• Konkurs Kolęd i Pastorałek

          • Konkurs Kolęd i Pastorałek

            2 lutego 2024 r. odbył się w naszej szkole konkurs kolęd i pastorałek pod hasłem

            „Kolędujemy”

             

            Było to wydarzenie ogólnoszkolne, a w przygotowania do występów oraz prezentację kolęd zaangażowały się wszystkie klasy od 1a po 8a, jak również indywidualni i grupowi wykonawcy.

            Konkurs miał na celu popularyzację, kultywowanie i podtrzymanie tradycji śpiewania kolęd
            i pastorałek, uwrażliwianie na ich piękno i różnorodność, rozbudzanie zainteresowań muzycznych, prezentację talentów muzycznych oraz integrację społeczności szkolnej.

                  Konkurs przeprowadzony został w dwóch częściach.

            W pierwszej części każda klasa zaprezentowała jedną z wylosowanych kolęd/pastorałek przygotowaną wspólnie przez wszystkich uczniów. Jury w składzie: P. Monika Lempart, P. Dorota Morek oraz P. Marcin Dudała oceniało występy w dwóch kategoriach wiekowych, tj. klas I-IV oraz V-VIII.

            W tej części konkursu, wśród młodszych klas zwyciężyła klasa 3a, II miejsce zajęła klasa 2a
            a III miejsce – klasa 4a. Nagroda pocieszenia przypadła klasie 1a.

            Wśród starszych klas, zdaniem jury, najlepiej wypadła klasa 8a, II miejsce przyznano klasie 6a, a III – klasie 5a. Nagroda pocieszenia powędrowała do klasy 7a.

            Po prezentacjach klas nastąpiła druga część konkursu – tym razem były to występy solistów, duetów oraz grup 4-osobowych. Nie było tutaj podziału na kategorie wiekowe. Uczniowie mogli się dobierać  dowolnie, bez ograniczeń co do wieku i klasy.

            Po wszystkich występach jury oceniając osobno występy solistów i grup zdecydowało, że najpiękniej zaprezentowali się solo:

            Maja Skowronek z kl. 2a, która zajęła I miejsce;

            Roksana Brańka z kl. 6a, która zajęła II miejsce;

            Amelia Pyzik z kl. 5a, która zajęła III miejsce.

            Wyróżniono także  Zlatoslavę Kharchenko z kl. 2a.

            W kategorii grupowej nagrody otrzymali:

            I miejsce – Marcel Kiebuła, Jan Kolstrung, Gabriel Szablak, Bartosz Juszczak z klasy 4a;

            II miejsce – Maja Mosór i Emilia Królik z klasy 7a i 8a;

            III miejsce – Jeremi Orzeł i Adrian Trojan z klasy 5a.

             

            Wszystkim klasom oraz wykonawcom indywidualnym i grupowym dziękujemy za przygotowania i udział w konkursie oraz za dobrą zabawę. Zwycięzcom gratulujemy wspaniałych występów!        

          • DBI 6 luty 2024

          •            Szybkimi krokami zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI 2024)! To już 6 lutego 2024! Nasza szkoła ma w planie oficjalnie połączyć się z Galą DBI (online), która w tym roku odbędzie się w Teatrze Palladium w Warszawie. W tym czasie, uczniowie klas 7 i 8 będą mogli stać się odbiorcami profesjonalnych prezentacji.

            Ponadto na ten okres (do końca marca br) przewidziano warsztaty z ekspertami saferinternet dla każdej grupy wiekowej. Uczniowie również w tym roku będą mogli „zaprezentować” swoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z sieci, tworząc plakaty tematyczne oraz rozwiązując quizy przygotowane przez uczniów korzystających z zajęć dodatkowych (ZRU z informatyki).

            A na podsumowanie tych działań, został zaproszony „gość specjalny” ze Straży Miejskiej w Skawinie, który też będzie miał wiele ciekawych „słów” w tym temacie, do naszych podopiecznych ;-)

            Zapraszamy!

