające  przeżycia zadbali zdolni młodzi  aktorzy- uczniowie klasy 1a, 2a, 3a i 4a. Było to widowisko niezwykłe, które wywołało radość i wzruszenie wszystkich widzów, a popisy pasterzy wzbudziły aplauz i rozbawiły publiczność. Sceny Misterium Bożonarodzeniowego oparte na fragmentach z Biblii zamieniły się w barwną paletę doznań, odczuć i wrażeń. W oczach i sercach widzów pojawiła się zaduma, ale też radość, uśmiech i podziw.  Efekt spotęgowały liczne żartobliwe teksty oraz zabawne sytuacje, co stworzyło atmosferę wspólnej zabawy.

            Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że mogliśmy nadal czuć magię świąt. 

            Sztuka bardzo się spodobała społeczności szkolnej. Aktorzy byli z siebie  dumni, słysząc wiele pochwał pod swoim adresem. Cieszymy się, że mamy tak wielu wspaniałych uczniów obdarzonych talentami recytatorskimi, wokalnymi, aktorskimi.

            Autorkami tego wspaniałego przedsięwzięcia są: pani Magdalena Raputa, pani Wioletta Wełna oraz pani Bernadetta Mazur.

            Przedstawienie Jasełkowe w tym roku zostało przygotowane dla wszystkich Seniorów – Babć i Dziadków – z okazji zbliżającego się ich święta. Z powodu trudnej sytuacji pandemii , w trosce o zdrowie  Seniorów, nie mogliśmy ich gościć w progach naszej szkoły.

            Z wielką serdecznością i najpiękniejszymi życzeniami zdrowia i pięknych dni przedstawienie to dedykujemy wszystkim Seniorom!

            J.K.

          • ZEBRANIA RODZICÓW

          • Szanowni Rodzice!

            Informuję, że w dniu 12 stycznia 2022 r. odbędą się  spotkania  z rodzicami wg następującego harmonogramu:

            Godz. 17.00

            Kl. 1a – sala nr 7

            Kl. 2a – sala nr 8

            Kl. 3a – sala nr 14

            Kl. 7b – sala nr 19

             

            Godz. 18.00

            Kl. 4a – sala nr 15

            Kl. 5a – sala nr 19

            Kl. 6a – sala nr 6

            Kl. 7a – sala nr  0

            Kl. 8a – sala nr 14

             

            Z poważaniem

            Jolanta Kozłowska

             

          • SERDECZNA KARTKA

          • UŚMIECH NA GWIAZDKĘ W PROKOCIMIU!

             

            W tym roku zagościł uśmiech na twarzach Małych-Wielkich-Pacjentów Oddziału Onkologicznego w Prokocimiu ❤️

             

             

            Szkolny Projekt Edukacyjny “SERDECZNA KARTKA” kolejny raz został zwieńczony ogromnym sukcesem. Dzieci z Oddziału Onkologicznego w Prokocimiu otrzymały piękny Dar Serca od uczniów Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance oraz przedszkolaków. Piękne świąteczne kartki wykonane przez uczniów klas I - VIII oraz ogrom prezentów przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. W tym roku siły zostały zwiększone, a to za sprawą wspaniałej współpracy ze szkołą tańca Salsa House by Daniel Pancerz - serdecznie dziękujemy za współpracę oraz  pomoc w przekazaniu paczek  firmie Alubrass okucia budowlane ❤️ . Wszystkie Piękne Dary Serca przekazano pracownikom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Oddział Onkologiczny, którzy osobiście przekazali życzenia dzieciom i obdarowali Ich ogromem prezentów, które udało się zebrać w ZPO w Kopance.

            ❤️Serdecznie dziękujemy!❤️

             

            „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

            nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

            Jan Paweł II

            Wioletta Wełna

          • III MIĘDZYSZKOLNA DEBATA OKSFORDZKA

          •  III MIĘDZYSZKOLNA DEBATA OKSFORDZKA

            NO PROMIL – NO PROBLEM

             

            XIV edycja kampanii społecznej „No promil – no problem” przebiega pod hasłem „Prawdziwa odwaga lubi bezpromilowe klimaty”. Podobnie, jak w roku ubiegłym, włączamy się w działania promujące właściwe postawy kierowców i pieszych  na terenie naszej gminy i województwa małopolskiego.

