• Warsztaty z Cyberprzemocy

          • Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa w sieci

             

                         12 kwietnia br. w naszej szkole na podsumowanie działań z zakresu bezpieczeństwo w sieci (w ramach działań DBI 2024) odbyły się warsztaty z udziałem starszego inspektora Straży Miejskiej panem Tomaszem Morawą. Uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-4 i 5-7 obejrzeli pouczającą prezentację oraz uczestniczyli w kierowanej pogadance na temat: cyberprzemocy i jej rodzajów, kto jest na nią narażony, jakie są jej skutki i jak się możemy przed nią chronić. Szczególnie mocno wybrzmiały konsekwencje prawne z niewłaściwego korzystania w sieci, które mogą prowadzić do katastrofalnych skutków. Całość zajęć przebiegła w sympatycznej atmosferze, która sprzyjała swobodnym i otwartym wypowiedziom dzieci i młodzieży.

            Bardzo dziękujemy za jego osobisty udział w tych zajęciach!

             

          • Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa w sieci

          •  

            Mamo, tato, Wasze dzieci są narażone na cyberprzemoc - Aleksandra  Zawadowska Psychoterapeuta

             

                 W dniu 9 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas 4-8 „Kłopoty online cyberprzemoc”. Dotyczyły niezwykle ważnego i aktualnego  tematu związanego z zagrożeniami pochodzącymi z częstego przebywania w wirtualnym świecie.  W tym samym dniu wszyscy zainteresowani rodzice uczestniczyli w prelekcji „Czy wiem co moje dziecko robi w wirtualnym świecie”, podczas której w bardzo praktyczny sposób omówione zostały zachowania ryzykowne prezentowane w sieci, jak również ich wpływ na postrzeganie świata przez dzieci. Rodzicom zaprezentowane zostały sposoby ochrony dzieci przed negatywnym wpływem treści wirtualnych na ich realne życie. Należy podkreślić, że dużą zaletą prelekcji był obrazowy sposób przekazania wiedzy przez prowadzącą. 

                 Zajęcia dla uczniów przeprowadziła Pani Marta Zaborska - psycholog,  natomiast z rodzicami spotkała się Pani Katarzyna Kudyba – doświadczony trener praktyk w obszarze profilaktyki uzależnień, nowych mediów, przeciwdziałania przemocy i cyberprzemocy z Centrum Szkoleń Edukator z Krakowa. Mamy nadzieję, że każdy z uczestników warsztatów poszerzył swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz wyniósł coś interesującego i wartościowego dla siebie.

             

            Monika Lempart

          • Konkurs z języka angielskiego

          • UWAGA…KONKURS!

             

            REGULAMIN KONKURSU

            z języka angielskiego:

             

            „ILE WIESZ O WIELKIEJ BRYTANII?”

             

                 Cele konkursu:

             

            1. Doskonalenie umiejętności uczniów z zakresu języka angielskiego;
            2. Rozbudzanie zainteresowania uczniów historią, geografią, kulturą oraz życiem codziennym w Wielkiej Brytanii;
            3. Motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy, umiejętności i zdolności językowych;
            4. Stwarzanie możliwości wykazania się dodatkową wiedzą i umiejętnościami.

             

            Organizacja Konkursu:

            1. Organizatorem konkursu jest mgr Elżbieta Kaczmarzyk.
            2. Konkurs odbędzie się w dn. 21.05.2024 r.
            3. Mogą w nim wziąć udział uczniowie klas IV-VIII.
            4. Konkurs będzie polegał na rozwiązaniu quizu w języku angielskim (będą to zarówno pytania zamknięte, jak i otwarte) obejmującego zagadnienia dotyczące geografii, historii, kultury oraz życia codziennego w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
            5. Materiały w języku angielskim, dotyczące zagadnień konkursowych, a także wskazówki dotyczące źródeł informacji „w przestrzeni online”,  dostępne będą  u organizatora po zgłoszeniu chęci udziału w konkursie.
            6. Dla laureatów trzech pierwszych miejsc przewidziane są dyplomy pamiątkowe, nagrody książkowe oraz cząstkowe oceny celujące z języka angielskiego.
            7. Ogłoszenie wyników nastąpi do dn. 29.05.2024 r.
            8. Chętni uczniowie proszeni są o zapisywanie się u mgr Elżbiety Kaczmarzyk do dnia 26.04.2024 r.
          • Konkurs logicznego myślenia klasy 1-3

          •  

             

             

            Konkurs logicznego myślenia, który odbył się 25 marca  zgromadził wielu entuzjastów zagadek, matematyki i logicznego rozumowania. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać szereg wymagających zadań, które wyzwalały umysł do kreatywnego i analitycznego myślenia. Zmagania obejmowały różnorodne dziedziny, od łamigłówek logicznych, przez zadania matematyczne. Celem konkursu było nie tylko wyłonienie osób o najwyższej zdolności logicznego myślenia, ale również promowanie tej formy intelektualnego wysiłku wśród uczestników. Konkurs okazał się dużym sukcesem, a zwycięzcy zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami. Uczestnicy, niezależnie od miejsca, które zajęli, zyskali cenną okazję do sprawdzenia swoich umiejętności i wymiany doświadczeń.

            Z każdej klasy wyłoniono ucznia z największą ilością punktów, który zdobył I miejsce

            Witold Karpiel kl. Ia

            Zlatoslava Kharchenko kl. IIa

          • Akcja!

          • Pomagajmy – zbierajmy nakrętki!

             

            Pomoc potrzebującym to działania, które rozwijają wrażliwość na drugiego  człowieka. Dlatego też, dla nas niezwykle ważne jest angażowanie naszych uczniów do działalności charytatywnych. Postanowiliśmy więc, w ramach współpracy z Fundacją „Dar Serca” w Skawinie zbierać nakrętki na naprawdę wyjątkowy i szczytny cel, jakim jest zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci. Zakrętki zapakowane w foliowe „jednorazówki” można zostawiać na portierni szkoły, gdzie zostanie potwierdzony ich odbiór.                    W każdej sali będzie także umieszczony pojemnik, do którego będzie można bezpośrednio wrzucić zakrętkę po wypiciu napoju. Pokazujemy dzieciom, że nawet drobne gesty mają olbrzymią moc i mogą sprawić komuś radość, poprawić komfort życia lub dać szanse na powrót do zdrowia.

             

            Pamiętajcie, każda plastikowa nakrętka jest cenna, bo pomaga!

             

            Koordynatorkami akcji są pedagodzy - Iwona Szułakiewicz i Monika Lempart

             

          • Wyniki konkursu wielkanocnego

          • WYNIKI KONKURSU:

            „WIELKANOCNE TRADYCJE W MOIM REGIONIE”

             

            Święta Wielkanocne to długo wyczekiwany czas rodzinnego ciepła i miłości. Obfitują one w tradycje oraz zwyczaje ludowe i choć część z nich niestety zanikła, to wiele nadal jest kultywowanych. 

            Uczniowie w ramach konkursu wykonali  różnorodne  prace plastyczne płaskie i przestrzenne, utrwalili w ten sposób tradycje wielkanocne swojego regionu. Dzieła małych artystów przedstawiały charakterystyczne potrawy świąteczne, zwyczaje takie jak śmigus dyngus,  triduum paschalne, symbole wielkanocne, a nawet przedmioty z których kiedyś słynęła wieś Kopanka- wiklinowe kosze. Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem i stała się piękną dekoracją szkolnego korytarza.

            Autorzy wszystkich prac zasługują na wielkie uznanie i pochwałę.

            Laureaci konkursu z klas: I,II,III:

            I miejsce- Antoni Boroń

                             Jakub Sadowski

            II miejsce- Kinga Czopek

                               Antoni Czajkowski

            III miejsce- Bartłomiej Ożóg

                                  Witold Karpiel

            Wyróżnienie:

            Lenka Kozioł, Amelia Maślanka, Oliwia Ożga

             

            Dziękujemy i gratulujemy!

            Wychowawcy.

          • ŻYCZENIA

          •  

            Przedszkole nr 1 w Warszawie

             

             

            Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, to czas odradzania się  miłości i wiary w potęgę życia
            i drugiego człowieka.
            Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom, Uczniom i Przedszkolakom oraz ich Rodzicom przekazuję piękne, wypełnione serdecznością i wiosennym tchnieniem życzenia świąteczne.

