• Ramowy rozkład dnia w gr 5-6 latków

1. Schodzenie się dzieci do przedszkola. Podejmowanie różnorodnych form pracy, m.in. zabawy konstrukcyjne, badawcze, tematyczne, ruchowe. Zajęcia w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

Zestaw ćwiczeń porannych.

Słuchanie piosenki tygodnia. Zabawy integrujące grupę.

Przygotowanie do śniadania, czynności porządkowe i higieniczne, pełnienie dyżurów. Śniadanie.

1. Zajęcia dydaktyczne z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb
            i możliwości dzieci. Zabawa ruchowa.
          2. Czynności higieniczne. Drugie śniadanie.
          3. II zajęcia dydaktyczne z uwzględnieniem możliwości dzieci. Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy wg pedagogiki planu daltońskiego. Zabawy w kącikach zainteresowań.
          4. Zabawy na świeżym powietrzu: gry terenowe, zabawy ruchowe, spacery, swobodne zabawy na placu zabaw.
          5. Przygotowanie do obiadu, czynności higieniczne. Obiad.
          6. Odpoczynek po obiedzie przy muzyce relaksacyjnej lub przy słuchaniu bajek czytanych przez nauczyciela lub audiobooków.
          7. Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy, m.in. wykonywanie dowolnie wybranych zadań wg pedagogiki planu daltońskiego. Zajęcia z dziećmi rozwijające zainteresowania lub zajęcia  zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej.
          8. Czynności higieniczne. Podwieczorek.
          9. Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy: gry planszowe, zabawy w małych zespołach wg własnych upodobań.