            15 grudnia 2021 r. w Zespole Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka odbyła się  III Międzyszkolna Debata Oksfordzka. Pomysłodawcą i organizatorem tego  spektakularnego wydarzenia jest dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusz Korczaka w Kopance, p. Jolanta Kozłowska. Ścisła współpraca z Krakowskim Stowarzyszeniem Mówców (współorganizatorem Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich) oraz z p. Małgorzatą Kopeć , kierownikiem Centrum Wspierania Rodziny, zaowocowała wspaniałym spotkaniem. W szranki debatowania stanęły dwie czteroosobowe drużyny. Zespół Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance reprezentowali: Wiktoria Fudalej, Wiktoria Kochana, Jakub Skrzypoń i Anna Zajda.  Uczniowie przygotowywali się do debaty po kierunkiem p. Joanny Pukło.  Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Jaśkowicach reprezentowali: Eliza Chmura, Dawid Jankowicz, Amelia Pasierbek, Michał Zajączkowski. Opiekę merytoryczną i pedagogiczną nad drużyną z Jaśkowic sprawowała p. Katarzyna Brzeska. Młodzi debatanci nie tylko podjęli nowatorskie i trudne wyzwanie, ale wykazali wysoki poziom przygotowania, zaprezentowali kulturę i kunszt sztuki argumentacji z jednoczesnym poszanowaniem oponentów, wspaniale podejmowali polemikę reagując adekwatnie do pojawiających się w dyskusji argumentów. Dwie drużyny  zmierzyły  się w dyskusji nad postawioną tezą – drużyna propozycji (ZPO Kopanka), która w debacie broniła tezy „Sposób, w jaki we współczesnej kulturze masowej przedstawiany jest alkohol i jego spożywanie należy ocenić negatywnie", i opozycji (SPJaśkowice), która starała się tezę obalić.  Najważniejszy był  wspólny cel : edukacja i wpływ na zmiany w postawach i zachowaniach społecznych, bo bezpromilowo=bezproblemowo. Poziom spotkania był tak wysoki i wyrównany, że sędzia podjął decyzję o przyznaniu statusu zwycięzcy obu drużynom. Brawo!!!

            Uczestnicy debaty usłyszeli wiele słów uznania i podziękowania od p. Marka Marca – kierownika Wydziału Edukacji, p. Andrzeja Morawy – dyrektora SP w Jaśkowicach oraz p. Jolanty Kozłowskiej – dyrektora ZPO w Kopance. Pięknie i godnie zaprezentowali siebie i swoje szkoły. Wraz z gratulacjami wszyscy uczestnicy otrzymali cenne upominki oraz życzenia dalszych sukcesów w podejmowaniu nowych zadań i wyzwań.

          • Wycieczka do Kopalni soli w Wieliczce, klasy 1-3

          • W piątek, 10 grudnia, uczniowie klasy Ia, IIa, IIIa odwiedzili sławną w całej Polsce Kopalnię Soli w Wieliczce.

            Podczas zwiedzania przeszliśmy ponad trzykilometrową trasę i zeszliśmy na głębokość 135m. Dzięki wspaniałemu przewodnikowi panu Waldemarowi w sposób poznaliśmy historię i tajemnice kopalni, przedstawione niezwykle interesująco, jak i również legendę o księżnej Kindze, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. Po pewnym czasie pojawił się też w kopalni Skarbnik, czyli duch kopalni , który przygotował dla nas ciekawe konkurencje. Wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i radością wzięli w nich udział. Szczególne wrażenie wywarł na nas świetlny spektakl nad brzegiem jeziora przy akompaniamencie muzyki Fryderyka Chopina.

            Dzięki wycieczce do kopalni mogliśmy podziwiać wspaniałe rzeźby  z soli  przedstawiające osoby szczególnie ważne dla Polski. Na zakończenie zwiedzania wszyscy razem zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i wyjechaliśmy windą na powierzchnię.

                                                                                                                       Wioletta Wełna

                                                                                                                       Magdalena Raputa

                                                                                                                       Bernadetta Mazur

          • Konkurs fotograficzny "Piękno ukryte w wodzie"

          • REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

            „Piękno ukryte w wodzie”

             

            1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kopance

             2.  Tematem konkursu jest woda i piękno w niej ukryte.

                  Woda towarzyszy nam codziennie, dlatego często zapominamy, jak jest ważna nie tylko dla nas. Zwykle również nie zauważamy, ile piękna kryje w sobie.