        • Wycieczka do teatru - klasy 1a i 2a
          • Wycieczka do teatru - klasy 1a i 2a

          • W dniu 30 stycznia 20024r. uczniowie klas 1 i 2 mieli przyjemność wziąć udział w magicznym przedstawieniu teatralnym zatytułowanym "Doktor i Jego Zwierzęta".

            O czym było przedstawienie? "Doktor i Jego Zwierzęta" to barwne widowisko, które przeniosło nas w fascynujący świat przygód Doktora oraz jego wyjątkowych przyjaciół ze świata zwierząt. Wciągająca historia, pełna humoru i nauki, zachwyciła zarówno małych, jak i dużych widzów.

            Reakcje naszych uczniów: Uczniowie byli wręcz zauroczeni widowiskiem! Ich uśmiechy i radosne okrzyki świadczyły o tym, jak bardzo cieszyli się każdą chwilą przedstawienia. Widząc ulubione postacie z książek ożywione na scenie, dzieci mogły podziwiać magiczną moc teatru. Przedstawienie nie tylko dostarczyło rozrywki, ale również przekazało ciekawe informacje na temat różnorodności zwierząt i ich potrzeb. Dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu fascynujących rzeczy o świecie przyrody, co z pewnością rozbudziło ich ciekawość.

             

             

            Wychowawcy kl I i II

        • Bal Karnawałowy w klasach 1-3
          • Bal Karnawałowy w klasach 1-3

          • 29 stycznia na sali gimnastycznej w Szkole  w Kopance

             jak w bajce – bajkowo!
            Kolorowe balony, muzyka, animator – i my!

            Jest tu Piłkarz, Rycerz z  Królową,
            Księżniczki, Jednorożec, Spiderman, Motyle – i Lwy!

            Grają sambę, kaczuszki i rock
            A na sali taki gwar – i tłok.

            Z Babą Jagą pląsają Biedronki,
            Pikachu, Harry Potter– i Kot.

            Pyszny popcorn i wata cukrowa znikają w mig.
            Jest zabawa! Jest wesoło – bo

            w karnawale na balowej sali
            Przedszkolaki i uczniowie klas I-III w kręgu wirowały dziś!

            Wychowawcy

          • Warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego

          • W dniu 18.01.2024 r. w naszej szkole w ramach projektu „Doradca Zawodowy w szkole", odbyło się spotkanie Doradcy Zawodowego Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego z uczniami klasy 8a pod nazwą „Piramida Kariery".

            W trakcie warsztatów omówiono zagadnienia z zakresu:

            • Etapy planowania przyszłości zawodowej;
            • Zawody przyszłości;
            • Barometr zawodów;
            • Rynek pracy XXI wieku.

            Dziękujemy Pani Dorocie Kucharczyk za przeprowadzone zajęcia!

            E.S.

          • Debaty Oksfordzkie

          • Debaty Oksfordzkie - XIX Liceum Ogólnokształcące im. Mariana Mokwy

            DIALOG MŁODZIEŻOWY W MAŁEJ OJCZYŹNIE – DEBATY OKSFORDZKIE

             

             

                17 stycznia 2024 roku uczniowie szkół podstawowych naszej gminy wzięli udział w pierwszym spotkaniu szkoleniowo-warsztatowym w ramach  projektu „Dialog młodzieżowy w małej ojczyźnie. Debaty Oksfordzkie”. Spotkanie odbyło się w Pałacyku „Sokół”, a uczestniczyli w nim uczniowie najstarszych klas Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance, Zespołu Placówek Oświatowych w Borku Szlacheckim, Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Rzozowie i Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jaśkowicach.

            Spotkanie prowadził trener Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców pan Jakub Kozłowski  – Mistrz Polski Debat Oksfordzkich oraz wielokrotny sędzia Akademickich Mistrzostw Debat Oksfordzkich – który w przystępny i ciekawy sposób zapoznał młodzież ze specyfiką i zasadami prowadzenia dyskusji w formacie  debaty oksfordzkiej.

            Podczas dwugodzinnego spotkania uczniowie dowiedzieli się m.in., iż debata oksfordzka to uporządkowana forma dyskusji, której celem jest przekonanie do stanowiska swojej drużyny. Debata ma ściśle określone reguły. Dzięki temu ludzi uczą się kulturalnej dyskusji opartej na szacunku dla oponentów i zaczynają rozumieć, że każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie bez przerywania. To ważne zarówno w rozwoju indywidualnym mówców, jak i dla poziomu debaty publicznej. Debatowanie ma wpływ na rozwijanie wiele ważnych kompetencji przemawiającego – między innymi umiejętność autoprezentacji, radzenia sobie z tremą, współpracy w grupie, krytycznego myślenia.  Esencją debaty jest merytoryczna dyskusja na argumenty, dlatego debatanci powinni umieć zarówno argumentować,  jak i osłabiać argumenty oponentów.

            Po części teoretycznej uczniowie przystąpili do zajęć w formie warsztatowej. Pracując w czteroosobowych grupach przygotowywali się do debaty. Pierwsze próby debatowania –  pełne wrażeń i emocji – zakończyły się sukcesem. Młodzi adepci tej metody znakomicie poradzili sobie w nowej sytuacji wykazując się  kreatywnością i adekwatnym reagowaniem na pojawiające się w dyskusji argumenty.

            Do „próbnej” debaty zgłosiła się drużyna z naszej szkoły (Brawo!) w składzie: Joanna Kochana (7a), Natasza Kochana (7a), Emilia Królik (8a) i Maja Mosór (7a). Dziewczęta wspaniale prowadziły argumentację (występując w roli opozycji) podważając tezę, iż lektury szkolne powinny być nieobowiązkowe.

            Gratulacje za odwagę i piękne wystąpienia!

            Spotkanie bardzo podobało się młodzieży, czego wyrazem były wysokie oceny i słowa uznania. Organizatorzy spotkania – Krakowskie Stowarzyszenie Mówców, Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie i Zespół Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance – zapraszają na kolejne spotkania, podczas których młodzież pozna tajniki sztuki argumentacji oraz  wystąpień publicznych.

            Jolanta Kozłowska

             

          • Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "BÓBR"

          • Konkurs Bóbr

            W dniach od 15 do 17 listopada 2023 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział
            w
            Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „BÓBR 2023”.

            W kategorii Skrzat - klasy 1-3, wzięli udział: Zofia Baran, Patryk Duda, Antoni Skop, Patryk Wawro, Maja Skowronek, Zlatoslava Kharchenko, Tymon Karpiel, Franciszek Zięciowski.

            W kategorii Benjamin – klasy 4-6, wzięli udział: Przemysław Balon, Alicja Gworek, Bartosz Juszczak, Marcel Kiebuła, Ivan Tretiakov, Yulia Vovchuk.

            W kategorii Junior – klasy 7-8, wzięli udział: Jan Baran, Krzysztof Balon, Jakub Juszczak, Damian Dźwigał,

            Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

            Posługiwanie się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych. W konkursie mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie.

            https://www.bobr.edu.pl/wp-content/uploads/2022/09/Patronat-honorowy-Ministra-Edukacji-i-Nauki-z-napisem.png

             

             

            Nasza szkoła stawia sobie za cel aby:

            • zwiększyć zaangażowanie uczniów w stosowaniu komputerów i technologii informacyjnej podczas poznawania różnych dziedzin od samego początku pobytu
              w szkole,
            • wyrównywać szanse stosowania technologii komputerowej w grupach dziewcząt
              i chłopców posiadających dostęp do komputerów, jak i nie mających takiego dostępu,
            • zachęcać uczniów do zdobywania umiejętności potrzebnych w ich życiu osobistym, jak i na dalszej ścieżce edukacyjnej. 

             

            Gratulujemy wszystkim uczniom udziału w tym konkursie i zachęcamy do kolejnych edycji.

            W tegorocznej edycji konkursu w kategorii Junior Krzysztof Balon uzyskał  85 pkt
            i tym samym zdobył WYRÓŻNIENIE.

          • WARSZTATY Z DRUKU 3D w ramach LP

          •  

            Warsztaty z Druku 3D w ramach projektu

            LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI 

            Obraz znaleziony dla: druk 3d banach schoolJakie są elementy przestrzenne w technologii druku 3D?

            Drukarka 3D – Banach School

                    W dniach od 12 do 19 grudnia 2023 roku w naszej szkole na zajęciach komputerowych oraz na lekcjach informatyki odbyły się warsztaty z druku 3d. Odbiorcami tych zajęć byli wszyscy uczniowie w klasach 1-3 oraz 4-8, również uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej. Podczas zajęć rozmawialiśmy o nowej technologii drukowania. Poznawaliśmy „niecodzienne okazy” powstałe z drukarek 3D:

            W Dubaju otwarto największy na świecie budynek z drukarki 3D

            Dwupiętrowy biurowiec o powierzchni ponad 640 m2 wykonany przy pomocy druku 3D.

            (źródło: https://www.national geographic.pl/media/cache/slider_big/uploads/media/default/0013/100/w-dubaju-otwarto-najwiekszy-na-swiecie-budynek-z-drukarki-3d.jpeg)

             

            Ojciec wydrukował synowi Lamborghini na drukarce 3D

            Lamborghini w z Druku 3D w Kolorado

            (źródło: Ojciec wydrukował synowi Lamborghini na drukarce 3D (chip.pl)

             

             Jednak głównym celem zajęć było zaprojektowanie medali dla uczestników zbliżającego się  konkursu świątecznej piosenki angielskiej. Uczniowie klas młodszych wykorzystywali swoje umiejętności posługiwania się programem Paint 3D, starsi z kolei zapoznawali się z programem tinkercad- dedykowanym dla projektów do druku 3D. Ostatecznie uczniowie z klasy 8a uczęszczający na zajęcia rozwijające zdolności informatyczne - Jan Baran i Krzysztof Balon - „stworzyli” projekt, którego efektem były piękne i oryginalne medale dla zwycięzców konkursu świątecznej piosenki anglojęzycznej.

            Autor projektu: Jan Baran, wykonawca druku: Krzysztof Balon

             

            Elżbieta Słomiany

          • JASEŁKA

          • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE | Szkoła Podstawowa nr 7 im. Partyzantów Ziemi  Kieleckiej w Kielcach

             

             „Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku…”

             

             

                   W oczekiwaniu na ten wyjątkowy dzień i magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia uczniowie  Zespołu  Placówek Oświatowych w Kopance przygotowali barwne i energiczne, a zarazem poruszające przedstawienie jasełkowe, którego premiera odbyła się 20 stycznia 2023 roku.

            Salę gimnastyczną, która zamieniła się na ten czas w salę teatralną, wypełnili licznie przybyli goście. O piękne i wzruszające  przeżycia zadbali zdolni młodzi  aktorzy wcielający się m.in. w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, Trzech Króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Nie sposób słowami oddać atmosfery i emocji, jakie mali aktorzy zdołali przekazać licznie zgromadzonej publiczności. Pokazali oni niezwykły talent sceniczny. To już kolejny rok, kiedy uczniowie stają na wysokości zadania i prezentują niezapomniane widowisko. Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszej szkole.

            Było to widowisko niezwykłe i bardzo innowacyjne, gdzie tradycja mieszała się z teraźniejszością. Mali aktorzy pokazali nam, że podczas codziennej gonitwy warto czasem zatrzymać się i pochylić nad sensem życia i przemijania. Ukazali, jak ważna jest obecność drugiego człowieka w tak szczególnym dniu, jakim jest Wigilia. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że mogliśmy już poczuć magię świąt.  Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.

