• RAMOWY ROZKŁAD DNIA W GRUPIE 5,6-LATKÓW

8.00 – 13.00 realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego

8.00 – 8.45 – schodzenie się dzieci, zabawy w kącikach zainteresowań, tworzenie okazji do obserwacji dzieci, monitorowanie rozwoju dzieci, praca wyrównawcza

8.45 – 8.55 – zestaw ćwiczeń gimnastycznych, czynności higieniczno-sanitarne

9.00 – 9.15 – śniadanie

9.20 – 10.20 – zajęcia wychowawczo-dydaktyczne

10.30 – 11.40 – swobodne zabawy organizowane na świeżym powietrzu lub w sali rekreacyjnej; obserwacje przyrodnicze, spacery i wycieczki, zajęcia i zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci z wykorzystaniem sprzętu sportowego; zabawy i gry kształtujące właściwą postawę dziecka; czynności higieniczno-porządkowe przygotowujące do posiłku

11.50 – 12.15 – obiad

12.15 – 15.00 – różne formy relaksu, słuchanie literatury dziecięcej czytanej przez nauczyciela lub z nagrań, zabawy tematyczne, teatralne, inne wg zainteresowań; tworzenie sytuacji edukacyjnych rozwijających indywidualne uzdolnienia i zainteresowania, praca z dzieckiem o indywidualnych potrzebach rozwojowych, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu lub w sali rekreacyjnej, zabawy wg zainteresowań dzieci (manipulacyjne, konstrukcyjne, dydaktyczne, inne w kącikach zainteresowań).

W czasie pobytu  w przedszkolu, w ciągu całego dnia, dzieci  systematycznie wdrażane są do czynności higieniczno-sanitarnych (częste mycie rąk, dezynfekcja rąk, wyrabianie właściwych nawyków zasłaniania ust i nosa podczas kichania czy kasłania).

• 944-20-10-336
      • /ZPOKopanka/skrytka