            Życzę , aby te wyjątkowe i szczególne Święta  Wielkanocne 2024 przyniosły wzajemną życzliwość, wzmocnienie ducha i ciała, pokój w sercu oraz  moc siły pozwalającej przezwyciężyć trudności i z ufnością patrzeć w przyszłość. Niech radość Zmartwychwstania zagości w Waszych sercach, napełniając je nadzieją, wiarą i pokojem!

             

            Wesołego Alleluja!

            Jolanta Kozłowska

             

             

             

             

          • Akcja Charytatywna!

          •  

                   13 i 15 marca uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli  się w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących dzieci. Swoją postawą i zaangażowaniem  udowodnili, że nie jest im obojętny los chorych dzieci. W pomoc zaangażowana była cała szkoła, szczególnie aktywne i odpowiedzialne za organizację wydarzenia  były klasy III „a” oraz VI „a”.  Uczniowie odwiedzili siedzibę radia RMF FM w Krakowie, z którym współpracowaliśmy podczas zbiórki pieniędzy. Uczniowie uczestniczyli w lekcji edukacyjnej na temat choroby nowotworowej, promowali akcję chodząc z mikrofonem w szkole i odwiedzając wszystkie klasy oraz przygotowali plakaty promujące wydarzenie na rzecz  FUNDACJI wspierającej Dzieci z Chorobą Nowotworową, którą przeprowadzili w wyznaczone dni.

                        Za pomoc i otwarte serca należą się wszystkim serdeczne podziękowania i słowa uznania.

             Akcja charytatywna pt. „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową FUNDACJA. Pomóż Dzieciom Chorym Na Raka”, zakończona wielkim sukcesem, wspólnie zebraliśmy 1742,10 zł!!! BRAWO 👏

            Wioletta Wełna

          • SPORTOWE TALENTY w Kopance

          • SPORTOWE TALENTY W KOPANCE😊

             

            Uczniowie naszej szkoły w pięknym stylu wywalczyli  aż 11 indywidualnych medali !!!
            i srebrny medal drużynowo ( sztafeta chłopców ) w  XIV Halowych Mistrzostwach Skawiny w Lekkoatletyce szkół podstawowych i ponadpodstawowych zorganizowanych z okazji 660-lecia Skawiny, które odbyły się 21 marca.

            Ponadto drużyna chłopców zdobyła puchar – jako najlepsza drużyna! W klasyfikacji drużynowej chłopców zajęliśmy PIERWSZE MIEJSCE!!!

            Oto nasi medaliści:

            Oliwia Boroń – 7a – srebrny medal w biegu na 100 m

            Joanna Kochana – 7a – brązowy medal w biegu na 300 m

            Jakub Juszczak – 7a – dwa złote medale w biegu na 100 m i 400 m oraz srebrny medal w sztafecie

            Hubert Bartyzel – 8a – dwa złote medale w biegu na 100 m i 400 m oraz srebrny medal w sztafecie

            Bartosz Juszczak – 4a – brązowy medal w biegu na 400 m

            Nikita Pohribnyi – 4a – brązowy medal w skoku w dal

            Alicja Gworek – 6a – srebrny medal w rzucie piłką lekarską

            Victoria Sikora – 7a – srebrny medal w rzucie piłką lekarską

            Gabriel Szablak – 4a – brązowy medal w rzucie piłką lekarską

            WSPANIAŁE SUKCESY!

            GRATULACJE DLA WSZYSTKICH SPORTOWCÓW I ICH OPIEKUNA p. MARCINA DUDAŁY!

             

          • DEBATA OKSFORDZKA

          • MŁODZIEŻ DEBATUJE -  LIGA DEABT OKSFORDZKICH RUSZYŁA!

             

            20 marca 2024 r w Pałacyku „Sokół” odbyło się niezwykle ciekawe i wyjątkowe spotkanie uczniów szkół podstawowych. Turniej debat oksfordzkich – realizowany w ramach projektu „Dialog w Małej Ojczyźnie. Debaty Oksfordzkie” – pozwolił młodzieży na podjęcie wspaniałego wyzwania. Przygotowanie do debat było dla uczniów  procesem projektowym, sama debata sprawdzianem umiejętności prezentowania i wypowiadania się. Na każdym etapie debatowanie fundamentalnie związane jest z wykorzystywaniem myślenia krytycznego, budowaniem logicznej argumentacji i prowadzeniem  dyskusji z zachowaniem zasad kultury
            i poprawności językowej.

            W dyskusji nad pierwszą tezą „Rodzice powinni mieć dostęp do kont w serwisach społecznościowych swoich dzieci” zmierzyły się dwie drużyny (Szkoła Podstawowa im. K.Makuszyńskiego w roli propozycji i Zespół Placówek Oświatowych im. J.Korczaka w roli opozycji). Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Boroń (7a), Joanna Kochana (7a), Maja Mosór (7a), Natasza Kochana (7a), Krzysztof Balon (8a) i Jan Fabian (7a); uczniowie przygotowywali się do debaty pod opieką i kierunkiem p. Joanny Pukło.

            W drugiej debacie – „W szkole podstawowej powinien obowiązywać zakaz używania telefonów komórkowych” – spotkały się drużyny  Zespołu  Placówek Oświatowych w Borku Szlacheckim (propozycja) i  Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Rzozowie (opozycja).

            Młodzi debatanci wykazali wysoki poziom przygotowania, zaprezentowali kulturę i kunszt sztuki argumentacji z jednoczesnym poszanowaniem oponentów, wspaniale podejmowali polemikę reagując adekwatnie do pojawiających się w dyskusji argumentów. Poziom spotkania był wyrównany. Marszałek spotkania – p. Jakub Kozłowski – mocno podkreślał wysokie kompetencje poszczególnych mówców. Sędziowie tych debat w składzie: p. Kalina Krzemińska (Krakowskie Stowarzyszenie Mówców), p. Dariusz Storoń (Krakowskie Stowarzyszenie Mówców), p. Katarzyna Żak (Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie) oraz
            p. Agnieszka Bartnicka (Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie), nie mieli łatwego zadania. Punktacja, oceny i komentarze sędziowskie do wystąpień poszczególnych drużyn potwierdzają wspaniałe przygotowanie wszystkich uczestników debat.
            Ostateczny werdykt wyłonił finalistów, którzy zmierzą się w debacie finałowej – będą to drużyny z ZPO Kopanka oraz SP Rzozów. Natomiast o kolejne miejsca „powalczą” SP Jaśkowice i ZPO Borek Szlachecki.

            Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!

            Organizatorzy: Krakowskie Stowarzyszenie Mówców, Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie, Zespół Placówek Oświatowych w Kopance, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają na finałowe spotkanie.

             

            Zapraszamy do galerii zdjęć!

            ZDJĘCIA

            https://photos.app.goo.gl/X617GzR2xA1wpFAS7 

             

            Jolanta Kozłowska

             

             

          • Zajęcia sportowe - #zGRANAszkoła

          • #zGRANAszkoła ponownie w Kopance!

            13 marca zagościli u nas trenerzy i pracownicy z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, którzy w ramach  projektu promującego zdrowy styl życia zorganizowali i przeprowadzili dla naszych najmłodszych uczniów wspaniałe zabawy i zawody sportowe. Uczniowie klas 1-3 spisali się znakomicie, a sportowa rywalizacja nie przeszkodziła im w czerpaniu radości z tych wyjątkowych zajęć. Uśmiechnięte twarze wszystkich uczniów oraz nauczycieli świadczą o tym, że to naprawdę był wyjątkowy dzień w szkolnej codzienności!

            Dziękujemy instruktorom  z CKiS oraz sponsorowi projektu – firmie GRANA – dzięki której wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

             

            Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

            ZDJĘCIA

            https://www.flickr.com/photos/ckiswskawinie/albums/72177720315410207

          • BIBLIOTEKA

          • CO NOWEGO W BIBLIOTECE?

            Rozpoczęliśmy drugi semestr roku szkolnego 2023/2024. Podsumujmy więc stan czytelnictwa za pierwszy semestr:

            Klasa II – 94 wypożyczone i zgłoszone książki, średnio 6 książek dla ucznia

            Klasa III – 109 wypożyczonych i zgłoszonych książek, średnio 9 książek dla ucznia

            Klasa IV – 77 wypożyczonych i zgłoszonych książek, średnio 7 książek dla ucznia

            Klasa V – 162 wypożyczone i zgłoszone książki, średnio 12 książek dla ucznia

            Klasa VI – 31 wypożyczonych i zgłoszonych książek, średnio 3 książki dla ucznia

            Klasa VII – 25 wypożyczonych i zgłoszonych książek, średnio 2 książki dla ucznia

            Klasa VIII – 43 wypożyczone i zgłoszone książki, średnio 4 książki dla ucznia

             

            AKTYWNI CZYTELNICY W PIERWSZYM SEMESTRZE 2023/2024

            Karpiel Tymon, Gruca Maja, Zięciowski Franek, Kharchenko Zlatka,  Prelewski Wiktor – klasa II

            Rypina Mikołaj, Zagórska Oliwia, Skrzypoń Patrycja, Wyrwa Patrycja, Duda Patryk, Baran Zosia – klasa III

            Siwek Max, Pyzik Amelka – klasa IV

            Majcherek Basia, Kruk Antosia, Tyrka Natalia, Stępska  Sara, Lelek Ignacy – klasa V

             

            DOBRE WIADOMOŚCI

            Od drugiego semestru w bibliotece, w ramach zajęć koła czytelniczego spotykają się dzieci lubiące czytać i słuchać opowiadań, natomiast miłośnicy gry w szachy spotykają się
            w ramach koła szachowego. Zajęcia odbywają się w czasie pracy biblioteki. Grupy nie są bardzo liczne co daje komfort kontaktu między dziećmi, a także z nauczycielem. Udało się dobrać grupy tak, aby poszczególne klasy spotykały się osobno. 

            Koło czytelnicze dla klasy I - piątki od 12.45 – 13.30, zapisało się 7 osób.

            Koło czytelnicze dla klasy II - w poniedziałki od 9.50 – 10.35, zapisało się 5 osób.

            Koło szachowe dla klasy I - czwartki od 10.45 – 11.30, zapisało się  5 osób.

            Koło szachowe dla klasy II - w czwartki od 12.45 – 13.30, zapisało się 5 osób.

            Odbyło się już kilka zajęć. Dzieci są chętne i jak na razie zaciekawione.

            Klasa III ze względu na plan zajęć ma zorganizowane jedno spotkanie w tygodniu
            w środy od 12.45 – 13.30, planujemy raz spotykać się przy szachownicy, a innym razem
            z opowiadaniami, wierszami, czy próbkami warsztatu dziennikarskiego.

            Klasom starszym mogę proponować  rozgrywki szachowe na przerwach czy np. po lub przed lekcjami.

            A TERAZ NAJWAŻNIEJSZE!!!

            SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RADZIE RODZICÓW ZA ZAKUP KOMPLETÓW SZACHOWYCH DLA DZIECI, BEZ TEGO…NIE BYŁOBY SPOTKAŃ PRZY SZACHOWNICY. JESZCZE RAZ BARDZO DZIĘKUJEMY!

             

            J.Chojnacka

          • 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          •  

            1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

             

            1 marca  pamiętajmy o Żołnierzach Niezłomnych (Wyklętych). Święto to ustanowiono  3. lutego  2011 roku. Dlaczego 1 marca? Otóż właśnie tego dnia przypada kolejna rocznica zamordowania przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa członków  IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

             

            Po zakończeniu II wojny światowej Polska nie stała się wolnym krajem – miejsce okupanta niemieckiego zajął sowiecki. Władzę w naszym kraju przejęli komuniści podlegli Związkowi Sowieckiemu. Polscy patrioci byli więzieni, torturowani, mordowani. Inni widząc, co się dzieje, ukrywali się w lasach i prowadzili walkę partyzancką. Używamy wymiennie w stosunku do nich dwóch określeń: „Żołnierze Wyklęci” i „Żołnierze Niezłomni”. Wyklęci, ponieważ komuniści skazali ich na zapomnienie, a  Niezłomni, bo wytrwale walczyli i mimo braku szansy na zwycięstwo pozostali wierni swoim przekonaniom. Żołnierze ci, za przywiązanie do myśli o niepodległej Polsce zapłacili najwyższą cenę – cenę życia.

             

            Warto spośród tak wielu, którzy stawiali opór władzy komunistycznej, pamiętać choć o niektórych „Wyklętych”:  Danucie Siedzikównie (ps. Inka), Łukaszu Cieplińskim (ps. Pług), Witoldzie Pileckim (ps. Witold), Auguście Emilu Fieldorfie (ps. Nil) i Zygmuncie Szendzielarzu (ps. Łupaszka).

             

            Cześć i Chwała Bohaterom!

                                                                                       

            Koniec II wojny światowej nie oznaczał dla Polski niepodległości. Zmienili się jedynie okupanci – zamiast niemieckiego – sowiecki. Rządy w  kraju przejęli komuniści. Polscy patrioci byli wtrącani do więzień, torturowani i jakże często mordowani za to, że pozostali wierni wolnej Polsce. Dla wielu Polaków jedynym wyjściem z zaistniałej sytuacji była ucieczka do lasu i podjęcie na nowo walki partyzanckiej.

            Pamięć Żołnierzy Niezłomnych oficjalnie świętujemy dopiero od dziesięciu lat. Bowiem dopiero 3 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Dlaczego 1 marca? Otóż, w tym właśnie dniu w 1951 roku został zamordowany w komunistycznym więzieniu pułkownik Łukasz Ciepliński. Wraz ze swoimi współpracownikami Ciepliński kierował antykomunistyczną podziemną organizacją – Zrzeszeniem „Wolność i Niezawisłość”. Tuż przed śmiercią w liście do żony pisał: „Odbiorą mi tylko życie. A to nie najważniejsze. Cieszę się, że będę zamordowany jako katolik za wiarę świętą, jako Polak za Polskę niepodległą i szczęśliwą, jako człowiek za prawdę i sprawiedliwość. Wierzę dziś bardziej niż kiedykolwiek, że idea Chrystusowa zwycięży i Polska niepodległość odzyska, a pohańbiona godność ludzka zostanie przywrócona”. Pośród tysięcy Polaków, którzy przeciwstawili się komunistycznemu zniewoleniu można jeszcze wymienić rotmistrza Witolda Pileckiego – jednego z największych bohaterów II wojny światowej oraz Danutę Siedzikównę „Inkę” - sanitariuszkę w oddziale majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. Dopiero po upadku komunizmu zaczęto przywracać pamięć o żołnierzach powojennego podziemia niepodległościowego. Do dzisiaj jednak często nie znamy miejsc, gdzie ci żołnierze zostali pochowani.

            Dlaczego powinniśmy pamiętać o Niezłomnych? Najlepszą odpowiedzią są słowa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego: „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny”.

             

            Cześć i chwała Bohaterom!                               

                                                                                                  Kamilla Jaśnikowska-Toboła, Marcin Szczypczyk

             

          • Komunikat REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

          • REKTURACJA DO PRZEDSZKOLA

             

            Szanowni Państwo,

            Informuję, że wszystkie dokumenty dotyczące rekrutacji do Przedszkola Samorządowego
            w Kopance na rok szkolny 2024/2025 zamieszczone są w głównej zakładce REKRUTACJA.

            Informacje związane z rekrutacją do przedszkoli zamieszczona są także na stronie Urzędu Miasta i Gminy Skawina.

            Jolanta Kozłowska

            Dyrektor ZPO w Kopance

          • KONKURS „MISTRZ LOGICZNEGO MYŚLENIA" DLA KLAS I-III

          • KONKURS

            „MISTRZ LOGICZNEGO MYŚLENIA’

            DLA KLAS I-III

            Konkurs matematyczny dla klas II i III „Mistrz matematyki” – SP10

            Zapraszamy wszystkich sympatyków matematyki klas 1-3 do udziału w  Szkolnym Konkursie Logicznego Myślenia. Konkurs organizowany jest z okazji obchodów Europejskiego Dnia Talentów, który przypada na 25 marca.

            Celem konkursu jest rozwój i doskonalenie logicznego oraz kreatywnego myślenia. Konkurs nie wymaga przygotowania matematycznego, a jedynie sprawnego i analitycznego rozwiązywania łamigłówek i zadań.

            Rodzice zgłaszają uczniów do dnia 15 marca 2024 r. do p. B. Mazur i p. M. Raputy  poprzez maila na  e – dziennik.

            Każdy z uczestników konkursu niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania, a dla najlepszych zostały przewidziane dyplomy laureata i nagrody.

            Konkurs odbędzie się 25 marca 2024r.

             

            B. Mazur

            M. Raputa

          • Konkurs Wielkanocny

          •  

            Clipart De Célébration De Pâques Dessinés à La Main Aquarelle Panier De  Douleur | Vecteur Premium REGULAMIN KONKURSU

            „WIELKANOCNE TRADYCJE

            W MOIM REGIONIE”

             

            1. ORGANIZATOR KONKURSU

            Zespół Placówek Oświatowych w Kopance.

             

            2. PRZEDMIOT KONKURSU

            Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej na temat:  „Wielkanocne tradycje w moim regionie”.

             

            3. CEL KONKURSU

            Celem konkursu jest:

            • Zachęcenie dzieci i młodzieży do poznawania i utrwalania świątecznych tradycji Wielkanocnych

            • Popularyzacja wiedzy o zwyczajach i obrzędach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy.

             • Upowszechnianie regionalnych zwyczajów wielkanocnych

             • Prezentacja możliwości twórczych dzieci.

             

            4. UCZESTNICY

            Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III .

             

            5. WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE

            • Technika dowolna płaska (np. rysunek, praca malarska, kolaż ) lub przestrzenna

            • Format pracy płaskiej nie może być większy niż A3

            • Przytwierdzenie do pracy metryczki zawierającej następujące informacje

            imię i nazwisko Uczestnika, klasa

            • Każdy uczestnik Konkursu może zgłosić tylko jedną pracę.

             

             

            6. OCENA PRAC

            Kryteria oceny prac:

            • trafność i poprawność ukazania tematu pracy

            • jakość, staranność wykonania

            •  oryginalność i pomysłowość.

             

            7. Okres trwania Konkursu

            Prace należy dostarczyć w terminie do 20.03.2024 r do p. Magdaleny Raputy i p. Bernadetta Mazur.

            Ogłoszenie wyników nastąpi 25  marca 2024 r.

             

            7. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

               • O wyłonieniu zwycięzców decyduje powołana przez Organizatora Komisja Konkursowa.

              • Organizator Konkursu przyzna nagrody w formie rzeczowej za  I, II i III miejsce.

              • Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

             

            Magdalena Raputa

            Bernadetta Mazur

             

          • Konkurs Kolęd i Pastorałek

          • Konkurs Kolęd i Pastorałek

            2 lutego 2024 r. odbył się w naszej szkole konkurs kolęd i pastorałek pod hasłem

            „Kolędujemy”

             

            Było to wydarzenie ogólnoszkolne, a w przygotowania do występów oraz prezentację kolęd zaangażowały się wszystkie klasy od 1a po 8a, jak również indywidualni i grupowi wykonawcy.

            Konkurs miał na celu popularyzację, kultywowanie i podtrzymanie tradycji śpiewania kolęd
            i pastorałek, uwrażliwianie na ich piękno i różnorodność, rozbudzanie zainteresowań muzycznych, prezentację talentów muzycznych oraz integrację społeczności szkolnej.

                  Konkurs przeprowadzony został w dwóch częściach.

            W pierwszej części każda klasa zaprezentowała jedną z wylosowanych kolęd/pastorałek przygotowaną wspólnie przez wszystkich uczniów. Jury w składzie: P. Monika Lempart, P. Dorota Morek oraz P. Marcin Dudała oceniało występy w dwóch kategoriach wiekowych, tj. klas I-IV oraz V-VIII.

            W tej części konkursu, wśród młodszych klas zwyciężyła klasa 3a, II miejsce zajęła klasa 2a
            a III miejsce – klasa 4a. Nagroda pocieszenia przypadła klasie 1a.

            Wśród starszych klas, zdaniem jury, najlepiej wypadła klasa 8a, II miejsce przyznano klasie 6a, a III – klasie 5a. Nagroda pocieszenia powędrowała do klasy 7a.

            Po prezentacjach klas nastąpiła druga część konkursu – tym razem były to występy solistów, duetów oraz grup 4-osobowych. Nie było tutaj podziału na kategorie wiekowe. Uczniowie mogli się dobierać  dowolnie, bez ograniczeń co do wieku i klasy.

            Po wszystkich występach jury oceniając osobno występy solistów i grup zdecydowało, że najpiękniej zaprezentowali się solo:

            Maja Skowronek z kl. 2a, która zajęła I miejsce;

            Roksana Brańka z kl. 6a, która zajęła II miejsce;

            Amelia Pyzik z kl. 5a, która zajęła III miejsce.

            Wyróżniono także  Zlatoslavę Kharchenko z kl. 2a.

            W kategorii grupowej nagrody otrzymali:

            I miejsce – Marcel Kiebuła, Jan Kolstrung, Gabriel Szablak, Bartosz Juszczak z klasy 4a;

            II miejsce – Maja Mosór i Emilia Królik z klasy 7a i 8a;

            III miejsce – Jeremi Orzeł i Adrian Trojan z klasy 5a.

             

            Wszystkim klasom oraz wykonawcom indywidualnym i grupowym dziękujemy za przygotowania i udział w konkursie oraz za dobrą zabawę. Zwycięzcom gratulujemy wspaniałych występów!        

          • DBI 6 luty 2024

          •            Szybkimi krokami zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI 2024)! To już 6 lutego 2024! Nasza szkoła ma w planie oficjalnie połączyć się z Galą DBI (online), która w tym roku odbędzie się w Teatrze Palladium w Warszawie. W tym czasie, uczniowie klas 7 i 8 będą mogli stać się odbiorcami profesjonalnych prezentacji.

            Ponadto na ten okres (do końca marca br) przewidziano warsztaty z ekspertami saferinternet dla każdej grupy wiekowej. Uczniowie również w tym roku będą mogli „zaprezentować” swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z sieci, tworząc plakaty tematyczne oraz rozwiązując quizy przygotowane przez uczniów korzystających z zajęć dodatkowych (ZRU z informatyki).

            A na podsumowanie tych działań, został zaproszony „gość specjalny” ze Straży Miejskiej w Skawinie, który też będzie miał wiele ciekawych „słów” w tym temacie, do naszych podopiecznych ;-)

            Zapraszamy!

        • Wycieczka do teatru - klasy 1a i 2a
          • Wycieczka do teatru - klasy 1a i 2a

          • W dniu 30 stycznia 20024r. uczniowie klas 1 i 2 mieli przyjemność wziąć udział w magicznym przedstawieniu teatralnym zatytułowanym "Doktor i Jego Zwierzęta".

            O czym było przedstawienie? "Doktor i Jego Zwierzęta" to barwne widowisko, które przeniosło nas w fascynujący świat przygód Doktora oraz jego wyjątkowych przyjaciół ze świata zwierząt. Wciągająca historia, pełna humoru i nauki, zachwyciła zarówno małych, jak i dużych widzów.

            Reakcje naszych uczniów: Uczniowie byli wręcz zauroczeni widowiskiem! Ich uśmiechy i radosne okrzyki świadczyły o tym, jak bardzo cieszyli się każdą chwilą przedstawienia. Widząc ulubione postacie z książek ożywione na scenie, dzieci mogły podziwiać magiczną moc teatru. Przedstawienie nie tylko dostarczyło rozrywki, ale również przekazało ciekawe informacje na temat różnorodności zwierząt i ich potrzeb. Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu fascynujących rzeczy o świecie przyrody, co z pewnością rozbudziło ich ciekawość.

             

             

            Wychowawcy kl I i II

        • Bal Karnawałowy w klasach 1-3
          • Bal Karnawałowy w klasach 1-3

          • 29 stycznia na sali gimnastycznej w Szkole  w Kopance

             jak w bajce – bajkowo!
            Kolorowe balony, muzyka, animator – i my!

            Jest tu Piłkarz, Rycerz z  Królową,
            Księżniczki, Jednorożec, Spiderman, Motyle – i Lwy!

            Grają sambę, kaczuszki i rock
            A na sali taki gwar – i tłok.

            Z Babą Jagą pląsają Biedronki,
            Pikachu, Harry Potter– i Kot.

            Pyszny popcorn i wata cukrowa znikają w mig.
            Jest zabawa! Jest wesoło – bo

            w karnawale na balowej sali
            Przedszkolaki i uczniowie klas I-III w kręgu wirowały dziś!

            Wychowawcy

  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej