• Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Lipiec z sierpniem szybko przeszedł, ani żeśmy się spostrzegli, gdy nadszedł wrzesień i pora wrócić do szkoły. Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Bożena Suder życząc uczniom i nauczycielom wielu sukcesów w  roku szkolnym 2016/2017.

Dzień Kropki

15 września br. nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do obchodów Dnia Kropki. Uczniowie poznali tradycję Dnia Kropki i w „kropkowanych” strojach wykonywali  prace plastyczne nawiązujące do nazwy dnia. (zdjęcia nr 30, 31, 32, )

Ślubowanie klasy I

„Z Adasiem po kartach historii Polski”

„Z Adasiem po kartach historii Polski” to cykl zajęć realizowanych w klasach I-III  we współpracy z Muzeum Regionalnym w Skawinie przybliżający uczniom historię, kulturę i tradycje polskie. Pierwsze zajęcia prowadzone przez autora programu, dyrektora muzeum pana Czesława Gąsiorowskiego dotyczące dziejów Polski za panowania Mieszka I odbyły się 12.10.2016 r w naszej szkole.

Śladami legend wielickiej kopalni

13.10. 2016 r klasa IIa i III były na wycieczce w Kopalni Soli w Wieliczce. Przemierzając podziemie kopalni uczniowie poznali historie i legendy, spotkali ducha kopalni Skarbnika, który zorganizował im liczne gry, konkursy i zabawy.

Dzień Edukacji Narodowej

14.10. 2016 r w Dniu Edukacji Narodowej obchodzimy również, a nawet przede wszystkim Święto naszego patrona Janusza Korczaka. W dniu tym uczniowie klas I- III zapoznawali się z postacią naszego patrona i oglądali film „Król Maciuś Pierwszy”.

Odbył się finał konkursu plastycznego klas I- VI dotyczący życia i twórczości Janusza Korczaka.

W klasach IV – VI odbył się konkurs wiedzy „Jeden z piętnastu” oraz rozgrywki sportowe.

Spotkanie z historią

25.10. 2016 r odbyły się zajęcia historyczne „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”. Prowadzący ubrani w tradycyjne stroje z tamtej epoki  ciekawie opowiadali o sposobach  prowadzenia walki przez żołnierzy  króla Jana Sobieskiego. Największe wrażenie na widzach zrobił pokaz uzbrojenia sarmackiego, zakrzywionej szabli i pistoletu  łupkowego. Odbył się również pojedynek sarmaty z Tatarem.

Konkurs  Jesiennych Kukiełek

28 października br. ogłoszone zostały wyniki konkursu na najciekawszą kukiełkę, zwierzaka, cudaka lub innego „wymyślaka”  wykonanych z warzyw lub owoców przez uczniów klas I-III. Wszystkie wykonane prace były niezwykle  pomysłowe i zabawne, dlatego jury konkursu miało nie lada problem, aby wybrać zwycięzców. A oto wyniki konkursu:

I miejsce - zdobyła uczennica Emilia Lipiarz z klasy I,

II miejsce Walentyna Kot z klasy IIa

III miejsce Julia Łata ex aequo z Jakubem Majcherkiem z klasy IIa

Wyróżnienie otrzymali Jan Baran z klasy I i Patryk Mieczkowski z klasy III

(zdjęcia są udostępnione w galerii zdjęć)

„Z Adasiem po kartach historii Polski”

W listopadzie uczniowie klas I- III uczestniczyli w kolejnych zajęciach historycznych, tym razem  na temat „Polska za czasów Bolesława Chrobrego”.

Święto Odzyskania Niepodległości

10 listopada br. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość przygotowana została przez uczniów klasy IV i VI pod pieczą nauczyciela historii pana Marcina Szczypczyka. W spektaklu poruszone były wątki walki o niepodległość Polaków od czasów rozbiorów do XX wieku. Oprawę muzyczną - liczne pieśni patriotyczne-  przygotowała z uczniami pani Olga Wielgus-Wosatko.

„Ceremonie dworskie na Wawelu”

Kolejna lekcja historii dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Tym razem w dniu 17 listopada br. klasy I-III brały udział w lekcji muzealnej na Wawelu. Ceremonie dworskie były przewodnim tematem tego spotkania. Uczniowie zwiedzili Katedrę Wawelską i Skarbiec Królewski.

Mikołajki

7 grudnia 2016 roku uczniowie klas I i II b wybrali się na Mikołajki, które miały miejsce w ,,Leoparku” w Krakowie – Bonarce. Jest to największe centrum zabaw dla dzieci. Zabawa była super, ponieważ każdy uczeń mógł tam znaleźć coś dla siebie: gigantyczne zjeżdżalnie, trampoliny, kartingi, kącik malucha. A dla odpoczynku specjalne miejsce, gdzie można było coś zjeść smacznego lub tylko napić się i odpocząć. Zabawa była super.

Muzeum Regionalne

15 grudnia 2016 roku uczniowie klasy I pojechali do Muzeum Regionalnego w Skawinie, na zajęcia związane ze zwyczajami i ozdobami, które wykonuje się na Boże Narodzenie. Było bardzo wesoło i ciekawie. A ozdoby, które zostały samodzielnie wykonane, uczniowie wzięli do domu, aby umieścić je na swojej choince.

Rowerowy Maj

W miesiącu maju wychowankowie, uczniowie i pracownicy naszego zespołu biorą udział w akcji pn. "Rowerowy maj"