• Akademia Bezpiecznego Puchatka- klasa Ia

• AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Klasa 1a zakończyła realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka. Program obejmował tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w szkole w domu oraz w Internecie. Realizacja programu rozpoczęła się wraz z rozpoczęciem edukacji przez pierwszoklasistów w celu wyposażenia ich w wiedzę o bezpieczeństwie, która w szczególnych sytuacjach może okazać się bardzo przydatna. Program zawierał filmy rysunkowe, wyjaśniające podstawowe zagadnienia związane z bezpieczeństwem, prezentacje, pomoce dydaktyczne a także karty pracy  dla każdego dziecka. Materiały edukacyjne zostały stworzone w oparciu o techniki efektywnego uczenia się i zapamiętywania, co  ułatwiało pierwszakom przyswajanie nowych zagadnień i było okazją do wspólnej zabawy. Materiały edukacyjne były dostosowane do nauki w trybie zdalnym, co  umożliwiło ich realizację podczas zajęć online. Na koniec dzieci sprawdzały zdobytą  wiedzę podczas stworzonej przez siebie gry planszowej oraz rozwiązując Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa – tu należy dodać, że rozwiązały go bezbłędnie – GRATULACJE! Rodzice otrzymali również materiały edukacyjne w formie prezentacji.

M. Przęczek

• REKRUTACJA- KOMUNIKAT

• R E K R U T A C J A

SZANOWNI  PAŃSTWO!

TRWA POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE DO PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO W KOPANCE.

8 MARCA ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ (ZAPISY) DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. JANUSZA KORCZAKA W KOPANCE.

WSZELKIE INFORMACJE, MATERIAŁY ORAZ DOKUMENTY DO POBRANIA ZNAJDUJĄ SIĘ
            W ZAKŁADCE
            REKRUTACJA.

Dokumenty, które należy złożyć w szkole/przedszkolu , dostępne są również na portierni szkoły.

Dodatkowe informacje można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny.

• Konkurs Recytatorski- klasy 1-3

• KONKURS RECYTATORSKI KLAS I - III

26 lutego 2021 roku odbył się w naszej szkole  Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III „Tuwim i Brzechwa dzieciom”.  Inspiracją do twórczej interpretacji młodych recytatorów były wiersze znanych i lubianych polskich poetów. W konkursie wystąpiło 14 uczestników z najmłodszych  klas. Uczniowie z dużym zaangażowaniem prezentowali przygotowane utwory wykorzystując swoje możliwości, kostiumy i rekwizyty. Komisja konkursowa w składzie: Pani Dyrektor Jolanta Kozłowska, Pani Magdalena Raputa i Pani Monika Lempart miała trudny wybór, żeby wyłonić finalistów. Biorąc pod uwagę wyrazistość mowy, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny przyznała następujące miejsca:

I miejsce:    Natalia Tyrka kl.2a

Przemysław Balon kl.3a

II miejsce:   Alicja Gworek kl.1a

Amelia Pyzik kl.1a

III miejsce:  Anna Łata kl.3a

Alicja Sadowska kl.3a

Wyróżnienia: Jan Kolstrung kl.1a

Antonina Kruk kl.2a

Bartosz Juszczak kl.1a

Jagoda Sałapatek kl. 2a

Barbara Zaremba – Śmietańska kl.2a

Piotr Kapel kl.3a

Kacper Grzeszczyszyn kl.1a

Sara Stępska kl.2a

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na uroczystym apelu szkolnym.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej wraz z komisją konkursową gratulują wspaniałych recytacji (występów) wszystkim uczestnikom  konkursu.

B. Mazur

M. Przęczek