            3. Cele konkursu:

            • kształtowanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań fotografią
            • uwrażliwienie na piękno przyrody przez pryzmat wody
            • rozwijanie kreatywności i twórczej wyobraźni uczniów
            • rozwijanie wrażliwości artystycznej i ekologicznej
            • poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego

            4. Warunki konkursu:

            Autor może dostarczyć jedno zdjęcie (wywołane lub wydruk dobrej jakości w formacie minimum 10 x15).

            Dozwolone są fotografie czarno – białe, kolorowe, sepia.

            W przypadku nauki zdalnej zdjęcie należy przesyłać na adres mailowy: olga.wielgus.wosatko@gmail.com

             

            5. Termin:

            Zdjęcia należy dostarczyć organizatorowi do 4 lutego 2022 r.

             

            6. Kryteria oceny prac konkursowych:

             Komisja będzie najwyżej oceniała prace:

            • prezentujące temat w sposób interesujący i przyciągający uwagę,
            • charakteryzujące się oryginalnym ujęciem tematu i ciekawymi obserwacjami,
            • oceniana będzie również: estetyka, efekt wizualny oraz techniczna poprawność wykonania.

            7. Wyniki konkursu oraz fotografie zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

            8. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

            9. Do fotografii należy dołączyć oświadczenia o posiadaniu praw autorskich.

             

             

            Organizator:

            Olga Wielgus-Wosatko

             

             

             

             

            Kopanka, dnia......................................

             

             

            OŚWIADCZENIE

             

            Oświadczam, że przesłane zdjęcie pod tytułem: .......................................................................................................................................................

            zostało wykonane przeze mnie samodzielnie.

             

             

            ....................................................................

            czytelny podpis

             

             

             

            OŚWIADCZENIE RODZICÓW/OPIEKUNÓW

             

            Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka w konkursie fotograficznym „Piękno ukryte w wodzie”. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych dziecka w związku z udziałem w konkursie fotograficznym. Oświadczam również, że zapoznałam/em się z regulaminem konkursu i akceptuję jego warunki.

             

             

             Miejscowość i data …………………………………………………………………..

             

            Czytelny podpis rodzica/opiekuna

            ………………..……………………………….………………………………….......

             

             

          • PAKA DLA ZWIERZAKA

          • Zbierane są rzeczy dla zwierząt od 13 do 17 grudnia 2021:

            -karma sucha

            -karma mokra

            -smaczki

            -zabawki

            -czyste koce, ręczniki, pocięty dywan

            -inne…

            Dziękujemy, Samorząd szkolny!

          • Mikołaj

          • 6 grudnia 2021 –  to niezwykły dzień
            w kalendarzu wydarzeń naszej szkoły
            i przedszkola.

             

            W tym dniu zgromadziliśmy się wszyscy wokół pięknej choinki rozświetlonej blaskiem lampek i migoczących ozdób.  W radosnych nastrojach wysłuchaliśmy powitania Pani Dyrektor, która  życzyła, aby rozpoczynający się w naszej  szkole
            i przedszkolu magiczny  czas oczekiwania na najpiękniejsze Święta przyniósł nam wiele pięknych i dobrych chwil. Zaciekawienie wszystkich uczniów i dzieci wzbudzały, ustawione przy choince,  wielkie kosze wypełnione słodyczami. Czyżby Święty Mikołaj krążył gdzieś w pobliżu?

            Przedszkolaki zgodnym chórem nawoływały i zapraszały miłego Gościa, pięknie i z wielkim zaangażowaniem śpiewały świąteczne piosenki…i nagle usłyszeliśmy gromkie „Ho ho ho!”, a na schodach pojawił się prawdziwy Święty Mikołąj!!!

            Przemiły Gość obdarował wszystkich słodkimi prezentami, bo wszyscy na to zasłużyli!

            W taki sposób zainaugurowaliśmy piękny czas oczekiwania na Święta.

          • Ubieranie choinki w Urzędzie Miasta

          •  Choinka w Urzędzie Miasta i Gminy
            w Skawinie.

            Po rocznej przerwie do Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie  powróciła tradycja wspólnego ubierania choinki z przedszkolakami z całej gminy. W ubieraniu choinki – w dniu 8 grudnia 2021 r. – brały udział również przedszkolaki z naszego przedszkola w Kopance. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zostały przygotowane dwie choinki. Dzieci pięknie ubrały drzewka wcześniej przygotowanymi ozdobami, a maluchom pomagali wychowawcy oraz przedstawiciele władz miasta i gminy na czele z burmistrzem Norbertem Rzepisko, zastępcą burmistrza Witoldem Grabcem i z drugim zastępcą burmistrza Tomaszem Ożóg. Na zakończenie najmłodsi zostali poczęstowani słodkościami
            i owocami.

            Było dużo śmiechu i zabawy

                                              Jolanta Pieniążek

                                             Ewa Wrzoszczyk                                                                                                                      

          • „Zdrowo jem, więcej wiem” - projekt

          • Uczniowie kl.3a rozpoczęli cykl zajęć z projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”.
            „Zdrowo jem, więcej wiem” to projekt realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia, poprzez uświadamianie  dzieciom oraz osobom dorosłym jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz aktywność sportowa.

            Projekt ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Powstał on w odpowiedzi na coraz większy problem, jakim jest nadwaga i otyłość pojawiające się już wśród dzieci w wieku szkolnym, a nawet wcześniej.

             Celem projektu jest zatem wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

            Klasa 3a zrealizowała  dwa pierwsze działania z etapu jesienno-zimowego. Pierwsze zadanie polegało na przeprowadzeniu lekcji pt.: „Co należy jeść, aby być zdrowym?”. Drugie na wykonaniu plakatu w grupach pt. „Dbam o zdrowie”. Działania takie, jak: analiza wiersza Stanisława Jachowicza, nauka piosenki o warzywach, zabawy dydaktyczne, analiza piramidy żywieniowej, omówienie krótkiej prezentacji „Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie”, wykonanie kart pracy, ćwiczenia gimnastyczne oraz zrobienie pysznych warzywno- owocowych soków przyczyniły się do zrealizowania nadrzędnych celów projektu.

            Zapraszam do galerii.

            B. Mazur

          • ZEBRANIA RODZICÓW

          • ZEBRANIA  RODZICÓW

             

            Szanowni Rodzice!

            Spotkania z wychowawcami klas odbędą się 8 grudnia 2021 r. wg następującego harmonogramu:

             

            8 grudnia 2021 r. – godz. 17.00

            Klasa 1a – sala nr 8

            Klasa 2a – sala nr 7

            Klasa 3a – sala nr 14

            Klasa 4a – sala nr 15

            Klasa 7b – sala nr 13

             

            8 grudnia 2021 r.- godz. 18.00

            Klasa 5a – sala nr 19

            Klasa 6a – sala nr 15

            Klasa 7a – sala nr 6

            Klasa 8a – sala nr 0

             

          • Serdeczna Kartka

          • UŚMIECH NA GWIAZDKĘ W PROKOCIMIU!

             

            W tym roku chcemy wywołać uśmiech na twarzach Małych-Wielkich-Pacjentów Oddziału Onkologicznego w Prokocimiu ❤️

             

            Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas,  radości, dobroci, życzliwość i serdeczności, która wypełnia ludzkie serca. W tym magicznym czasie, zgodnie z tradycją wysyłamy do bliskich kartki świąteczne, które są przekazem  życzliwości, miłości, empatii i szacunku. Chcąc okazać swoje serce innym wystarczy tak niewiele….

            Cel projektu:

            • rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej i kreatywnej dzieci;
            •  rozwijanie wrażliwości estetycznej;
            • kultywowanie tradycji wykonywania kartek bożonarodzeniowych;
            • umożliwienie dzieciom przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia;
            •  kształtowanie  postawy społecznej oraz empatii.

            JAK POWINNA WYGLĄDAĆ KARTKA?

            O tym decyduje dziecko. Dzięki jego kreatywności i pomysłowości powstaną cudne, kolorowe kartki świąteczne. Mogą to być kartki różnego formatu ( małe, duże, bardzo duże). Przekaz życzeń może być w formie rysunku lub tekstu. Tekst pisany nie jest obowiązkowy, ale w jego przypadku swoje wsparcie może okazać nauczyciel, bądź rodzic.

            • 10.12.2020 r. - zakończenie przyjmowania kartek świątecznych!

            „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

            nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

            Jan Paweł II

             

             

            Organizator: Wioletta Wełna

  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej