• PIKNIK w klasie VI b
     • PIKNIK w klasie VI b

     • Dzień 17 maja 2021 był dla klasy VIb szczególnie ważny –  w końcu doczekaliśmy się powrotu do szkoły! I żeby to „uczcić” zorganizowaliśmy w naszej klasie piknik. Każdy z uczniów chętnie zaangażował się aby umilić czas sobie i innym, i na tę okazję zaprezentował swoje wypieki kulinarne. Były ciasta i ciasteczka, różnego koloru babeczki, chrust i oponki, soki, woda oraz na ciepło kawa z mleczkiem- oczywiście zbożowa. A dla zdrowia - pyszna sałatka owocowa. Stół zapełnił się obficie. Wszyscy zgodnie zadecydowaliśmy, aby z radością poczęstować cały personel w szkole.

      Nie zabrakło dobrej muzyki, do której uczniowie chętnie prezentowali swoje talenty taneczne - szczególnie do znanych piosenek „Pszczółka Maja” lub „Kaczuszki”. Swój ciekawy debiut już z pewnym układem choreograficznym, zaprezentowała nam również Wiktoria - brawo za odwagę!

      Oczywiście nie zabrakło również ważnych informacji- przypomnienie zasad postępowania i procedur dotyczących nauki stacjonarnej.

      A na koniec, w myśl zasady „Sport to zdrowie” rozegraliśmy dwa mecze siatkówki.

      Klasa szybko i  świetnie się zintegrowała po tak długiej przerwie związanej z dystansem epidemiologicznym.

      Za co ogromnie dziękuje wychowawca, E. Słomiany  😊

     • DZIEŃ MAMY- świetlica

     • Każdy wie, że rola mamy w życiu dziecka jest bardzo ważna, że mądra miłość rodzicielska daje gwarancję tego, że dzieci będą radosne, życzliwe i otwarte dla innych, dlatego z tej okazji oprócz niewielkiego upominku uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe chcą przekazać swoim mamom szczere życzenia.

      Dzień Matki jest raz w roku,
      szczęśliwy i pełen uroku.
      W tym dniu pragnę złożyć Ci życzenia:
      Zdrowia, szczęścia i powodzenia.

      Kochana Mamo!
      Niech ten radosny dzień
      na zawsze Twe troski odsunie w cień.
      Niech się śmieje do Ciebie świat,
      blaskiem szczęśliwych i długich lat!

      Ile kwiatków w maju,
      Ile szczęścia w raju,
      Tyle radości i słodyczy
      Kochający synek życzy.

      Żyj nam Mamo wiele lat,
      bo bez Ciebie smutny świat.
      Bądź szczęśliwa i radosna,
      niechaj w Twoim sercu zawsze gości wiosna.
      Uśmiechaj się do świata,
      on Ci umili Twego życia lata.
      Kocham Cię Mamo!

       

    • Zachowaj Trzeźwy Umysł- grupa Motylki
     • Zachowaj Trzeźwy Umysł- grupa Motylki

     • Przedszkolaki z gr. I naszego przedszkola  wspaniale i efektywnie realizują zadania wynikające z tegorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, która przebiega pod hasłem „W poszukiwaniu szczęścia”.

      Ciekawe zajęcia, urozmaicone wspólnym wykonywaniem prac, plakatów i wspaniałą , pełną radości i „szczęścia” , zabawą wypełniały naszym przedszkolakom majowe przedpołudnia. Dzieci uczyły się dostrzegania radości w wielu aspektach codziennego życia oraz tego, jak sprawić, by radość i szczęśliwe chwile towarzyszyły im na co dzień!

      Uśmiechy i zadowolenie naszych przedszkolaków to znak, że cel został osiągnięty. Brawo Motylki!

       

     • DEBATA OKSFORDZKA

     • DEBATA OKSFORDZKA


      19 maja 2021 roku to dzień, który zapisał się w kalendarzu ważnych wydarzeń szkolnych i środowiskowych. W tym dniu uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance zmierzyli się w debacie prowadzonej w formule  oksfordzkiej z uczniami Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego
      w Jaśkowicach.


      Debata oksfordzka nt. „Duża popularność youtuberów takich, jak Ekipa wśród młodych osób – przynosi więcej szkód niż pożytku” była finałowym wydarzeniem projektu profilaktycznego realizowanego w ramach tegorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, w działania której uczniowie obu szkół są mocno zaangażowani. Jest to nowatorski projekt, który promując właściwe postawy i rozwijając nowy kierunek działań profilaktycznych w naszej gminie, jednocześnie rozwija potencjał dzieci i młodzieży. Realizując założenia kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł  uczniowie mogli doskonalić swoje kompetencje dotyczącej kulturalnej dyskusji, odwagi i umiejętności wypowiadania własnego zdania, szacunku dla rozmówcy, krytycznego myślenia, radzenia sobie z tremą i stresem, współpracy w grupie.


      Realizacja projektu, w tym debaty oksfordzkiej, możliwa była dzięki współpracy i zaangażowaniu organizatorów: p. Małgorzaty Kopeć – kierownika Centrum Wspierania Rodziny UMiG w Skawinie i Koordynatora Kampanii ZTU na terenie naszej gminy, p. Jolanty Kozłowskiej – dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance (pomysłodawcy projektu) oraz  p. Elwiry Biel – dyrektora SP im. Kornela Makuszyńskiego w Jaśkowicach. Ścisła współpraca z Krakowskim Stowarzyszeniem Mówców (współorganizatorem Akademickich Mistrzostw  Polski Debat Oksfordzkich) zaowocowała wspaniałym spotkaniem.

      W szranki debatowania stanęły dwie 4-osobowe drużyny. Zespół Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance reprezentowali: Dorota Dubin, Julia Szczudło,  Piotr Dąbrowski i Jakub Skrzypoń . Uczniowie przygotowywali się do debaty po kierunkiem nauczycieli – p. Joanny Pukło i p. Kamilli Jaśnikowskiej-Toboły.  Szkołę Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego w Jaśkowicach reprezentowali: Antonina Pasierbek, Amelia Torba, Oliwia Nogawka i Mikołaj Knapik. Opiekę merytoryczną i pedagogiczną nad drużyną z Jaśkowic sprawowała p. Katarzyna Brzeska oraz p. Mariola Wrzoszczyk. Nad prawidłowym przebiegiem, formą i strukturą spotkania czuwał marszałek debaty i wiceprezes Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców – pan Jakub Kozłowski, a głównym sędzią debaty był p. Krzysztof Buła – prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców.

      Młodzi debatanci nie tylko podjęli trudne wyzwanie, ale wykazali wysoki poziom przygotowania, zaprezentowali kulturę i kunszt sztuki argumentacji z jednoczesnym poszanowaniem oponentów, wspaniale podejmowali polemikę reagując adekwatnie do pojawiających się w dyskusji argumentów. Było to niezwykle ciekawe dla wszystkich wydarzenie i przeżycie. Dwie drużyny  zmierzyły  się w dyskusji nad postawioną tezą – drużyna propozycji (SP Jaśkowice),  która w debacie broniła tezy, i opozycji (ZPO Kopanka), która starała się tezę obalić. Poziom spotkania był tak wysoki i wyrównany, że sędzia podjął decyzję o wyniku remisowym.

      Młodzi adepci debatowania dyskutowali w pięknym stylu, a tej ciekawej i profesjonalnej dyspucie przysłuchiwała się publiczność. Gośćmi spotkania byli: p. Małgorzata Marecik z Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie, p. Norbert Rzepisko – Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, p. Witold Grabiec – Pierwszy Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina oraz p. Marek Marzec – kierownik Wydziału Edukacji UMiG. Każdy z zaproszonych gości był pod dużym wrażeniem umiejętności uczniów. Pan Norbert Rzepisko w serdecznych słowach skierowanych do uczestników debaty wyraził swój podziw i uznanie podkreślając znaczenie nabywanych przez młodzież umiejętności. Pan Burmistrz wskazał na wartość debat, które poszerzają horyzonty przyszłych liderów, pokazując wiele perspektyw patrzenia na pozornie oczywiste tematy. Swe uznanie wyrazili także pan Witold Grabiec oraz pan Marek Marzec – odnoszący się w swych wypowiedziach do wysokiego poziomu debaty oraz do wartości profilaktycznych promowanych przez młodzież.

      Gratulacje i podziękowanie organizatorom i uczestnikom złożyła pani Małgorzata Marecik z MKO w Krakowie, która podkreśliła niezwykłą dojrzałość i wnikliwość uczniów przejawiającą się w doborze argumentów i kontrargumentów, ich wysokie kompetencje oraz trud włożony  w przygotowanie wydarzenia.

      Uczestnicy debaty usłyszeli wiele słów uznania i podziękowania od p. Małgorzaty Kopeć,  p. Elwiry Biel – dyrektora SP w Jaśkowicach oraz p. Jolanty Kozłowskiej – dyrektora ZPO w Kopance. Pięknie i godnie zaprezentowali siebie i swoje szkoły. Wraz z gratulacjami wszyscy uczestnicy otrzymali cenne  upominki, sfinansowane przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie oraz życzenia dalszych sukcesów w podejmowaniu kolejnych zadań i wyzwań.​​​​​​​

     • Sukces uczniów w Konkursie Recytatorskim

     • Sukces recytatorski w eliminacjach powiatowych 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

       

       

      7 maja, W Pałacyku Sokół w Skawinie, odbyły się eliminacje powiatowe 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

      Reprezentantki naszej szkoły poradziły sobie w nich doskonale!

       

      ANTONINA KRUK  w turnieju recytatorskim ( kategoria kl. I-III) otrzymała WYRÓŻNIENIE!

       

      W eliminacjach powiatowych wzięła również udział Natalia Tyrka.

       

       Gratulacje dla dziewczynek, życzymy dalszych sukcesów!

       

       

       

       

      B. Mazur

       

     • Zachowaj Trzeźwy Umysł- klasa 2a

     • REALIZACJA KAMPANII-

      ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ- KLASA 2a

       

       

      W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w klasie 2 a zostały przeprowadzone dwie lekcje, które dotyczyły tematów: „Uczucia i emocje” oraz  „ Wyspa szczęścia”.

      Poprzez ćwiczenia, rozmowy,  wykonanie ciekawych kar pracy uczniowie oswoili się z wyrażaniem i nazywaniem emocji, które towarzyszą im w codziennym życiu. Nauczyli się również rozpoznawać pozytywne emocje oraz je nazywać.

      Podsumowując zdobytą  wiedzę:

      Odczuwamy wiele emocji. Badania pokazują, że możemy mówić o emocjach podstawowych (smutek, złość, strach, radość, wstręt i zaskoczenie). I to właśnie te emocje dzieci wymieniały najczęściej. Przeprowadzone w latach 70-tych badania przez Paula Ekmana i Wallacea Friesena wykazały, że niezależnie od kultury i pochodzenia wszyscy ludzie w ten sam sposób odbierają, jak i wyrażają za pomocą mimiki przynajmniej 6 emocji. Emocje te zwane podstawowymi to: smutek, złość, strach, radość, wstręt i zaskoczenie. Pełnią one rolę uniwersalnego języka, rozumianego przez ludzi na całym świecie. Oprócz nich wyróżniamy więcej emocji złożonych, jak np.:  duma, wstyd, rozczarowanie, rozpacz,  itp.

      Ze stwierdzeniem, że wszystkie emocje są tak samo ważne w życiu człowieka, nie chciała się zgodzić przynajmniej połowa klasy. Uczniowie przytaczali różne życiowe sytuacje, chcąc udowodnić, że emocje mogą być złe albo dobre. Celem przeprowadzanych zajęć było uświadomienie dzieciom m.in., że nie ma dobrych ani złych emocji, możemy mówić o emocjach przyjemnych oraz nieprzyjemnych. Niektóre emocje, jak smutek, złość czy strach są trudne co nie znaczy, że niepotrzebne. Strach jest naturalną reakcją chroniąca nas przed niebezpiecznymi sytuacjami, a np. złość  informuje, że pojawił się problem, że dzieje się coś niekorzystnego dla nas. 

      Kolejne zadanie polegało na wymyśleniu nazwy swojej własnej wyspy oraz wypisaniu co wywołuje u dzieci szczęście. Zadanie miało na celu podkreślenie podobieństw w dążeniu do szczęścia ale i podkreślenie różnic. Pojawiały się różne odpowiedzi: szkoła, koleżanki, basen, pies, malowanie, zabawa, tęcza, piłka. Warto jednak zaznaczyć, że wśród uczniów klasy  drugiej pojawiła się również taka odpowiedź: „Najbardziej w życiu uszczęśliwia mnie RODZINA”, „ Najbardziej w życiu uszczęśliwia mnie DOM”.

      Zapraszamy do galerii.

      Bernadetta Mazur

       

       

       

     • QUIZ HISTORYCZNY

     • Wiwat Konstytucja!

      3 maja 2021 r. chętni uczniowie klas szóstych podjęli się ważnego wyzwania. Uczestniczyli bowiem w dniu naszego święta – 230. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja - w Internetowym Quizie o czasach Konstytucji 3 maja i Komisji Edukacji Narodowej. Oto doskonały przykład nowoczesnego patriotyzmu!

      Quiz był aktywny przez pól godziny, trzeba było w tym czasie udzielić odpowiedzi na 67 pytań zamkniętych – w tym kilku wielokrotnego wyboru. Test obejmował wiedzę o czasach rządów ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. To za jego panowania doszło do I i II rozbioru, Targowicy, walk powstańczych pod wodzą Tadeusza Kościuszki i wreszcie upadku Polski. Ale jego czasy, to również rozwój polskiego oświecenia oraz uchwalenie drugiej na świecie konstytucji…

      Swoją wiedzę historyczną w quizie odważyli się sprawdzić: Aleksandra Rypina i Anna Zajda z klasy 6a oraz Wiktoria Fudalej i Jakub Skrzypoń z klasy 6b. Gratuluję wszystkim Uczestnikom!

       

                                                                                                                                             K. Jaśnikowska-Toboła

     • Zachowaj Trzeźwy Umysł- klasa 1a

     • Klasa 1a wzięła aktywny  udział w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł pod  hasłem
      „W poszukiwaniu szczęścia’’

       

      Uczniowie poprzez zabawę, ćwiczenia indywidualne i grupowe oraz prace plastyczne uczyli się rozpoznawać i wyzwalać w sobie pozytywne emocje. Wykorzystując przygotowane pomoce oraz karty pracy, dzieci uczyły się rozpoznawać i opisywać uczucia oraz wiązać je z określoną sytuacją. Wszystkie działania, zabawy, wykonywane rysunki czy scenki mimiczne dodatkowo uczyły dzieci wzajemnej komunikacji, autoprezentacji, rozpoznawania emocji innych osób, jak też poszukiwania rozwiązań sytuacji problemowych.

      M.Przęczek

     • Koło Biologiczne- doświadczenia

     • „Nauka jest jak niezmierne morze.
      Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”

      Stefan Żeromski


      ​​​​​​​​​​​​​​

      Większość z nas doskonale wie, że najwięcej i najszybciej uczymy się przez doświadczenie. Badania pokazują, że zapamiętujemy w ten sposób nie 10% (jak w przypadku czytania), a aż 90% informacji.

      Uczniowie klasy IVa w ramach lekcji przyrody przygotowywali modele przekroju Ziemi- dzięki temu każdy już wie jak tworzy się gleba, a efekty ich pracy można obejrzeć poniżej. Uczniowie klasy Va wzięli udział w projekcie składającym się z trzech rozbudowanych zadań. Pierwszy z nich dotyczył wykonania doświadczenia z transportem wody w roślinie. Kolejne zadanie polegało na znalezieniu w najbliższym otoczeniu różnych roślin, wykopaniu ich i poddaniu ocenie ich systemy korzeniowe. Ostatnie polegało na sprawdzeniu modyfikacji korzeni, które uczniowie mieli za zadanie samodzielnie oszukać w ogrodzie lub w domu. Zadanie było o tyle trudne, że młodzi naukowcy musieli się zmierzyć z niełatwym zadaniem jakim jest oznaczenie znalezionych roślin, jednak bez najmniejszego problemu dali sobie z tym świetnie radę! Z kolei w ramach lekcji biologii wykonywali doświadczenie związane z roślinami nagonasiennymi – sprawdzali, jak woda wpływa na kwiatostany żeńskie i wyciągali wnioski jakie obserwowane zjawisko może mieć konsekwencje dla roślin iglastych.

      Uczymy się nawet nie wiedząc o tym, że ten proces właśnie się dzieje. Odkrywamy, poznajemy przez wszystkie zmysły. Wystarczy się otworzyć na to co dzieje się wokół nas i być uważnym obserwatorem – a wnioski „wyciągną się” same.


      Zdjęcia poniżej - część prac Uczniów

     • KÓŁKO BIOLOGICZNE- INFORMACJA

     • Fascynujący Świat Roślin to międzynarodowa akcja odbywająca się cyklicznie, co dwa lata, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę, jaką badania nad roślinami. W tym roku wyjątkowo odbywa się w formie online - 18 maja 2021, o godz. 15.00 na kanale YouTube WBBiB dla szkół (https://www.youtube.com/channel/UCydOD8p9WSOcJfzvRDQsHoA) odbędzie się transmisja mini-wykładu pt. „Czy rośliny czują, a jeśli tak, to co?”. Wykład wygłosi dr Paweł Jedynak z Zakładu Fizjologii i Biochemii Roślin WBBiB UJ. W czasie transmisji, na czacie będzie można zadawać pytania, na które prowadzący odpowie po prelekcji. Całe wydarzenie trwać będzie godzinę i jest całkowicie darmowe (nie wymaga zapisów ani logowania się). Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do Uczniów do odkrywania fascynującego świata roślin.

       

    • Wyniki Konkursu- 3 MAJA
     • Wyniki Konkursu- 3 MAJA

     • Wyniki konkursu plastycznego „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”

      Z przyjemnością informuję, że konkurs plastyczny pt. „230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja” został rozstrzygnięty. Do 4 maja wpłynęło 35 ciekawych prac.

      Celem konkursu było przekazanie wiedzy w zakresie poznania ważnych wydarzeń z historii naszego kraju, budowanie poczucia wspólnoty narodowej, popularyzacja wiedzy o polskiej fladze i polskich barwach narodowych, kształtowanie wśród uczniów świadomości i emocjonalnego przywiązania do tożsamości narodowej, popularyzacja twórczości plastycznej uczniów prezentującej postawy szacunku do Ojczyzny oraz poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego.

       

      Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratuluję i zachęcam do wzięcia udziału w kolejnych konkurach.

      Nagrody dla zwycięzców będą wręczone podczas najbliższego wspólnego apelu w szkole.

      Lista zwycięzców:

      I miejsce – Kamila Płonka z kl. VII a

      II miejsce – Piotr Kolstrung z kl. VI b

      II miejsce - Martyna Szczerbak z kl. IV a

      III miejsce – Patryk Tyrka z kl. VI b

      Wyróżnienie:

      Dawid Dąbrowski z kl. V a

      Wiktoria Fudalej z kl. VI b

      Anna Zajda z kl.  VI a

      Przedszkolaki 

       

       Olga Wielgus – Wosatko

     • ZEBRANIA Z RODZICAMI- HARMONOGRAM

     • HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI

       

      18.05. – wtorek

       

      18.00 – 19.00 – klasa 8a

       

       

      19.05. – środa

       

      17.00 – 18.00 – klasa 1a

      17.30 – 18.30 – klasa 2a

      18.00 – 19.00 – klasa 3a

      18.00 – 19.00 – klasa 7a

       

      20.05. – czwartek

       

      17.00 – 18.00 – klasa 4a

      17.30 – 18.30 – klasa 5a

      17.30 – 18.30 – klasa 6a

      18.00 – 19.00 – klasa 6b

       

     • Zachowaj Trzeźwy Umysł - warsztaty profilaktyczne

     • W dniach 5 – 6 maja uczniowie naszej szkoły : Joanna Kochana, Krzysztof Balon, Jan Baran, Wiktoria Fudalej, Piotr Kolstrung,Jakub Skrzypoń, Dorota Dubin, Aleksandra Rypina, Julia Szczudło i Piotr Dąbrowski; pod opieką p. Joanny Pukło i p.Kamilli Jaśnikowskiej-Toboła; uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych opartych na metodzie debaty oksfordzkiej oraz nauce krytycznego myślenia. Ten nowatorski i ciekawy projekt, którego pomysłodawcą jest p. Jolanta Kozłowska,  realizowany jest w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Współuczestnikami warsztatów byli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jaśkowicach,

      Projekt został skonstruowany tak, aby jak najpełniej odpowiedzieć na potrzeby profilaktyczne, które dostrzegamy, szczególnie w trudnym okresie pandemicznym. Podczas pierwszego spotkania – wykładu – uczniowie poznali podstawy debaty oksfordzkiej, metod budowania argumentacji, obrony swoich racji, a także radzenia sobie ze stresem. Kolejnym etapem projektu były zajęcia warsztatowe oparte  na wykorzystaniu przekazanych podczas wykładu informacji i technik
      w praktyce.  Ćwiczenia i zadania  dotyczyły zagadnień związanych
      z działaniami profilaktycznymi takimi, jak:

      • Zagrożenia i wyzwania płynące z pandemii COVID-19, szczególnie
       w kontekście nauki zdalnej.
      • Profilaktyka uzależnień.
      • Bezpieczeństwo w Internecie.
      • Zagrożenia i szanse płynące z utworów kultury masowej.

       

      Zwieńczeniem projektu będzie debata pokazowa w formule oksfordzkiej. Naprzeciwko siebie staną drużyny reprezentujące obie szkoły biorące udział w projekcie. Sama debata będzie dotyczyła zagadnień związanych z kampanią „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, której głównym motywem przewodnim w tym roku jest  wspieranie dzieci
      i młodzieży w trudnej sytuacji pandemicznej.

      Realizacja projektu to piękna współpraca kilku podmiotów mocno zaangażowanych w działania profilaktyczne : p. Małgorzaty Kopeć - kierownika Centrum Wspierania Rodziny i Koordynatora kampanii ZTU na ternie Miasta i Gminy Skawina, p. Jolanty Kozłowskiej – dyrektora ZPO w Kopance i pomysłodawcy projektu, p. Elwiry Biel – dyrektora SP w Jaśkowicach i współorganizatora projektu oraz trenerów Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców.

     • Wiwat Maj... Trzeci Maj...

     •  

      WIWAT MAJ…TRZECI MAJ…..

       

      4 maja wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pięknej lekcji historii przygotowanej przez klasę 5a pod kierunkiem wych. p. Agaty Wiśniowskiej-Jędrusiak.

       

      Prezentacja, wzbogacona pięknym słowem wstępu, efektami muzycznymi oraz filmem obrazującym najważniejsze wydarzenia z historii naszej Ojczyzny, przygotowana została z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

      W tej wyjątkowej lekcji uczestniczyli zarówno uczniowie pracujący w trybie zdalnym, jak i uczniowie klas młodszych będący w szkole. Nie zabrakło także naszych przedszkolaków. Dzieci, w galowych strojach, z pięknymi biało-czerwonymi kotylionami i chorągiewkami w dłoniach, z uwagą oglądały prezentację przygotowaną przez starszych kolegów.

       

      Gratuluję Wychowawcy i Uczniom klasy 5a!

                                        

                                                                      Jolanta Kozłowska

     • Zachowaj Trzeźwy Umysł- regulamin konkursu

     • „SZCZĘŚLIWA CHWILA, SZCZĘŚLIWY DZIEŃ, SZCZĘŚLIWE ŻYCIE’’

       

      CELE KONKURSU:

      • rozwijanie zainteresowania komiksem wśród uczniów
      • zachęcanie do twórczej aktywności
      • rozwijanie wyobraźni i umiejętności artystycznej wypowiedzi
      • kształcenie łączenia umiejętności literackich i plastycznych
      • przeżywanie radosnych i pozytywnych emocji
      • wzmacnianie więzi rodzinnych

       

      KONKURS ODBYWA SIĘ W DWÓCH GRUPACH WIEKOWYCH

      • klasy 1-3 – praca plastyczna z krótkim opisem
      • klasy 4-8 – forma komiksu

       

      TECHNIKA PRAC KONKURSOWYCH:

      • malarstwo, rysunek, grafika (również komputerowa jeżeli chodzi
       o komiksy)
      • dowolny wymiar formatu
      • minimalna objętość pracy – 4 kadry (komiks)

       

      KRYTERIA OCENY PRAC:

      • zgodność treści pracy plastycznej i komiksu z tematem konkursu oraz czytelność zamieszczonych treści;
      • fabuła;
      • twórcza pomysłowość i oryginalność w zakresie przedstawienia tematu;
      • estetyka pracy;
      • oryginalność użytych technik plastycznych;
        

      TERMIN SKŁADANIA PRAC – 29 maja 2021 (p.M.Szczypczyk,p.M.Przęczek,p.O.Wielgus-Wosatko)

      ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU, NAGRODY CZEKAJĄ  

       

       

      REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO

       „SZCZĘŚLIWA

      CHWILA, SZCZĘŚLIWY DZIEŃ, SZCZĘŚLIWE ŻYCIE”

       

      1. Konkurs rozpoczyna się 4 maja  2021 r. i trwa do 29 maja  2021 r.
      2. Uczestnikiem konkursu może być uczeń, uczennica  lub przedszkolak Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance.
      3. TEMAT I ZADANIA KONKURSU:

      Zadaniem uczestnika konkursu „Szczęście” jest wykonanie pracy plastycznej lub literacko-plastycznej (komiks), która pokaże szczęśliwą chwilę, dzień lub jak autor pracy wyobraża sobie szczęśliwe życie. Liczymy na Waszą kreatywność w podejściu do tematu.

      1. Prace plastyczne zgłaszane do konkursu mogą być wykonane dowolną techniką pozwalającą na utrwalenie obrazu (lub kształtu) na wybranym przez Uczestnika materiale. Mogą zatem być narysowane, namalowane, wyklejone przy użyciu plasteliny, kolorowego papieru, krepy, produktów spożywczych (np. ryżu), uformowane z modeliny, wykonane z kasztanów, żołędzi, zapałek, guzików itp.; również komputerowa, jeśli chodzi o komiks (minimalna objętość pracy  - 4 kadry).
      2. Praca konkursowa może zostać wykonana tylko przez jednego Uczestnika. Nie przyjmujemy prac grupowych.
      3. Każdy Uczestnik ma prawo złożyć dowolną liczbę prac konkursowych.
      4. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW I NAGRODY:

       

      Ocena złożonych prac dokonywana będzie przez Jury.

      Jury kierować się będzie następującymi kryteriami przy wyłanianiu laureatów:

      • wartość artystyczna pracy,
      • wiek autora pracy,
      • spójność , zgodność przekazu wyrażanego w pracy z  tematem konkursu,
      • w przypadku prac w formie komiksu ważna jest także poprawna pisownia,
      • twórcza pomysłowość i oryginalność w zakresie przedstawienia tematu,
      • oryginalność użytych technik plastycznych,
      • estetyka pracy.

       

      1. OGŁOSZENIE WYNIKÓW I WYDANIE NAGRÓD:
      • Jury, biorąc pod uwagę  kryteria wymienione w pkt. 7, przyzna w konkursie nagrody główne.
      • Lista laureatów konkursu zostanie opublikowana na stronie internetowej Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance.
    • ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ- KONKURSY DLA RODZIN
     • ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ- KONKURSY DLA RODZIN

     • Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzinami do udziału w ogólnopolskiej kampanii : ZACHOWAJ TRZEŹWY USMYSŁ – W POSZUKIWANIU SZCZĘŚCIA

                  Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa  rodzinne konkursy, które mają na celu:

          -  czerpanie radości ze wspólnie spędzonego czasu z rodziną

      - promowanie zdrowego trybu życia w swoich rodzinach

                        - rozwijanie umiejętności aktywnego spędzania czasu

       

      Każda rodzina może wziąć udział  tylko w jednym  wybranym konkursie: 

            1. RODZINNA WYPRAWA

      1. NAJCIEKAWSZA BUDOWLA  Z KLOCKÓW

       

       

                                          Zachęcamy do zabawy! :-)

       

      Regulamin konkursu „RODZINNA WYPRAWA”

      1. Organizator konkursu:

      Organizatorem konkursu jest Zespół placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka  
      w Kopance.

       

      2. Temat : RODZINNA WYPRAWA”.

      3. Czas trwania konkursu

      04.05.2021 –  07.06. 2021r.

      4. Cele konkursu:

      - Czerpanie radości z czasu spędzonego wspólnie z rodziną.

      - Umiejętność cieszenia się z małych rzeczy.

      - Zwrócenie uwagi, że niezapomniane chwile, szczęśliwe momenty  towarzyszą nam podczas wspólnego spędzania wolnego czasu ( np. podczas wakacji, wycieczek).

      - Zapoznanie z dorobkiem przyrodniczym i historycznym Krakowa i okolic.

      - Poprawa sprawności fizycznego stanu zdrowia poprzez kontakt z naturą, budzenie stałych zainteresowań poznawczych turystyką.

      5. Uczestnicy

       Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły, przedszkolaków i ich rodzin. 

      6. Zasady uczestnictwa

      Zadaniem uczestnika jest przygotowanie planu jednodniowej wycieczki wraz z opisem miejsc wartych zwiedzenia z własnoręcznie wykonanymi fotografiami bądź ilustracjami.

      Ocenie będzie podlegać również zaangażowanie poszczególnych członków rodziny
      w przygotowywanie  się do wycieczki oraz relacja (opis, fotografia, prezentacja, rysunki)
      z trasy,  z miejsca,  które rodzina zwiedziła, ze wspólnie spędzonego czasu.

      - Każda rodzina może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.

      - Do każdej pracy należy dołączyć informację zawierającą imię nazwisko, klasę i  wiek uczestnika.

      -  Prace należy dostarczyć wraz z opisem do szkoły (można złożyć na portierni szkoły).

      7. Rozstrzygnięcie konkursu

      - Zgłoszone prace oceniać będzie jury, powołane przez organizatora.

      - Autorzy nagrodzonych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

      - Ogłoszenie wyników nastąpi  10.06. 2021r., a lista laureatów zostanie opublikowana  na stronie internetowej szkoły.

      8. Publikowanie prac

      - Zgłoszenie prac do konkursu oznacza wyrażenie zgody na ich wykorzystanie
      i opublikowanie na stronie internetowej szkoły.

       

      Regulamin konkursu „ NAJCIEKAWSZA BUDOWLA Z KLOCKÓW”

      1. Organizator konkursu:

       Organizatorem konkursu jest Zespół Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka
      w Kopance.

       2. Temat: „NAJCIEKAWSZA BUDOWLA Z KLOCKÓW”

      - Zadaniem uczestnika jest zbudowanie najciekawszej, dowolnej budowli z klocków,  jakie posiada w domu.

      3. Czas trwania konkursu : 04.05.2021 –  07.06. 2021r.

      4. Cele konkursu:

      -motywowanie do uczestniczenia w życiu rodziny

      - wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wykonywanie zadania

      - pobudzenie aktywności twórczej

      5. Uczestnicy

      - konkurs adresowany jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły, przedszkolaków  i ich rodzin.

      6. Zasady uczestnictwa

      - każda rodzina może zgłosić tylko jedną sfotografowaną budowlę i opis, co ona przedstawia;

      - do każdej pracy należy dołączyć informacje zawierającą imię nazwisko, klasę i wiek uczestnika oraz imię i nazwisko opiekuna.

      - pracę należy przesłać na adres: bernadetta.mazur@onet.pl, magdalenaraputa@gmail.com

      7. Rozstrzygnięcie konkursu

      - zgłoszone prace oceniać będzie jury, powołane przez organizatora.

      - autorzy nagrodzonych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe

      - ogłoszenie wyników nastąpi 10.06.2021: lista laureatów zostanie opublikowana  na stronie internetowej szkoły

      8. Publikowanie prac

      - zgłoszenie prac do konkursu oznacza wyrażenie zgody na ich wykorzystanie
      i opublikowanie na stronie internetowej szkoły.

      Przedstawiamy Państwu jeszcze kilka propozycji spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym. Potraktujcie to jako oderwanie się od domowych obowiązków, których jest teraz pewnie więcej.

       - Stwórzcie kreatywny świat w pudełku

      - Zróbcie domową masę plastyczną

      - Wymyślcie własną grę planszową

      - Poczytajcie wspólnie książki

      - Pogimnastykujcie się- Upieczcie ciasteczka                                                               

      - Przygotujcie owocowe szaszłyki                                          

      - Pobawcie się w kalambury

       - Zróbcie pieczątki z warzyw

      - Pobawcie się w ciepło- zimno  

       

         Magdalena Raputa, Bernadetta Mazur    

       

     • KAMPANIA ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ


     • ROZPOCZĘLIŚMY KAMPANIĘ…

      Cała społeczność szkolna i przedszkolna Zespołu Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Kopance przystąpiła do realizacji założeń i zadań Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.  
      19 kwietnia rozpoczęliśmy aktywne działania związane z tegoroczną kampanią, której hasłem przewodnim jest „SZCZĘŚCIE”.

      Ostatni rok postawił przed nami wiele nowych wyzwań związanych z pojawieniem się SARS-CoV-2. Skutki światowej pandemii odczuli zarówno dorośli, nastolatki, jak i dzieci. Wprowadzone zmiany w życiu społecznym – konieczne dla ratowania sytuacji zdrowotnej społeczeństwa – pozostawiły negatywne skutki w osobistym rozwoju i funkcjonowaniu wielu ludzi, w tym dzieci i młodzieży. Napięcia, lęki, obniżony nastrój, obawa o zdrowie własne i najbliższych, dyskomfort psychiczny
      i emocjonalny…to tylko niektóre z tych skutków.

      „W poszukiwaniu szczęścia …” to kampania skupiająca się na budowaniu kompetencji, rozwiązywaniu problemów wśród uczniów, znajdujących się na różnym etapie rozwojowym. Natomiast dla rodziców stanowi kompendium wiedzy, jak radzić sobie z trudnymi stanami emocjonalnymi przeżywanymi przez dzieci
      w sytuacji izolacji społecznej, spowodowanej pandemią koronawirusa. Celem kampanii będzie zwrócenie uwagi na szczęście jako stan, który może się przejawiać  w różnych aktywnościach życia codziennego. Poszczególne zadania zostały tak dobrane, aby umożliwić uczniom doznawanie i przeżywanie radosnych, pozytywnych emocji przy jednoczesnym doświadczaniu pozytywnej atmosfery pracy. Badania pokazują, że troska  o prawidłowy rozwój psychofizyczny oraz budowanie poczucia wewnętrznego szczęścia są jednymi z ważnych czynników chroniących przed zachowaniami ryzykownymi.

      Adresatami inicjatyw profilaktycznych w naszej szkole w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” są wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki, a także ich rodzice. Od 19 kwietnia realizowane są  zajęcia z wychowawcami, których myślą przewodnią jest tematyka szeroko rozumianego SZCZĘŚCIA.

      Uczniowie klas 1-2 -  realizują zajęcia: „Uczucia i emocje” oraz „Wyspa szczęścia”

      Uczniowie kl. 4-6 realizują zajęcia: „Rodzinne więzi” oraz „Droga do celu” (baza jaką jest rodzina i pozytywne więzi rodzinne ułatwia poszukiwanie i dążenie do szczęścia)

      Uczniowie kl. 7-8 realizują zajęcia: „Uczę się myśleć pozytywnie” oraz „Znam swoją wartość”.

      W ramach kampanii w okresie 04.05 – 07.06.2021 r. realizowane są konkursy:

      • Konkurs literacko-plastyczny „SZCZĘŚLIWA CHWILA, SZCZĘŚLIWY DZIEŃ, SZCZĘŚLIWE ŻYCIE’’
      • Rodzinny konkurs „RODZINNA WYPRAWA”
      • Rodzinny konkurs NAJCIEKAWSZA BUDOWLA Z KLOCKÓW”

      W dniach 5- 6 maja 2021 r. – dzięki współpracy z Centrum Wspierania Rodziny
      i p. Małgorzatą Kopeć – uczniowie klas 6-8 uczestniczyć będą w szkoleniu
      i warsztatach profilaktycznych, których finałem będzie międzyszkolna debata oksfordzka (19 maja 2021r.).

      Mamy nadzieję, że realizacja tegorocznych zdań przyniesie wszystkim uczestnikom i realizatorom  nie tylko  satysfakcję i radość, ale również pomoże odkryć drogę do SZCZĘŚCIA!


      Jolanta Kozłowska

   • Kontakty

    • Zespół Placówek Oświatowych w Kopance im. Janusza Korczaka
    • zpokopanka@gmail.com
    • zpokopanka@gmail.com
    • 12 276 32 24
    • ul. Skawińska 59, 32-050 Kopanka Poland
    • zpokopanka@gmail.com
    • 12 276 32 24
    • zpokopanka@gmail.com
    • 944-20-10-336
    • /ZPOKopanka/skrytka
    • Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Paweł Chochół e-mail: iodo@gminaskawina.pl telefon: 606487587
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej