• Święto Niepodległości- grupa II

    • 11 listopada. Święto Niepodległości [RELACJA] - Dziennik.pl

      

     Szumią stare polskie drzewa , wiatr historii wieje,                                       I w gałęziach cicho śpiewa, sławiąc dawne dzieje.                                    Wiedzą o tym wszystkie dzieci od gór aż po morze,                                    że nas strzeże od stuleci białopióry orzeł…

      

      

      

      

     Takie słowa piosenki patriotycznej, zabrzmiały 10.11.2022r przygotowane przez dzieci z okazji Narodowego Święta odzyskania Niepodległości. Dzieci z grupy drugiej zaprezentowały również wiersze z tej okazji, a na koniec wspólnie odśpiewały hymn, z pełną godnością, w uroczystych galowych strojach. Kształtowanie postaw patriotycznych to ważny element w edukacji przedszkolaków, dlatego od najmłodszych lat dzieci biorą udział w uroczystościach patriotycznych, zapoznawane są z symbolami narodowymi, ważnymi postaciami, bohaterami narodowymi.

      

     B.Jaskuła

     A.Janik

    • Grupa II

    • TYDZIEŃ KORCZAKOWSKI W PRZEDSZKOLU

      

     „Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy” to jeden z wielu cytatów charakterystycznych dla największego przyjaciela dzieci – Janusza Korczaka. Jak co roku
     w naszej szkole obchodzimy tydzień korczakowski dla uczczenia pamięci wielkiej postaci, naszego patrona. Dzieci z grupy drugiej miały okazję zapoznać się z ciekawostkami z życia
     i twórczości wielkiego poety oraz obejrzeć film pt. „Król Maciuś I i nowi przyjaciele”. Na koniec stworzyły piękne ilustracje do filmu, który bardzo im się spodobał.

      

     B.Jaskuła

     A.Janik

    • Grupa Motylki

    •                                     DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

                               DOMOWE PRZEDSZKOLE 15.04.2021. - Przedszkole nr 10 w Świnoujściu

     4 listopada przedszkolaki z grupy ,,Motylki’’ obchodziły Dzień postaci z bajek.

     Dzieci otrzymały kolorowe maski i mogły wcielić się w wybranych przez siebie bohaterów ulubionych bajek. Każdy musiał rozwiązać przygotowane przez panią zagadki dotyczące znajomości bajek. Przedszkolaki pomogły Kopciuszkowi oddzielić groch od ryżu oraz Baba Jadze naprawić chatkę z piernika. W nagrodę Baba Jaga poczęstowała ich smacznymi piernikami.

                                                                              Grupa 1 ,,Motylki’’, opiekun: Natalia Światłoń

    • Grupa Motylki

    • Powitanie Jesieni

      

            W naszym przedszkolu sezon jesienny uważamy za otwarty. 23 września oficjalnie powitaliśmy nową porę roku, która będzie panować przez najbliższe miesiące, W Kąciku Przyrody pojawiły się dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, owoce z sadu
     i warzywa. Zajęcia w tym dniu nawiązywały do tematyki jesiennej. Były piosenki, wiersze, zabawy. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą na temat nowej poru roku poprzez rozwiązywanie zagadek, rebusów. Z wielkim zaangażowaniem tworzyły również kolorowe jesienne prace plastyczne. Dzień ten był wprowadzeniem do tematyki związanej z jesienią. Przedszkolaki będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany jakie przyniesie nam nowa pora roku podczas kolejnych zajęć, spacerów i wycieczek.

      

     Katarzyna Littner- Gucia

     Natalia Światłoń

    • Grupa Motylki

    • Spektakl „Szkoła Pana Kleksa”

      

     Wizyta teatrzyku w przedszkolu jest dla dzieci zawsze ogromną atrakcją. Tak było i tym razem do naszego przedszkola zawitał teatr Blaszany Bębenek ze swym przedstawieniem pt. „Szkoła Pana Kleksa”. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały pełne humoru przygody Adasia. Spektakl bez wątpienia dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń.

      

     Katarzyna Littner- Gucia

     Natalia Światłoń

    • Grupa Motylki

    •                                          ŚWIĘTO PATRONA

     Patron szkoły - Strona Internetowa,, Pan Janusz Korczak

                                         A któż to taki?

                                         Znają go przecież wszystkie dzieciaki.

                                         bo pewnie wiecie,

                                         że dzięki niemu swe prawa mają wszystkie dzieci na całym świecie.

                                         On dzieci leczył i wychowywał,

                                         Zawsze wysłuchał, nigdy nie zbywał.’’                                                                                                            

                                                                                                                   Małgorzata Olszewska- Chabura                                                                                                                                                                                                                                               

      25 października przedszkolaki z grupy ,,Motylki’’ obchodziły ŚWIĘTO PATRONA. Z tej okazji obejrzeliśmy film edukacyjny o Januszu Korczaku i rozmawialiśmy o tym, co to znaczy ,, być patronem’’. Dzieci pokolorowały rysunek Janusza Korczak, a następnie wybierały cechy, które go charakteryzowały. Wszystkie wybrane przez dzieci określenia przyklejaliśmy na odrysowanych, kolorowych dłoniach.

                                                                                Grupa 1 ,,Motylki’’, opiekun: Natalia Światłoń

    • Projekt - Grupa Motylki

    •                                                PROJEKT - ,,DOTYKAMY, TWORZYMY Z                                 

                                                           SENSOPLASTYKĄ SIĘ BAWIMY’’

     Dynia mrugająca oczami - Gify i obrazki na GifyAgusi.plW październiku przedszkolaki z grupy 1 rozpoczęły przygodę z sensoplastyką. Oczywiście sensoplastyka często pojawiała się już na zajęciach. Tym razem postanowiliśmy przybliżyć ją w formie projektu. Na pierwszych zajęciach tworzyliśmy ,,dyniowy wulkan’’. Zabawa z dynią okazała się wspaniałą okazją do pobudzania naszych zmysłów. Dzieci oglądały, dotykały, wąchały dynie a następnie samodzielnie ją wydrążały. Kolejnym krokiem było wsypanie do jej pustego wnętrza sody oczyszczonej i zalanie octem. Na koniec obserwowaliśmy niesamowity wynik naszego eksperymentu.

                                                             Grupa 1 ,,Motylki’’ , opiekun: Natalia Światłoń

    • Grupa Motylki 

    • Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

     a jako przekąska niezwykle sycące...

     Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

     Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

      

     Grupa „motylki” na początku października świętowała Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu jego walorów zdrowotnych i ożywczych. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłkach. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Wspólnie zrobiły sok z jabłek oraz pyyyyszną szarlotkę. Dodatkowo wysłuchały opowiadanie pt.  „Małe Jabłuszko”, rozpoznawały drzewa owocowe oraz zagadki o jabłku i innych owocach.

      

     Katarzyna Littner- Gucia

     Natalia Światłoń

    • Grupa Motylki

    • Spotkanie z Policjantem

     W dniu 4 października ważnym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta Pana policjanta. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Rozmawiał z dziećmi
     o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominał, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

     Katarzyna Littner- Gucia

     Natalia Światłoń

    • Grupa 1 Motylki

    •                     ŚWIATOWY   DZIEŃ   ZWIERZĄT

     Zwierzęta Egzotyczne - 04 Października - Światowy Dzień Zwierząt | przedszkouczek.pl

     4 PAŹDZIERNIKA  przedszkolaki z grupy 1 obchodziły ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT.

     Tego dnia każdy z nich zamienił się w wybrane przez siebie zwierzątko. Nie zabrakło rozpoznawania zwierząt po ich odgłosach oraz naśladowania ich ruchów. Dzieci wspólnie wykonały dużą kulę ziemską, na którą wklejały zwierzątka z całego świata. Opowiedziały również o swoich domowych zwierzętach oraz o tym, jak o nie dbają.

                                                                            Grupa 1 ,,Motylki’’, opiekun: Natalia Światłoń

    • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA gr. 1

    •                                            DZIEŃ   PRZEDSZKOLAKA

                    Zabawy Stokrotek - Przedszkole Publiczne w Tułowicach

     Dzień Przedszkolaka to ważna data. Nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata.

     Dzieci są ważne, każdy to powie. Z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.

     20 września przedszkolaki z grupy 1 miały swoje wielkie święto. W tym dniu nie zabrakło wesołej zabawy, tańca, niespodzianek i smacznych przekąsek. Na każdej twarzy gościł promienny uśmiech.

                                                                            Grupa 1 ,,Motylki’’, opiekun: Natalia Światłoń

      

      

    • JESIEŃ

    • Przedszkole dla Dzieci z Autyzmem w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Z. Tylewicza w Poznaniu

      Z darami natury świat nie jest ponury, tym bardziej, że pogoda dopisuje.
     I tak, my Leśne Ludki ruszamy z mapą na poszukiwanie skarbu, obserwujemy mikro świat przez lupę i świetnie się bawimy. Nauczanie outdoorowe to dla dzieci świetna nauka i zabawa na świeżym powietrzu, myślę, a raczej wiem na pewno, że takie zajęcia w terenie powtórzymy nie jeden raz.

     Piękna nasza jesień to musimy koniecznie to wykorzystać. Ruszamy do naszego zagajnika, gdzie już powstał jeżowy domek. Teraz pora na szałas. Pracy co nie miara, dzieci uwijają się jak mróweczki, aż miło popatrzeć.
     I oto jest nasz wspólny domek, wszyscy są zadowoleni z efektów ciężkiej pracy. No cóż, buty brudne we włosach trawa, ale popatrzcie sami, warto było, bo wyszło super.

     Już wcześniej mieliśmy okazję do zabawy pt. „Boso przez świat”, tym razem dorzucamy muzykę, której niestety nie widać na zdjęciach, ale jest. Odgłosy lasu połączone z zapachem liści, ziół, drzew i dotyk…super wielozmysłowe doznania sensoryczne. Do tego jeszcze na koniec „Patykiem pisane” czyli utrwalamy litery, układając je z patyczków. Świetna zabawa dla wszystkich, a ile sprzątania….Ale tu też dzieci się sprawdziły chętnie pomagając przy porządkach.

     Eksperyment przyrodniczy.

     Skoro z naturą jesteśmy tak blisko, więc czemu nie eksperyment? I tak postanowiliśmy, że spróbujemy rozmnożyć kwiaty z liści. Pod okiem wychowawcy dzieci robiły swoją sadzonkę, umieszczając liść kwiatu fiołka w ziemi. Zabawy z ziemią to dla dzieci fajna zabawa, chociaż eksperyment dłuuuugoterminowy,  to mamy nadzieję, że finał będzie spektakularny, na pewno pochwalimy się efektem fiołkowym, tzn. końcowym

     Beata Jaskuła

    • Projekty- grupa 5,6 latków

    • CO SŁYCHAĆ  U  PRZEDSZKOLAKÓW…

     1. Dzieci z II grupy w tym roku szkolnym, realizują ogólnopolski, czytelniczy projekt edukacyjny „Bajeczna księga”. Księga będzie zaprojektowana i wykonana przez wychowawcę grupy, a autorami tekstu i ilustracji są dzieci wraz z rodzicami. Księga opowiada o przygodach zająca, który miał wielki problem, bo chciał wziąć udział w zawodach, ale niestety dopadła go choroba…Jaka? I co było dalej? Tego jeszcze nie wiemy, gdyż kolejne strony opowiadania dopiero powstają. Dzieci myślą, rodzice piszą i dzieci rysują. Możecie się dowiedzieć o przygodach zająca zaglądając do naszej księgi. Chętnych zapraszamy do wypożyczenia, jak tylko zakończymy opowieść.
     2. Drugi projekt realizowany przez dzieci z II grupy to ogólnopolski projekt ekologiczno-plastyczny, „Z darami natury świat nie jest ponury”. Projekt ten realizowany jest poprzez ciekawe zajęcia i prace plastyczne z wykorzystaniem darów natury.

     W ramach projektu z darami natury… dzieci brały udział w zajęciach „Boso przez świat”, czyli ścieżka sensoryczna pod stopami z wykorzystaniem szyszek, traw, kwiatów, kory itp. Zadaniem dzieci było chodzenie po ścieżce boso, co umożliwiło odbieranie różnych bodźców sensorycznych, czasem przyjemnych a czasem trochę mniej. Zabawy było co nie miara i rywalizacji również, kto da radę…

     1. W ramach projektu z darami natury… dzieci zrealizowały kolejne zadanie podczas zajęć plastycznych pt. „Rzeźba z natury”. Pracowały w grupach tworząc z kartonu zwierzęta leśne: dzika, niedźwiedzia i lisa. Dzieci – pracując w grupach –  miały za zadanie pomalować farbami duże kartony przedstawiające poszczególne zwierzęta. Na koniec trzeba było uprzątnąć stanowisko pracy i … do wykonania pozostało już tylko wspólne zdjęcie z „dziełem sztuki”.

     Rzeźba z natury to również obrazy z materiału przyrodniczego. Podczas zajęć matematycznych dzieci przeliczały, tworzyły zbiory, a na koniec stworzyły piękne obrazy, drzewa, jeże na spacerze i inne co tylko wyobraźnia mogła podpowiedzieć.

     1. Kolejnym zadaniem, które dzieci zrealizowały w ramach projektu Z darami natury….. był jeżowy domek. Korzystając z pięknej jesiennej pogody dzieci wraz z wychowawcą wybrały się do pobliskiego zagajnika, gdzie z gałęzi i liści zbudowały domek dla jeża na czas zimowego snu. Dzieci były bardzo podekscytowane zadaniem, gdy usłyszały, jak bardzo  jest to ważne dla tak małych stworzeń w zimowy czas. Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem, a przy tym bawiąc się wesoło.
     2. Realizacja kolejnego zadania z projektu ekologicznego pt. „Lecą na głowę liście kolorowe” - to zabawy w plenerze z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Zadaniem dzieci było zebranie dużej ilości liści, umieszczenie ich na chuście i stworzenie niesamowitej scenerii tańca liści w powietrzu. Wszystkim podobało się zadanie, zabawa była udana, mnóstwo radości ze wspólnie spędzanego czasu.
     3. Smacznie, zdrowo, kolorowo zajęcia kulinarne w II grupie. Wdrażane dzieci do zdrowego stylu życia poprzez aktywny udział w przygotowaniu posiłku – to cel realizowanych zajęć. Zadaniem dzieci było samodzielne obranie warzyw, pokrojenie i wymieszanie. Muszę przyznać, że obawy trochę były przy tak licznej i energicznej grupie, ale niepotrzebnie. Dzieci zgodnie pracowały z wielkim zaangażowaniem, zainteresowaniem i starannością. Po prostu mali kucharze na medal! Jestem z nich dumna.

      

     Beata Jaskuła

    • Grupa 5-6 latków

    • Powitanie jesieni w grupie 5 – 6 latkówZobacz obraz źródłowy

     Dzień ten obfitował w zajęcia tematycznie związane z jesienią, poprzez które dzieci przyswajały sobie wiadomości

     o rozpoczynającej się porze roku. Celem zajęć było również integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Wspólnie z Panią Jesienią dzieci układały jesienne kompozycje, śpiewały, tańczyły, rozwiązywały jesienne zagadki oraz uczestniczyły w jesiennych konkursach. Dzieci będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany, jakie przyniesie nowa pora roku podczas kolejnych zajęć i spacerów.                                 

                                                                                           Anna Janik 

                                                                                               Beata Jaskuła

       

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

     • Rowerowy Maj 2022

     • „Rowerowy Maj 2022” – przedszkole  

       

      Zakończyliśmy kolejną edycję kampanii „Rowerowy maj”. Przedszkolaki z naszego przedszkola - z ochotą i radością pod opieką rodziców -  jeździły do przedszkola na rowerkach, deskorolkach i hulajnogach nawet wówczas, gdy pogoda nie sprzyjała. Mimo pozytywnych emocji oraz niezwykłych przeżyć staraliśmy się nie zapominać
      o najważniejszym, czyli o bezpieczeństwie.                                  

      W sobotę 4 czerwca odbył się finał kampanii „Rowerowy Maj 2022”. Przedszkole w Kopance również w tym roku zdobyło wiele nagród, okazaliśmy się ponownie najbardziej aktywnymi uczestnikami kampanii w nasze gminie.

      W rankingu małych przedszkoli zdobyliśmy I miejsce w gminie
      z frekwencją wynoszącą 63,7% - nagroda Voucher o wartości 1000,00 złotych, najlepszą grupą przedszkolną w gminie okazała się grupa naszych 6 latków – nagroda pakiet gadżetów.

      Przedszkolaki ze 100% frekwencją: Leon Boroń (grupa 4 latki), Aleksandra Knapik (grupa 5 latki), Jakub Sadowski (grupa 6 latki).

      Wszystkim przedszkolakom serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

       

      Koordynator kampanii: Anna Janik

     •  „Wszystkie dzieci Mikołaja kochają"

     • Przedszkolaki z Kopanki czekają na wizytę niezwykłego gościa.

      6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły i uśmiechnięty. Najpierw odbyło się spotkanie ze wszystkimi uczniami w szkole i dziećmi w przedszkolu. Spotkanie  przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

      Jolanta Pieniążek

      Anna Janik

      Katarzyna Lttner-Gucia

      Natalia Światłoń

     • Dzień Niepodległości

     •                                        Święto Niepodległości

                       Dnia 10 listopada przedszkolaki obchodziły Święto Niepodległości.

      W tym dniu rozwiązywali zagadki związane z Polską i wspólnie odśpiewali hymn Polski.

                                               Symbole narodowe znamy

                                               i z radością o Polsce rozmawiamy.

                                               O tym, że jesteśmy Polakami,

                                                nigdy nie zapominamy.

     • Dzień postaci z bajek- grupa Motylki

     •                               DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

      Dnia 5 listopada grupa Motylki obchodziła Dzień postaci z bajek. W tym dniu przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do baśniowej krainy. Dzieci założyły kolorowe maski i tańczyły w rytm piosenek    z ulubionych bajek.

                                    Witajcie w naszym świecie.

                                     Moc bajek tu znajdziecie.

                                     Radości także wiele

                                     bo tu są przyjaciele.

                                                                                                                                                                                                                      Księżniczki i królowie,

      a nawet super bohaterowie.

      Wszyscy się uśmiechają

      i do zabawy zachęcają.

                                                                       Natalia Światłoń

     • Dzień chleba- grupa Motylki

     •                                             Dzień chleba

      Dnia 15 października przedszkolaki z grupy Motylki świętowały Dzień chleba. Dzieci poznały historię powstawania chleba, pracę piekarza, a także sami próbowali zrobić swoje małe chlebki z masy solnej.

                                        Chlebek lubi każdy z nas.

                                        Jego smak kusi tak.

                                        Na śniadanko go zjadamy

                                        i dodatkami przyzdabiamy.

                                                                                                                                                                          Natalia Światłoń

     • Dzień drzewa- grupa Motylki

     •                                       DZIEŃ DRZEWA

      Dnia 11 października grupa Motylki świętowała Dzień Drzewa.

       

      Na drzewa dziś spoglądamy, bo mnóstwo siły w nich mamy.

      Odwieczną energię w sobie mają i przedszkolaków nią zarażają.

      Wiemy, co z drewna zrobić możemy i dzięki nim żyjemy.

      One powietrze nam wzbogacają i zwierzętom mieszkanie dają.

                                                                                                                                                                                   Natalia Światłoń

    • Wyniku konkursu „ Jesienny cudaczek”.

     W konkursie wzięło udział 22 dzieci wraz z rodzicami. Rodzice i dzieci wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością. Wszystkie prace były bardzo piękne i ciekawe. Autorzy prac zostali nagrodzeni upominkiem i dyplomem.

     Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:


     Kategoria 3-4 latki:

      

     I miejsce – Zuzanna Nędza

     II miejsce- Lena Gucia

     III miejsce- Lilianna Meres

     III miejsce- Wiktroria Zabielska

      

     Kategoria 5-6 latki:

      

     I miejsce- Wiktor Szafrański

     II miejsce- Krystian Sermet

     III miejsce- Marlena Dunaj

      

     Katarzyna Littner- Gucia

     Jolanta Pieniążek

     Natalia Światłoń

     Anna Janik

     • Dzień Dyni- Grupa Motylki

     • 28 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Dyni. Królowa DYNIA towarzyszyła nam przez cały dzień. Dzieci poznały wartości odżywcze tego warzywa, dowiedziały się, jakie potrawy można przyrządzić z dyni i poznały jej budowę.

      Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń, odczytywania dyniowych sylab i wiele innych.  Wśród zabaw ruchowych były skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

      Katarzyna Littner- Gucia

      Natalia Światłoń

       

    • Dzień Edukacji Narodowej

     Dzień Nauczyciela to szczególny dzień dla wszystkich pracowników naszego przedszkola, którzy w swojej codziennej pracy dbają, by dzieci czuły się w przedszkolu dobrze, a także by miło i bezpiecznie spędzały tu czas…
     NAUCZYCIELE I PRACOWNICY PRZEDSZKOLA SKŁADAJĄ SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM DZIECIOM I RODZICOM ZA ŻYCZENIA, PAMIĘĆ ORAZ MIŁE SŁOWA.

      

     Katarzyna Littner- Gucia

     Natalia Światłoń

    • Wycieczka- grupa 0

    • Wycieczka Przedszkolaków

      

     18 października 2021 r. przedszkolaki gr.II odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie. Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejścia między regałami w wypożyczalni i zapoznania się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, oglądały salę komputerową, a także specjalną salę dla najmłodszych, gdzie odgadywały zagadki związane z postaciami z bajek. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze.
     Po zwiedzeniu biblioteki dzieci przeszły na zajęcia do Muzeum Regionalnego w Skawinie. Tam spotkały się z królem Kazimierzem Wielkim, który opowiadał dzieciom jak powstała Skawina, skąd się wzięła nazwa miasta. Lekcja historii była bardzo ciekawa. Następnie dzieci układały puzzle związane z królem Kazimierzem, a także kolorowały rysunk,i z których później zrobiona była wystawka. Na koniec każde dziecko dostało książeczkę z różnymi legendami związanymi ze Skawiną.

      

                                                                                               Jolanta Pieniążek

                                                                                               Anna Janik

     • Grupa Motylki

     •                                        W ogrodzie i w sadzie

                                      Pierwszy tydzień października Grupa Motylki

                                      poświęciła na poznawanie owoców i warzyw.

      W tym tygodniu na spacer do ogrodu idziemy. A co z niego przyniesiemy?

      Zieleń ogórka, czerwień pomidora, zapach cebuli i pora.

      Z ogrodu do sadu się udajemy i tam coś smacznego dostaniemy.

      Dojrzałe jabłka, soczyste gruszki i już się cieszą nasze brzuszki.

                                                                                                                                                                                 Natalia Światłoń

     • Grupa Motylki

     •                                 Dzień Uśmiechu

      Dnia 1 października Grupa Motylki świętowała Dzień uśmiechu.

      Dziś jest taki dzień,

      w którym smutek idzie w cień.

                                     Moc uśmiechów na twarzach gości,

                                     bo dużo jest powodów do radości.

      Wesołe buźki  od rana mamy

      i wszystkich uśmiechem zarażamy.

                                                                          Natalia Światłoń

     • Grupa Motylki

     •                          Dzień Przedszkolaka

                                          Dnia  20 września grupa Motylki

                                          obchodziła Dzień Przedszkolaka.

      22 września kalendarz wskazuje i o ważnym dniu nas informuje.

      Przedszkolaki dziś świętują i życzenia od wszystkich przyjmują.

      W rytm muzyki podskakują, tańczą, śpiewają i dokazują.

      Już medale otrzymali i uśmiechają się do swojej pani.

                                                                               Natalia Światłoń

     • Konkurs

     • OGŁASZAMY KONKURS

      Dla Przedszkolaków ( Gr. I i Gr. II )

        „ Jesienny cudaczek”  

       

      Dlaczego powinniśmy jeść jak najwięcej warzyw i owoców, wiedzą nie tylko dorośli,

      ale także dzieci… Okazuje się, że warzywa i owoce można również wykorzystać

      do świetnej zabawy  i wykonać z nich przepiękne postacie. 

       

      CEL KONKURSU:

      • Rozszerzenie zainteresowania przyrodą.
      • Rozbudzanie świadomości ekologicznej. 
      • Aktywność rodziców w życiu przedszkola przez włączenie się udział w różnych formach oddziaływań proekologicznych.
      • Uświadomienie dzieciom potrzeby racjonalnego i zdrowego odżywiania.
      • Poznawanie wartości odżywczych warzyw i owoców i ich znaczenia w żywieniu człowieka.
      • Wdrażanie do konieczności mycia rąk oraz owoców i warzyw przed ich spożyciem.
      • Wyzwolenie twórczej aktywności plastycznej dzieci.
      • Rozwijanie dziecięcych talentów.
      • Zachęcanie rodziców do efektywnego spędzania czasu wolnego z dzieckiem.
      • Radość ze wspólnie wykonanej pracy.
        

       

       

      ZASADY KONKURSU:

      • Zgłaszane prace wykonane z delikatną pomocą rodziców.


      • Każdy uczestnik konkursu może złożyć tylko JEDNĄ pracę.


      • Cudaczek musi być wykonany z warzyw, owoców, kasztanów, żołędzi oraz elementów mocujących

      (np. sznurek, klej, drucik) .


      •  Musi mieć formę przestrzenną.


      • Do każdej pracy należy dołączyć starannie przymocowaną małą metryczkę

      z następującymi informacjami: imię i nazwisko, wiek dziecka.

      Prace będą oceniane w następujących kategoriach:
      a) dzieci 3-4 letnie
      b) dzieci 5-6 letnie

       

       Na prace czekamy w dniach – 14.X – 21.X.2021 r


      • Ogłoszenie wyników 26 października 2021r.

       

      Organizatorzy:

      Katarzyna Littner- Gucia

       Jolanta Pieniążek

      Natalia Światłoń

       Anna Janik

     • Dzień Pieczonego Ziemniaka

     • Święto dziś ziemniaka mamy
      tak więc wszystkich zapraszamy
      na zabawy i zawody
      na zagadki i podchody.
      Uśmiech, humor i zabawa
      to dziś najważniejsza sprawa.

      Jesień to czas zbiorów,  a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy, o czym przekonały się młodsze i starsze  dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kopance,  które świętowały dzisiaj 05.10 2020 r. Dzień Pieczonego Ziemniaka.

      Piękna pogoda oraz różne atrakcje sprawiły, że wszystkie buzie były uśmiechnięte. Na dzieci czekało wiele ciekawych zabaw, wykopywanie ziemniaków,  ziemniaczane konkurencje sportowe, układanie serc z ziemniaków oraz  malowanie bajkowych ziemniaków.

       Punktem kulminacyjnym imprezy były pieczone ziemniaki i to one właśnie najbardziej smakowały dzieciom.

      Dziękujemy naszym miłym  paniom z kuchni  za przepyszne ziemniaki.

                                                                                                                Jolanta Pieniążek

                                                                                                                Anna Janik

                                                                                                                Katarzyna Littner- Gucia

                                                                                                                Natalia Światłoń

       

    • Grupa Motylki- wrzesień

    • Wrzesień  w przedszkolu

     Grupa „Motylki”

     Wrzesień w naszej grupie upłynął  pod znakiem wspaniałych zabaw, podczas których poznawaliśmy siebie, naszą nową salę, ustalaliśmy wspólne zasady obowiązujące nas wszystkich. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne, a także braliśmy udział w zabawach ruchowych oraz przywitaliśmy Panią Jesień.

     Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotorelacji (w zakładce Album Fotograficzny) z pierwszych wspólnych wrześniowych dni naszych przedszkolaków w Przedszkolu w Kopance.

      

     K.Littner-Gucia

     • Grupa II-  Dzień Chłopaka

     • Każdy przedszkolak dobrze wie, 
      Że kiedy wrzesień kończy się, 
      Od najmłodszego aż po starszaka, 
      Wszyscy świętują Dzień Chłopaka

       

      W dniu 30 września 2021 roku w gr.II Przedszkola Samorządowego  w Kopance odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia w grupie starszaków świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości
      i dobrej zabawy. Wszystkie dzieci otrzymały upominki ufundowane przez rodziców. Zdjęcia wykonane podczas uroczystości są miłym wspomnieniem tych chwil.

       

                                                                                                              Jolanta Pieniążek

                                                                                                               Anna Janik

       

     • Grupa Motylki

     • Międzynarodowy Dzień Kropki 2021

       

      Motylki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki.

      Był to dzień wyjątkowy, ponieważ jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy! Czyli wszystko to, co nasze Przedszkolaki uwielbiają i czym się szczególnie wyróżniają.

      W tym dniu oczywiście najważniejsza była KROPKA, która zawładnęła całym naszym przedszkolem. Dzieci poznały historię Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa. Tego dnia były zabawy, tańce oraz piękne prace plastyczne. Dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością podczas zajęć oraz po raz kolejny przekonały się, że w naszym przedszkolu jest naprawdę fajnie!

       

     • Urodziny- grupa Motylki

     • Urodziny w gronie kolegów i koleżanek w maju obchodziły trzy dziewczynki: Marlenka, Zuzia i Lenka. Jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia i uśmiechu na co dzień.

       

      Katarzyna Littner- Gucia

      Anna Janik

       

     • KOSMOS- grupa Motylki

     • Czym jest kosmos?
      Jak wygląda?
      Gdzie on jest?

      Na te i inne pytania nasze przedszkolaki znają już odpowiedź, a wszystko to za sprawą obchodzonego w naszym przedszkolu Dnia Kosmosu.
      Tego dnia nie zabrakło zajęć, których głównym celem było zdobycie wiadomości o przestrzeni kosmicznej. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z planetami Układu Słonecznego, rozwiązywały zagadki dotyczące kosmosu, słuchały także krótkich informacji na temat słońca oraz krążących wokół niego planet. W tle słychać było piosenkę pt. „W układzie słonecznym”.
      Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych. Wspólnie wykonali rakietę kosmiczną aby móc polecieć na kosmos. To był naprawdę kosmiczny dzień.

      Anna Janik

      Katarzyna Littner- Gucia

     • Grupa Motylki

     • Przedszkolaki z gr. I naszego przedszkola  wspaniale i efektywnie realizują zadania wynikające z tegorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, która przebiega pod hasłem „W poszukiwaniu szczęścia”.

      Ciekawe zajęcia, urozmaicone wspólnym wykonywaniem prac, plakatów i wspaniałą , pełną radości i „szczęścia” , zabawą wypełniały naszym przedszkolakom majowe przedpołudnia. Dzieci uczyły się dostrzegania radości w wielu aspektach codziennego życia oraz tego, jak sprawić, by radość i szczęśliwe chwile towarzyszyły im na co dzień!

      Uśmiechy i zadowolenie naszych przedszkolaków to znak, że cel został osiągnięty. Brawo Motylki!

       

     • DZIEŃ ZIEMI- grupa Motylki

     • „ZIEMIO, nie chcemy, abyś była zniszczona,

      Chcemy, żebyś była cała zielona,

      więc przysięgę Ci składamy, 

      że zniszczyć Ciebie nie damy!” 

       

      Przyroda to nieodłączny element życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną. Grupa „Motylki” również nie próżnowała, aktywność dzieci była bardzo różnorodna. Podczas zajęć dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą ich przyrodę. Inscenizacja wiersza „Sznurek Jurka” ukazała, jak wielkie znaczenie dla życia Ziemi ma równowaga we wszechświecie. Dzieci w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Wspólnie wykonały przestrzenną pracę plastyczną pod hasłem „Chrońmy naszą planetę”. Działania te zostały podsumowane przyrzeczeniem „Przyjaciół przyrody”, na znak którego każdy przedszkolak odbił swoją „zieloną” dłoń i obiecał dbać o naszą Ziemię. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały „Eko ordery” przyjaciela przyrody.

      A. Janik

      K. Littner-Gucia

       

     • Przedszkolaki z gr. II świętują Dzień Ziemi

     • 22 kwietnia obchodzimy najpopularniejsze i najważniejsze na świecie święto ekologiczne- DZIEŃ ZIEMI!

      Jest to doskonała okazja, by uczyć najmłodszych jak należy dbać o naszą planetę. Dzisiejszy dzień uświetniła nam prezentacja multimedialna wraz z ekologicznym quizem „Milionerzy” i piękne prace dzieci.

       

     • Grupa Motylki

     • Pierwszy Dzień Wiosny

      Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
      przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
      Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
      witały ją także wszystkie przedszkolaki…

       

      Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na Pierwszy Dzień Wiosny. Cały tydzień dzieci sadziły i siały nasionka. Wspólnymi siłami w przedszkolu powstał nam piękny kącik przyrody oznajmiając że zbliża się do nas wiosna. Największą niespodzianką 22 marca dla dzieci były odwiedziny gościa- do przedszkola zawitała Pani Wiosna, kolorowa i radosna.  Przedszkolaki przywitały ją wierszykiem, zaśpiewały dla niej piosenkę i razem z nią zatańczyły. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej.

       

      Katarzyna Littner- Gucia

      Anna Janik

     • Grupa Motylki

     • Urodziny smiley

      Urodziny w gronie kolegów i koleżanek w marcu obchodzili: Zosia, Zoja, Olek oraz Szymon. Jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia i uśmiechu na co dzień.

       

      Katarzyna Littner- Gucia

      Anna Janik

     • Grupa Motylki

     • DZI KOLOROWEJ SKARPETY

       

      W przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI- zwracającą uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa.

      ,,Zakładając kolorową skarpetkę zwracamy  na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. W tym dniu chcieliśmy pokazać, ze różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom - tak jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka!" 

      W związku z tym wszystkie dzieci w naszym przedszkolu założyły na stopy kolorowe skarpetki. Były one wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

       

      Katarzyna Littner- Gucia

     • Grupa Motylki

     • Zwierzęta na wsi „doimy krowę„

      Tematem tygodnia, były zwierzęta mieszkające na wiejskim podwórku. Głównym celem zajęć było zapoznanie dzieci ze zwierzętami, które żyją na wsi. Dzieci oglądały obrazki przedstawiające zwierzęta hodowlane, nazywały, opisywały ich wygląd oraz miejsca, w jakich można je spotkać. Określały, co one robią i naśladowały głosy. Przedszkolaki utrwaliły nazwy zwierząt w poszczególnych rodzinach, wyjaśniając, jak nazywa się mama, tata i dziecko. Odbyły się ćwiczenia ortofoniczne na podstawie wiersza „Podwórkowa awantura”, ilustrowanego sylwetami zwierząt. Co najważniejsze dzieci same mogły spróbować doić krowę co sprawiło im wiele radości. Na koniec była degustacja mleka prosto od naszej przedszkolnej „ Krowy”.

      Katarzyna Littner- Gucia

      Anna Janik

     • Grupa Motylki

     • Marzanno, Marzanno,
      Ty zimowa panno!
      Pięknie cię żegnamy,
      Bo wiosnę witamy!

      Cały tydzień przedszkolaki poznawały oznaki wiosny: pierwsze wiosenne kwiaty, powracające ptaki itd. Na koniec tygodnia w dniu 19 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy”. Wykonały wspólnie Marzannę, z którą wspólnie maszerując po korytarzach i salach naszej szkoły ze śpiewem na ustach odganiały zimę.

       

      Katarzyna Littner- Gucia

      Anna Janik

     • Grupa Motylki

     • DZIEŃ DINOZAURA

       

       

      Motylki 26 lutego obchodziły Dzień Dinozaura. W tym dniu rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy ,,wykopalisk", dzięki którym zobaczyliśmy, jak wyglądał tyranozaur. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą historię dinozaurów, ich cechy i gatunki. W zabawie matematycznej dzieci układały dinozaury względem siebie. W zabawach ruchowo – naśladowczych zamieniały się w dinozaury. Odwiedził nas tego dnia bardzo kochany Dinozaur, który przywitał się z dziećmi i pokazał im, że jedni są roślinożernymi stworzeniami, a inni mięsożernymi. Do przedszkola również dotarł dinozaur, którego z wielką radością i zaangażowaniem dzieci malowały farbami. Zabawa była wspaniała a dzieci zachwycone.

      Katarzyna Littner- Gucia

     • Grupa Motylki

     • Dzień Kota

      Grupa I

       

      Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.

      W poniedziałek 22 lutego, dzieci obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.

      Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence
      „Uciekaj myszko do dziury”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza  „Kotek”. Aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko. Dużo radości sprawiły dzieciom konkursy oraz ozdabianie swoich kocich opasek.

       

      Katarzyna Littner- Gucia

     • Walentynki- grupa Motylki

     • Dzień w kolorze czerwonym

      „WALENTYNKI”

       

      15 lutego 2020 roku grupa I obchodziła dzień w kolorze czerwonym „Walentynki”. W tym dniu dzieci wraz z Paniami przyszły ubrane na czerwone.  Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą. Wspólnie bawiły się m.in. przy piosence "Mam chusteczkę haftowaną", układały walentynkowe puzzle, rozwiązywały zagadki . Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały piękną walentynkę. Słodkim akcentem był pyszny lizak w kształcie serduszka, który dodatkowo osłodził ten wyjątkowy dzień.

       

      Katarzyna Littner- Gucia

     • Bal Karnawałowy - grupa Motylki

     • BAL KARNAWAŁOWY

      Gr. I

       

      Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. 12 lutego br. od rana w naszym przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Tego dnia towarzyszył nam bajeczny wystrój i skoczna muzyka.  Przedszkolaki z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, i zabawach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

       

      Katarzyna Littner- Gucia

     • KARNAWAŁ - oddział 0

     •  

       

      „W karnawale wszyscy urządzają bale.
      To tradycja bardzo stara,
      strojów pięknych co niemiara.
      Niech się bawią duzi, mali
      zgromadzeni na tej sali.”

      Oddział ,,0”

       

        

            W piątek 12 lutego w przedszkolu już od rana panowała radosna atmosfera, a wszystko to za sprawą zaplanowanego balu karnawałowego. Sala przystrojona balonami, serpentynami zachęcała do zabawy. Dzieci przebrane w piękne stroje m.in. księżniczek, spider-mana, batmanów, policjantów, wróżek z ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach prowadzonych przez Panie. Tego dnia na dzieci czekały również zdjęcia oraz  smaczny poczęstunek. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Kiedy po zakończonej zabawie zaczęli zjawiać się rodzice, dzieci z wielkim zaangażowaniem zdawały relację z tego , co ciekawego działo się w przedszkolu.

       

                                                                                                               Jolanta Pieniążek

                                                                                                                 Jolanta Chojnacka

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA- oddział 0

     • Kocham mocno babcię, dziadka – to nie żart moi mili

       Dzisiaj im życzenia składam, by 100 latek jeszcze żyli”.

      Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku każdego dziecka. Dlatego iż w tym roku dzieci z oddziału ,,0” nie mogły gościć swoich ukochanych dziadków, to przygotowały dla nich krótki program artystyczny. Specjalnie dla nich recytowały wiersze, śpiewały piosenki . Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, w których wyrazili swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób.

      Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy dużo zdrowia, pogody ducha oraz wiary w lepsze jutro. Mamy nadzieję, że tylko ten rok jest wyjątkowy, i że już w następnym spotkamy się wszyscy w przedszkolu, by wspólnie świętować Państwa święto.


                                                                             Jolanta Pieniążek

                                                                                                                                                                                           Jolanta Chojnacka

     •  Przygotowanie prezentów na Dzień Babci i Dziadka

       

      Dzieci z grupy ,,0” przygotowały prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka.

      Była przy tym dobra zabawa, zwłaszcza przy robieniu muffinek i ich ozdabianiu, ale także stroiki z szyszek i laurki z życzeniami.

                                                                                                                                                                                             JolantaPieniążek

                                                                                                                                                             JolantaChojnacka

    • Dlaczego warto często używać nożyczek :)

    • Nożyczki, to naprawdę świetne narzędzie, które bywa bardzo pomocne w życiu. Pod warunkiem, że nauczymy się z nich sprawnie korzystać.
     W codziennym życiu nie zdajemy sobie sprawy, jaką wartość niesie ze sobą używanie nożyczek, szczególnie jeżeli chodzi o rozwój dziecka. Wycinanie nożyczkami przyczynia się przede wszystkim do usprawniania motoryki małej, a to bardzo ważna sprawa. Trzymając nożyczki w dłoni, operując nimi,  tnąc papier, dziecko ćwiczy koordynację ruchową (ręka- oko). Dziecko chcąc wyciąć pewien kształt, musi używać obu rąk i to w sposób skoordynowany. Wycinanie nożyczkami, to doskonałe ćwiczenie mięśni dłoni, co z pewności przyda się podczas nauki pisania. Dziecko chcąc przeciąć kawałek papieru musi kilkukrotnie ścisnąć nożyczki i wykonać ruch odwodzenia.

     Przedstawiamy próby wycinania podejmowane przez  nasze Przedszkolaki.

      

     Katarzyna Littner- Gucia

     • Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka

     • Gr. I Motylki

      W drugiej połowie stycznia przed Dniem Babci i Dziadka dzieci w skupieniu pracowały nad upominkami. Malowały farbami, wyklejały witrażowe serca. Przedszkolaki odbijały swoje rączki oraz kolorowały piękne laurki i z wielkim sercem upiekły pyszne babeczki dla Babci i Dziadka. Wszystko po to, aby sprawić radość babciom i dziadkom. Przy tej okazji dzieci poznały tradycje obchodów tego święta w innych krajach. Pracy było nie mało, ale było warto – uśmiech wywołany na twarzy bliskich jest bezcenny.

      Link do filmiku: https://we.tl/t-AhmwvGH63X

       

      Katarzyna Littner- Gucia

    • KOMUNIKAT

    • Szanowni Państwo , Rodzice Przedszkolaków…

      

     Informuję, że w związku z obowiązującymi nadal obostrzeniami wynikającymi z sytuacji epidemicznej nie możemy zorganizować spotkania w trybie stacjonarnym. Jeśli tylko taka możliwość się pojawi, zaprosimy Państwa na spotkanie.

     W podzakładce „Ogłoszenia” zamieszczone zostały informacje dotyczące działań podejmowanych w kierunku rozbudowy przedszkola. Natomiast wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 zostaną zamieszczone, gdy otrzymamy stosowne materiały i dokumenty z  UMiG.

     Pozdrawiam Państwa, dziękuję za dotychczasową współpracę
     i życzę dużo zdrowia i sił.

     Jolanta Kozłowska

     • Zimowe zabawy w ogrodzie – Grupa I Motylki 

     • Zimowe szaleństwo w ogrodzie przedszkolnym – przyszła zima biała… śniegu nasypała (…) Tupu, tup po śniegu… dzyń, dzyń, dzyń na sankach… skrzypu, skrzyp na mrozie lepimy bałwanka… W takt piosenki Misia i Margolci, której się uczyliśmy, wyszliśmy do przedszkolnego ogrodu i super się bawiliśmy. Oczywiście nie mogło zabraknąć malowania na śniegu farbami oraz jazdy na sankach.

       

      Katarzyna Littner- Gucia

    • SUKCES PRZEDSZKOLA

    • GRATULACJE DLA ZUZI

     W grudniu 2020 r odbył się ogólnopolski konkurs recytatorski pod hasłem „Grunt to zdrowie”. Konkurs dedykowany był lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym za niesioną pomoc chorym ludziom, szczególnie w czasach pandemii. Założenia konkursu – zgodne z podstawowym kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa
     w roku szkolnym 2020/2021 (wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych – kształtowanie postawy prozdrowotnej, podkreślenie wartości zdrowia w naszym życiu) realizowały następujące cele:

     • promowanie zdrowego stylu życia
     • popularyzowanie poezji dziecięcej
     •  rozwijanie zdolności recytatorskich.

      

     Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o sukcesie

     Zuzanny Nędza z gr. I „Motylki”

     z naszego przedszkola, która została laureatką tego konkursu zajmując w swojej kategorii wiekowej (3-4 latki) III miejsce.  Brawo !!! J

      

     Serdecznie gratulujemy Zuzi oraz jej Mamie –
     p. Annie Nędza – która przygotowała Zuzię do konkursu.

      

     J.K.

     • Przedszkolaki żegnają Stary Rok teatralnie

     •      Przedszkolaki pożegnały Stary Rok teatralnie. Dzieci poznały pracę aktora, wykonały piękne kukiełki; na koniec przeniosły  się do magicznego teatru, dzięki któremu utrwaliły pory roku i poznały nazwy12 miesięcy.

      Zabawy w teatr wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, wyostrzają zmysł obserwacji, kształtują osobowość i rozładowują nagromadzone emocje.

       

      Katarzyna Littner- Gucia

      Anna Janik

     • Świąteczna Paczka

           Z radością informujemy, że nasze przedszkole wraz z Oddziałem „ O” przystąpiło do akcji pt. „Świąteczna paczka” oraz „ Serdeczna kartka” dla Dzieci z Hospicjum w Krakowie. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i piękne wspólnie wykonane z dziećmi kartki świąteczne. Dobro wraca z podwojoną siłą- dziękujemy :-)

      Katarzyna Littner- Gucia

      Anna Janik

      Jolanta Pieniążek

     •  

                                          Wigilia w oddziale 0

           Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończył się  Wigilią, która odbyła się 23 grudnia w stołówce szkolnej i na sali oddziału ,,0”. Codzienny obiad zamienił się w świąteczną uroczystość. Była choinka z zapalonymi lampkami, stroik, obrusy, a w tle grała cichutko nastrojowa muzyka. Dzieci wspólnie śpiewały kolędy, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, zjadły wigilijny obiad. Nie zabrakło barszczu z uszkami, ryby z surówką, kompotu wigilijnego, a także słodyczy. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

       

                                                               Jolanta Pieniążek

                                                                                          Jolanta Chojnacka           

                                      

     • Wigilia

          Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończył się, wspólną wigilią, która odbyła się 23 grudnia. Dzieci w tym dniu w strojach świątecznych wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zjadły wspólny wigilijny obiad. Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego w swoich domach.

      Katarzyna Littner- Gucia

     • Ubieramy Choinkę

       

      Wczoraj rosłaś na polanie dzisiaj przyszłaś do nas jakie miłe to spotkanie choinko zielona...”

       

      Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania choinki. W naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć tego zwyczaju. Tuż przed wizytą Św. Mikołaja zabraliśmy się do ozdabiania świątecznego drzewka. Wspólnie zawieszaliśmy bombki, gwiazdki, łańcuchy i kolorowe światełka. Choinka wygląda prześlicznie, a dzięki niej w naszej sali od razu zrobiło się świątecznie i wyjątkowo! Ileż było radości i zabawy we wspólnym ubieraniu choinki.

       

                                                                                                     Jolanta Pieniążek

                                                                                                     

     • Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia

       

      Okres przedświąteczny w naszym Przedszkolu był czasem intensywnych, ale i radosnych przygotowań do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki, jak co roku kultywowały tradycję bożonarodzeniową dekorując salę przedszkolną i tworząc świąteczne kartki, które przekazane zostały do Hospicjum Dla Dzieci. Przedszkolaki ubierały wspólnie choinkę, tworzyły piękne przestrzenne dekoracje świąteczne: Anioły, choinki, renifery i szopkę. Obowiązkowo dzieci wyrabiały ciasto na pierniki i wykrawały rozmaite wzory ciasteczek, które potem wspólnie je dekorowały. Było wiele emocji, a w trakcie tej twórczej pracy towarzyszyły dzieciom dźwięki tradycyjnych kolęd.

       

      Katarzyna Littner- Gucia

      Anna Janik

     • ,,Serdeczna kartka”

      dla dzieci chorych w specjalistycznych placówkach - Krakowskie Hospicjum dla Dzieci.

       

      Święta to czas dobroci, miłości, prezentów oraz kartek świątecznych!

      Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z oddziału ,,0” przygotowały dla dzieci , własnoręcznie zrobione kartki świąteczne. Każda kartka zawierała piękne życzenia bożonarodzeniowe i dobre słowa na nadchodzący Nowy Rok. Dzieci dołączyły również upominki świąteczne.

      Mamy nadzieję, że wywołają u adresatów poczucie radości i szczęścia, które niesie ze sobą  Boże Narodzenie.

       

                                                                                                       Jolanta Pieniążek

     • No promil- No problem

     • NO PROMIL – NO PROBLEM

      W PRZEDSZKOLU

       

       

      Uczniowie naszej szkoły realizują „nopromoilowe” zadania i działania…za nami Debata Oksfordzka, niebawem rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, konkursu na prezentację multimedialną…

       


      PRZEDSZKOLAKI także włączyły się do projektu i swoimi dziecięcymi uśmiechami i sercami wspierają działania starszych kolegów. W tym roku dzieci postanowiły głośno wyrazić swój protest przeciwko niewłaściwym zachowaniom  kierowców i wykonały plakaty propagujące trzeźwe i bezpieczne poruszanie się po drogach. Pracowały wytrwale i z wielkim zapałem. BRAWO!

       

     • MIKOŁAJKI

     • Odwiedziny Mikołaja

           4 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci od kilku dni z niecierpliwością czekały na tego niezwykłego gościa. Przygotowały dla Mikołaja niespodzianki- piosenki, wiersze, oraz upominki. Następnie Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Radości nie było końca. Mikołaj chętnie zostałby dłużej w naszym przedszkolu, lecz na Jego odwiedziny czekały przecież inne dzieci. Żegnając niezwykłego gościa dzieci obiecały, że w przyszłym roku także będą grzeczne i zaprosiły do odwiedzenia naszego przedszkola za rok.

      Do widzenia Mikołaju!

      Katarzyna Littner- Gucia

      Anna Janik

       

     • ŁAŃCUCH CHOINKOWY- oddział 0

     • ,,Łańcuch choinkowy”.

       

        W tym roku wszystkie przedszkolaki te małe i te starsze zostały poproszone o zrobienie łańcucha choinkowego, który zostanie wykorzystany do ubrania choinki w Urzędzie Miasta i Gminy w Skawinie. Przy robieniu takiego długiego łańcucha było sporo zabawy i śmiechu, zwłaszcza że umieszczaliśmy na nim swoje imiona. Jesteśmy bardzo dumni i ciekawi jak ten łańcuch będzie wyglądał na choince.

       

                                                                                              Jolanta Pieniążek

                                                                                              Jolanta Chojnacka

     • MIKOŁAJ - oddział 0

     •            ,,Mikołaj”

       

      „Dziś Mikołaj do nas jedzie
      i prezenty dzieciom wiezie.
      On każdego dobrze zna,
      a prezenty grzecznym da.
      Raz, dwa, trzy – prezent dziś otrzymasz ty”.

       

      Dnia 4 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość święty Mikołaj . Pomimo braku śniegu w godzinach rannych przybył do przedszkola. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały . Po śniadaniu poznaliśmy legendę o św. Mikołaju. A następnie udaliśmy się na szkolny korytarz, gdzie została zapalona świąteczna choinka i z niecierpliwością czekaliśmy na spotkanie z miłym gościem. Powitaliśmy św. Mikołaja wierszem i piosenką . Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Cieszymy się, że Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

       

                                                                                            Jolanta Pieniążek

                                                                                            Jolanta Chojnacka

       

     • BAL POSTACI Z BAJEK

     •  

              Dzień 27 listopada na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków, ponieważ do naszego przedszkola zawitały przeróżne bajkowe postacie aby wspólnie świętować

      Bal Postaci z bajek.

       

      Nasze przedszkolaki tego dnia wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień tanecznych szaleństw, którym towarzyszyła muzyka i zabawa. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci. Wysłuchały fragmentów znanych bajek a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty, oraz układały bajkowe puzzle. Wysłuchały bajki opowiadanej przez Panie o „ Czerwonym Kapturku”. Przedszkolaki w przepięknych przebraniach tańczyły do bajkowych piosenek. W trakcie zabawy mieliśmy również okazję do skosztowania słodkich poczęstunków, dzięki rodzicom naszych przedszkolaków.

       

      Katarzyna Littner-Gucia

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     •         25 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Ze względu na reżim sanitarny, dzieci nie mogły w tym roku przynieść swoich misiów, ale i tak ten dzień był misiowy.

      Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”. Na żywo online połączyliśmy się z Misiem Teddym, który miał dla nas kilka zadań do wykonania. Tego dnia było wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, misiowe tańce. Dzieci również próbowały smakołyków, które misie lubią najbardziej; miodek i czekolada.

      Katarzyna Littner- Gucia

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA- oddział 0

     •  

           ,, Dzień Pluszowego Misia”

      „Miś jest mały i puchaty
      Miś jest fajny i kudłaty
      Miś jest gruby jak ta kula
      Misia zawsze się przytula.”

       

       

      Duże , małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe Misie niestety w tym roku nie opanowały przedszkola i po raz pierwszy nie przybyły do nas ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć, ale zabawa mimo wszystko była przednia.

       Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

      Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy . Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”, ,,Stary niedźwiedź”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, quizy, misiowe tańce, zabawy z chustą animacyjną a także zdjęcia w misiowej budce.
      Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia. Najważniejszy, główny cel imprezy- wspólna, zgodna zabawa- został osiągnięty.”

       

                                                                                         Jolanta Pieniążek

                                                                                         Jolanta Chojnacka

     • "DZIEŃ KREDKI"

     • Dzień Kredki

      „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,

      kolorowe kredki bardzo lubią mnie,

      kolorowe kredki kiedy je poproszę,

      namalują wszystko to co chcę.”

       

          W piątek 20 listopada br. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię.

      Tego dnia celem zabaw było zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja grupy, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz reakcji na sygnał dźwiękowy. Dzieci wysłuchały piosenki pt.Kolorowe kredki”, zastanawiały się, do czego można wykorzystać kredki. Poznały różnicę między rysowaniem a kolorowaniem. Dopasowywały obrazki do odpowiednich kolorów kredek, określały kolory, przeliczały kredki, ozdabiały je według własnego pomysłu. To był kolorowy dzień :)

       

      Katarzyna Littner- Gucia

      Anna Janik

       

       

     • DZIEŃ KREDKI- oddział 0

     •  

       Dzień  Kredki

       

      W piątek 20 listopada br. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji w naszej grupie odbywały się zabawy z kredkami w roli głównej. Przedszkolaki słuchały opowiadań, których bohaterami były kredki, poznały ich rodzaje oraz obejrzały krótki film o tym, jak są zrobione. Tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości, rodzaju i porównywały ich liczebność.
      Bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”, kolorowały kolorowanki nawiązujące do jej treści, brały też udział w zabawach muzyczno-ruchowych, konkursach i zawodach. W naszej  grupie przy pomocy różnych środków wykonane zostały piękne kredki, które dekorowwały szkolny korytarz.

       

                                                                                Jolanta Pieniążek

                                                                                Jolanta Chojnacka

       

     • Konkurs "FLAGA POLSKI"

     •            Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczno - techniczny pt. „Flaga Polski” został rozstrzygnięty. Do dnia 10 listopada wpłynęło 7 ciekawych pięknych prac.

      Celem konkursu było promowanie twórczości dziecięcej, kształtowanie postaw patriotycznych przedszkolaków oraz możliwość rozwijania twórczości plastycznej poprzez rodzinne wykonanie pracy. Pani Dyrektor Jolanta Kozłowska i Pani Magdalena Raputa po naradzie wybrały cztery najciekawsze prace.

      Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach.

       

      Oto lista zwycięzców:

      I miejsce- Zuzanna Nędza i Lena Gucia

      II miejsce Maksymilian Wątroba

      III miejsce Lilianna Meres

       

      Katarzyna Littner- Gucia

      Anna Janik

     • Przedszkolaki- Dzień Niepodległości

     • Przedszkolaki świętują Dzień Niepodległości

      W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo
      i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków –  dzień. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

       

      Katarzyna Littner- Gucia

      Anna Janik

     • Pasowanie na Przedszkolaka

     • Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

      Grupa I „ Motylki”

       

      „Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie.

      9 listopada Mali Artyści z uśmiechami na twarzach recytowali wierszyki i śpiewali piosenki.

      Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Po obietnicy złożonej przez dzieci, Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka za pomocą „czarodziejskiego ołówka”.

      Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, książkę i pięknego motylka.

       

      Katarzyna Littner- Gucia

      Anna Janik

     • ,,Dzień pieczonego ziemniaka” - 9 października 2020r.

     •          Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji został zorganizowany ,,Dzień pieczonego ziemniaka”. Przedszkolaki zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku'', z której dowiedziały się, skąd on pochodzi. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka: jego różne nazwy, oraz potrawy jakie można z niego przygotować.

      Gdy ziemniaki piekły się w piekarniku, dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych,  których głównym bohaterem był ziemniak. Przedszkolaki poszukiwały ziemniaków ukrytych w piaskownicy, rzucały ziemniakiem do celu, zorganizowały slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce, sadziły i zbierały ziemniaki. Były też zabawy ze śpiewem i zabawy integracyjne. Zakończeniem święta była degustacja pieczonych ziemniaków, przygotowana przez nasze miłe panie kucharki.

       

      Ten jesienny, słoneczny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

       

                                                                                                                                                                     

       Jolanta Pieniążek 

                                       Jolanta Chojnacka

                                        Anna Janik

                                     Katarzyna Littner- Gucia

     • URODZINY W PRZEDSZKOLU- GRUPA 5,6 LATKÓW

     • Urodziny w przedszkolu zapamięta każdy Przedszkolak!

       

                    Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi. Jest najważniejszy, a inni zastanawiają się, w jaki sposób mogą mu sprawić radość i przyjemność. Dzień ten stanowi symbol jego narodzin i przyjścia na świat.

                Urodziny w naszym przedszkolu to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności Jubilata. To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. Dlatego w naszym przedszkolu świętujemy urodziny każdego dziecka.

                                                                                                                                                                                                                           Jolanta Pieniążek

     • DZIEŃ USMIECHU

     • Gr. I „ Motylki”

               2 października 2020 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Była to dobra okazja, by porozmawiać o naszych emocjach, głównie smutku i radości, których na co dzień doświadczamy. Dzieci wysłuchały bajki opowiadającej o sile uśmiechu i zatańczyły taniec radości do utworu „Pogoda na uśmiech” z balonami. Przedszkolaki wyklejały obrazki przedstawiające radosne minki.

      Wszystkim przedszkolakom, rodzicom i pracownikom przedszkola i szkoły życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzach zawsze, nie tylko od święta, bo „uśmiech nic nie kosztuje, ale jest wiele wart. Wzbogaca tego, kto go otrzymuje i tego, który go daje”, czyni nas lepszymi i piękniejszymi.

       

      Katarzyna Littner- Gucia

      Anna Janik

       

     • DZIEŃ CHŁOPAKA

     • Gr. I „ Motylki”

                 30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” zostały przygotowane specjalne dyplomy dla „Super Chłopaka”. Były także drobne upominki, zabawy muzyczno- ruchowe i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Wspólnie tego dnia wykonaliśmy koktajl owocowy. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

                                                                                                                                                           Katarzyna Littner- Gucia

     • Dzień Przedszkolaka

     • Dzień Przedszkolaka

       

      „Każdy przedszkolak dobrze wie,

      że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

      od najmłodszego, aż po starszaka,

      wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

       

                      21 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm RP, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Na dzieci czekało tego dnia moc atrakcji. Już od samego rana w grupie I „ Motylki” panowała wesoła atmosfera.

      Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach, konkursach i grach zespołowych, zapoznały się również ze swoimi prawami – tak ważnymi w życiu każdego człowieka – oraz z obowiązkami, czyli „kodeksem dobrego zachowania się”. Było wesoło i kolorowo. Nie brakowało uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Na koniec dzieci dostały drobny upominek i medal super przedszkolaka.

      Życzymy naszym kochanym Przedszkolakom jeszcze raz wszystkiego co najlepsze.

      Pamiętajmy, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” /J. Korczak/

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • 15 września – Międzynarodowy Dzień Kropki

       

               Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia oraz działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy.

      Tego dnia ubrania dzieci naszego przedszkola wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania o tym, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nich ma jakieś ukryte zdolności i talenty. Tego dnia również dostrzegły kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą im w codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są na kapeluszu muchomora.

      Dzieci z gr. II wspólnie ułożyły  własną historię małej Kropki, a potem  kolorowymi farbami wykonały fanatazyjne obrazki. Dzieci bawiły się też przy piosence o kropce oraz szukały kropkowych par.

      Natomiast nasze „Motylki” (gr.I) wykonały prace plastyczne z kropką
      w roli głównej : koronę króla i królowej.

      Było kolorowo i radośnie.

      Jolanta Pieniążek

      Jolanta Chojnacka

      Katarzyna Littner-Gucia

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

     • Urodziny

       

      16 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy 3 urodziny Leosia
      z gr.I
      J

      Wszystkie dzieci radośnie odśpiewały

      STO LAT i życzyły wszystkiego najlepszego.

      Wspólne zabawy i piosenki urozmaiciły ten niezapomniany i wyjątkowy dzień naszemu Jubilatowi.

       

      Katarzyna Littner-Gucia

  • Kontakty

   • Zespół Placówek Oświatowych w Kopance im. Janusza Korczaka
   • zpokopanka@gmail.com
   • zpokopanka@gmail.com
   • 12 276 32 24
   • ul. Skawińska 59, 32-050 Kopanka Poland
   • zpokopanka@gmail.com
   • 12 276 32 24
   • zpokopanka@gmail.com
   • 944-20-10-336
   • /ZPOKopanka/skrytka
   • Waldemar Tarkowski e-mail: walmarbhp@onet.eu
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Biuletyn informacji publicznej