            Wielkim atutem tego przedstawienia była przepiękna scenografia (zaprojektowana przez panią Elżbietę Bularz), niezwykle bogata, budząca zachwyt, wzmacniająca doznania estetyczne i artystyczne widzów.

            Sztuka bardzo się spodobała społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom – którzy byli pod dużym wrażeniem, czego nie ukrywali. Sami aktorzy byli z siebie bardzo dumni, słysząc wiele pochwał pod swoim adresem. Cieszymy się, że mamy tak wielu wspaniałych uczniów obdarzonych talentami recytatorskimi, wokalnymi, aktorskimi.

            Autorkami tego wspaniałego przedsięwzięcia są: pani Magdalena Raputa, pani Wioletta Wełna oraz pani Bernadetta Mazur. Oprawa muzyczno-wokalna to także zasługa pani Wioletty Łosinieckiej.

            Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu Jasełek: uczniom – aktorom za ich piękną grę, ich Rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów,  strażakom z OSP Kopanka  za pomoc przy budowie dekoracji i  przygotowaniu sali.

                                                                                                Jolanta Kozłowska

             

             

             

            Jasełka -przedstawienie bożonarodzeniowe

             

            Aktualności / Komentarze / Jasełka 2021-2022 - Oficjalna ...

            Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas związany z pięknymi tradycjami. Jedną z nich są jasełka – przedstawienie o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Dnia 20 grudnia uczniowie klas 1a, 2a, 3a zaprezentowali przedstawienie jasełkowe dla społeczności lokalnej,  a 22 grudnia dla społeczności szkolnej.

            Jasełka w wykonaniu młodych aktorów przypomniały o wydarzeniach sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Widowisko wzbogacone było najpiękniejszymi polskimi kolędami i  pastorałkami wykonaniu najmłodszych aktorów oraz chóru, w skład którego wchodzili uczniowie koła teatralnego z naszej szkoły.

            Niezwykły nastrój podkreślały niecodzienne stroje młodych aktorów oraz  bożonarodzeniowa dekoracja sceny. Wyrazem uznania dla wszystkich młodych wykonawców, scenografów i reżyserów tegorocznych jasełek były gromkie brawa.

            Jasełka  wprowadziły wszystkich zebranych w bożonarodzeniowy, magiczny nastrój świąt.
            A ostatnia scena jasełek ( rozmowa wnuczka z babią przy choince) uświadomiła i przypomniała o tym, że święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy  i niezwykły czas. W piękny sposób uczniowie przekazali, jakie wartości powinny liczyć się najbardziej.

            Ta chwila refleksji pozwala nam spojrzeć na życie  z innej perspektywy i dostrzec to, o czym zapominamy, co często gubimy…Pamiętajmy przesłanie tegorocznych jasełek:

            „Jezusek darzy wszystkich ludzi!”

             

            Występ dedykowany był ukochanym Babciom i Dziadkom.

             

            Wychowawcy

             

             

        • Archipelag Skarbów
          • Archipelag Skarbów

          • ARCHIPELAG SKARBÓW

            Program profilaktyczny dla uczniów klas siódmych i ósmych

             

             

            W dniach 7 i 8 grudnia 2023 r. uczniowie klasy siódmej i ósmej uczestniczyli w warsztatach realizowanych w ramach rekomendowanego programu profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów”.  Odbiorcami programu byli także rodzice uczniów oraz nauczyciele naszej szkoły.

            „Archipelag Skarbów”  to żywy i dynamiczny program profilaktyczny dla najstarszej młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych opracowany i nadzorowany przez specjalistów Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej. Program uczy mądrego i zdrowego stylu życia; pokazuje młodym ludziom ich ogromny pozytywny potencjał.

            J.K.

          • Mikołaj 2023

          • Odwiedziny Świętego Mikołaja!

             

             

            WITAJ MIKOŁAJU…

             

            Mroźno i śnieżnie, zimno i biało wokół … a w naszej szkole ciepło, wesoło i świątecznie!

            6 grudnia o godz. 10.00 wszyscy uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele i pracownicy zebrali się wokół pięknie przystrojonej choinki i w radosnych nastrojach oczekiwali na przybycie wyjątkowego Gościa😊 gdy rozbłysły choinowe światełka, ciszę wypełniły dźwięki dzwoneczków i po chwili pojawił się wyczekiwany i jakże miły Gość. Przybył do nas Mikołaj, który przyniósł uśmiech, radość i moc słodkich prezentów!

             

            J.K.

          • Konkurs Piosenki Angielskiej

          • KONKURS ŚWIĄTECZNEJ PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

             „Merry Christmas Songs”

             

            Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

             

             

            6 grudnia 2023 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Angielskiej Merry Christmas Songs”. Uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali przygotowane piosenki o tematyce świątecznej w języku angielskim. Indywidualne i grupowe występy wprowadziły nas w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością w interpretacji wokalno – tanecznej znanych świątecznych przebojów wywołując swoimi występami wiele emocji i wrażeń. Wzruszenie, melancholia, zaduma ….oraz radość, euforia i energiczne pląsy towarzyszyły wszystkim podczas tego pięknego wydarzenia. Opiekę merytoryczną nad uczestnikami sprawowali nauczyciele języka angielskiego, którzy czuwali nad organizacją imprezy.

            Wszyscy uczestnicy zachwycili nas swoimi popisami…toteż członkowie jury konkursu postanowili ogłosić wyniki w późniejszym terminie.

            Impreza zakończyła się wspólnym śpiewaniem wiązanki świątecznych przebojów oraz spontanicznym tańcem uczestników i publiczności. Konkurs już niestety za nami, ale wprawieni w świąteczny nastój możemy już odliczać dni do świąt i życzyć wszystkim Merry Christmas!

            J.K.

          • ANDRZEJKI 2023

          • Obrazy (Andrzejki) — zdjęcia, wektory i wideo bez tantiem (829) | Adobe  Stock 

            Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana z dziada, pradziada. Również w naszej szkole 30 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa .

            Na uczniów czekało, prócz zabaw przy muzyce i tańców w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej, wiele atrakcji.

            Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla uczestników zabawy liczne wróżby, dzięki którym mogli oni sprawdzić, np. jaki zawód będą wykonywać w przyszłości albo jakie imię będzie nosiła przyszła wybranka lub wybranek ich serca. Wróżba „Marzenie za grosik” gwarantowała spełnienie życzenia każdemu, komu udało się z odległości celnie wrzucić monetę do miseczki z wodą. 

            Podczas zabawy andrzejkowej uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal:)

             

            SU

             

        • OGŁOSZENIE
          • OGŁOSZENIE

          • Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy

            W odpowiedzi na kryzys migracyjny związany z działaniami wojennymi prowadzonymi od 24 lutego 2022 r. w Ukrainie Województwo Małopolskie – Departament Edukacji realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”, którego celem jest wsparcie potencjału małopolskich organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe i ponadpodstawowe kształcenia ogólnego i zawodowego oraz placówki oświatowe w organizacji nauki i wsparcia uczniów ukraińskich w funkcjonowaniu w środowisku szkolnym.

            Dzięki środkom pozyskanym w ramach tego projektu wzbogaciliśmy wyposażenie naszej sali informatycznej.

          • XXIV Akcja "GÓRA GROSZA"

          • XXIV EDYCJA AKCJI „ GÓRA GROSZA”

             

            Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza od 04.12.2023 do 12.01.2024r akcję „ Góra Grosza”

            Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.
             

            Wrzucając monetę na” Górę Grosza”, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.
             

            Pieniądze można zbierać w klasach lub wrzucać do puszki oznaczonej „Góra Grosza”, która będzie umieszczona przy tablicy ogłoszeń na parterze.

             

                                                                  Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

                                                                    Ewa Wrzoszczyk

             

  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej